Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Blizej tych pierwszych rzeczy. Wieksza motywacja, wieksza chec socjalizowania sie, czesciej zartuje, wieksza chec do zycia. Dawka 150mg. Jednak jak juz pisalem, jest on stosunkowo slaby, stad zbyt slaba poprawa w tych kwestiach w stosunku do ceny(przynajmniej dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą tu niektórzy, że well nikomu nie pomaga na depresje :) ja mogę jednak powiedzieć, ze pomaga. Mnie raz wyciągnął z ciężkiego stanu. Ale teraz mam problem, bo biorąc go kiedyś w dawce 150 mg czulam nawet za silne działanie, lęki, bezsenność powazna. A teraz mam znowu depresyjne problemy, wrociłam do wellbutrinu, próbowałam leków na depresje z różnych grup, które kiedyś pomagały i nic :(

biorę wellbutrin juz ponad 1,5 miesiąca. Jest lepiej, bo przed nim rozważałam różne scenariusze. A teraz się pozbierałam trochę, tylko nie do końca. Poprzednio na well było fantastycznie (gdyby nie lęki silne), brak zmęczenia, senności. a teraz nie dość, że dalej trochę męczy senność to zmęczenie i czasem dołki z tego powodu.

Myślałam o zwiększeniu dawki, ale nie chciałabym od razu na 300 mg, bo jestem bardzo wrażliwa na leki. Czy można go dzielić i np dołożyć sobie 75 mg? podobno nie można, ale co zrobić w takim przypadku. Skoro mam przebłyski poprawy, to znaczy że to jest to. Ale nie chcę jeszcze tak dużej dawki :( czy doradzi mi ktoś (też z doświadczenia) jak to jest krojąc go? czy czuć inne działanie? czy może coś się dziać. bo w ulotce jest, że po krojeniu mogą być objawy przedawkowania :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukrowana, nie mozna go dzielic, bo jest w wersji o zmodyfikowanym uwalnianiu. Krojac go zmieniasz go na szybko uwalnialna, a wtedy zmienia sie okres poltrwania bupropionu, efekt jest mocniejszy, ale krotszy, w teorii tez mozliwe zjazdy (ale raczej jest zbyt slaby na takie rzeczy). Nie wiem na ile to sie sprawdzi w rzeczywistosci, ale mozesz kupic puste kapsulki i aplikowac w nich. To powinno przedluzyc czas uwalniania.

 

Druga opcja, to podbicie dzialania leku w inny sposob, slabymi inhibitorami MAO, blokerami enzymow rozkladajacych ten lek, badz leki, z ktorym moglaby zajsc jakas synergia(np. sertralina tez ma powinowactwo do DAT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 tygodni terapii Wellbutrinem w dawcę 150 mg. Bez rewelacji. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że antydepresanty to jedno wielkie gówno. Żałuje ,że dałem się w to wciągnąć i uzależnić. Teraz nawet nie można tego odstawić ,bo depresja wraca ze zdwojoną siłą. Pocisnę jeszcze kolejny miesiąc na 300 mg i jak nie zadziała to kończę przygodę z tymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można łączyć wella z coaxilem czy jakieś przeciwskazania co do tego mixa?

nie powinno sie łączyć tych obu leków .

 

A niby czemu nie mozna ich laczyc, to sa leki o róznych mechanizmach dzialania, mozna brac coaxil+wellbutrin.

 

-- 23 maja 2015, 17:54 --

 

Zawroty głowy przejdą w trakcie trwania kuracji Wellbutrinem?

 

Ale z tego co czytalem to ty juz bierzesz to prawie 2 miesiace?!

Nadal masz zawroty glowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam od 2 tygodni się nasiliły. Trzeba poczekać zobaczymy jak będzie.

