Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak jesli ktos chce sobie podbic dopamine wenlą to będzie zawiedziony,ten lek poprzez działanie serotoninergiczne tłumi dopamine zas efekt wenli w max dawkach w których rzekomo oddziałuje na DA jest na tyle subtelny ze w zasadzie niewyczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez odpoczywaj,dokładnie tak jak lekarz mówi może to znacznie dluzej potrwać,życzę zdrówka ;)

 

-- 15 cze 2015, 19:57 --

 

Ja jestem senny jakis przez większość czasu,ale to chyba przez lek na alergie.Spie popołudniami tak przez godzinkę max dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z lekarzem. Powiedział, że skutki uboczne moga nastąpić niekoniecznie od razu tylko nawet później. Mam też zwiększyć trittico na spanie, żeby się nie wybudzać. Mam też zostać w domu, nawet szefowa dzwoniła.

mowiłam bierz l4. Ja byłam m-c na l4, ale jak wrociłam to i tak miałam depreche...tyle ze skutki uboczne mineły. A z jedzeniem tak jest na wenli, ze jak sa skutki uboczne to sie nie ma apetytu. Siedz na l4 i przynajmniej masz spokoj od pracy.

 

-- 15 cze 2015, 19:42 --

 

Niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy jak bardzo leki psychotropowe podrazniaja blone sluzowa żołądka,wydziela sie wtedy więcej kwasu zoladkowego i dlatego tez pojawiają sie mdlodci oraz zgaga,apetyt sie zmniejsza,tym bardziej jak ktos ma wrażliwy żołądek,lecz nie każdy może cos takiego miec.Dlatego Inez spróbuj tego ortanolu max lub controloc Control ;)

 

-- 15 cze 2015, 14:06 --

 

Bubi wiec witamy Cie w szeregach wenlowcow ;)

 

ja mam zawsze swietne wyniki na wenli :)

 

-- 15 cze 2015, 19:44 --

 

buubi, tak na somatyke super jest :) Wiem bo u mnie po prztestowaniu x lekow neurologicznych tylko to zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na somatyke super jest :) Wiem bo u mnie po prztestowaniu x lekow neurologicznych tylko to zadziałało.

 

No taką mam nadzieję, nie mam zresztą wyboru i musze ją mieć

 

Martwi mnie tylko nieco fakt, iż biorę wenlo już 3 miesiąc, a bóle brzucha, pleców, kręgosłupa i żeber (taka opasująca klamra dookoła) nie przechodzą, a wręcz po zmniejszeniu benzo się nasilają. Chyba że wenlo poprawi tą somę w dłuższym terminie (typu pół roku itp.) czyli że trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z lekarzem. Powiedział, że skutki uboczne moga nastąpić niekoniecznie od razu tylko nawet później. Mam też zwiększyć trittico na spanie, żeby się nie wybudzać. Mam też zostać w domu, nawet szefowa dzwoniła.

mowiłam bierz l4. Ja byłam m-c na l4, ale jak wrociłam to i tak miałam depreche...tyle ze skutki uboczne mineły. A z jedzeniem tak jest na wenli, ze jak sa skutki uboczne to sie nie ma apetytu. Siedz na l4 i przynajmniej masz spokoj od pracy.

 

-- 15 cze 2015, 19:42 --

 

Niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy jak bardzo leki psychotropowe podrazniaja blone sluzowa żołądka,wydziela sie wtedy więcej kwasu zoladkowego i dlatego tez pojawiają sie mdlodci oraz zgaga,apetyt sie zmniejsza,tym bardziej jak ktos ma wrażliwy żołądek,lecz nie każdy może cos takiego miec.Dlatego Inez spróbuj tego ortanolu max lub controloc Control ;)

 

-- 15 cze 2015, 14:06 --

 

Bubi wiec witamy Cie w szeregach wenlowcow ;)

 

ja mam zawsze swietne wyniki na wenli :)

 

-- 15 cze 2015, 19:44 --

 

buubi, tak na somatyke super jest :) Wiem bo u mnie po prztestowaniu x lekow neurologicznych tylko to zadziałało.

 

 

Ja tez mam bardzo dobre wyniki,co nie zmienia faktu ze żołądek dostaje w dupe.

 

-- 15 cze 2015, 21:09 --

 

OJ jakis lęk mi się pojawił,nie dobrze,poszlo w ruch połówka alpry 0,25.

