Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mi doktorek kazal przestac barac paro na dzien bo sie za bardzo po nim. Po 11 dniach brania przesatalem na jedna noc, mialem strasznie realne sny z lękiem - masakra do kwadratu. n ndz. nic wczoraj 1/4 a od dzisiaj 0,5 wieczorem mam juz brac.

 

Brał ktoś z was wieczorem ten lek ???

 

-- 16 cze 2015, 15:54 --

 

za bardzo nakrecam ;D

 

-- 16 cze 2015, 15:55 --

 

najlepsze ze ja bralem ten lek 7 lat temu i super sie na niego wchodziło a teraz nie mogę . Psychiczna blokada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek seduje w ch.j, włączył mi się tryb "zombie", dziwne uczucie, kiedy nic Cię nie rusza, nie wkurwia, nie stresuje. Póki co podoba mi się ten stan, choć jeśli to nie minie będę musiał odjąć trochę lamo albo miansy. Po paro wzrosła mi również siła mięśniowa. Widzę to po ćwiczeniach z ciężarkami, mięśnie mi ogólnie trochę "wywaliło". Ten lek działa na mnie więc wybitnie anabolicznie, gorzej tylko się biega i ciężej do sportu zmusić. Jednak ten luz...bezcenne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, na motywację to miansa albo mirta: te leki potrafią nieźle z butów wyrwać, wbrew obiegowej opinii, że to leki sedujące. Uspokajają tylko w maleńkich dawkach a im dłużej i im większa dawka tym mocniej działają przeciwdepresyjnie, ale (u mnie) i pro-lękowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok. Od czwartku kiedy mineło zle samopoczucie jest dobrze. Przynajmniej tak bylo do tego momentu. To byloby dwa tygodnie na dawce 10 mg parogenu z dnia na dzien zaczelo byc ok z koszmarnie zlego samopoczucia. Tylko ze ja schudlam 3 kg i nie wiem czy z nerwow dwuyugodniowych czy po leku... i ja biore lek wieczorem okolo 20 mam noce dobre akurat takze

 

-- 17 cze 2015, 13:47 --

 

Oczywiscie chcialabym zeby juz bylo tylko lepiej. Mam rozne mysli zle ale samopoczucie koszmarne odeszlo i mam wiecej sil do zycia. Mysli moje niestety jeszcze wyszukuja raka, czy inne chorobska ciekawe kiedy pozbede aie rowniez takich mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Asie25 , witam cie serdecznie ;)

Ja wlasnie na to samo biore paroksetyne, na upierdliwe ;) mysli o roznego rodzaju ciezkich chorobach. Im wiecej czytam o danej chorobie, tym wiecej syptomow znajduje u siebie. Tak wiec z reguly moje szukanie konczy sie na raku.

Biore paro od 12 lat, ale troche wyzsza dawka, obecnie 22,5 mg i staram sie ja zmniejaszac m.in. z powodu nadwagi.

Jesli bierzesz dopiero 2 tygodnie i juz widzisz poprawe, to mysle , ze teraz bedzie tylko lepiej. U mnie dzialanie paro, blokujace natretne myslenie, nastapilo jako ostatnie, po okolo 4-5 tygodniach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja po 45 dniach paro odstawiłem z dnia na dzień także nie miałem jakiś skutków ubocznych że potrzebuje tego moj organizm jak tutaj wiekszosc ludzi pisalo, za to biore lorazepam 0,5mg rano i wieczorem, paro odstawilem oczywiscie z lekarzem bo nic nie pomagalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem jestem na urlopie. Jeszcze 3dni. Biorę już parogen 50dni i dzis mam najgorszy dzień. Wróciła do mnie zgaga mam wrażenie ze przełyk mi wypali. Wzielem na to polprazol o 11. Po godzinie na spacerze zrobiło mi się słabo a teraz sobie wkręcam ze cos nie dobrego sie dzieje. Nie wiem jak się uspokoić nie ma tu kata gdzie mógłbym być sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, przecież urlopy, wyjazdy zawsze są najgorsze. Może jak wrócisz będzie lepiej. Jeśli o mnie chodzi to miałem straszny kryzys na paro 10 dni temu, już umówiłem sobie wizytę u lekarza i nagle powolutku zaczęło się znowu poprawiać. Zobaczę jak to będzie, bo każdy dzień jest lepszy póki co, więc zaczekam z decyzją jeszcze parę dni. Mam za to ogromne problemy z wybudzeniem się rano. Wstaję jak pijany godzinę trwa zanim się ogarnę. Dziwny ten lek w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cytrynka. Kurde w kropce jestem bo fajnie śpie po tym leku. I tak się zastanawiam czy na nim troszkę dłużej się nie pomęczyć . A może poprosić o inny lek lekarza ... może seronil ponoć 20 razy łagodniejszy od paroksetyny a równie skuteczny .

 

Macie jakieś pomysły ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może seronil ponoć 20 razy łagodniejszy od paroksetyny a równie skuteczny .

seronil łagodniejszy ? :shock:

wuluzuj ,,, skuteczny ? to też zależy co Ci dolega najbardziej , jaką dawkę zastosujesz, etc ,,, noi chyba raczej nie będziesz tak dobrze spał na seronilu jak na Paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wole już spać dobrze.

A czemu mówisz, że nie jest łagodniejszy ?

Głownie to lęk napadowy i zespół niepokoju.

