Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

bezsilna ja codzienna kaszą jaglaną na śniadanie na słodko, dowałiłam sobie jelita:( Jadłam tak miesiącami "bo zdrowo"

Karob i banan to wzdecia, jaglanka ma bardzo wysoki IG i dużo węglowodanów, to chyba nienajlepsze dla Ciebie. truskawek lepiej unikac przy hashi, wczoraj o tym czytałam zreszta taka surowizna (pewnie pędzona) na jelita to masakra

nie jedz tyle surowizny przy problemach jelitowych, mi też surowa marchew nie słuzy

 

ja sie ciągle skłaniam ku protokołowi i paleo ale takie na serio. Dzis wstałam z mega wzdęciem, to nienormalne. Boli, nie da sie tych gazów oddać.

Dziś mam 70 dzień cyklu, skłaniam sie do pojscia do gina ale tak sie boje, juz kilkukrotnie wybierałam numer, boje sie kolejnych hormonów, diagnozy, nie wiem czy przez stres to wszystko bo napiecie mam okrutne, ciągle sprawdzam gacie, nie jestem w stanie działać w domu, na dodatek przeszłam krótką infekcje z gorączka 39, mierzyłam co 10 min bo bałam sie że umre, że dojde do 41 i nie zbiję jej.

Ale przeszła sama, teraz się pocę że leje sie ze mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza po receptę na lek bo mi sie skończył i trafilam na super lekarkę akurat i pytam ja co z moim USG bo czekam i cisza a ona w szoku ze ten lekarz nic nie zrobił i pyta czemu położna mnie nie wysłała odrazu na USG a ja ze ona mówiła ze sie nie zna a ta w śmiech ze powinna sie znac bardziej od niej w tych kwestiach. I zadzwoniła odrazu do szpitala do tego oddziału wczesnej ciazy i mam w poniedziałek USG przez tel zalatwiony i powiedziała ze skoro nie mialam krwawień to pewnie jest dobrze ale lepiej sie upewnić bo nie moge sie stresowac.i teraz dostalam list na USG 29 czerwca heh to będę miała dwa isg w tym miesiącu. I przyszło mi ze musze tarczycę badania krwi zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili wspołczuję Ci tych stresów i badań , w ciązy szczególnie...człowiek chciałby mieć spokój.

 

stało się - umówiłam się do ginekologa na wizyte na 18:00 - dziewczyny chce wziąć sedam, bo zaraz zwariuję, nie moge nic robic ręce się trzęsą, byłam już 3 razy z biegunką w wc, osłabłam, pewnie nic nie zjem do szóstej z nerwów, córka do mnie mówi a ja nie kontaktuję.

Prosze napiszcie czy Sedam mnie uratuje i na ile godzin. Czy nie zasnę.

 

Boje sie ze zdiagnozuje mi mega nadżere i bedzie szpital. Mam duzo śluzu i wiem, ze to z nadżerki, którą ostatnio lekarz kazał zostawić bo to zwykła erytroplakia, cytologia była OK

albo raka jajnika, lub jakąś dużą torbiel, cyste, operacja, koniec wszystkiego

nawet zaczęłam już sprzątać by po powrocie dziś od gina móc się połozyć bo wiem, ze gdy bedzie zła diagnoza, nie bede w stanie nic robić :(

 

Nie wiem, moze jakies zaburzenia @ to prolaktyna, moze hashimoto. Jest tyle "może" pewnie bede musiała sie badać od jutra. Laboratorium itp. sama to sobie zgotowałam. Ratunku, płaczę.

 

aha mam codziennie bóle krzyża, czytałam że jeden z objawow nowotworu w narzaddach rodnych, plus wzdęcia :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, postaraj sie uspokoić nie wiem co to za lek ale weź cos na uspokojenie. Będzie dobrze:* sama mialam nadzerke i HPV i okropnie sie balam a zniknęło samo !! Nie masz żadnego raka:* daj znac po wizycie :*

Mnie dzis od rana kluje w lewym bolnym rogu brzucha nie wiem to chyba jelita bo ostatnio ciężko jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, napewno Ci pomoże ta tabletka musisz sie troszkę uspokoić. Wlasnie ja mam zaparcia... Byłam teraz niby w toalecie ale ledwo mi sie udało ... I dalej mnie kluje...to chyba przez te zaparcia? Zwariowac mozna...

 

Daj znac koniecznie co u lekarza i nie nastawiaj sie na żadne nowotwory !!:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, mi w tych zaparciach nic nie pomagało, gin mi mowiła wtedy, że hormony coś tam robią:( brałam suszone śliwki, piłam sok z kapusty i inne i nic. trzeba to przetrwac i duzo pić

 

nawet nie wiesz ile mnie kosztuje wyjście do lekarza. Do takich decyzji dojrzewam tygodniami. idzie ze mna mąż moze mnie zagada i nie bede tam panikować, czuje sie debilnie bo ile ja mam cholera lat żeby tak sie bać. Jutro terapia, musze o tym pogadać... chyba, ze dzis zdiagnozuje mi cos złego to nie ide na zadną terapie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, mam nadzieje ze sie uspokoisz po wizycie. Dobrze ze maz z Toba idzie :* poradzisz sobie wierze w Ciebie:) jutro Porozmawiaj o tym z psychologiem. Może jednak powinna jakies leki bra c?

