Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 80 dni na fluo. Nareszcie zaczęła działać, choć już nie raz straciłam nadzieję...

Jestem spokojniejsza, mniej nerwowa, lęki zniknęły, więcej uśmiechu na co dzień, nie płaczę. Daleko jeszcze do stanu idealnego, ale jest dużo lepiej. :)

Niestety nadal nie śpię... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, cieszy mnie to, że Tobie pomaga na natręctwa, może i mi pomoże, bo na lęki mam Trittico CR 75mg. Depresji już nie mam ale natręctwa i lęki to i owszem, nie udało mi się ich pozbyć za 2 ostatnimi podejściami, ale myślę, że przysłowie do 3 razy sztuka teraz się sprawdzi.

 

Powodzenia wszystkim życzę, bo wiem jakie to wszystko jest deprymujące i żenująco smutne.

 

Dziś pierwszy raz od jakiś 3 miesięcy wychodzę z domu pogadać z koleżanką, kiedyś w koncu trza było, bo niebawem rzucam się w wir pracy i zmieniam status na niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkretne efekty trzeba poczekać 2-3 mies. aczkolwiek na antydepresantach poprawa przychodzi falami i przebłyski dobrego samopoczucia zdarzają się wcześniej. Dobry SSRI pomimo obiegowej opinii ze jest słaby. Najbardziej aktywizuje ze wszystkich SSRI niestety po dłuższym czasie, zwłaszcza przy większych dawkach, działanie to zanika i wjeżdża typowa dla SSRI apatia. Podobnie z waga - przez pierwsze 6 mies. chudlem na tym leku później zacząłem tyć z uwagi na niepohamowany apetyt na węglowodany połączony z SSRIowa apatia i wywaleniemna to jak wyglądam i ogólnie na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem kilka lekow z grup SSRI i TLPD, fluo przez ponad rok - przez pewien czas nawet w dawce 60 mg - i stwierdzam ze te wszystkie leki sa z jednej parafii, w sensie dadzą podobny skutek tylko w zależności od sily leku/dawki droga ta bedzie odpowiednio wydluzona w czasie.

Koniec koncow po tych lekach zawsze predzej czy pozniej konczylem jako spasiony impotent majacy na wszystko wyrabane. Byl taki okres ze to splycenie afektu bylo dla mnie blogoslawienstwem ale zycie na tym to kiepska opcja. Wolnosc od lęków ale za cenę wolności od ambicji uczuć pozytywnych emocji. Kiedys ktos mi powiedzial ze na takiej paro można naodstawiac nie gorzej niż na klonach i teraz wiem co miał na myśli. po odstawce fluo i pęknięciu tej serotoninowej rozowej banki zobaczyłem ze w tej bańce życie przecieka człowiekowi przez palce. Jednak najważniejsze jest to ze przestałem żreć jak swinia i wrocila sprawność seksualna podbita dodatkowo przez moklobemid. Zobaczymy jak bedzie na moklo ale nie spieszy mi się do ssri - dopiero po odstawce zauważyłem ze np. Mam gowniana robotę i nic nie robiłem by to zmienić. Teraz dopiero zaczynam ogarniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie ustępują zawroty głowy? Dzisiaj 7 dzień 20 mg i dalej mam te zawroty.

 

Przez ok. 2 tygodnie od pierwszej dawki można zaobserwować objawy niepożądane. Najczęściej są to zawroty głowy, zaburzenia łaknienia, nadpobudliwość czy nudności. Jeśli po tych 2-3 tygodniach objawy nie ustąpią zgłoś się do lekarza, a tak na początku nie przejmuj się. Fluoksetyna jest dobra w zwalczaniu depresji, szczególnie tej związanej z zaburzeniami lękowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie ustępują zawroty głowy? Dzisiaj 7 dzień 20 mg i dalej mam te zawroty.

 

Ja na fluo nie mialem zawrotów wogóle, za to na wenlafaksynie mam w /cenzura/ masakre, pojebane te leki.

 

Na wenli też miałem ciężkie wejście. Po 10 dniach skutki uboczne zmalały. Ostatnio mi nie pomogła, ale za pierwszym razem działała świetnie. W sumie jest to jedyny lek, który mi pomógł, więc mimo wszystko go chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam z escitalopramu na fluoksetynę z tego względu że na tym pierwszym bardzo tylam działał na mnie dobrze ale waga bardzo szybko rosła a na to nie moge sobie pozwolić.. Już nieraz wracałam do leków przez nerwicę lękową. Ale fluoksetyny nie brałam nigdy.. Trochę się boję.

Biorę chyba 4 dzień 20 mg. I zauważyłam że jestem bardzo senna, nic mi sie nie chce.

Czy to przejdzie ? Na tym leku rzadko się tyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×