Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

natrętek patrząc realnie, to ja bym się nie łudził. Co do lekarzy, to już szkoda słów, rzadko z którym da się sensownie porozmawiać, a nawet jak porozmawiasz, to i tak nic Ci nie wymyśli bo leki opierające się o ten mechanizm - czyli silne SRI będą takie skutki uboczne dawać.

Mi doxepina a później amitryptylina najmniej zaburzały libido z tlpd, ale na ZOKa nie będą tak skuteczne.

 

Mi to się już nawet nie chcę przeglądać tych tematów w dziale leki, zwłaszcza o ssri/snri itp. bo od lat historia się powtarza i są stałe scenariusze (kto długo siedzi w temacie ten wie). Z tych leków się już nic nie wyciśnie, są stare (ssri są tylko bardziej selektywne, ale główne działanie opiera się o to samo) jedynie będzie można o nowych skutkach ubocznych poczytać, które po latach zaczną wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, leki te uzyskały popularność i są najczęściej stosowane z wielu względów - nie uważam by powodem ich popularności było tylko to, że nie da się nimi otruć ani nie mają tak czasami groźnych uboków jak kardiotoksyczność TLPD. Z drugiej strony im dłużej są używane tym coraz więcej rozeznania w ich ubokach - leki które początkowo wydawały się bardzo łagodne takie nie są i coraz częściej ludzie dostrzegają ich ułomność.

 

Ja bym pewnie przymknął oczy na większość uboków które miałem na tych lekach gdyby nie jeden fakt - one u mnie wcale nie działają na depresję (na ZOK owszem ale to nie jest mój główny problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Byłem jakieś 5 dni na 150mg anafranilu bez żadnych dodatków.Wczoraj jednak trudno było mi zasnąć i wziąłem mój stary zestaw nasenny mianseryna+olanzapina.Wyspałem sie nieźle,ale co mnie bardzo męczy strasznie nasilone mam dziś natręctwa myślowe.Czy źle zrobiłem że powróciłem spowrotem do tego zestawu?Jeśli chodzi o lęki czy depresje to nie zauważyłem żeby coś mi się poprawiło jak brałem sam anafranil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Byłem jakieś 5 dni na 150mg anafranilu bez żadnych dodatków.Wczoraj jednak trudno było mi zasnąć i wziąłem mój stary zestaw nasenny mianseryna+olanzapina.Wyspałem sie nieźle,ale co mnie bardzo męczy strasznie nasilone mam dziś natręctwa myślowe.Czy źle zrobiłem że powróciłem spowrotem do tego zestawu?Jeśli chodzi o lęki czy depresje to nie zauważyłem żeby coś mi się poprawiło jak brałem sam anafranil...

 

Ja wracam do dawkowania zgodnie z zaleceniami mojego psychiatry. Do wizyty czyli do sierpnia nic nie zmieniam. Z doświadczenia wiem, że samodzielnie leczenie to zła droga. Tobie również radze wszelkie zmiany konsultować z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot_, mam podobne doświadczenia z lekarzami, więcej już nie są w stanie wymyślić. Jedynie kilka lat temu, kiedy jeszcze łykałem paroksetynę jeden lekarz na osłabienie libido przepisał mi mianserynę i nie powiem, bo mi się trochę poprawiło. Natomiast teraz, gdy biorę anafranil 2x75mg nie chce mi tego przepisać, ze względu na wystąpienie zespołu serotoninowego. Dostałem tylko kwetiapinę 25mg na lepsze spanie.

 

Ja bym pewnie przymknął oczy na większość uboków które miałem na tych lekach gdyby nie jeden fakt - one u mnie wcale nie działają na depresję (na ZOK owszem ale to nie jest mój główny problem).

 

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości, na ZOK działają dobrze, ale przeciwdepresyjnego ich działania podobnie jak Ty nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest jednak na rzeczy z tą blokadą rec.serotoninowych.Wczoraj w nocy nie wziąłem mianseryny/olanzapiny a dzisiaj praktycznie nie mam natręctw myślowych,wczoraj rano było tragicznie,przymusowe i natarczywe myśli były nie do zniesienia.A dzisiaj ich praktycznie nie ma.

Ciągne na samym anafranku 150mg,zobaczymy co to dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest jednak na rzeczy z tą blokadą rec.serotoninowych.Wczoraj w nocy nie wziąłem mianseryny/olanzapiny a dzisiaj praktycznie nie mam natręctw myślowych,wczoraj rano było tragicznie,przymusowe i natarczywe myśli były nie do zniesienia.A dzisiaj ich praktycznie nie ma.

Ciągne na samym anafranku 150mg,zobaczymy co to dalej będzie.

 

Zdaj relacje jak tam odczucia na samym anafranilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na paroksetynę.Na początek 20mg,optymalnie ma byc 40mg.Na anafranilu,miałem duże wahania nastroju i gorzej działał na natręctwa od paro.

