Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

No, a ja byłam u nowej psychuszki. Młoda, więc wydawało się, że ma inne podejście a tu doopa. Bez dokumentacji medycznej mojego leczenia leku mi nie zmieni (ciekawe jak ja teraz uzbieram całą dokumentację z różnych przychodni w mieście 70km stąd, żart? :D ), usłyszałam standardowy tekst, że wenla NIE POWINNA (haha) zamulać i jedynie co mi była w stanie zaproponować to zwiększenie dawki do 150mg i dodaniu hydroksyzyny na sen. No, to tyle jeśli chodzi o podejście mlodego pokolenia lekarzy psychiatrów w tym kraju. Przynajmniej nie musiałam płacić za wizytę.

 

Rosnie jeszcze wieksza ekipa patalachów, tak zwanych mlodych psychiatrów, idz pan w huj z nimi, ja juz sie sam lecze, do lekarze chodze tylko po recepty, mam 2 na nfz, a 3 prywatny, wyjebane mam na nich, wszystkie leki bralem i huja mi daly, zero ochoty na kontakty z ludzmi, zero ochoty na wyjscie z domu nawet kurwa do sklepu po jedzenie nie chce mi sie jechac autem, nawet nie zbuta co to kurwa ma byc. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a ja byłam u nowej psychuszki. Młoda, więc wydawało się, że ma inne podejście a tu doopa. Bez dokumentacji medycznej mojego leczenia leku mi nie zmieni (ciekawe jak ja teraz uzbieram całą dokumentację z różnych przychodni w mieście 70km stąd, żart? :D ), usłyszałam standardowy tekst, że wenla NIE POWINNA (haha) zamulać i jedynie co mi była w stanie zaproponować to zwiększenie dawki do 150mg i dodaniu hydroksyzyny na sen. No, to tyle jeśli chodzi o podejście mlodego pokolenia lekarzy psychiatrów w tym kraju. Przynajmniej nie musiałam płacić za wizytę.

 

Kiedys tez tak mialem,ze bez dokumentacjli lipa,wizyta była prywatna ale z racji z tego ze nic konkretnego sie nie dowiedzialem i trwala 5 minut to nie musialem placic,z tym ze musialem jechac 100 km.Teraz mam fajna Pania z bardzo duzym doswiadczeniem ktora leczy w paru placówkach w tym szpitalu psychiatrycznym,mila i zna sie na rzeczy ;) Na NFZ oczywiscie ;) nie musze dlugo czekac na wizyte bo moge byc u niej co tydzien ;) Mlodzi nie maja zadnego doswiadczenie i guzik sie znaja na leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ja tam sie nie uwazam sie za zjebusa, nie mam tylko energii i checi do zycia, nie mam psychozy albo schizofrenii, nie chce oczywiscie urazic schizofreników, jestescie cool :mrgreen: , jak chca sie uczyc i testowac to niech sami to wpierdalaja, to zobacza jakie te leki to scierwo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ja tam sie nie uwazam sie za zjebusa, nie mam tylko energii i checi do zycia, nie mam psychozy albo schizofrenii, nie chce oczywiscie urazic schizofreników, jestescie cool :mrgreen: , jak chca sie uczyc i testowac to niech sami to wpierdalaja, to zobacza jakie te leki to scierwo. :P

 

Ja siebie uwazam za zjebusa,iz poniewaz te leki ryja banie :D

 

-- 23 cze 2015, 13:25 --

 

Pewnie kazdy sie ze mna zgodzi :P

 

-- 23 cze 2015, 13:27 --

 

Dla nas smierc bedzie tylko pełnym wyleczeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ja tam sie nie uwazam sie za zjebusa, nie mam tylko energii i checi do zycia, nie mam psychozy albo schizofrenii, nie chce oczywiscie urazic schizofreników, jestescie cool :mrgreen: , jak chca sie uczyc i testowac to niech sami to wpierdalaja, to zobacza jakie te leki to scierwo. :P

 

Ja siebie uwazam za zjebusa,iz poniewaz te leki ryja banie :D

 