Z tego co czytalam to ten moj bol to kolka jelitowa bo przechodzi gdy się ruszam a jak leże to kluje na dole po lewej stronie ... Pare dni temu mialam biegunki po truskawkach teraz w druga stronę problem zwariowac mozna.

Daj znac po wizycie:* trzymam kciuki :**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis

aż tak źle jem? ja już mam dość tego, tych obsesji, ja chcę najpierw przytyć, potem przejdę na paleo itd. Chyba bardziej wykańcza mój organizm to, że ważę 36,5 kg........ :cry:

dzisiaj po śniadaniu czułam się (o dziwo) w miarę ok, mimo, że prawie takie samo - komosa ryżowa gotowana z cynamonem i olejem kokosowym zmieszana z musem z banana, truskawek i karobu. może to kwestia, że rano wzięłam pierwsza dawkę probiotyku tego?? ma on największa ilość bakterii w 1 saszetce, największą na świecie-450 miliardów

w pracy sałatkę jak wczoraj z warzyw gotowanych i awokado, oliwek, ziół

potem jaglaną (moczona przez kilkanaście godzin) z kurkumą, warzywami gotowanymi, awokado znowu, oliwą, ziołami (po awokado chyba wzdęcia większe........)

serce mi w ogóle dzisiaj dziwnie boje, duszności mam ,nieregularnie bije, słabo mi. endokrynolog mailowo kazała mi zmniejszyc tyroksyne do 25 mg, a nie 50 mg jak biorę teraz.

przy jelicie drażliwym (które wynika z rozrostu bakterii... co ja mam) to dieta fodmap jest dobra, czyli produkty, które nie fermentują. awokado jest na liscie zakazanych :( ale zboża bg można jesc.

wstawiam zdjęcia.

na kolację zjem chyba rybę na parze, z batatem, warzywami gotowanymi i olejem kokosowym.....

typowy objaw sibo to wlasnie pod koniec dnia nasilanie wzdęć, chociaz ja rano tez mam. ale im pozniej, tym gorzej. teraz to jakas masakra

i serio mam dość schiz. ledwo zipie, moj organizm dostaje niezle, ile on juz wytrzyma?

kiedys anoreksja, waga 29-37 kg przez 5 lat, potem ok. nastepnie stres,antybiotyki, tona glutenu i nabialu i candida, pasozyty.

chore jelita, hahsimoto i inne. ale teraz to juz mam objawy nadczynnosci. masakra. mam wrazenie,ze sie udusze,albo serce mi stanie.

tylko, ze biegunek nie mam. a ciagle zaparcia.

boje sie,ze nadal mam glistee :cry:

chociaz modle sie, oby to "tylko" dysbioza i candida. juz wole to niz robactwo :cry:

w piatek pierwsza nowa psychoterapia....... moze zmiana mi pomoze. boje sie kochane!!!!!!

strzelaja kosci, nie mam sily, mdli mnie, brzuch zapchany, a waga 36 kg. to jakas masakra.

ja powinnam najpierw przytyc, potem bede dietowac, ja pierdziele. okresu nie mam ,wlosow nie mam, jelita spieprzone, energii nie mam,zle wyniki, sily nie mam, tarczyca szaleje, osteoporoza........ nie chce byc na wozku za kilka lat. i nigdy nie bede matka :cry:

Boze, pomoccyyyyyyyyyyyyyyyy :cry:

jestem beznadziejna, wiem, egoistka i pieprznieta

ale nie radze sobie. mam dosc diet. ja mam zaburzenia, obsesje na pkt. jedzenia. nie glodzenie, a zdrowe jedzenie, eko. i kalorycznie tez jem taka ilosc, jak niektorzy na diecie na odchudzanie. chociaz staram sie jesc tak, by ta waga trzymala sie w miejscu.

ale ja chce przytyc, bo bedzie zle.

co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, nie kombinuj z tymi dietami za dużo wymyslasz. Lekarka gastrolog kazała Ci przejść na jakąś dietę? Słuchaj jej i rob to co każe. Jakie masz eozynocyty? W morfologii jak w normie to nie mas glisty ani candidy... Bardzo malo prawdopodobne...nie katuj sie juz tak.mam nadzieje ze psychoterapia przyniesie efekty.

 

Ja sie boje bo ciągle mnie kluje po tej lewej stronie brzuch.zaczęło sie od zaparcia rano pozniej jakoś udało mi sie wyproznic ale bol w boku pozostał . czy to jelita? Tak kluje przestaje znów kluje i tak w kółko i w jednym miejscu ...:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, nie kombinuj z tymi dietami za dużo wymyslasz. Lekarka gastrolog kazała Ci przejść na jakąś dietę? Słuchaj jej i rob to co każe. Jakie masz eozynocyty? W morfologii jak w normie to nie mas glisty ani candidy... Bardzo malo prawdopodobne...nie katuj sie juz tak.mam nadzieje ze psychoterapia przyniesie efekty.

