Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Przemyślałem raz jeszcze sprawę i doszedłem do wniosku że nie ma sensu już w moim przypadku pakować sie w leki ssri/tlpd.Te leki ani ni poprawiają mi humoru ani nie działają na fobie społeczną.Brałem dosyć długo wenle+mianseryne,brałem paro z mirtą,więc taka fluwoksamina też by raczej nie dała rezultatu.Tak samo łudziłem się że jak zrobię przerwe od tych leków to zadziałają inaczej,ale niestety nie mogą inaczej zadziałać.

Pozostaje mi ostatnia próba z pramolanem i buspironem.Będę brał te leki 3Xdoba w dawkach pramolan-150mg i buspiron-30mg.Jestem bardzo ciekaw jak zadziałają na moje lęki.Wizyte u lekarza mam dopiero w październiku więc sobie troche poczekam.Jeśli ta kombinacja nie pozwoli mi normalnie funkcjonować pozostaje już tylko benzo i baclofen niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no załamka, jak to w październiku dopiero? I będziesz tyle czasu na czymś co nie działa? Nie stać Cię na prywatną wizytę? Na pewno nie będziesz miał problemu z receptą na te leki. Ja bym Ci jeszcze ew. proponował rozważenie (jeśli tylko Cię na to stać) połączenia duloksetyny z buspironem lub mirtazapiną (lub kombinację tych 3 leków). Ew. Dołożenie do pramolanu i buspironu mirtazapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Na prywatnego lekarza mnie nie stać niestety,chodzę na fundusz i mam nieźle nasrane w papierach,że wyłudzam benzo i sam dobieram se leki,nie mogę nic nawet sugerować lekarzowi bo wyjebie mnie z chukiem,już mi dała ostrzezenia że jak Pan sam się bedzie leczyl i dobierał leki to mnie wyjebie na zbity ryj :twisted:

Muszę grzecznie się jej słuchać,ewentulanie coś delikatnie zasugerować,nie mam tak jak inni że idę i mówię to i to chcem i jest git majonez.ehhhhh jebana polska :D

Jestem zmuszony kisić się na tym hujowatym anafranilu,bo juz jak dzien nie biorę jestem atakowany takimi lękami że w pory robie ze strachu i myśli samobójcze bardzo silne.Nie dałbym rady go na sucho odstawić.Musiłabym miec z 2 paki klonów.A no i do benzo mam ograniczony dostęp bo psychiatrzy niechętnie mi juz przepisują a rodzinny rząda papier od psychiatry i kolo sie zamyka.A że nie pracuję bo nie jestem w stanie iśc do pracy,ledwo co z chaty wychodzę to mam pod górke.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Na prywatnego lekarza mnie nie stać niestety,chodzę na fundusz i mam nieźle nasrane w papierach,że wyłudzam benzo i sam dobieram se leki,nie mogę nic nawet sugerować lekarzowi bo wyjebie mnie z chukiem,już mi dała ostrzezenia że jak Pan sam się bedzie leczyl i dobierał leki to mnie wyjebie na zbity ryj :twisted:

 

Hehe, rozbawiłeś mnie;)

 

Przynajmniej masz za darmo Anafranil;)

 

-- 22 cze 2015, 13:12 --

 

funkcjonalny antagonizm mianseryny i mirtazapiny jest o dużo silniejszy, ale nie wzrost dopaminy w PFC o który chodzi (a który powodują silni i selektywni antagoniści 5-HT2c) - nie ma tego wzrostu bo miansa i mirta to są odwrotni agoniści 5-HT2c a nie antagoniści.

 

Przeglądając opis mirtazapiny w wikipedii natrafiłem na taką informację (należy ją zweryfikować w publikacjach):

 

5-HT2C inverse agonists have been shown to inhibit mesoaccumbens dopamine outflow attenuating the rewarding properties of various substances like morphine. This inhibition of dopamine may be stronger than thought as substances with 5-HT2C inverse agonist properties may have more activity to regulate dopamine neurotransmission than ones with competitive antagonism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk powiedz mi czy brałeś ten Promolan , i jeżeli tak to czy były jakieś skutki uboczne ??