Nie wiem czy jest, sie z czego cieszyc w takiej sytuacji, za jakis czas bedziesz narzekal. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ja tam sie nie uwazam sie za zjebusa, nie mam tylko energii i checi do zycia, nie mam psychozy albo schizofrenii, nie chce oczywiscie urazic schizofreników, jestescie cool :mrgreen: , jak chca sie uczyc i testowac to niech sami to wpierdalaja, to zobacza jakie te leki to scierwo. :P

 

Ja siebie uwazam za zjebusa,iz poniewaz te leki ryja banie :D

 

Nie wiem czy jest, sie z czego cieszyc w takiej sytuacji, za jakis czas bedziesz narzekal. :pirate:

 

Nie bede bo lubie siebie takiego swirusa :D zawsze chcialem taki byc :P

 

-- 23 cze 2015, 13:37 --

 

kiedys bylem smutasem :P to mi odpowiada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Sek w tym, ze ja nie bylem nigdy smutasem, tylko po tych lekach czuje sie jak smiec. :pirate:

 

No widzisz,mi brakowalo zawsze odwagi a teraz mam jej duzo,zawsze moglo byc gorzej pamietaj,ludzie sa bardziej chorzy od nas i mimo tego ciesza sie zyciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 2 m-cy Velaxin , na początku było koszmarnie :leki,brak energii, koszmarny nastrój , brak snu, pobudzenie , po 2 tyg minęło, został brak snu. Dołozono mi Doxepine .... dalej było nijak, nie spałam. Po 1 Doxepinę zamieniono na Ketrel. Było lepiej zaczęłam przesypiac noce, ale po miesiącu Velaxin 112 mg + ketrel 0,25 jest zdecydowanie gorzej. O co chodzi???? czy to kiepskie połaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 2 m-cy Velaxin , na początku było koszmarnie :leki,brak energii, koszmarny nastrój , brak snu, pobudzenie , po 2 tyg minęło, został brak snu. Dołozono mi Doxepine .... dalej było nijak, nie spałam. Po 1 Doxepinę zamieniono na Ketrel. Było lepiej zaczęłam przesypiac noce, ale po miesiącu Velaxin 112 mg + ketrel 0,25 jest zdecydowanie gorzej. O co chodzi???? czy to kiepskie połaczenie

 

Najlepszym polaczeniem jest na noc Pramolan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po tej mini dawce benzo poczułam się na tyle ok, że byłam na spacerze z moim lubym. Potem poszłam jeszcze sama do sklepu. Ja nie wiem ile mam jeszcze czekać... Takich porankow jak dziś to ja więcej nie chce.

Co do lekarzy, ja swoją zmieniłam po tym jak mi powiedziała, że już nie wie co zrobić ze mną. Kazała brać esci znów, wzięłam jednego dnia. Kolejnego dnia poszłam do tego mojego nowego, młodego lekarza. Bardzo fajny, sympatyczny. Zaproponował wenle skoro mówiłam, że na długo mi pomogła. Jak potrzebuję to do mnie zadzwoni i wszystko wyjaśni. Nie mogę powiedzieć złego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan kiedys brałam jako jedyny lek i pomagało .... teraz niestety nie. Ale może faktycznie spróbowac . Pramolan nie zamulał mnie nigdy.

Po tym ketrelu pół następnego dnia jestem zamulona i nie kumam. I mam wrażenie ,że stan depresyjny mi sie pogłębił. Choć to przciez b. mała dawka. Chyba ze na Velaxinie moga bys takie wahania nastroju. Ale jest zdecydowanie gorzej kiedy wskoczyłam na 112,5 Velaxiny ( z 75mg) + dołozony ketrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan kiedys brałam jako jedyny lek i pomagało .... teraz niestety nie. Ale może faktycznie spróbowac . Pramolan nie zamulał mnie nigdy.

Po tym ketrelu pół następnego dnia jestem zamulona i nie kumam. I mam wrażenie ,że stan depresyjny mi sie pogłębił. Choć to przciez b. mała dawka. Chyba ze na Velaxinie moga bys takie wahania nastroju. Ale jest zdecydowanie gorzej kiedy wskoczyłam na 112,5 Velaxiny ( z 75mg) + dołozony ketrel

 

Pramolan jest fajny,uspokaja i ladnie sie spi po nim,mala dawka 50mg i tak godzinke przed snem wziasc ;)

 

-- 23 cze 2015, 14:16 --

 

A ja po tej mini dawce benzo poczułam się na tyle ok, że byłam na spacerze z moim lubym. Potem poszłam jeszcze sama do sklepu. Ja nie wiem ile mam jeszcze czekać... Takich porankow jak dziś to ja więcej nie chce.

