Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety niczym nie moge sie wspomoc bo karmie piersia.. a moze lek nie zadzialac? psychiatra dala mi leki na 120 dni i kazala brac i sie nie nakrecac.. wczesniej jak dostalam citeonil dala tylko na miesiac lek i do kontroli a teraz tyyle czasu brac przeciez to nie do wytrzymania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze lek nie zadzialac?

jeśli lek będzie dla Ciebie nie trafiony to moze nie zadziałać . Jednak po 2 tygodniach nie można tego do końca stwierdzić . Jeśli do 6 tygodnia nic sie nie poprawi radzę porozmawiac z lekarzem nad zmianą leku . Jeśli w tym czasie będzie sie pogarszać , nie patrz na nic i idż do lekarza .

Musisz byc cierpliwa i mieć nadzieję ,,,, w końcu cos pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mija dokładnie miesiąc odkąd przesiadłem się na 15mg paro z serty i muszę przyznać, że paroksetyna to najlepszy SSRI ze wszystkich. Jako jedyny sprawia, że dość dobrze śpię i mam więcej energii niż na "energetycznej" sertralinie. Nie mam już napadów złości, agresora i wkurwa nie do wytrzymania. W głowie większa stabilizacja, większy spokój, choć do ideału na pewno trochę brakuje. Cieszę się z tej zmiany, choć prawdę mówiąc przestałem już wierzyć w leki. Oby tylko działanie utrzymywało się w czasie, bo czuję, że pomału wracam "do siebie". Życzę wszystkim wytrwałości i 3mam za Was kciuki! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, biore już 1,5 miesiąca, czyli prawie 6tygodni, czy to już będzie max parogenu ?? czy może być tak, że za 3 razem nie zadziała na mnie jak za poprzednimi ??

Zwiekszyc dawke do 30mg???

 

 

może być tak,że nie zadziała ta spektakularnie dobrze jak za pierwszym razem . Miałem tak z Prozakiem .Mogłem go potem jeść i jeść , a i tak dawał wielkie gówno .

Ja na twoim miejscu ( zaznaczam ja ) dodałbym ( zamiast zwiekszać dawke ) 5mg Esci lub 3-5 mg Brintelllixu .

Mnie tego typu mixy zawsze stawiały na nogi , kedy samo Paro po latach brania niewiele juz mogło .

Zrobisz jak zechcesz . Osobiście nie wierze,że podniesienie dawki coś Ci więcej da ,,, ale prubój . Psychiatria to sztuka doboru właściwych leków we właściwych dawkach .

Jakie ja biorę mixy , to byś ze stołka upadł , ale depresję zaleczam w tydzień-dwa , a nie miesiącami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam depresji a nerwice wegetatywna, jestem nadpobudliwy... Ogólnie dzis wyjechałem na wakacje... I problem tylko w tym ze parogen mam ze sobą i nikt nic innego mi nie przypisze tutaj... Oprócz tego ze sobą mam xanax. Troche mnie zmartwiles tym ze może nie zaskoczyć tak jak kiedys. A jak dlugo jeszcze brac i czekac? Mówisz ze 1,5miecha to juz jest jego max??? A Esci co to takiego?

 

-- 13 cze 2015, 14:59 --

 

Boje się trochę dołożyć coś zupełnie nowego na wakacjach. Ja dostaje ataków, duszności, serce mi napierdziela itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przerwa 3 miesięczna od antydepresantów ssri/tlpd,sprawi ze jakoś lepiej zareaguje na dany lek np.paroksetyne?Jest wogóle jakiś sens robienia przerwy.?Może te leki zaczą inaczej działać?

 

Watpie zeby to cos dalo, ale spróbowac zawsze mozna, jesli ma sie cierpliwosc do tego calego kurestwa. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie przerwa nic nie da... Bo spadnie tylko nasycenie organizmu danym lekiem, s nasycę się to długi kijowy okres.

 

-- 14 cze 2015, 09:01 --

 

Sam czekam caly czas aż zadziała parogen... A czy miał,ktos z was problemy z migdalami po rozpoczęciu brania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie Lunatic 3 dni na 15 mg ( wskoczyłem z 10mg ) i zombiście zaczyna sie robić . Jutro znowu 10 mg + coś jeszcze na zachete życiową ;)

A myślałem ,że ten lek nie robi juz na mnie wrażenia ,,, a jednak .

Różnica też potężna w kastracji przy wyższych dawkach nawet o 5 mg ,,, ale o uskutecznianie wacka już mi nawet nie chodzi tak bardzo ( jakl się myśli samobójcze odpiera ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

mam problem z dobraniem dawki i nie wiem co zrobić, dwa miesiace byłem na 15 mg i zszedłem do 10 bo było zamulenie,było lepiej ale po tygodniu nasiliły mi się stany lękowe i duże zmęczenie, u mnie jedno z drugim jest powiązane, jak czuje że zaczynam czuć się jak wyssany z energii to jest to zapowiedzią napadów lęku

nie wiem czy nie jest to wina tego ze jeszcze organizm sie nie dostosował do tej dawki, jak zmniejszałem z 20 do 15 to męczyłem się ze złym samopoczuciem 2 tygodnie, teraz jeszcze nie minęły 2 od zmiany

dziś nawet amisulpryd nie pomogł, musialem łyknac alprazolam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak ja tęskniłem za tym cudownym "chilloutem". Na depresję nie działa na mnie jakoś silnie, ale przeciwlękowo rewelacja. Fakt, że jednak biorę też inne leki, ale mam porównanie z sertraliną i paro zdecydowanie lepiej mi służy. No i można dłuuużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Dlugo mnie nie bylo na tym forum jakies 7 lat a tu bach znowu nawrot nerwicy lekowej 2 tyg. temu.

 

I jak zwykle cudowny lek parogen. Tylko tym razem cos dziala z opoznieniem i mam po nim straszne pobudzenie ok. 3-4 godzin po zazyciu. Wlasciwie nie pamietam poczatkow brania tego leku sprzed ok 6 lat ale mozecie mi powiedziec czy po 10 mg tez ktos z was mial pobudzenie po wzieciu ok. 3-4 godziny bo sam sobie niestety nie przypomne. Jedyny plus po 11 dniach brania 10 mg to nawet spokojny sen.

 

Prosze o odpowiedz w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×