Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

emilk, Gdyby kazdy stosunek bez zabezpieczenia konczyl sie zaplodnieniem, to mielibysmy 12 miliardów ludzi jak nie lepiej, najwazniejsze jest czy twoja dziewczyna miala te dni w których jest szansa na to, by cos z tego bylo. :twisted:

Co do badania plodnosci to mozesz je wykonac, taki test jest nawet w aptece bez recepty.

 

tu masz stronke poczytaj: http://mezczyzna-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl/seks/268737,Jak-wykonac-test-plodnosci-dla-mezczyzny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, to całkowita bzdura, ze leki powoduja bezpłodnosc. Jedynie neuroleptyki przyczyniaja sie u kobiet do zwiekszenia prolaktyny, która to moze byc przyczyna ze kobieta ma problem z zajsciem. Facetowi moga obnizac jakosc nasienia, ale jak inne leki, uzywki itd. Jak np. chcecie miec dziecko i sie staracie powyzej roku to kobieta powinna zrobic komplet badan hormonalnych, a facet badanie nasienia. Poźniej jezeli wyniki sa w normach to można prowadzić dalsza diagnostykę w tym kierunku, jezeli ponizej norm, wdrozyc leczenie, zastosowan rozne metody np. invitro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś dzis dół i smutek :( ale wstać wstalam, zmusiłam sie wyjsc na spacer, obiad zrobić. U mnie najlepiej jak coś robie. To chyba ta pogoda, słońca nie ma :( gdzieś cos kiedys czytalam że w depresji powinno sie brać witaminę d3. Szczególnie jak nie ma słońca...moze by sprobowac ? Pozdro :)

 

To pewnie chwilowe, jutro bedzie lepiej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, Gdyby kazdy stosunek bez zabezpieczenia konczyl sie zaplodnieniem, to mielibysmy 12 miliardów ludzi jak nie lepiej, najwazniejsze jest czy twoja dziewczyna miala te dni w których jest szansa na to, by cos z tego bylo. :twisted:

Co do badania plodnosci to mozesz je wykonac, taki test jest nawet w aptece bez recepty.

 

tu masz stronke poczytaj: http://mezczyzna-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl/seks/268737,Jak-wykonac-test-plodnosci-dla-mezczyzny.html

nie jest to test laboratoryjny raczej test do zabawy.

 

Badanie nasienie przeprowadza sie w klinice i laboranci diagnozuja za pomoca komputera. Za 200 zł to mozna zrobic PORZADNE badanie w laboratorium z cała morfologia nasienia. Badanie nasienie podstawowe kosztuje około 100 -120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, o doczytałam to jak 5 lat to wskazana pełna diagnostyka, badania kobiety od 2 dnia cyklu do 6 dnia cyklu: FSH, LH, prolaktyna, progesteron, insulina, glukoza, TSH, testosteron. Ty badanie nasienia, jak wyjdą dobre wyniki to dziewczyna badanie HSG -droznosc jajowodów. Pozniej mozna zbadac genetyke i immunologie, np. duzo kobiet ma zepsol antyfosfolipidowy itd. Mozna tez zbadac przeciwciała we krwi ANA i przeciwciała plemnikowe (kobieta). DObrze tez zrobic badanie AMH kobieta, niestety coraz wiecej młodych kobiet ma problemy z obnizona iloscia jajeczek. I obowiazkowy monitoring cyklu zeby sprawdzic, czy kobieta ma owulacje. Do tego sprawdzenie fazy lutelnej ile dni trwa (2 faza cyklu).

 

-- 22 cze 2015, 15:44 --

 

emilk, i jeszcze jedno faceci maja nosic luzne gacie, nie przegrzewac jader, nie palic, nie brac uzywek itd. to ma duzy wpływ na nasienie, ale jak parametry sa obnizone istnieja preparaty poprawiajace nasienie np. Androvit (tani) lub drogi Profertil -kuracja 3 m-czna, nastepuje wymiana spermy i mozna badanie powtorzyc :)

 

-- 22 cze 2015, 15:46 --

 

U mnie lipa. Boję się jechać sama na terapię, więc ojciec mnie wiezie, a wczoraj smigalam autem samą kawał od domu. Mam wrażenie, że mi się wszystko nasiliło. Matka uważa, że w tym nawrocie nie walczę w ogóle i nie próbuje. Jedyne co to spanie ok, dziś 7h, ale to pewnie trittico. Dalej nie dam rady iść do pracy, lekkie problemy z jedzeniem dalej są. Ogólnie załamka.