 

Ja sie boje bo ciągle mnie kluje po tej lewej stronie brzuch.zaczęło sie od zaparcia rano pozniej jakoś udało mi sie wyproznic ale bol w boku pozostał . czy to jelita? Tak kluje przestaje znów kluje i tak w kółko i w jednym miejscu ...:((

 

może kolka jelitowa? przy zaparciu to normalne......

 

a ja mam takie wzdęcia, że zaraz chyba mi brzuch rozerwie :cry: i zaparcia oblesne :cry:

fermentacja na całego. awokado zrobiło swoje... jedna porcja ok, ale już kolejny raz awokado........

dowaliłam sobie :cry:

jeju, a tak dzisiaj w miarę dobrze się czułam przed obiadem, po tamtych 2 posiłkach :cry:

pewnie bez asntybiotyku (xifanax) sie nie obejdzie :cry:

a co do diety, nie kombinuje, tylko nie mogę jesc czegos co fermentuje (wzdecia mam od fermentacji, ktora wynika z namnozenia patologicznych bakterii i candidy - slowa lekarki), a to co wyslalam to wlasnie sie sprawdza, bo jest podzielone na produkty wzmagajaca fermentacje.... i nieszkodliwe.

takze awokado tez w odstawke? :(

chociaz 1 porcja byla ok........

zaraz jem na sile....... kichy mi chyba rozerwie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, wypij sobie ciepła herbatke i moze nie jedź narazie albo zjedz cos lekkiego...

A ta kolka jelitowa moze trwać cały dzień? Momentami wogole nie boli a za chwile znów. Wypilam probiotyk o herbatke... Juz mnie kiedyś tak chyba bolalo tez po zaparcoach... Ale teraz dzidzia jest i sie stresuje....

 

Bezsilna musisz zaczekać aż probiotyki uzupełnia dobra florę w jelitach to troche potrwa :* ale napewno odniesie skutek:*

 

 

Nefretis czekam aż sie odezwiesz:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, wypij sobie ciepła herbatke i moze nie jedź narazie albo zjedz cos lekkiego...

A ta kolka jelitowa moze trwać cały dzień? Momentami wogole nie boli a za chwile znów. Wypilam probiotyk o herbatke... Juz mnie kiedyś tak chyba bolalo tez po zaparcoach... Ale teraz dzidzia jest i sie stresuje....

 

Bezsilna musisz zaczekać aż probiotyki uzupełnia dobra florę w jelitach to troche potrwa :* ale napewno odniesie skutek:*

 

 

Nefretis czekam aż sie odezwiesz:*

 

tak, kolka może być długo....

 

zjadłam dorsza z pary i warzywa z pary - szpinak, cukinia, marchew, do tego 1 mały gotowany batat i oliwa, zioła świeże, ostropest, śol morska

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, po raz enty piszesz o tym antybiotyku - ktoś Ci go zalecił? Wiesz, że nie mając flory bakteryjnej nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci antybiotyku? Gastrolog jedno, a Ty dalej swoje :roll:

 

Mili89, pewnie, że to mogą kłuć jelita, do tego dochodzi stresik i pobolewanie gotowe. Będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu, dziękuje:* jem teraz kanapki z białym serem i miodem ... Normalnie ich nie znosze ale w ciazy mi wyjątkowo smakuja.w poprzedniej tez tak mialam...brzuch troche mniej boli moze to jelita ...jakbym nie była w ciazy to pewnie bym sie mniej martwiła jeszcze nie mam nospy. Dopiero maja mi Rodzice wysłać...

 

Bezsilna najpierw trzeba odbudować florę bakteryjna i to powinno wystarczyć. Jak wezmiesz antybiotyk to cala kuracja probiotykiem pójdzie sie.... :( bo znów antybiotyk wyjalowi cala florę... Cierpliwości. I słuchaj lekarza:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu, mam melise moze wypije teraz zrobilam sobie herbatke z cytryna :)

Co do imion to ja czuje ze to będzie chłopiec...czuje sie całkiem inaczej niż w poprzedniej ciazy z Corcia. I chcialabym żeby synek miał na imię Staś po moim sp Dziadku. Ale mój maz cos protestuje ze to staroswieckie i w Anglii dziwnie będzie brzmieć i chce zebysmy dali Stanislaw na drugie...ale mi sie bardzo podoba wiec będę sie upierac ;);) a co do dziewczynki to by była Julka :) po mojej Prababci... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się że umrę :cry:

mam palpitacje serca, duszności, slabo mi,

boję się,ze zbyt duża dawka letroxu i weszłam w nadczynność :cry:

serce mi wali i bije nierównomiernie, jakby mialo stanąć zaraz :cry:

uduszę się, boję się, poty zalewają

a do tego załamuje mnie to,że zniszczylam swoje zycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boziu, nie dam rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×