Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

No bo ja jej codziennie nie biorę, wczoraj wzięłam i byłam w pracy. Dziś nie wzięłam, bo byłam spokojna. Kurde,ja nie chcę się trzecim prochem faszerować. Ciągle sobie powtarzam, że to przejdzie zaraz i tyle.

Wiem, że strasznie duzo tu pisze, chyba potrzebuje tego gadania i żeby ktoś mnie uspokajał. Dzięki, że mnie znosicie.

 

-- Cz cze 18, 2015 1:51 pm --

 

Dodatkowo jestem strasznie niecierpliwa i wszystko bym chciała już. Obserwuje się non stop i jestem skupiona na sobie żeby wyłapać polepszenie lub pogorszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzo wskazane na poczatku przy wenli bo nasila leki.

 

-- 18 cze 2015, 14:17 --

 

Inez a jak chcesz Full spokój to paroksetyna,na tym w ogóle nie ma lekow ;)

 

-- 18 cze 2015, 14:25 --

 

Tylko to juz dawka z 40 mg by musiała byc.

 

-- 18 cze 2015, 14:28 --

 

Ja mimo tego w strsujacych sytuachach czuje lek,jeszcze wenla sie nie rozkrecila.

 

-- 18 cze 2015, 14:29 --

 

Inez kiedys Bralem po 3 leki na raz,a jak bylem w szpitalu to tam ludzie po 8 tabletek lykali :P

 

-- 18 cze 2015, 14:31 --

 

Pamiętam byla taka Pani ktora miala problemy z jedzeniem i lek,nie mogli jej dobrać leku,zamiast lepiej to bylo coraz gorzej.Zero apetytu ale to chyba tez przez leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim w końcu znalazłem odpowiednie forum

sprawa wygląda tak biorę Wenlafaskyne już ponad roku

ostatnio trochę zaniedbałem sprawę i na wyjazd nie wziąłem leku 5 dni

kiedy wróciłem zażyłem jak zwykle wenle i nagle zawroty głowy osłabienie i kilka efektów

ubocznych z pociotku kuracji trwa to już 16 dni wizytę u lekarza mam dopiero za ponad tydz

może ktoś coś wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapomnę kobiety ktora byla z nerwica i depresja w dodatku z guzem mózgu,wszystko jej się kojarzylo ze śmiercią nawet byla taka figura na sali i musieli ja usunąć bo strasznie jej się bala,strasznie cierpiała.

 

-- 18 cze 2015, 14:36 --

 

Maxiu nie można pomijać dawek,nawet pare dni bez leku da sie odczuć,to efekt odstawienia i musisz poczekać aż wróci wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim w końcu znalazłem odpowiednie forum

sprawa wygląda tak biorę Wenlafaskyne już ponad roku

ostatnio trochę zaniedbałem sprawę i na wyjazd nie wziąłem leku 5 dni

kiedy wróciłem zażyłem jak zwykle wenle i nagle zawroty głowy osłabienie i kilka efektów

ubocznych z pociotku kuracji trwa to już 16 dni wizytę u lekarza mam dopiero za ponad tydz

może ktoś coś wie ??

 

Po 5 dniach nie brania wenlafaksyny to w tej chwili jest tak jakbys zaczynal brac lek od nowa, od poczatku, takze zjebales sobie kuracje :great:

 

Pocieszajace jest to, ze to co juz osiagnales w czasie brania leku nie poszlo sie jebac. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wenla nie rozkręca sie odrazu i trzeba dużych dawek żeby cos poczuć.

 

-- 18 cze 2015, 14:53 --

 

Kalebx3 tak a po odstawieni narobil sobie większej biedy.

 

-- 18 cze 2015, 14:54 --

 

Nie wiedział ze trzeba odstawiać stopniowo tylko z dnia na dzień odstawil calkowicie.

 

-- 18 cze 2015, 14:57 --

 

Ja nie będę się szpikowal cale życie lekami,juz chyba wolal bym kulkę w głowę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ale nie ma sie co dziwic, ze depresja go zmiazdzyla jeszcze bardziej niz przed leczeniem, przeciez tak jest bardzo czesto, ze po antydepresantach, depresja wraca jeszcze wieksza i coraz to trudniejsz do leczenia, bo bardzo czesto ten lek który pomógl za pierwszym razem nie dziala za drugim razem i dopiero wtedy zaczyna sie impreza z szukaniem leku, który nie koniecznie zawsze musi sie znalezc, na nieszczecie osoby chorej. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są takie zmiany w mózgu i układzie nerwowym ze nie idzie tego trwale odwrócić.

 

-- 18 cze 2015, 15:08 --

 

Patryk on 3 razy pozniej podchodził do wenli ale juz nie zadzialala.

 

-- 18 cze 2015, 15:08 --

 

Patryk on 3 razy pozniej podchodził do wenli ale juz nie zadzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, jak się wejdzie w leki, to już nie ma innej opcji? Bo bez leków jest gorzej niż przed leczeniem?

Po co ja się w to władowałam...

Na pocieszenie ci powiem, ze nie zawsze depresja wraca, a nawet jesli wróci to moze byc, ze wróci slabsza, tutaj gosc odstawil w zasadzie najtrudniejszy lek do odstawienia i nie mozna go odstawiac z dnia na dzien za wyjatkiem mnie, ja zszedlem ze 150mg w jeden dzien i nic mi nie bylo, nie wiem jak to mozliwe ale tak bylo, hehe mialem farta. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym, że jak się raz zacznie brać leki to już zawsze choroba będzie wracać itd. Znam przypadki depresji wyleczonej, która przez 15 lat nie wróciła jak na razie. Tylko, że same leki to jest nic. Terapia musi byc.

Druga sprawa, brałam asentre 2 razy i 2 razy mi pomogła, więc to też bzdura, że tak jest zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×