Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz mół to ma wszystko. Napaliłem bo chce go sprobowac w mixie z ssri

Ja chcialbym dodac go do paro, ale mimo ze mowilem iz chce to na rzucenie palenia, nikt wypisac ku.rwa nie chce.

coś się tak napalił na ten lek ? :D

zamiast wywalić tyle kasy w błoto lepiej przeznacz tę mamonę naz zbożny cel , to więcej zyskasz .

Słyszałem ,że łukasz mół ma ten lek :lol:

 

Piszcie też do Dark Knighta, on wiele leków mi obiecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 dawno Cię nie było (to ja miko84). Bupropion to właśnie mocniejszy dopaminowo niż noradrenalinowo lek, ale i tak bardzo słaby dopaminowo (np. w porównaniu z metylofenidatem). Nie do przecenienia jest też jego blokada receptorów nikotynowych. On właśnie słabo zwiększa dopaminę w korze przedczołowej, bo tam jest mało transporterów dopaminy (DAT) i zwiększają dopę w tym obszarze mózgu leki noradrenalinowe jak właśnie reboksetyna czy mirtazapina. Wzrost dopaminy w korze przedczołowej jest kluczowy do działania w pewnych typach depresji z objawami jak anhedonia, brak motywacji, zaburzenia funkcji poznawczych, depresji przypominających objawy negatywne.

 

Poza tym sama blokada NET może nie wystarczyć by wzrost dopaminy był odpowiedni. Tutaj na szczęście występuje synergia między pewnymi lekami i jest trochę mechanizmów przez które można zwiększyć dopaminę w tym obszarze mózgu (im więcej tym lepiej).

 

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększa agonizm 5-HT1a (ale najlepiej selektywny, bez blokady SERT), antagonizm 5-HT2c (odwrotny agonizm już mniej), antagonizm 5-HT2a+D2 (atypowe neuroleptyki), blokada NET (NRI) i blokada alfa-2 (mirta/miansa).

 

Co do synergii to wykazano takową (czyli spotęgowany wzrost dopaminy w PFC) przy użyciu mirty+reboksetyny, duloksetyny+buspironu, prawdopodobnie mirty+buspiron (tu przypuszczam wg badania mirta+perospiron który jest agonistą 5-HT1a ale i antagonistą 5-HT2a+D2, więc to też może wpływać), w pewnym sensie mirty+SNRI (tu podobnie jak mirta+rebo kluczowe jest połączenie blokady alfa-2+NRI), oraz połączenia atypowych neuroleptyków z SSRI/SNRI (fluoksetyna+olanzapina).

 

Napiszę jeszcze co może być ew. szkodliwe na dopaminę w korze przedczołowej - tutaj SSRI wychodzi na pierwszy plan przez osłabienie ostrzału VTA (do VTA dochodzi mocne unerwienie z DRN).

 

-- 21 cze 2015, 09:57 --

 

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększa agonizm 5-HT1a (ale najlepiej selektywny, bez blokady SERT), antagonizm 5-HT2c (odwrotny agonizm już mniej), antagonizm 5-HT2a+D2 (atypowe neuroleptyki), blokada NET (NRI) i blokada alfa-2 (mirta/miansa).

 

-- 21 cze 2015, 09:58 --

 

To ostatnie to powtórzenie, nie wiem czemu czasami nie da się edytować postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, jak już to zmniejsza bo agonizuje pewnie autoreceptory D2. Ale z drugiej strony efekt działania zwiększonej dopaminy prawdopodobnie uwidacznia się przez działanie na receptory D2, więc bezpośredni agonizm D2 może poprawiać pewne aspekty.

 

A próbowałeś miksu mirta+buspiron lub mirta+rebo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reboksetyne samą jadłem, ale było za mocno i jak odstawiłem po trzech tygodniach to było wielkie zmęczenie

 

coś mam z receptorami nikotynowymi, bo donezpil ładnie poprawia mi motywacja, a najlepiej mementyna-mam motywacje wywalona w kosmos, brak apetytu, ale nasila się alogia, w towarzystwie się nie odzywam (tu przypuszczam cos z d2 mam nie ten teges)

 

mirta dobrze działa ale jest dla mnie zbyt serotoninowa (brak popędu seksualnego)

buspiron ten z kolei powoduje bezsenność

 

kiedyś dobrze zadziałała cymbalta, ale drogie to to, a w powdercity nie ma i nie wiem gdzie kupić

 

u mnie jak coś pomaga to leże i "kwicze", bo nie moge spać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wspominam o buspironie i rebo w połączeniu z mirtą, bo mogą wykazać synergię. Buspiron powinien poprawić libido obniżone przez mirtę (buspiron obniża serotoninę), rebo w połączeniu z mirtą synergicznie zwiększa DA w PFC.

