Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


pneum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwadzieścia lat, mieszkam w Gdańsku, studiuję. Od dziesięciu lat (z przerwami) jestem pod opieką psychiatryczną oraz psychologiczną, moja diagnoza w chwili obecnej to borderline i ChAD. Na co dzień zmagam się przede wszystkim z samotnością, gdyż nie mam ani przyjaciół, ani partnera/partnerki, ani rodziny. Wydaje mi się, że forum pozwoli mi wypełnić tę codzienną pustkę wywołaną tym, że nie mam się do kogo odezwać.

 

Borderline w moim przypadku to używanie substancji odurzających, problem z identyfikacją siebie (szczególnie jeśli chodzi o płeć i orientację seksualną), zmienne zainteresowania, manipulowanie ludźmi, nawiązywanie destrukcyjnych znajomości. Mam też tak, że często kieruję się według zasady "wszystko albo nic", co często prowadzi do problematycznych sytuacji.

 

Natomiast jeśli chodzi o ChAD, to nie potrafię wiele o tym powiedzieć, niezbyt zgadzam się z diagnozą. Wydaje mi się, że moja chwiejność może wynikać z bordera. W każdym razie, mój nastrój jest bardzo chwiejny: potrafię w przeciągu sekundy zamienić euforię we wściekłość, a później depresję. Żaden z tych stanów nie trwa jednak dłużej niż kilka dni, zazwyczaj jest to parę godzin.

 

Biorę obecnie 112,5mg wenlafaksyny, 200mg karbamazepiny i 50mg kwetiapiny.

 

Może macie jakieś pytania? Nie za bardzo wiem, co jeszcze napisać w tym przywitaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×