Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to chodzę na terapię grupową. I nawet leki biorę.

Rzygam od czasu do czasu, raz na tydzień, na dwa, czasem częściej, czasem rzadziej. Nie jest to jakieś bardzo nagminne. Ogólnie to nie było mnie tu, bo swoimi chorobami trulam dupke chłopakowi, ale nie chce go już tym zameczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W liceum wzięłam się za odchudzanie razem z koleżanką. Ona jadła niewiele. Ja nie byłam na tyle silna. Owszem, czasami udawało mi się wytrwać na jednym jogurcie dziennie przez dwa/trzy dni, ale później odczuwałam wilczy głód. Kupowałam w sklepie, co wpadło mi w ręce i jadłam w ukryciu. Początkowo miałam trudności z wymiotowaniem, po pewnym czasie nabrałam wprawy i zaczęłam się dzielić z koleżanką pewnymi „sztuczkami”. Widząc spadek o 1 kg myślałam; Jest dobrze, ale wkrótce nadchodziły myśli; Wyjątkowo marnie. Wyglądasz strasznie grubo w tej sukience, nie zmieścisz się w spodnie – bywało, że kupowałam w mniejszym rozmiarze, aby mieć dodatkową motywację żeby schudnąć. Miewałam nieznośne w tamtym okresie bóle głowy. Ogólnie było to chyba najgorsze, co mnie spotkało; nienawidziłam się za każdy kęs jedzenia, zwracałam wszystko i znowu się nienawidziłam za to, że jestem za słaba, aby wytrwać w postanowieniu. Ćwiczyłam, biegałam, stosowałam środki przeczyszczające, znowu jadłam, wymiotowałam i tak w kółko. Chociaż z tym skończyłam do dziś uciekam z talerzem do swojego pokoju, nie lubię jeść w czyjeś obecności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abilify 30 mg i Setaloft 50 mg (antydepresant na natręctwa, ale moim zdaniem wcale nie mam natręctw i niepotrzebnie go biorę; jak będę we wrześniu u psychiatry, to odstawię).

 

A Ty co bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważyłam się. Przegięłam. Tyłam zastraszająco szybko. Moje waga pokazała dzisiaj wagę wskazującą na normalne BMI. Nie jest to wychudzenie, nie jest to nawet niedowaga..... Jest to waga w normie.... I jeszcze ten napis Gratulacje! Twoja waga jest w normie. Spojrzałam w lustro i płakałam. Trzęsą mi się ręce, uda, mam ciążowy brzuszek.... Powyrywałam sobie resztki włosów, miałam ochotę ciąć się, wbijałam paznokcie w ten tłuszcz.... Co ja najlepszego zrobiłam jadłam masło, teraz widzę to masło pod skórą.... Muszę coś z tym zrobić :( Najgorsze jest to że przywykłam do jedzenia :( Normalnie czasami odczuwam głód :( I nie umiem się oprzeć :( m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważyłam się. Przegięłam. Tyłam zastraszająco szybko. Moje waga pokazała dzisiaj wagę wskazującą na normalne BMI. Nie jest to wychudzenie, nie jest to nawet niedowaga..... Jest to waga w normie.... I jeszcze ten napis Gratulacje! Twoja waga jest w normie. Spojrzałam w lustro i płakałam. Trzęsą mi się ręce, uda, mam ciążowy brzuszek.... Powyrywałam sobie resztki włosów, miałam ochotę ciąć się, wbijałam paznokcie w ten tłuszcz.... Co ja najlepszego zrobiłam jadłam masło, teraz widzę to masło pod skórą.... Muszę coś z tym zrobić :( Najgorsze jest to że przywykłam do jedzenia :( Normalnie czasami odczuwam głód :( I nie umiem się oprzeć :( m

Nie powiesz mi, że fizycznie teraz czujesz się gorzej niż przed przytyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam się w lustrach, witrynach sklepowych, samochodach.. WSZĘDZIE. Patrze i w głowie pojawia się myśl: WYGLĄDASZ GRUBO!

Uczucie rozczarowania, bezradności.

Nienawiść, złość, frustracja.

Galaretowate uda, ogromne łydki, wystający brzuch, tłuste ramiona i wielki tyłek.

Zaraz zwymiotuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×