Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

novymivo, Nic z tych rzeczy :D Za dobrze na mnie działa. Co prawda odczuwam kilka skutków ubocznych jej działania, ale pozbyłem się lęków co jest dla mnie zbawienne. A pytałem Patryka o działanie innych SSRI z ciekawości tylko.

 

-- 28 cze 2015, 20:43 --

 

Jeśli kiedyś przyszłoby mi do głowy zmieniać sertrę na coś innego to byłaby to raczej tylko wenlafaksyna która kiedyś pokazała mi na co ją stać. Kiedy działa jest świetna :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyles sie lekow ale teraz bedziesz wiecej spac, nic nie bedzie cieszylo i wszystko bedzie ni jakie a ty bedziesz zombie, no chyba ze jest inaczej :D

 

-- 28 cze 2015, 20:50 --

 

Na wenli nigdy sie nie wyspie, szkoda mi czasu na spanie, dla mnie to minus bo z miesiaca na miesiac jestem coraz bardziej wykonczony, a ciagle w glowie mysle co bede robil jutro, czy isc spac czy nie itp. Kiedys bardzo duzo spalem i lubilem spac, teraz mysle jak oszukac sen . Jutro chyba nie ide spac jak skoncze nocke, pojade na zakupy i na silke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Masz rację. Już jakiś czas temu wszedłem w ten stan. Ale przynajmniej nie ma takiej senności i zamulenia jak na paro. Więc bilans zysków i strat wychodzi na zero. Teraz przynajmniej jestem spokojny i opanowany, nie kieruję się emocjami. Stałem się chłodny a jednocześnie bardziej roztropny w swoich działaniach. Ma ta swoje plusy ale i minusy bo życie przeżywam w spłyceniu emocjonalnym a jednak emocje również są istotne ;)

 

-- 28 cze 2015, 20:53 --

 

novymivo, Tejjj. A może Ty masz hipomanię jakąś, co? :-| Bo to, że masz mniejszą potrzebę snu już może na to wskazywać. Ja kiedy wenla na mnie działała spałem normalnie jak zdrowy człowiek.

 

-- 28 cze 2015, 21:01 --

 

novymivo, A wiesz. Akurat sertra nie jest aż taka agresywna w kwestii tłumienia emocji jak chociażby paro bo działa też jako jedyny SSRI na dopaminę dlatego też zdecydowałem się właśnie na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaraczek, ja na paro czulem sie zajebiscie, dopiero jak odstawilem przejrzalem na oczy jak tabletki mna zawladnely, ale wtedy nie czulem sie jak zombie czy cos w tym stylu. Serta- dla mnie najgorszy ssri, nie pomogl, a tylko wiecej spalem. Hipomanii raczej nie mam bo nie czuje sie pepkiem swiata :D. Od czasow wenli lubie kawe i slodycze ( wczesniej wogole nie jadlem slodkiego a kawe pilem raz na miesiac ...), troche ten lek namieszal. Tlumienie emocji jest tak samo zle jak ich nadmiar, ja nie znalazlem zlotego srodka. Np bedac na phenibucie i wenli nie czuje checi do rozmowy i inerakcji pozytywnej z ludzmi. Bedac na phenibucie z przed kuracji wenla, byla duza chec i radosc z nawiazywania kontaktow. Lek strasznie wyjalawia uczucia i robi z czlowieka malego "ch...jka " ;). Jak mi sie znudzi to odstawie heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Widzę, że Valdoxan nie jest refundowany i kosztuje 175 zł. Raz tylko zdecydowałem się na jedno opakowanie Wellbutrinu który kosztuje całkiem podobnie. Ale okazał się kompletną klapą.

 

Kosztuje 100PLN w sieci aptek dyzurnych.

Dla wielu osob ten lek nie dziala po prostu, najlepiej poprosic o probke jakiegos lekarza zanim sie wyda kase. Na mnie dziala 1/4 tabletki, po 2 dniach juz jest efekt.PO 2 tygodniach slabnie i wtedy przechodze na pol tablety

 

-- 28 cze 2015, 21:32 --

 

Kalebx3, No zobacz a u mnie jest prawie idealny na zaburzenia lękowe. To tylko potwierdza, że te leki na każdego działają zupełnie inaczej. A swoją drogą lek na zaburzenia lękowe wywoływał u Ciebie lęki - paradoks. Już wklejam link. Oto on: http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=718

 

Z tego linku nei wynika ze dziala przez GABA wrecz przeciwnie ma "minimalne" powinowactwo.

Setralina dziala na dopamine i u niektorych powoduje lęki na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Wcale nie "minimalne" a "niewielkie" a to spora różnica.

 

-- 28 cze 2015, 21:35 --

 

artur1978, Sertralina powoduje lęki? Przecież to jest również lek przeciwlękowy. Działa między innymi na lęk napadowy, fobię społeczną itd.

 

-- 28 cze 2015, 21:37 --

 

Mało tego. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że sertralina przeciwlękowo nie odbiega znacząco od wenlafaksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

subtelne dzialanie sertraliny na dopamine jak juz cos to delikatnie wzmocni motywacje a nie do lęków doprowadzi, jakby tak było to lek nie byłby zarejestrowany do leczenia stanów lękowych jak napisał kolega powyżej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veikko, I co ten artykuł ma na celu? To jakaś propaganda anty-SSRI? Z tego co mi wiadomo to nie wynaleziono jak do tej pory żadnych innych leków na fobie prócz SSRI/SNRI. A tak swoją drogą jakoś tak się składa, że są one jednak skuteczne w walce z fobią społeczną co przeczy tym nowym odkryciom naukowców ze Szwecji ;)

 

-- 28 cze 2015, 22:00 --

 

Veikko, Tak, zgadzam się z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×