Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, A tianeptyna działa na lęki? Ja bym został na wenli. A nóż zaskoczy w końcu. Wenlafaksyna ma to do siebie, że jak już zacznie dobrze działać to można zapomnieć o depresji i nerwicy. Tylko najgorsza zawsze ta niewiadoma czy zadziała.

 

Dziala na lęki tianeptyna, ale ja mam depresje nie mam lęków zadnych, ja kiedys juz bralem wenlafaksyny, ale w dawce max 150mg, a czytalem duzo, ze ten lek rozwija swoja moc od 225mg tak konkretnie, sam nie wiem tianeptyna uchodzi za placebo wsród leków, ale jest cos w tym leku, mialem do niego juz jedno podejscie, ale bralem inny lek i za nim zszedlem bralem tianeptyne, swietnie mi sie po niej myslalo, jak po zadnym antydepresancie, mózg taki rozjasniony, huj wie jak to nazwac, takie dzialanie mial jak kurwa jakis lek przyszlosci. :D

Ale nie wiadomo, jak zadziala na depresje czysta?

 

-- 28 cze 2015, 20:31 --

 

szaraczek, Ale widzisz te leki, róznie dzialaja novymio bierze 4 miechy juz wenle i jest tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, A tianeptyna działa na lęki? Ja bym został na wenli. A nóż zaskoczy w końcu. Wenlafaksyna ma to do siebie, że jak już zacznie dobrze działać to można zapomnieć o depresji i nerwicy. Tylko najgorsza zawsze ta niewiadoma czy zadziała.

 

Dziala na lęki tianeptyna, ale ja mam depresje nie mam lęków zadnych, ja kiedys juz bralem wenlafaksyny, ale w dawce max 150mg, a czytalem duzo, ze ten lek rozwija swoja moc od 225mg tak konkretnie, sam nie wiem tianeptyna uchodzi za placebo wsród leków, ale jest cos w tym leku, mialem do niego juz jedno podejscie, ale bralem inny lek i za nim zszedlem bralem tianeptyne, swietnie mi sie po niej myslalo, jak po zadnym antydepresancie, mózg taki rozjasniony, /cenzura/ wie jak to nazwac, takie dzialanie mial jak /cenzura/ jakis lek przyszlosci. :D

Ale nie wiadomo, jak zadziala na depresje czysta?

Akurat w badaniach tianapetyna jest jedny mz najskuteczniejszych lekow,SSRI daja wiecej ubokow niz efektow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, A tianeptyna działa na lęki? Ja bym został na wenli. A nóż zaskoczy w końcu. Wenlafaksyna ma to do siebie, że jak już zacznie dobrze działać to można zapomnieć o depresji i nerwicy. Tylko najgorsza zawsze ta niewiadoma czy zadziała.

 

Dziala na lęki tianeptyna, ale ja mam depresje nie mam lęków zadnych, ja kiedys juz bralem wenlafaksyny, ale w dawce max 150mg, a czytalem duzo, ze ten lek rozwija swoja moc od 225mg tak konkretnie, sam nie wiem tianeptyna uchodzi za placebo wsród leków, ale jest cos w tym leku, mialem do niego juz jedno podejscie, ale bralem inny lek i za nim zszedlem bralem tianeptyne, swietnie mi sie po niej myslalo, jak po zadnym antydepresancie, mózg taki rozjasniony, /cenzura/ wie jak to nazwac, takie dzialanie mial jak /cenzura/ jakis lek przyszlosci. :D

Ale nie wiadomo, jak zadziala na depresje czysta?

Akurat w badaniach tianapetyna jest jedny mz najskuteczniejszych lekow,SSRI daja wiecej ubokow niz efektow

 

No wiem, ze w badaniach, ale na forum i wsród lekarzy ma taka opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, I kiedyś na tej wenli nic się nie poprawiło? Może za krótko brałeś? Ten lek bardzo długo się rozkręca.

 

Trudno powiedziec, bo wtedy, jeszcze bralem 20mg paro, wedlug, zalecen lekarza i bardzo mozliwe ze paro mi mulilo dzialanie wenli.

Nie wiem przemysle i podejme decyzje, w kazdym razie mieszanie ssri/snri z tianeptyna nie ma sensu zadnego, sadzilem ze bedzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czułeś tylko zamulenie na tym miksie? Być może za dużo zamulaczy w tym miksie, ale skoro tak zalecił lekarz to chyba wiedział co robi. Swoją drogą dziwię się dlaczego paro jest zarejestrowana do leczenia depresji skoro wywołuje takie zamulenie, które mnie wpędziło w jeszcze gorszy stan. Być może u kogoś dobrze działa na depresję, ale generalnie spotykam się z większością opinii nt. paroksetyny, że to nie jest najodpowiedniejszy wybór jeśli chodzi tylko o leczenie depresji.

 

-- 28 cze 2015, 19:48 --

 

Patryk29, Ciesz się, że nic Ci się nie stało na tym Twoim miksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czułeś tylko zamulenie na tym miksie? Być może za dużo zamulaczy w tym miksie, ale skoro tak zalecił lekarz to chyba wiedział co robi. Swoją drogą dziwię się dlaczego paro jest zarejestrowana do leczenia depresji skoro wywołuje takie zamulenie, które mnie wpędziło w jeszcze gorszy stan. Być może u kogoś dobrze działa na depresję, ale generalnie spotykam się z większością opinii nt. paroksetyny, że to nie jest najodpowiedniejszy wybór jeśli chodzi tylko o leczenie depresji.

 

Mam taka sama opinie odnosnie paroksetyny.

 

-- 28 cze 2015, 20:50 --

 

szaraczek, Ciesze sie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Widzisz. Ja prócz depresji cierpię też na nerwicę i u mnie na lęki sertralina sprawuje się o niebo lepiej niż paroksetyna a to przecież paroksetyna ma bardziej profil przeciwlękowy niż sertralina. I bądź tu mądry. Natomiast jak spojrzy się w opisie obu tych substancji na jakie receptory działają to ja powiedziałbym, że to właśnie sertralina powinna mieć lepszy profil przeciwlękowy bo działa na receptory benzodiazepinowe i GABA a paroksetyna nie. I w moim przypadku to się potwierdza. Być może mam jakieś niedobory właśnie w GABA. Nie wiem.

 

-- 28 cze 2015, 20:06 --

 

Patryk29, A brałeś Fluoksetyną, Citalopram lub Escitalopram? Jak tak to jak działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, No zobacz a u mnie jest prawie idealny na zaburzenia lękowe. To tylko potwierdza, że te leki na każdego działają zupełnie inaczej. A swoją drogą lek na zaburzenia lękowe wywoływał u Ciebie lęki - paradoks. Już wklejam link. Oto on: http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×