 

-- 19 cze 2015, 13:42 --

 

Ogólnie chodzi mi o te pieprzone skutki uboczne. Ja chciałbym lek brać a nie czuć, że go biorę. Paro przy dawce na dzień z butów mnie wyrwała.

 

Jakieś pomysły ? lekarz coś wspominał o pramolanie ale nie wiem czy on nie bedzie miał za dużo ubocznych ... w końcu to TLPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak można, żeby brać, i nie czuć uboków. Niestety coś za coś :) Dla mnie zawsze były lepsze uboki niż jakieś popier.. myśli, czy ciężka deprecha z niemożnością wstania z łóżka, a tak poboli i przestanie :) Na początku leczenia paro też dobrze spałem, ale później wszystko się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się to że senność przeszłas w bezsenność, ale to nic wielkiego jeśli porównać to do stanu z przed zaczęcia leczenia paro, totalne dno - było wtedy. Gdybym wszystkim pier.. to wiem, że paroksetyna by mnie wyciągnęla z tego bagna, ale dopiero po 8 miesiącach leczenia runąłem dotychczasowym życiem, i zacząłem budowe na nowo. Potem przeszedłem na Esci - hipotermia - teraz na Fluoksetyne i myślę, że będzie OK

 

Reasumując, paro to dobry lek, a uboki trzeba przetrwać. Każdy "ubok" jest lepszy od cierpienia psychicznego, przynajmniej w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Dzięki za odpowiedz Don Kamillo. Troszkę dziwne, że senność stała się bezsennością.

Ja wcześniej w 2008 roku brałem paroksetynę naprawdę świetny lek dużo mi pomógł brałem go ok 4 lat.

Spałem po nim bardzo dobrze czały czas a teraz w brodę sobie pluję że go odstawiłem.

 

-- 19 cze 2015, 18:03 --

 

Mam do was pytanie związane z samopoczuciem czy wy tez rano czujecie lub czuliscie się w waszej chorobie źle , fatalnie jak na kacu po 100 dniowym przepiciu + lęk i niepokój a wieczorkiem jak młody bóg ?

Mam niesamowitą dziurę w pamięci sprzed tych kilku lat jeśli chodzi o moje stany i ich wahania.

 

-- 19 cze 2015, 18:05 --

 

AHA jeszcze jedno DON Kamillo jak widzisz działanie paro a fluo u siebie ja brałem po paro fluo roczek bo nie mogłem zejść z paro a na fluo się udało jeśli chodzi o działanie u mnie bez różnicy szczerze powiem może nawet przyjemniejszy troszkę był seronil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ka dzis wnicy wstałem do córki i potem nie moglem zasnac.... Mialem uczucie duszenia i bólu calej klatki piersiowej ale tylko jak leżące na boku prawym lub lewym.... Na plecach bólu nie bylo...

 

Caly czas mi się odbija i beka jest to nie do wyrobienia mam wrażenie jakbym polykal powietrze??? Miał ktos taki problem z ciaglym bekaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAv, dokładnie tak się czuję. Rano jest apogeum (może już nie teraz, i nie tak bardzo, ale mimo wszystko) Jeszcze pół roku temu, był dramat rano, a koło 19-20 było trochę lepiej, potem znów się budziłem rano i ta sama bajka. To chyba działanie leków (ich skutki uboczne). Dodam że brałem wtedy paro 40 lub 60mg i do tego tabletki nasenne więc to norma.

 

Nie jestem w stanie ocenić tego obiektywnie bo to dopiero trzecia tabletka Seronilu, ale gdy brałem paroksetyne byłem pod ciągłym stresem, w toksycznym związku i nie potrafiłem się z tego gówna zerwać, toteż działanie paroksetyny nawet w maksymalnych dawkach niczego nie dawało, brałem to garściami wraz z afobamem i deprexoletem, ale na nic mi to wszystko, przy ostatnich tygodniach na paro trzęsłem się jakbym miał delirkę. Potem rzuciłem w pizdu pewne sprawy (paradoksalnie prochy dały mi siłe żeby z tym w koncu skonczyć), i przerzuciłem się na Escitil, ale gówno mi to dało a 6 miesięcy brałem. teraz mam triccto i seronil, pojutrze wejdę na 20mg, i za około 3 tygodnie dam znać, jaka jest różnica. Na pewno w libido, po paroksetynie byłem wykastrowany totalnie, ( >40mg) myśli natrętne i depresje skasowało troszkę (tak naprawde paro uratowało mi życie) niestety kiedy zerwałem się z tego gównianego życia, to stary nawyk w głowie pozostał, nie pomógł Escitil, mam nadzieje że Seronil da radę. Dziś jestem obojętny, głowe mam wolną od wielu spraw, mam wszystko gdzieś, oprócz spraw najważniejszych (rodzina) i jestem lepszym człowiekiem bo przystosowałem się do życia, i z wrażliwca stałem się zimnym ale nie draniem. Tak po prostu. Nachodzą mnie te drune myśli przez co zmieniliśmy leczenie z psychiatrą w kierunku ich eliminacji.

 

Zdrowia zycze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , 16 dzień na połówce i mamy poprawę. Mam na wiele rzeczy wyj****. Umiem się zdystansować , i ocenić fakty z pewnej perspektywy. Jednak doktorek miał racje "niech pan bierze pół ale na noc", strzał w 10 :D i wrócił apetyt i libido wzrosło ehehhe . A to są dobre objawy co do lęku jakaś niepewność pozostała ale da się znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×