Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kto lepszy kobieta czy mężczyzna psychiatra?


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma znaczenia. Pierwszą moją psychiatrą była kobieta i uratowała mi życie, była empatyczna i wyrozumiała. Niestety przestała pracować w mojej przychodni. Później bywało różnie i trafiłam do mężczyzny, który również był super lekarzem. Do terapeuty chodziłam do mężczyzny i bardzo i pomógł, więc jak dla mnie nie ma znaczenia płeć, jedynie doświadczenie i podejście do pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego oddźwięku się spodziewałem. Czyli rozbicie uogólniającej alternatywy na pojedyncze przypadki. Myślę, że takie zjawisko może mieć jakąś swoją nazwę. :D

Ktoś się pyta, co jest lepsze: X czy Y, a odpowiedź: to zależy. Czyli właściwie nic dalej nie wiadomo, poza tym, że pytanie jest nieadekwatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczyło mnie 2 facetów i 2 kobiety. Pierwszy facet był tak stary, jakby miał zaraz umrzeć i postawił złą diagnozę, a potem faszerował mnie niewłaściwymi lekami (no bo jak można nie odróżnić schizo od depresji? no jak?). Drugi pracował w szpitalu, do którego trafiłam, ale był na L4 czy na urlopie, w każdym razie nie było go w pracy i na początku mojego pobytu w psychiatryku byłam bez przydzielonego lekarza.

Jeśli chodzi o kobiety, to obie wyciągnęły mnie z psychozy, także statystycznie rzecz biorąc w moim przypadku lepiej sprawdzają się kobiety.

Lusesita Dolores, a Ty jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrakadabra xx, mam podobne podejście. Facet psycholog nie dla mnie serio. Nie chciałam chodzić do psychologa faceta bo nie umiałam o pewncyh sprawach mówić i byłam skrępowana. Zresztą jeśli chodzi o lekarzy ginekologów/dermatologów nie chodzę do facetów tylko kobiet. Niektórzy kiedyś mi twierdzili, ze zachowuje się jak kobieta muzułmanina ale tak mam już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, no właśnie. Jak rozmawiam z facetem że moje zaburzenia lękowe utrudniają mi relacje z kobietami to nie odczuwam dyskomfortu jak gdybym właśnie z kobietą o takich rzeczach rozmawiał. Niby to lekarz ale jednak trochę inaczej się o pewnych sprawach rozmawia. (No chyba że jest stara i brzydka ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto lepszy kobieta czy mężczyzna psychiatra

-już mówię , ten/ta co daje prochy bez zbędnych wyjaśnień i w tylu opakowaniach co sobie zażyczę . W dodatku jest na NFZ.

I nie stoi sie do niej za długo w kolejce , bo goli wszystkich pacjentów szybko i skutecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto lepszy kobieta czy mężczyzna psychiatra

-już mówię , ten/ta co daje prochy bez zbędnych wyjaśnień i w tylu opakowaniach co sobie zażyczę . W dodatku jest na NFZ.

I nie stoi sie do niej za długo w kolejce , bo goli wszystkich pacjentów szybko i skutecznie .

Czekaj - a jesli jest przy tym jeszcze ładną i chętną dziewczyną? Co wówczas? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia powiem ze doktorki niewazne po jakiej specjalizacji gowno wiedza dlatego jesli juz musze isc do lekarza to stawiam na facetow

 

Mój najlepszy psychiatra to kobieta-świetna, otwarta, kompetentna. Wcześniej miałam i kobiety i facetów i tak samo nic nie ogarniali :pirate: więc chyba nie ma reguły.

 

Teraz mam faceta (do tego młodego i baaardzo przystojnego) i widzę, że panowie psychiatrzy są jednak bardziej delikatni i empatyczni, chociaż czasem ciężko rozmawiać na trudne tematy, gdy widzę przenikliwe spojrzenie i te błękitne oczy :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak 25letnia dziewczyna mogłaby mi pomóc. Sama studiowałam kierunek z lekko psychologicznym profilem, znam wiele osób z psychologii i wątpię, żeby dużo umieli w tak młodym wieku. Moja jest trochę starsza (ale nie stara), jest doświadczona, ma wiele szkół ukończonych więc jej ufam pod tym względem - wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×