Skocz do zawartości
Nerwica.com

Film - zgadnij za pomocą fotki.


shinobi

Rekomendowane odpowiedzi

hellraiser-1987-02.jpg

 

 

jestem w szoku :shock:

 

właśnie pomogłaś mi odkryć moją "traumę" z dzieciństwa.

 

Ta scena utrwaliła się w mojej pamięci bardzo wyraźnie. Miałam zaledwie kilka latek kiedy zobaczyłam to na ekranie i pamiętałam to do dziś. Nie kojarzyłam nic więcej oprócz tej konkretnej sceny z obrazka, z czasem zastanawiałam się nawet czy sobie tego nie wmówiłam, i że takiego filmu nigdy nie było, że mój mózg stworzył taką błędną projekcję...

 

A jednak wcale to nie był wytwór mojej wyobraźni. Niewiarygodne. Nigdy się nie spodziewałam, że kiedyś zobaczę to ponownie.

 

 

W takim razie wspomnę jeszcze o innych scenach ze starych filmów, które również wyryły mi się w pamięci. Duże prawdopodobieństwo, że w tym temacie ktoś to skojarzy.

 

1. Kobieta wychyla głowę przez okno, za nią stoi mężczyzna, który je opuszcza przez co okno ucina jej głowę, która turla się po ogródku. Chyba w tym filmie była ścieżka dźwiękowa grana na pianinie, którą nawet teraz byłabym w stanie odtworzyć :lol: (a raczej znikomy jej fragment)

2. Kobieta smaży coś na patelni (chyba jajecznicę) i słyszy nieustanne wydzieranie się kota. Wychodzi do ogrodu (jest noc) idzie w kierunku odgłosów kota, które dochodzą z krzaków. Kiedy je rozpościera widzi tam rozszarpanego na krzakach kota, który pomimo tego dalej się wydziera.

3. Egzorcyzmy jakiejś opętanej? kobiety, która była przetrzymywana w jakiejś szopie/chlewie. Tłum ciągał ją po ziemi itd Kobieta była cała sina/posiniaczona

4. Nie jestem pewna czy to było z filmu Mucha. Może ktoś to potwierdzi? Gigantyczna mucha siedziała na samochodzie i przebijała swoimi odnóżami karoserię

 

Wychodzi na to, że to mit, że małe dzieci nic nie rozumieją/nie pamiętają wczesnego dzieciństwa. Co prawda jeśli chodzi o wymienione przeze mnie fragmenty, to byłam już nieco starsza, jednak i tak jestem zadziwiona, że scena z łańcuchami była "prawdziwa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nie jestem pewna czy to było z filmu Mucha. Może ktoś to potwierdzi? Gigantyczna mucha siedziała na samochodzie i przebijała swoimi odnóżami karoserię

Ja mogę potwierdzić że to nie było z filmu Mucha (1958) ani Mucha (1986) ani Mucha 2 (1989).

Nie wiem natomiast (bo nie widziałem) czy może scena była z Powrót Muchy (1959) albo z Klątwy Muchy (1965)

Cokolwiek to było, chętnie obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×