 

Paro może owszem zadziałać na natręctwa. Życzę powodzenia...

 

-- 20 cze 2015, 14:07 --

 

Po jakim czasie Anafranil zaczyna działać i po jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie czy anafranil może nagle przestać działać ? Prawie 3 lata chodzę do psychiatry wiele leków które nic nie dawały aż w końcu psychiatra zapisał anafranil i miesiąc było widać różnicę aż tu nagle od czwartku mam doła, bóle głowy, osłabienie i nie wiem co jest grane. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, może przestać działać, ale jeśli trwa to dopiero kilka dni, zacznij się martwić dopiero po 2 tygodniach złego samopoczucia.

 

Generalnie polecam wszystkim brać całą dawkę na noc. Dobrze się śpi, a w dzień nie zamula. Wersja SR po łyknięciu działa całą dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek celuje i dobrze sobie radzi z natręctwami , kosztem wielu uboków .

Mi odbiera zupełnie apetyt , a jedzenie jest dla w jakims stopniu odstresowaniem , więc nie leczę się tym lekiem .

Inna sprawa mam po tym szajsie szczękościski i senkju za takie radochy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni jadę na samym anafranilu 150mg,po rzuceniu mianseryny i olanzapiny o dziwo nie mam kłopotów ze snem.Czy ten lek reguluje jakoś zegar biologiczny,bo wstaje rano rzeźki bardzo no i apetyt jest bardzo mały co mnie akurat cieszy.

Ale coś jest nie tak,czy po odrzucenie miansy/olanzapiny ten lek na nowo sie wczytuje czy jak ???

Nigdy nie miałem tak silnej draźliwości,nerwicy,fobi społecznej na dworzu,co jest grane???

Wkurwiało mnie dosłownie wszystko,przy tym czułem okropnie silne lęki że musiałem zarzucić 2mg alpry bo nie szło wyrobić na dworzu.Ludzie sie gapili na mnie jakbym był jakiś opętany.Chód taki lękliwy jak robot.I ten silny lęk,jednym słowem bardzo silna fobia społeczna.

Siedze w domu już,trochę sie uspokoilem,ale jak brałem mianse/olanze takich atrakcji nie było.... :( wkurwiony.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmwfan,

w lżejszych przypadkach chorobowych z lękiem i brakiem snu wybrałbym Doxę .

W ciężkich depresjach z Anchedonią i brakiem energii zdecydowanie Anafranil.

 

A co myślisz o takich sytuacjach jak na przykład lęk przed zabawami, grami grupowymi? Lepszy anafranil czy doxepina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lęk przed zabawami, grami grupowymi?

przepraszam , a Ty do przedszkola jeszcze chodzisz , czy grasz w drużynie jakiejś międzyszkolnej ?

Wydaje mi sie ,że na to co mówisz lepsza byłaby doxepina . Z tym ,że dopiero jak się wkręci w organizm ( minał uboki ) i w stosunkowo wyższych dawkach .

ten lek w wyższych dawkach bardziej aktywizuje niżw niższych . Niższe jakby tu powiedzieć działają bardziej muląco ,,, ale wszystko to po około 3 miesiaćach na leku średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lęk przed zabawami, grami grupowymi?

przepraszam , a Ty do przedszkola jeszcze chodzisz , czy grasz w drużynie jakiejś międzyszkolnej ?

Wydaje mi sie ,że na to co mówisz lepsza byłaby doxepina . Z tym ,że dopiero jak się wkręci w organizm ( minał uboki ) i w stosunkowo wyższych dawkach .

ten lek w wyższych dawkach bardziej aktywizuje niżw niższych . Niższe jakby tu powiedzieć działają bardziej muląco ,,, ale wszystko to po około 3 miesiaćach na leku średnio

 

Dzięki! Po prostu boję się różnych aktywności grupowych, czy to gra w piłkę nożną, gry planszowe czy cokolwiek innego w obawie, że się w jakiś sposób ośmieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się w jakiś sposób ośmieszę

-nie każdy musi być od razu Maradoną czy Messim .

Jak masz tylko takie problemy , to nie bierz się za leki grubego kalibru , tylko dla swojego dobra wypij sobie ziólka uspokajające przed meczem lub grą w szachy czy chińczyka . Doxa Cię zmuli i dopiero sobie obciachu narobisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak długo u was utrzymywało się brak libido i problem z ejakulacją ? Ogólnie chyba wyłącznie to mi aktualnie przeszkadza (3 dzień na Anafranilu 10mg), pocenie się i brak apetytu da się przeżyć, wielkie źrenice akurat mi się podobają ;) Poza tym co wymieniłem nie mam żadnych skutków ubocznych i czekam na jakieś większe efekty ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×