Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

witam, na zaburzenia nastroju i zachowań lecze się , z przerwami oczywiście ,od wielu lat. od wrzesnia 2007 po kolejnym nawrocie ,

przyjmuje asertin50 a od lipca 100 i na noc lerivon . niedawno trafilam na to forum , po podpowiedzi lekarza psychiatry, i czytam o duzych skutkach ubocznych? różne objawy przypisywałam innym schorzeniom .oczywiscie czytalam ulotke ale....jakoś nie dotarło do mnie jak duzo dzialan ubocznych przynoszą te leki. cieszę sie bardzo ze tu trafilam , pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Zoloft, a potem Luxete (to samo, ale inna nazwa). Wspomnienia mam paskudne. Non stop biegunka. Pierwsze 2 tygodnie wyciete z zyciorysu - leki. Przemeczylem sie miesiac, bo mialo byc lepiej. Potem odstawilem i nie chce juz do tego wracac.

 

 

EDIT: PO RAZ KOLEJNY przypominam Ci, ze forum nie jest od handlowania lekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,proszę o o pomoc-mianowicie od półtora miesiąca zażywam zoloft,zaczęłam od pół tabletki,potem brałam cała-pierwsza doba była straszna,ale potem coraz lepiej,dość szybko zaczął działać-minęło moje wieczne przygnębienie,moje rozdrażnienie,zaczęłam się uśmiechać,miałąm mnóstwo energi-byłam szczęśliwa i myślałam że teraz już będzie dobrze,niestety 4 dni temu wszystko zaczęło wracać,znów ze mnie nerwusek,znów życie jest be,oki zwiększyłam dawkę na półtora i czekam na efekty,mam nadzieję,że znów będzie dobrze,tylko ,że chciałabym wiedzieć czy to normalne,czy to zwyczajne,że dawkę należy co moment zwiększać,czy jeśli znów zacznie być dobrze po tej zwiększonej dawce,to czy za moment się znów okaże ,że przestaje być dobrze ,a dawkę trzeba zwiększyć. Czy ktoś z Was też tak miał? Jak długo mogę zwiększać tą dawkę i do ilu tabletek mogę dojść? Miałam nadzieję,że moje problemy się skończyły,wiem ,że kuracja zoloftem trwa latami,ale z tym się pogodziłam ,oby tylko to działało. Zasmakowałam trochę normalności i nie chcę wracać do mojej smutnej szarości :(

Bardzo proszę o odpowiedź,z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich cieplutko :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max dawka Zoloftu to 4 tabl.czyli 200mg Niestety trzeba czasem zwiększać dawki,żeby uzyskać pełna poprawę,ale na prawdę warto zwiększać,bo widać poprawę .Zwłaszcza jeśli piszesz,że Zoloft dobrze na Ciebie działał to zwiększenie dawki pomoże Co nie oznacza,że za każdym zlym samopoczuciem trzeba zwiększać dawkę. Nawet na lekach zdarzają sie złe dni,które jednak przechodzą i znowu jest dobrze.Narazie bierz 1.5tabl,słuchaj lekarza i postaraj nie martwić sie na zapas.Bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź Grubcia,pocieszyło mnie to,bo myślałam że może przestaje to na mnie działać. Ja nie robię tak,że po jednym dniu gorszego samopoczucia myślę o zwiększeniu dawki,to było chyba już 4 dni pod rząd i miałam identyczne objawy jak przed zażywaniem zoloftu. A czy to prawda ,że przy zażywaniu zoloftu nie można pić alkoholu,w sumie ja myślę o piwku,co prawda nie pijam często,ale czasem owszem,lubię się napić,a kuracja wiem,że będzie trwała długo,choć nie wiem ile,więc taka całkowita abstynencja byłaby nie fajna,choć z drugiej strony,jeśli trzeba,to byłabym gotowa się poświęcić,bo od piwka wolę normalne życie z lepszym samopoczuciem,jednak może można to pogodzić? Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneczko mozesz sie napić pol piwa ale w kilka godzin po zazyciu zoloftu dopiero i pij pomalutku, bo chodzi o to zeby nie dostarczyc w krótkim czasie duzej dawki alkoholu i zeby to nie łączyć z zoloftem.. tam mi lekarz powiedzial ... ja biore zoloft dopiero 4 dni narazi piwa nie pije. po tych tabletkach czuje sie okropnie - ból glowy szczególnie rano i ból brzucha tez i takie zimno mnie trzesie i wogule samopoczucie do dupy i senna jeste a spac nie moge 9tylko w nocy 5 godzin a potem caly czas nie wyspana(dopiero pod wieczor lepiej sie czuje) Napiszcie prosze czy to normalne i jak to bedzie dalej ... prosze was ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estero ja miałam podobne problemy ze spaniem,też przez dzień odczuwałam senność,a wieczorem oczy mi się otwierały,bardzo bardzo długo nie potrafiłam zasnąć,kręciłam się z boku na bok,po zaśnięciu przebudzałam się kilka razy w nocy-efektem było niewyspanie,po kilku dniach to minęło,ale tutaj czytałam ,że niektóre osoby dodatkowo zażywają tabletki przed snem,może zapytaj lekarza. Ja większych skutków ubocznych nie miałam,żadnych bóli,nic takiego,jedynie brak apetytu aż do tej pory,strasznie chudnę,nawet jak czuję głód to nie mam ochoty na jedzenie,muszę jeść na siłę,jednak mam nadzieję,że kiedyś to minie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

julia999"]CZY ASENTRA JEST SILNYM ANTYDEPRESANTEM?