 

-- 15 cze 2015, 21:11 --

 

Ale taki bardziej uogólniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam wenle coś koło 1,5 tyg zawroty głowy i inne skutki za-bardzo się nie zmniejszają

powoli zaczynam łapać strasznego doła normalne ???

Pozdrawiam marek

 

Marku jeszcze krótko żeby mineły skutki uboczne,zdaza sie tak ze nawet miesiac czasu sie trzymaja,pozdrawiam ;)

 

-- 15 cze 2015, 21:28 --

 

emilk, wszystko działa na zoladek nawet pesi ;)

 

 

Marekzmarek, 1,5 to krotko po m-cu mozna dopiero cos stwierdzic, powinny sie zmiejszyc.

 

No tak wszystko,ale jesli przyjmujesz leki ciągle przez parę lat,to strasznie wyniszcza żołądek i wątrobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja biore 18 lat nasenny, na tarczyce i na serce. I uwierz mi badania mam co roku i sa dobre. Jak bierzesz g. nie dbasz o siebie, o to co jesz to i tak bedzie do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fobikow dopamina i noradrenalina to ostatnia rzecz, której potrzeba. Ja nie mam generalnie tendencji do fobii ale po miksie seleginina+tianeptyna mialem takie okrutne i dziwne paranoje i leki ze teraz to nawet wydaje sie zabawne.

Niestety przy lekach i fobiach SSRI najlepsze co na razie wynaleziono (procz benzo oczywiscie ale benzo nei nadaje sie do dlugotrwalego stosowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, ja biore 18 lat nasenny, na tarczyce i na serce. I uwierz mi badania mam co roku i sa dobre. Jak bierzesz g. nie dbasz o siebie, o to co jesz to i tak bedzie do bani.

 

Ja tez mam dobre wyniki badań co pół roku robie,ale mimo tego żołądek się podrażnia.Nie biore gowien,tylko leki ktore lekarz przepisze,dodatkow magnezy potasy i inne witaminy.Odzywiam sie moze nie do konca zdrowo no ale coz ;) Ja od podstawówki jestem na lekach,zaczeło się od tików nerwowych i masa różnych leków w tym Haloperidol przez parę lat,nie musze tlumaczyc jak mocny jest to lek,pożniej alergia doszla i tez leki,wiec sama widzisz ze to nie tak malo ;)

 

-- 15 cze 2015, 21:59 --

 

Dla fobikow dopamina i noradrenalina to ostatnia rzecz, której potrzeba. Ja nie mam generalnie tendencji do fobii ale po miksie seleginina+tianeptyna mialem takie okrutne i dziwne paranoje i leki ze teraz to nawet wydaje sie zabawne.

Niestety przy lekach i fobiach SSRI najlepsze co na razie wynaleziono (procz benzo oczywiscie ale benzo nei nadaje sie do dlugotrwalego stosowania)

 

Mi dobrze działa ten lek na fobie społeczną,pewnosc siebie lepiej niz paro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fobikow dopamina i noradrenalina to ostatnia rzecz, której potrzeba. Ja nie mam generalnie tendencji do fobii ale po miksie seleginina+tianeptyna mialem takie okrutne i dziwne paranoje i leki ze teraz to nawet wydaje sie zabawne.

Niestety przy lekach i fobiach SSRI najlepsze co na razie wynaleziono (procz benzo oczywiscie ale benzo nei nadaje sie do dlugotrwalego stosowania)

Prawda ,

Jak mnie lekarz zobaczyl i powiedzialem ze chce cos na dopamine to mi powiedzial "Tobie to dopamina napewno nie jest potrzebna bo masz jej az nadmiar" - cokolwiek to znaczylo LOL.

Dopamina taka zla nie jest ale noadrenalina to juz rzecz okrutna dla fobika.

Mi wenla tez pomaga na fobie spoleczna ,ale dziala jednak inaczej od paro, tutaj jestem bardziej swiadomy, nie otumaniony jak po ssri, bardziej tez pobudzony i nieprzewidywalny.

btw: dzis cudowny dzien, na czczo bylem chyba do 17:00, zakupy zrobione, silka, moto umyte. Zadnej niewiasty nie spotkalem, ale czego ja oczekuje hahahaha, jestem ksieciem a ksiezniczke w tych czasach ciezko znalesc ;p

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×