Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ufam, bo brałam kiedyś wenlę w dawce 225mg i czułam potworne zmęczenie, chodziłam jak zombie i tak też wyglądałam. Więc stąd wiem, że to nie zadziała, ale lekarz uważa, że jak przeczytał ulotkę i w niej napisali, że lek działa aktywizująco to każdy pacjent jest taki sam i na każdego powinno tak działać. Nie jest tak dlatego nie ufam żadnemu lekarzowi, który bazuje na tym co być powinno, a nie na tym co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, spokojnie, ja też mam dziś senność. Koszmarnie chce mi się spać, a muszę włączyć lapka i pracować.

Nie poddawaj się, jeszcze za wcześnie żeby rezygnować. Tak może byc na początku wenli. Spokojnie :).

 

-- Śr cze 24, 2015 8:55 am --

 

MalaMi1001, to szczerze mówiac kiepski lekarz. Może czas poszukać innego? Nie wiem co ci moge jeszcze doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, doskonale Cię rozumiem. Dlatego do rana jadę na energetyku, trudno, i tak wątroba pewnie za jakiś czas się zbuntuje przez ilość i kaliber prochów jakie przyjmuję więc nie mam nic do stracenia. Ja przytyłam po moklobemidzie i dopiero teraz, jakieś kilka miesięcy po zaprzestaniu leczenia waga baaardzo powoli spada.

 

inez3, no właśnie byłam u tej kobiety pierwszy raz, nie zliczę który to już psychiatra w moim życiu, więc zmiana lekarza tutaj nic nie da.

 

Aha, poza tym jak mamy nie tyć po tych lekach, skoro nic się kurva nie chce i aktywność = 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, doskonale Cię rozumiem. Dlatego do rana jadę na energetyku, trudno, i tak wątroba pewnie za jakiś czas się zbuntuje przez ilość i kaliber prochów jakie przyjmuję więc nie mam nic do stracenia. Ja przytyłam po moklobemidzie i dopiero teraz, jakieś kilka miesięcy po zaprzestaniu leczenia waga baaardzo powoli spada.

 

inez3, no właśnie byłam u tej kobiety pierwszy raz, nie zliczę który to już psychiatra w moim życiu, więc zmiana lekarza tutaj nic nie da.

 

Aha, poza tym jak mamy nie tyć po tych lekach, skoro nic się kurva nie chce i aktywność = 0?

 

Ja tez pilem duzo kawy i energoli otatnio, ale zauwazylem, ze w konsekwencji, jeszcze gorzej sie czuje, polecam ci mocno ziolona herbata albo yerba mate, albo obydwie, energole robia masakra z zoladkiem i sa w huj niezdrowe, juz lepiej pij kawe, co to aktywnosci to ja mimo wszystko staram sie trenuje i biegam, choc nie mam sily na to kompletnie, i ni huja nie chudne w tej chwili, wiec to wina leku bo wczesniej chudlem, jem tez duzo mniej 1200-1500kcal max, ale ja na prawde sie ruszam, sam juz nie wiem co mam robic, ostatnio udalo mi sie zrzucic 10kg, nie chce znowu przytyc, jezeli bede tyl to na 100% przestaje to brac i tak mi ten lek huja kiedys dawal i nie chcialo mi sie nigdzie wychodzi ani nic robic, wszystko na sile robilem,teraz jest podobnie póki i raczej watpie, ze wieksz dawka cos zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu powiedziałam, że zle znosilam esci to mi jej nie przepisał. 2 miesiące się meczylam zanim wrócił apetyt i sen, katorga. Z wenla miałam dobre wspomnienia, więc powiedział, że spróbujemy. Widać, że słucha co się do niego mówi.

 

-- Śr cze 24, 2015 9:24 am --

 

Patryk29, poczekaj jeszcze, może zaskoczy. Pójdziesz do lekarza, powiesz co i jak. Mocno trzymam kciuki za ciebie,bo fajny z ciebie facet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej drodze, nie spotkalem jeszcze, zadnego dobrego i konkretnego psychiatry, a wiecie dla czego tak jest?

Bo oni tak na prawde huja sie na tym znaja i tak jest prawda, strzelaja lekami na oslep w pacjenta az cos zadziala, robia mieszanki leków które czasami same sie na wzajem znosza, trzeba brac 2 miechy i przechodzic skutki uboczne by dowiedziec sie czy lek dziala czy nie, a jak nie dziala to przychodzisz do lekarza i mu mówsz panie doktorze, jest zle z tym lekiem, on na mnie nie dziala mam wrazenie, ze zamiast dodawac mi energii on mi ja jeszcze zabiera, ale lekarz pyta, a co pani bierze, wenlafaksyny, no to jak to przeciez pani powinna po tym latac, a jednak nie pacjent nie lata, ledwo wlóczy nogami, do swego zbawcy, dr. psychiatrii, który kurwa myli ssri z ssre, albo mówi, ze ssri nie powoduja spadku libido wedlug jego ksiazki, czy zapewnien koncernów faramceutycznych i tak biedny pacjent jezdzi po lekarzach a ci masakruja go pokolei jak leci, ssri+snri duze dawki, jak nie to ssri+snri+neurolepa,albo nawe 2 neurolepy+stabilizator, pacjent wraca i mówi panie dokotrze ja po tym co pan mi dal, bardzo zle sie czuje, a lekarz no jak to z takimi lekami, pani sie zle czuje, hmm :shock::shock:

No to zwiekszymy dawke, a jak nadal bedzie zle to zmienimy, neuroleptyk i tak w kólko macieja. :D

 

Ale sie rozpisalem.