 

-- 26 maja 2015, 18:24 --

 

Dzisiaj lekarz przepisał mi 300 mg.150 za bardzo mnie nie rusza zobaczymy jak będzie na 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wellbutrin biorę od 4 miesięcy. Po raz pierwszy od 7 lat jestem w stanie wstać o 7 rano, aptekarka, której apteka (Warszawa) sprowadza dla mnie leki (a sprowadzali dużo, dziwnych i mniej dziwnych, płaciłem grube hajsy) twierdzi, że jakoś kolorów od tego leku nabrałem i wyglądam żywiej. Nie łudzę się, że jestem zdrowy, czuję się raczej jak martwa żaba, którą ktoś traktuje prądem... ale żyję normalnie, czasem nawet się budze na tyle, że zaczyna mnie cieszyć życie, gdy na początku maja kwitły bzy, siedziałem pod jednym godzinę, słońce grzało mi twarz... czułem się jak zdrowy człowiek. Przede mną długa droga, ale dzięki temu lekowi przynajmniej wiem do jakiego stanu mam dążyć - zdążyłem już zapomnieć jak to jest cieszyć się takimi błahostkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam hipomanię po wellbutrinie :) czasami nie mogę zapanować nad tymi stanami, mimo fobii społecznej przełamuje się tak jak dawno, mam mega pewność siebie niespotykaną u mnie, elokwencje, przyspieszenie myślenia, ale też idą za tym niekontrolowanie emocji co jest gorsza stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze ceny. Pojebało ich już całkowicie. Jedyny w sumie lek, który mi naprawdę pomaga.

 

 

Bupropion hydrochloride Wellbutrin XR tabl. powl. o zmodyf. uwalnianiu(150 mg) - 30 szt. 30 szt. 100% 152,66 PLN 152,66 PLN

Bupropion hydrochloride Wellbutrin XR tabl. powl. o zmodyf. uwalnianiu(300 mg) - 30 szt. 30 szt. 100% 243,36 PLN 243,36 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czwartek minął 10 tydzień brania Wellbutrinu. Pierwsze dwa miesiące 150 mg i od ponad dwóch tygodni 300 mg.Niestety dupa. Są takie momentalne jednodniowe delikatne poprawy. Trzeba będzie zmieniać lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym dodac go do paro, ale mimo ze mowilem iz chce to na rzucenie palenia, nikt wypisac ku.rwa nie chce.

coś się tak napalił na ten lek ? :D

zamiast wywalić tyle kasy w błoto lepiej przeznacz tę mamonę naz zbożny cel , to więcej zyskasz .

Słyszałem ,że łukasz mół ma ten lek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten lek chyba wspominam najgorzej póki co z tego co bralem, moze wenla za pierwszym razem moze sie troche z tym równac, tylko na wenli to byly jakies 3 dni mega pobudzenia, rozpierdolu wewnetrznego, leku, chcialem spróbowac wellbutrinu no i kurwa spróbowalem, nie dosc ze malo nie jeblema samobója, to przez 3 tygodnie nie jadlem nic kompletnie, brzuch mnie napierdala, zaczalem fajki palic, a wczesniej nie jaralem z pól roku albo lepiej, paradoks troche bo ten lek jest przeciez na rzucenie palenie, no po prostu masakra, 3 tygodnie jebanej masakry, która nie przechodzila w koncu sie poddalem, nie znalem sie wtedy jeszcze z alpra, tak pewnie bym pociagnal, dalej moze by cos z tego bylo. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym pisaliscie wczesniej itp . nie itnteresuje mnie to(nie czytałem) , wyrażę swoje opinie na temat bupropionu(kłamliwego leku względem dopaminy) , brałem go 2 miechy , pomógł lekko zlikwidowac senność na 2 tyg , to wszystko(po 2 tygodniach senność wróciła) . i tyle . lek nie zwiększa dopaminy , żeby była jasność . bo na to też sam liczyłem , po obszernych artykułach,badaniach które przeczytałem i odczułam na sobie (albo nie odczułem) bo pod kątem dopaminy nic nie odczułem , lek zwiększa dopaminę tylko u szczurów , hamowanie wychwytu zwrotnego w 15 do 18% jest za słabe by spowodować jakiegolwiek zmiany zwiększające dopaminę u człowieka,ale wystarczające dla myszy:) . można to przeczytać w jakimkolwiek artykule/badaniach , czy chociażby wikipedii . lek jest typowo noradrenalinowy (jego 3 metabolity działają na sama noradrenalinę). i tylko to daje . nie zlikwiduje anhedonii,apatii,nie da motywacji,nie da kopniaka do życia,nie poprawi koncentracji a nawet pogorszy( antagonizm naCHR ). także lepiej sobie wziązć tanszą reboksetyne , a przypuszczam że reboksetyna mimo że to NRIczysty , miałby większy wpływ na dopamine , niż ten przereklamowany well . ponieważ rebo jest silniej noradrenalinowa i pośrednio silniej by zwiększyła dopaminę w korze przedczołowej . bo każde NRI a rebo jest silnym , zwiększa dopaminę w płacie czołowym . a kora przedczołowa to emocje,planowanie,motywacja,motoryka,decyzje. cały układ nagrody . dążąc do senda , bo szkoda mi klawiatury na to gowno . jak ktos ma poważne problemy z dopaminą i z deficytem układem nagrody , to ani well , ani rebo mu nie pomorze (choć prędzej rebo niż well , bo well to placebo) to albo metylofenidat(musicie znać lekarza dziecięcego ) selegnina(którą sam będę próbować na dniach) niskie dawki amisulpirydu/sulpirydu , poprzez blokade d2/3 powoduje wyrzut dopaminy do synaps stąd aktywuję (dawki 50/100) wyższe zablokują dopaminę