A wczesniej ile czasu brałaś wenle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, Mozna zrobic to albo tamto, jak chce, albo oba dla pewnosci, podalem mu najprostszy sposób, wystarczy w necie poszukac.

 

-- 22 cze 2015, 16:55 --

 

agusiaww, emilk, i jeszcze jedno faceci maja nosic luzne gacie, nie przegrzewac jader, nie palic, nie brac uzywek itd. to ma duzy wpływ na nasienie, ale jak parametry sa obnizone istnieja preparaty poprawiajace nasienie np. Androvit (tani) lub drogi Profertil -kuracja 3 m-czna, nastepuje wymiana spermy i mozna badanie powtorzyc :)

 

No jesli uzywki wplywaja na plodnosc to moze i leki tez w jakis sposób, z tego co wiem prowadzone sa badania na temat i opinie sa podzielone, jedno jest pewne jak przestaniesz brac antydepresanty to wszystko wróci do normy, chyba :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agus prosze Spośród leków psychotropowych często negatywny wpływ na funkcje seksualne wykazują leki antydepresyjne z grupy SSRI jak na przykład fluoksetyna, citalopram, fluwoksamina. Efekt ten wynika w dużej mierze z obniżenia popędu płciowego i wrażliwości na bodźce seksualne. Niekorzystne oddziaływanie na płodność udowodniono także w stosunku do leku neuroleptycznego stosowanego w terapii psychoz i nerwic, jakim jest tiorydazyna. Jednak w największym stopniu upośledzająco na płodność wpływają leki stosowane w chemioterapii chorób nowotworowych. Leki te jak busulfan, chlorambucil czy cyklofosfamid działają cytotoksycznie niszcząc komórki nowotworowe, ale jednocześnie niszczą także komórki zdrowe, a zwłaszcza te szybko dzielące się, czyli na przykład spermatocyty i w ten sposób hamują spermatogenezę. Silnie negatywny wpływ na płodność wywierają również substancje narkotyczne, jak kokaina, marihuana, a także używki jak alkohol czy papierosy, powodując zmniejszenie ilości i jakości plemników.

Wszystkie wymienione leki wywołują zaburzenia płodności i mogą utrudnić poczęcie dziecka. Na ogół efekt ten ustępuje po zakończeniu terapii, jednak zwykle prawidłowa płodność wraca po dwóch, trzech miesiącach od zaprzestania ich stosowania. Jeśli osoba przyjmująca takie leki w sposób przewlekły pragnie mieć dziecko to wspólnie z lekarzem należy zastanowić się nad możliwością zmiany sposobu terapii i zastąpieniu tych leków innymi.

 

-- 22 cze 2015, 17:06 --

 

Co do gaci to nosze luzne bokserki,no ale tez duzo pale fajek ;)

 

-- 22 cze 2015, 17:09 --

 

Czesta masturbacja raczej nie ma na to wplywu nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, to napisałam ze obnizaja parametry :P

 

inez3, to moze teraz musisz miec wiecej czasu zeby zaskoczyc.

 

A to tobie chodzi o ile czasu brałam aż były efekty? Nie pamiętam, to było z 5-6 lat temu. Wydaje mi się, że z miesiąc, ale to było dawno.

 

To szybko jak po miesiacu zaskoczyla wenla,ja prawie 2 miechy i nie moge sie jeszcze ogarnac.Tylko pala lepiej stoi a tak to nic pozatym :P

 

-- 22 cze 2015, 17:17 --

 

Co za pogoda, pada ;/

 

-- 22 cze 2015, 17:17 --

 

Zaraz chyba sie poloze,bo juz niemogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, zawsze mozesz sie zbadac i sprawdzic stan nasienia. Pogoda faktycznie nienajlepsza, ale przed chwilą w tv mówili ze ma byc cieplej od nastepnego poniedziałku.

 

 

inez3, bedzie lepiej trzeba w to wierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 dzieks :):):):):)

 

no ja spałam od 18 do 21....trochę źle bo w nocy mogę nie spac :( mam nadzieje ze tritto da rade. Ale taka padnięta bylam. To chyba ta pogoda do dupy, jak jesien przyjdzie a tego sie boje to sprobuje z tą Wit d.