 

-- 24 cze 2015, 09:34 --

 

Jak mu powiedziałam, że zle znosilam esci to mi jej nie przepisał. 2 miesiące się meczylam zanim wrócił apetyt i sen, katorga. Z wenla miałam dobre wspomnienia, więc powiedział, że spróbujemy. Widać, że słucha co się do niego mówi.

 

-- Śr cze 24, 2015 9:24 am --

 

Patryk29, poczekaj jeszcze, może zaskoczy. Pójdziesz do lekarza, powiesz co i jak. Mocno trzymam kciuki za ciebie,bo fajny z ciebie facet.

 

Dzieki za dobre slowo, ty tez jest spoko git majonez. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, jak piję dużo kawy jedynym efektem są nudności i trzęsące się ręce bez efektu pobudzenia, pije jedną filiżankę rozpuszczalnej dla smaku rano, później już mi zwyczajnie nie wchodzi. Energetyki póki co jakoś tam mnie pobudzają, siedzę teraz w robocie i przynajmniej nie zamykają mi się oczy. Nie mam już siły na to swoje zmęczenie, nie wiem już co mam z tym robić, zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać zwłaszcza, że mnie się nie chce kompletnie nic i zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, że siedząc jedynie przed kompem i śpiąc zaszkodzę bardzo swojemu zdrowiu. Ćwiczę wprawdzie codziennie 30min na stepperze ale wiem, że to za mało :(

 

inez3, mnie słuchał tylko jeden lekarz ale po wyprowadzce do innego miasta już do niego nie mam jak chodzić :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tak nigdy nie miałam. Żaden lekarz mi nigdy nie mówił, że skoro tak jest na ulotce to powinnam się czuć tak czy inaczej.

Niestety z tymi lekami jest tak, że na każdego moga inaczej działać. Nie wiem, może kiedyś wymyśla coś co zadziała od razu, bez skutków ubocznych i po odstawieniu będzie już normalnie (marzenie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Zrób sobie przerwe od kofeiny i zastap ja zielona herbata, dobrze ci radze, po pewnym czasie poczujesz sie troche lepiej, a jak ci nie bedzie pasowalo, to wrócisz do kawy, spadnie ci chociaz tolerancja i kawa znów zacznie cie pobudzac ja tak robilem, dziala. :D

 

-- 24 cze 2015, 09:41 --

 

inez3, W zielonej herbacie w sumie, tez jest kofeina, ale to nie to samo co w kawie, w zielonej jest w huj witamin i pierwiastków, a co najwazniejsze ma magnez, kawa to lipa.

 

-- 24 cze 2015, 09:46 --

 

Sluchajcie, troche jest lepiej u mnie o dziwo, nie wiem jak to mozliwe, ale zniklo mi oszolomienie które mialem i lekkie otepienie minimalne mam jeszcze, kurwa moze cos z tego bedzie, tak jakby leciutko chcialo mi sie pójsc na trening :shock:

Nie wiem czy sobie nie wkreca, moze tianeptyna zaczela dzialac, bo ja biore 3 tydzien. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bardzo chętnie, ale mnie wszelkiego rodzaju "zioła" nie smakują, jakbym zaparzyła siano, zielona herbata ma taki specyficzny zapach, który mnie odrzuca. Te smakowe zielone herbaty są chyba mniej zdrowe niż energetyki, w końcu są aromatyzowane uj wie czym, no jakoś nie mam zaufania. Z tolerancją na kofeinę masz z pewnością rację, kiedyś był moment, że w ogóle nie piłam ani kawy ani niczego innego z kofeiną i było w miarę ok, ale to było przed grzebaniem w mózgu lekami, teraz to zupełnie inna bajka.

inez3, ale mnie też żadnej lekarz nie powiedział wprost, ze tak jest na ulotce i tak ma być, tylko oni nie wykraczają swoją wiedzą poza ulotki i książki, nie słuchają pacjenta i za pewnik biorą to czego się nauczyli. A skoro się nauczyli tak a nie inaczej i ulotka, "badania" producenta to potwierdzają to znaczy, że tak jest z pewnością i pacjent sobie wymyśla. No nie wymyślam sobie, bo wiem jak się czuję, a do lekarzy to nie dociera. Skoro lek ma profil aktywizujący to ma aktywizować każdego i kropka. Jak nie aktywizuje to trzeba doyebać większą dawkę mimo, że pacjent już brał znacznie większą tego samego leku i niczego to zmieniło bądź wręcz pogorszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam ;) Przestalem pic energetyki po tym jak trafilem do szpitala,wyplukany z magnezu potasu itp,to jest dziadostwo lekarz powiedzial ze to niszczy wsszystko serce tez.Na mnie tez juz kofeina nie dziala,ale tak jak Patryk mowi najlepiej przerwe zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez no przeciez ma fote swoja na avatarze,nie widzisz jaki rycerz z Patryka ? :P

 

-- 24 cze 2015, 10:43 --

 

Poszedlem spac o 2,wstalem o 10 20 ale i tak czuje sie nie wyspany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś rano było ok. Teraz złapało mnie rozedrganie i szybsze bicie serca, ale lęku jako takiego brak.

 

No to super,znaczy ze lek zaczyna dzialac ;)

 

-- 24 cze 2015, 10:51 --

 

ale lęku jako takiego brak.

-mamy podobnie .

Dzis jeszcze bez benzo , lęku też nie widać , nasrój antydepresyjny ogólnie ,,, idzie lepsze ;)

 

Oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×