Co do lekarzy, ja swoją zmieniłam po tym jak mi powiedziała, że już nie wie co zrobić ze mną. Kazała brać esci znów, wzięłam jednego dnia. Kolejnego dnia poszłam do tego mojego nowego, młodego lekarza. Bardzo fajny, sympatyczny. Zaproponował wenle skoro mówiłam, że na długo mi pomogła. Jak potrzebuję to do mnie zadzwoni i wszystko wyjaśni. Nie mogę powiedzieć złego słowa.

 

Bo nie masz byc po tej dawce zamulona tylko na tyle uspokojona zeby nie czuc leku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na 75 mg, a ja mam nasilone lęki. Już nie mówię nawet o próbie pójścia do pracy, mam problem nawet z pójściem do sklepu. Czemu jest gorzej? :(

 

-- Wt cze 23, 2015 8:15 am --

 

Jestem w domu, nie jestem sama a i tak mam jakiś lęk. Nie wiem przed czym.

 

Tez tak miałam przez pierwsze dwa tygodnie .... nastrój koszmarny,bardzo nasilone lęki, tez nie wychodziłam nigdzie, nic nie robiłam, po piesiącu powolutku było lepiej. Po 1,5 miesiąca było zdecydowanie lepiej a teraz po ponad 2 miesiacach po podwyzszeniu dawki znowu jest gorzej :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na 75 mg, a ja mam nasilone lęki. Już nie mówię nawet o próbie pójścia do pracy, mam problem nawet z pójściem do sklepu. Czemu jest gorzej? :(

 

-- Wt cze 23, 2015 8:15 am --

 

Jestem w domu, nie jestem sama a i tak mam jakiś lęk. Nie wiem przed czym.

 

Tez tak miałam przez pierwsze dwa tygodnie .... nastrój koszmarny,bardzo nasilone lęki, tez nie wychodziłam nigdzie, nic nie robiłam, po piesiącu powolutku było lepiej. Po 1,5 miesiąca było zdecydowanie lepiej a teraz po ponad 2 miesiacach po podwyzszeniu dawki znowu jest gorzej :(:(

 

Po co zwiekszalas dawke skoro bylo dobrze, tak sie nie robi, dawke zwieksza sie, jak odpowiedz leku jest za slabo lub co gorsza nie ma jej wcale, wenla jest o tyle dobrym lekiem, ze ma bardzo duzy potencjal dawkowania, i dziala na rózne receptory, nie to co ssri jebane zamulacza, choc wenla tez zamula troche, ale na pewno nie tak jek moje ulubione leki z grupu Esseraj. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie czuje normalniejszy niz wiekszosc ludzi szczerze mowiac :D

jestem stabilny,rozsadny i poukladany, mam zdrowe relacje z najblizszymi, dobra pozycje materialna i zawodowa. Mam tez swiadomosc swoich wad i ograniczen.A zaburzenia nastroju to tylko dodatek, taki jak dla jednych cukrzyca a dla innych wrzody.

Znam wielu ludzi ktorzy moze nie maja choroby psychicznej ale zupelnie nie kontroluja swojego zycia i generuje sobei i innym mase cierpienia.

Nie ma co sie dolowac trzeba isc do przodu, bo inaczej schody pojade z nami w dol:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, to skoro było ok to czemu zwiększył ci lekarz dawkę? Może powinnaś wrócić do niższej.

 

 

W piątek idę do lekarza.... powiem ,że jest gorzej .

A zwiększył mi , bo pytał czy jest juz dobrze to powiedziałam ,że jest lepiej ale jeszcze nie jest normalnie.

A teraz nie dosyc ,że nie jest normalnie to jest gorzej :-(.

Pierwszy raz biorę Venlafaxynę i kombinujemy.

Stany lękowe super się wyciszyły , ale nastroj kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×