Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)


Kachur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problemy z sennością. Jestem senny nawet po dobrze przespanych nocach. Biorę 20 mg Lenuxin i 200mg Sulpiryd.

 

Nie jestem jednak przekonany, że to jest w 100% związane z lekami. Niejasno wydaje mi się, że mam te objawy od lat, tyle że:

 

1. Ostatnio się nasiliły

2. Nie pije już tak gigantycznych ilości kawy jak kiedyś, bo mój żołądek tego nie toleruje

 

Czy są jakieś środki, które mogłyby pomóc w mojej sytuacji?

 

Macie może jakieś rady (oprócz pójścia do lekarza)

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cały dzień jestem senna, ale gdy tylko się położę, to od razu mi się odechciewa. Nocą, gdy się kładę, dosłownie nie mogę już patrzeć na oczy i ciągle ziewam, a gdy już przyłożę głowę do poduszki, to mi się odechciewa i zmieniam pozycje przez kilka godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, wiem, że to przez moją "głowę" ale dopiero zaczynam terapię, na szczęście uprzedził mnie, że mogą być gorsze dni,tygodnie, no nic zobaczymy.

 

-- 04 sie 2014, 10:06 --

 

estera1, wiem, że to przez moją "głowę" ale dopiero zaczynam terapię, na szczęście uprzedził mnie, że mogą być gorsze dni,tygodnie, no nic zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,ostatnio jakieś 4 msc temu przeżyłem duzy stres ze zmianą miejsca pracy,nie przespałem wtedy 3 noce ale po zaaklimatyzowaniu sie w nowym miejscu problem minął,teraz po 4 msc trafiłe mi się jedna bezssenna noc i nie mam pojęcia co się stało ale od tamtej pory nie jestem w stanie zasnąć mimo że nic sie nie dzieje nie mam jakiegoś stresu itp.pół dnia myśle czy zasne czy nie ,z góry jestem przekonany że będe się męczył i tak kiedy się kłade o 23 a jestem juz bardzo senny bujam sie z boku na bok i tak od 23 do 3 w nocy,dopiero kiedy zarzuce Nasen albo 2 tabletki Apap Noc itp.zasypiam na te 3 godziny ale o 6 musze juz wstać.Ewentulanie pol butelki wina tez zalatwia sprawe ale ja nigdy nie piłem wiec rano głowe mi rozszadza.Jak pozbyć się tych myśli,sam w to nie wierze że się tak wkręcam bo zazwyczaj zasypiałem jak małe dziecko o 23 i tak było przez 34 lata.Trwa to już 4 tydzień,pomału opadam z sił,schudłem 9kg,wory pod oczami,zero sił.Próbowałem już medytacji,muzyki relaksacyjnej,czytania książek,zmęcznia popoludniowego,higieny snu,odstawiłem kawe,biore magnez,melatonine itp.itd.Tylko pół tabletki Nasenu zwala mnie z nóg,przeraża mnie uzależnienie od zolpidemu,boje się psychiatry i leków psychotropowych ze względu że mój kolega załatwił się benzo i od 11 lat nie wie jak sie nazywa,mam w domu jeszcze Chlorprotiksen ale poczytałem troche o tym powojennym leku i troszke mam obawy czy brać to 2 godz przed snem.Czy jest szansa pozbyć się tych myśli i przestać sie nakręcać?Jak uciec z tego błędnego koła?Czy ktoś z was mial podobny problem i z niego uciekł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem w zupełnej kropce z brakiem snu. Hydroksyzyna nie działała, poza tym miałam po niej wymioty. Mianseryna i mizartepina nie działały bez względu na dawki, poza tym po obu nieprawdopodobnie tyłam mimo trzymania rygorystycznej diety (chora tarczyca). Opipramol - zero efektu. Kwietapina jako tako działała ale tylko w połączeniu z mizarpiną. Po Trittico który ma też obniżać ciśnienie miałam grożące życiu zatrzymanie wody i ciśnienie 170/110 z pulsem 110. Teraz dostałam perazynę i po jednej 25 mg raz, że nie spałam, dwa - ciśnienie dobiło do 150/100 z pulsem 100 (a też ma obniżać), poty i ogólne poczucie paniki. Nie wiem już o co prosić i czego szukać. Od wielkiego dzwona, żeby już się wyspać kiedy naprawdę muszę, biorę zolpidem albo zapiklon, ale to nie częściej niż cztery razy w miesiącu. Jest jakaś rada? Czy wynika coś z tego że tak a nie inaczej reaguję na te leki, a lekarka tego nie zauważa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×