Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Nie biore już wenli od dwóch dni. Jest znośnie :) 8)

Powodzenia, pisz na bierzaco, jestesmy tutaj by Ciebie wspierac !

 

Czy to poddenerwowanie i niepokój na wenli jest normalny? Biorę 2 tyg 37.5 i mam wrażenie, że bardziej to odczuwam.

Tak, wenla jest specyficzna i moim osobistym zdaniem pobudza co na poczatku nasila Twoje objawy. Z biegiem czasu to sie zmieni, da kopa do dzialania ale leku juz nie bedzie.

 

Btw : ja po nocce, nie ide spac bo szkoda dnia i wlasnie parzy mi sie 4 g kratomu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile jeszcze to potrwa? Dziś jest jakoś tak okropnie, że nigdzie nie chce iść.

Inez mnie tak jak Ciebie trzymalo ok 4 tygodnie, napewno nie krocej. Potem kolejne 4 tygodnie bylo nijako ani plus ani minus, a dopiero w 3 miesiacu sie poprawilo.

Pytanie, jak z apetytem, spaniem i czy pocisz sie w nocy ?

 

-- 10 cze 2015, 07:10 --

 

Moze chodziło o leki na hormony. Uslyszałam tylko jak powiedziala "leki na humorki" i tak mi sie skojarzyło ;)

Dziekuje :)

 

Jutro zaczynam brac wenle+miztra.

Hej, jak przeczytalem twoj post o tych humorkach to odrazu mi humor sie poprawil. Mysle ze jestes fajna osoba, tak jakos Ciebie odebralem bardzo pozytywnie. Powodzenia w terapii, na poczatku moze byc pogorszenie , ale moim zdaniem to bardzo dobrze wrozy na przyszlosc, im gorzej na poczatku, tym lepiej pozniej.pzdr serdecznie

 

-- 10 cze 2015, 07:11 --

 

A mam pytanie do Was. Ktos z Was bral sama wenle a potem wenle z mirta np i mogby porownac co lepiej dziala i jakie sa roznice solo i w duecie z mirta bo nie wiem czy nie sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rano do bani. Tzn jestem głodna, ale z nerwów nie mogę. W pracy podobnie, chociaż wczoraj całkiem sporo zjadlam, ale dziś śniadanie, ledwo miska płatków. Ze spaniem ok,biorę trittico i dziś spałam 9h.

 

-- Śr cze 10, 2015 8:22 am --

 

Poce się w mcy, ale nie jakoś tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rano do bani. Tzn jestem głodna, ale z nerwów nie mogę. W pracy podobnie, chociaż wczoraj całkiem sporo zjadlam, ale dziś śniadanie, ledwo miska płatków. Ze spaniem ok,biorę trittico i dziś spałam 9h.

 

-- Śr cze 10, 2015 8:22 am --

 

Poce się w mcy, ale nie jakoś tragicznie.

Napisz jeszcze czego sie tak panicznie boisz ? Ja przez 4 tyg apetytu nie mialem wogole ale nie przez fobie a przez ten lek, nie moglem tez spac w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to strach,bo w rezultacie jestem teraz w pracy. To jest zdenerwowanie i niepokój jakiś.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:04 am --

 

Problem się robi też jak mam jeść. Ciągle mi się wydaje, że za mało jem itd. Wcześniej zjadalam śniadanie, a potem obiad w pracy. Obiadu nie jestem w stanie jeść. Wpycham w siebie owoce, jogurty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to strach,bo w rezultacie jestem teraz w pracy. To jest zdenerwowanie i niepokój jakiś.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:04 am --

 

Problem się robi też jak mam jeść. Ciągle mi się wydaje, że za mało jem itd. Wcześniej zjadalam śniadanie, a potem obiad w pracy. Obiadu nie jestem w stanie jeść. Wpycham w siebie owoce, jogurty itd.

