Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy:((


Gość ZOK57

Rekomendowane odpowiedzi

Choruję na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz uporczywe zaburzenia urojeniowe , 3 rok z rzędu w 2 połowie sierpnia występuje u mnie hipomania.Jestem 23letnim mężczyzną , który nie pracuje i nie uczy się.Moja hipomania polega na tym że ciągle chce mi się gadać , palę 2 paczki mocnych fajek dziennie , wypijam 5 , 6 kaw. Od tych używek jestem oczywiście uzależniony ale w czasie hipomanii jest to zwiększone natręctwami.Mam myśli ksobne etc. I pełno natręctw mieszanych przy tym..;/

 

Moje pytanie brzmi ; czy to może być CHAD ? Zimą miałem epizodzik depresyjny , krótki , kilkudniowy , moja choroba ciągle ewoluuje od natręctw przez schizo typie po paranoję.

 

Tłumaczono już mi wiele razy na forum że powinienem wziąć się w garść , coś robić ale mi naprawdę jest ciężko..:(( Obecnie biorę ABILIFY 7,5MG rano , Wenlaflaksyne(nie pamiętam nazwy leku) 37,5 mg SR ranoi depakine chrono 500 mg po południu. Napiszcie mi czy za małę dawki leków czy co? Martwię się:((

 

ps. jutro idę do lekarza , dziś niedziela;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem specjalistką od chorób aczkolwiek mam niewielkie doświadczenie w leczeniu swojej depresji wiem, że to dwie odmienne terapie jednak wiem, że póki nie sięgniesz rad psychiatry nigdy sam w garść się nie wezmiesz;) to choroba to tak jakby ktoś powiedział choremu na np ospe-wyzdrowiej. Jeśli leki nie dają odpowiedniego efektu zgłaszaj to lekarzowi do skutku pamiętaj, że to tylko lekarz on też się może mylić odnośnie leków a jeśli chodzi o CHAD, jak długo to wszystko trwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna depresja ani mannia , żadna hipomannia ani subdepresja tylko zwykłe zmiany nastroju spowodowane nerwicą natręctw i paranoją , depakina mi pomaga , obecnie 1500mg , nie mam żadnych zaburzeń afektywnych. zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o wziecie sie w garsc, tylko o polepszenie jakosci swojego zycia. Faktycznie masz ciezkie zaburzenie/chorobę i powinienes chodzic na psychoterapię a dodatkowo sądze ze na zajecia w szpitalu psychiatrycznym(plus leki). Całkiem składnie piszesz jak na swoje zaburzenie/chorobę. Nie jestem lekarzem ani wrożka, ale sądze ze masz potencjał, tyle, ze polepszenie jakości zycia polega na ZMUSZENIU się (inacej samomotywacji) do czegoś. Wiadomo ze Ci cięzko, ale jak nic z tym robic nie bedziesz to będzie jeszcze cięzej. Lubisz rozmawiac to tym bardziej idz na psychoterapię i na zajęcia w osrodku/szpitalu, tam sa rożne zajęcia, być moze coś drgnie w Tobie i zaczniesz robić kroki do przodu zamiast do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , przejrzałaś mnie , wiele osób mówi mi w realu że jestem inteligentny i elokwentny , z resztą maturę zdałem nie robiąc przez 3 lata zupełnie nic..Zastanowię się nad tym co napisałaś i dziękuję za poradę.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×