 

Leki zwiększające acetylocholinę mogą tak działać bo był trop na temat wpływu nadmiaru acetylocholiny na objawy negatywne.

 

Ciekawostka:

 

"The marked elevation of ACh after oral administration of huperzine A (0.5 μmol/kg) and donepezil (5.4 μmol/kg) was associated with a significantly increased release of dopamine (DA) in the mPFC or hippocampus"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z donezepilem jest tak, że znacznie poprawia motywacje, ale anhedonia się pogłebia (za duzo acetylocholiny?) i znów ten cholerny sen

próbowałem też huperzine (nieznaczna poprawa, poprawa też zwiększa dopaminę i noradrenalinę)

 

memantyna i donezepil dzialją na nikotynowe i mi najbardziej pomagają

 

-- 21 cze 2015, 12:17 --

 

Amen też poleca acetylokarnityne na prace kory przedczołowej (jest bardzo dobra notabene), ale motywacji nie poprawia a jeśli już to lekko za sprawą testosteronu i za mocno stymuluje receptory muskarynowe (lepszy wzrok), ale nikotynowe według mnie przy dużych dawkach zostają blokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja acetylocholiny nie ruszam, bo jestem pewien, że jej zwiększenie spowodowałoby u mnie pogorszenie objawów (mam dobrą reakcję na antycholinergiki ale ich długoterminowe branie z wiadomych względów nie jest wskazane). Staram się skupić na zwiększeniu dopaminy w PFC. Z drugiej strony porady Amena na wzmocnienie pracy kory w przypadku naszego kraju są niemożliwe do spełnienia - nie ma żadnych noradrenalinowych trópierścieniowców które poleca (ani dezypraminy ani nortryptyliny), nie ma też np. polecanych przez niego stymulantów poza metylofenidatem (ale ten się u mnie nie sprawdził). Nie docenia a nawet wcale nie zauważa mirtazapiny, która zwiększa dopaminę w korze przedczołowej i w badaniach obrazowania zwiększa aktywność tej części mózgu ale w odróżnieniu do reszty leków jest też sedatywna, dlatego do zaakceptowania dla części ludzi, w dodatku jej sedatywne działanie nadaje się do łączenia z innymi lekami mocniej stymulującymi (jak choćby rebo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ruszyć selektywnie nikotynowe recpeptory acetylocholiny te zwiekszają dopaminę, tylko że substancji działających selektywnie na nie jest mało

 

sama nikotyna tez działa, tyle że po gumach nikotynowych następnego dnia czułem się jak bez mózgu musi być stałe stężenie we krwi

 

po plastrach zaś oczywiście nie mogłem spać

 

może załatwić sobie jakiegoś antagoniste oreksyny na sen, już nie wiem, bo mam z tym duży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buspiron działa czasami na zaburzenia libido przy SSRI więc może by zadziałał z mirtą.

 

U mnie mirta też zmniejsza libido (efekt zwiększenia pracy kory przedczołowej która "wycisza" prymitywne obszary mózgu odpowiedzialne za żądze). Może być to też efekt blokady H1 lub 5-HT3 (agonizm 5-HT3 zwiększa dopaminę w NAC). Nie jest to idealny lek niestety. Ale ja się godzę na to byle zadziałał tak jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamięci? To nie ma działania niszczącego pamięć tylko przez zmułę pogarsza funkcje poznawcze - lek się wypłukuje i wszystko wraca do normy. Blokada H1 zmniejsza aktywność całej kory czołowej - niestety. A mógł servier zrobić mirtę bez blokady H1 to wybrali agomelatynę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamięci? To nie ma działania niszczącego pamięć tylko przez zmułę pogarsza funkcje poznawcze - lek się wypłukuje i wszystko wraca do normy. Blokada H1 zmniejsza aktywność całej kory czołowej - niestety. A mógł servier zrobić mirtę bez blokady H1 to wybrali agomelatynę :/

Tu jest pies pogrzebany

 

 

Może napiszmy do koncernów, jakich leków oczekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×