i leki na parkinsona (pirybydel itp)

 

ja mam teraz amisulpiryd , i seleglina . mam nadzieje że cos ruszy .

dodatkowo wspomagam się , kurkuminą (imao, agonizm 5ht1a,antagonizm 5ht2c. CDP cholina , upreguluje receptory D2.

 

jak na kogos podziałał wellbutrin i czuję się lepiej to znaczy że miał braki w noradrenalinie , to tyle , albo... jest szczurem :)

 

-- 21 cze 2015, 06:34 --

 

ile mogą trwać skutki uboczne po zwiększeniu dawki na 300 mg?

 

po zwiększeniu dawki na 300 ?? sorry ale lecisz 2/3 tyg na 150,zwiększasz na 300 . w USA dopiero od 450 czują coś . po za tym lek mocno katuje wątrobę inhibicja cyp2d6 . 300 zl za miesiąc , żeby się truć

 

-- 21 cze 2015, 06:38 --

 

Ja ten lek chyba wspominam najgorzej póki co z tego co bralem, moze wenla za pierwszym razem moze sie troche z tym równac, tylko na wenli to byly jakies 3 dni mega pobudzenia, rozpierdolu wewnetrznego, leku, chcialem spróbowac wellbutrinu no i /cenzura/ spróbowalem, nie dosc ze malo nie jeblema samobója, to przez 3 tygodnie nie jadlem nic kompletnie, brzuch mnie napierdala, zaczalem fajki palic, a wczesniej nie jaralem z pól roku albo lepiej, paradoks troche bo ten lek jest przeciez na rzucenie palenie, no po prostu masakra, 3 tygodnie jebanej masakry, która nie przechodzila w koncu sie poddalem, nie znalem sie wtedy jeszcze z alpra, tak pewnie bym pociagnal, dalej moze by cos z tego bylo. :roll:

 

 

widzisz a ja po tym leku ani poprawy ,ani skutków ubocznych , zwykłe placebo , co do fajek , paradoksalnie też więcej paliłem . jak ktoś temu lek pomógł to i mu pomoże lek zwiększający noradrenaline , bo ten lek ma z dopaminą tyle wspólnego co dziwka z celibatem

 

-- 21 cze 2015, 06:46 --

 

także ja już mam w domu opakowanie amisulpirydu 400 mg ale 1/4 biorę i opakowanie selegiliny . i licze na poprawę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×