 

EMILK próbujcie w dni płodne Twojej babki a nawet dzien przed nimi. Bo plemniki żyją dlugo jak sie spuścisz to będą juz sobie czekać :):):) bo sam pisales, ze rzadko sie spotykacie, moze akurat nie trafialiscie w te dni. No i fajnie, ze chcesz byc Tatusiem :):):) jutro Dzien Taty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 dzieks :):):):):)

 

no ja spałam od 18 do 21....trochę źle bo w nocy mogę nie spac :( mam nadzieje ze tritto da rade. Ale taka padnięta bylam. To chyba ta pogoda do dupy, jak jesien przyjdzie a tego sie boje to sprobuje z tą Wit d.

 

EMILK próbujcie w dni płodne Twojej babki a nawet dzien przed nimi. Bo plemniki żyją dlugo jak sie spuścisz to będą juz sobie czekać :):):) bo sam pisales, ze rzadko sie spotykacie, moze akurat nie trafialiscie w te dni. No i fajnie, ze chcesz byc Tatusiem :):):) jutro Dzien Taty :)

 

Ja tez dzisiaj senny na ta pogode przespalem sie z 2 godzinki,troche na podworku porobilem.Teraz zeby pojsc spac to troche sie namecze,crazyalexx no fajnie fajnie,tylko pozniej juz jest mniej kolorowo jak sie noce ma nie przespane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 dzieks :):):):):)

 

no ja spałam od 18 do 21....trochę źle bo w nocy mogę nie spac :( mam nadzieje ze tritto da rade. Ale taka padnięta bylam. To chyba ta pogoda do dupy, jak jesien przyjdzie a tego sie boje to sprobuje z tą Wit d.

 

EMILK próbujcie w dni płodne Twojej babki a nawet dzien przed nimi. Bo plemniki żyją dlugo jak sie spuścisz to będą juz sobie czekać :):):) bo sam pisales, ze rzadko sie spotykacie, moze akurat nie trafialiscie w te dni. No i fajnie, ze chcesz byc Tatusiem :):):) jutro Dzien Taty :)

Hej, jak sie czujesz ? Ja biore wit d3 5000 ui ( wiec duza dawka) od okolo 2 miesiecy. Nie zauwazylem dzialania przeciw depresynego lub antylekowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez srednio na jeza po tym spaniu :P

 

-- 22 cze 2015, 23:49 --

 

Polecam brać magnez z potasem,Asparginian wedlug mnie najlepszy magnzez i najwieksza dawka magnezu i potasu bardzo przyswajalne,bardzo tani ok 5 zl za 50 tabletek.Kupowalem kiedys duzo drozsze to mozna o kant dupy to rozbic,a tu taka niespodzianka ;)

 

-- 22 cze 2015, 23:59 --

 

Novy a co tam u CIebie ? :)

 

-- 23 cze 2015, 00:41 --

 

Cos dzisiaj nic tu sie nie dzieje sie ;)

 

-- 23 cze 2015, 00:42 --

 

Mam wstawic swojego ptaka zeby bylo wesolo ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A papużka czy kanarek ???

 

no to nieźle z tym spaniem po południu hehe nie tylko ja spałam.

 

NOVYMIVO to mówisz ze lipa z tym d3 :( ja juz od dawna biore magnez i b6

 

-- 22 cze 2015, 23:50 --

 

PATRYK29 tez po spaniu a teraz zasnąć nie mozesz ? Bo EMILK molestuje papużke ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A papużka czy kanarek ???

 

no to nieźle z tym spaniem po południu hehe nie tylko ja spałam.

 

NOVYMIVO to mówisz ze lipa z tym d3 :( ja juz od dawna biore magnez i b6

 

-- 22 cze 2015, 23:50 --

 

PATRYK29 tez po spaniu a teraz zasnąć nie mozesz ? Bo EMILK molestuje papużke ....

 

Heh przydala by sie pomoc w molestowaniu :D

 

-- 23 cze 2015, 01:07 --

 

To jest bardziej sokół :P

 

-- 23 cze 2015, 01:07 --

 

bardzo drapiezny i niebezpieczny dlatego potrzebna jest pomoc w okielznaniu tego drapieznika :D

 

-- 23 cze 2015, 01:09 --

 

Czesto tez pluje taka biala substancja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×