 

Tak bralem ten pramolan,jedyny skutek uboczny to sennosc jaki u mnie wystapil ;) swietny lek polecam ;)

 

-- 08 lip 2015, 23:35 --

 

Ale z biegiem czasu ta sennosc zanika,jest tylko same uspokojenie i super nastroj ;)

 

-- 08 lip 2015, 23:36 --

 

Dziala bardzo szybko po godzince czasu jest juz rozkrecony,to jest takie jakby benzo tylko ze nie uzaleznia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ale ja brałam to parę dni i u mnie występują nudności i zawroty głowy , wiec przerwałam , nie mogłam nawet nic jeść zero apetytu :( nie wiem czy u mnie tak działał na początku tylko nie mam pojęcia , nie pamiętam ile to było dni ale chyba ze trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ale ja brałam to parę dni i u mnie występują nudności i zawroty głowy , wiec przerwałam , nie mogłam nawet nic jeść zero apetytu :( nie wiem czy u mnie tak działał na początku tylko nie mam pojęcia , nie pamiętam ile to było dni ale chyba ze trzy

 

Za krotko bralas,mozesz miec takie objawy ale one po jakims czasie znikna,max 2 tygodnie beda sie utrzymywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk dwa tygodnie :( ja nie mogłam chodzić bo mnie rzucało a przecież musiałam jechać samochodem do pracy , musiałam brać 4 dni urlopu tak było nie wesoło :(

 

Oj no to nie ciekawie,moze gdybys do tego dorzucila na poczatku jakies benzo to bys lepiej wchodzila na ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk dwa tygodnie :( ja nie mogłam chodzić bo mnie rzucało a przecież musiałam jechać samochodem do pracy , musiałam brać 4 dni urlopu tak było nie wesoło :(

 

Oj no to nie ciekawie,moze gdybys do tego dorzucila na poczatku jakies benzo to bys lepiej wchodzila na ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ja nie biorę żadnych bezo , kiedyś brałam diazepam 05 mg , i odstawiłam po 4 latach i teraz już ponad rok nie biorę nic tylko ziołowe tabletki , ale mnie nie raz bierze depresja i leki wiec przepisał mi lekarz rodzinny promolan i tak to jest , ale najwidoczniej nie mogę ich brać , przepisał mi następnie jeszcze inne i tez nie mogę ich brać wiele skutków ubocznych COAXIL tak się nazywają ... w zasadzie ich brałam tylko dwa dni i boje ich się brać nadal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ja nie biorę żadnych bezo , kiedyś brałam diazepam 05 mg , i odstawiłam po 4 latach i teraz już ponad rok nie biorę nic tylko ziołowe tabletki , ale mnie nie raz bierze depresja i leki wiec przepisał mi lekarz rodzinny promolan i tak to jest , ale najwidoczniej nie mogę ich brać , przepisał mi następnie jeszcze inne i tez nie mogę ich brać wiele skutków ubocznych COAXIL tak się nazywają ... w zasadzie ich brałam tylko dwa dni i boje ich się brać nadal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ja nie biorę żadnych bezo , kiedyś brałam diazepam 05 mg , i odstawiłam po 4 latach i teraz już ponad rok nie biorę nic tylko ziołowe tabletki , ale mnie nie raz bierze depresja i leki wiec przepisał mi lekarz rodzinny promolan i tak to jest , ale najwidoczniej nie mogę ich brać , przepisał mi następnie jeszcze inne i tez nie mogę ich brać wiele skutków ubocznych COAXIL tak się nazywają ... w zasadzie ich brałam tylko dwa dni i boje ich się brać nadal :(

 

Duzo lekow ma takie skutki uboczne,musisz to przecierpiec nie ma innej rady.Ja pare razy przechodzilem takie katorgi po roznych lekach ze pieklo to malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk ja nie biorę żadnych bezo , kiedyś brałam diazepam 05 mg , i odstawiłam po 4 latach i teraz już ponad rok nie biorę nic tylko ziołowe tabletki , ale mnie nie raz bierze depresja i leki wiec przepisał mi lekarz rodzinny promolan i tak to jest , ale najwidoczniej nie mogę ich brać , przepisał mi następnie jeszcze inne i tez nie mogę ich brać wiele skutków ubocznych COAXIL tak się nazywają ... w zasadzie ich brałam tylko dwa dni i boje ich się brać nadal :(

 

Duzo lekow ma takie skutki uboczne,musisz to przecierpiec nie ma innej rady.Ja pare razy przechodzilem takie katorgi po roznych lekach ze pieklo to malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk a ty naprawdę tak dobrze się czułeś po wzięciu jednej lub paru tabletkach , nie miałeś zawrotu głowy mogłeś normalnie jeść ?

 

No czulem sie troszke pijany na poczatku,ale nie przejmowalem sie tym bo wiedzialem ze to skutek uboczny i po jakims czasie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk a ty naprawdę tak dobrze się czułeś po wzięciu jednej lub paru tabletkach , nie miałeś zawrotu głowy mogłeś normalnie jeść ?

 

No czulem sie troszke pijany na poczatku,ale nie przejmowalem sie tym bo wiedzialem ze to skutek uboczny i po jakims czasie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×