Ja robilem tak samo, glownie pilem jogurty bo na jedzenie nie moglem patrzec. Trzymaj sie bedzie dobrze, jak nie dajesz rady benzo lykaj, chyba ze lubisz sie meczyc. Nie pij tylko kofeiny bo sie jeszcze pogorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz siedzę i jem banana... Nic z tego nie kumam.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:13 am --

 

Ogólnie przy przyjściu do pracy lęk się nie zwiększył, tzn. to napięcie. Głupie to jakieś.

Wenla to najbardfziej niestabilne ss/nri dla mnie a bralem wiele. Ma jeden plus nie robi z Ciebie zombie i daje kopa do dzialania, nie pozalujesz tylko nie odpuszczaj . Smacznego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosi mnie i poszlabym do domu. Porabane to wszystko.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:22 am --

 

Zjadłam płatki i banana i już się martwie co będzie jak trzeba będzie znow jeść. To jakas paranoja...

A czemu na wenle wskoczylas, ona nie jest super antylekowa, bardziej dziala na depresje i motywacje, ale fobii nie koniecznie wyleczy w 100% moim zdaniem. Duzo lepsze jest paro na fobie , przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam fobii, ja mam lek uogolniony. Kiedyś brałam już wenle i ona mnie najszybciej postawiła na nogi. Stąd lekarz stwierdził, że jeszcze raz spróbujemy.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:30 am --

 

To dopiero 2 tydzień, nawet lek jeszcze nie zaczął w pełni działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, dzieki ale ja nawet jak się bede gorzej czuć to napiszę znośnie. Tak mi lepiej nie lubię się rozwodzić nad objawami bo i tak trzeba albo przecierpieć albo z nimi życ. W sumie ja żyłam kilka lat w bólu okropniastym więc nawet bez wenli raczej dam radę :mrgreen: chyba ze ból wróci. Ale na razie jest ok.

 

-- 10 cze 2015, 08:32 --

 

inez3, u mnie po poprzednim odstawieniu i ponownym wejsciu tez jakby słabiej a pozniej znowu rozkręt po m-cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wszystko działało i setra i wenla i esci. To ostatnie strasznie mnie wymeczylo na początku...

 

-- Śr cze 10, 2015 9:34 am --

 

Najbardziej mi doskwiera to zdenerwowanie, bo nic takiego się nie dzieje. No i te problemy z jedzeniem.

serta u mnie slabo wypadla ( 200mg), a esci (20mg) jeszcze gorzej. Niby mercedes wedlug mojego lekarza, a ja tylko spalem, a na obu bylem jak zombie. Wenla to zupelnie inny lek, czuc ze sie zyje jest energia i jest MOC :D

 

-- 10 cze 2015, 08:37 --

 

Wenle sam wybralem dzieki temu forum, a lekarz tylko mi to zapisal :D i strzal w 10tke, szkoda tylko ze jej troche niestabilna w dzialaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro nigdy nie brałam. Póki co wenla i nie chce tego zmieniać. Chciałabym tylko żeby zaczęło już działać w 100%.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:48 am --

 

Coś tam już działa, bo wcześniej nie było opcji żebym do pracy przyszła, ba, żebym samochodem przyjechala... Samochód mnie teraz uspokaja.

 

-- Śr cze 10, 2015 9:53 am --

 

I tak siedzę w tej pracy zamiast się czymś zająć... Siedzę i mysle jak się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mega trudne... Chociaż jak się uda to jest zupełnie inna jakość życia. Wiem, że leki niczego nie załatwią za mnie...

No u mnie paro zalatwilo to za mnie, wenla nie dala poki co rady do konca, ale daje sile ktorej nie dal zaden inny lek. Wogole wenla pasuje do mnie bo moj charakter jest ciezki ( przez doswiadczenia ) i teraz jest super ciezki dla otoczenia a ja lubie wkurwiac ludzi, oni na takie zachowanie sobie zasluzyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×