 

Julia; Asentra to "najlżejszy" lek antydepresyjny!o najsłabszym działaniu,tak mi powiedziała moja lekarka.ja jestem na większość leków uczulona(tzn.po większości mam skutki uboczne) dlatego przepisała mi ten lek,nie uzależnia i jest najmniej inwazyjnym lekiem,jeśli mogę tak powiedzieć,dużo osób sobie go chwali,ja niestety po wzięciu 1-szej tabletki musiałam go odstawić ze względu na działanie uboczne które było zbyt silne.podobno skutki uboczne są i mijają po jakimś czasie ale ja nie mogłam normalnie funkcjonować przez dwa dni :( więc lekarka kazała mi odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Asentrę ok 2 miesiące. Myślałem,że po czasie regularnego brania objawy uboczne miną,ale się trochę przeliczyłem. Mam: ciągłe uczucie zimna, sporą potliwość, nadmierną ruchliwość. Lek nasilił moje objawy nerwicowe. Ze skutków pozytywnych-działa troche na objawy depresyjne,poprawia nastrój. Poczekam jeszcze troche i jak nadal będzie tak działał, to poproszę lekarza o zmianę leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko: mi lekarka powiedziała,że mogą być skutki uboczne ale minimalne i same powinny przejść do 2 tygodni.ja wzięłam 1 tabletkę wieczorem,obudziłam się w nocy miałam straszną suchość w ustach,kiedy chciałam wstać nie mogłam bo miałam straszne zawroty w głowie,miałam zaburzenia równowagi i taką mgłę przed oczami,nie mogłam iść normalnie bo chwiałam się jak pijak,do tego byłam strasznie nadpobudliwa,serce mi waliło i nie mogłam zasnąć,miałam nudności,oblewały mnie zimne poty najgorsze potem było uczucie drętwienia nóg...a że asentra to lek o przedłużonym działaniu następnego dnia trzymało mnie te drętwienie nóg i kręciło mi się w głowie,cały dzień przespałam... skutki uboczne jeśli są to powinny być minimalne i trwać do 2tyg.po7-8tyg powinno być już działanie leku i powinneś się lepiej czuć.ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza,ten lek powinien Ci pomóc a nie szkodzić..ja bym nie mogła tego leku przyjmować i czekać 2 tyg aż miną skutki uboczne bo nie dałabym rady normalnie funkcjonować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się przetrzymać te skutki uboczne. Najgorsze jest to uczucie zimna. Gdy jestem w pracy wszystkim jesto gorąco,a mi stale zimno. Nie chce za szybko zrezygnować,bo większość leków antydepresyjnych działa na Serotoninę. Kiedyś byłem na rexetinie i miałem podobnie. Może u mnie okres przystosowawczy jest dłuższy... Pocieszam się ;) Biorę minimalną dawkę dzienną, czyli 50 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Zoloft przez pół roku. Miałam w tym czasie bezsenność, więc brałam go razem z nasennymi. Nie ma przeciwwskazań. Z alkoholem też można łączyć, więc bez obawy. Może zamiast zwiększać dawkę zmień lek? Może lekarz przepisze Ci o trochę silniejszy. Do długotrwałego leczenia bardzo dobrze nadaje się Seroxat.

Kiedy brałam lek tez nie miałam apetytu, wtedy najlepsze są zmiksowane zupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy razem z tym lekiem można zażywać taurynę? Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni, a swoją dietę wspomagam glutaminą (L-glutamina). Jednak do każdej glutaminy dostępnej na rynku dodawana jest tauryna- aminokwas, który chroni mięśnie przed rozpadem i polepsza funkcje transportowe.

Problem w tym, że tauryna działa też pobudzająco (dlatego jest dodawana do napojów energetycznych). Stąd moje wątpliwości czy mogę łączyć te dwa specyfiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy razem z tym lekiem można zażywać taurynę? Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni, a swoją dietę wspomagam glutaminą (L-glutamina). Jednak do każdej glutaminy dostępnej na rynku dodawana jest tauryna- aminokwas, który chroni mięśnie przed rozpadem i polepsza funkcje transportowe.

Problem w tym, że tauryna działa też pobudzająco (dlatego jest dodawana do napojów energetycznych). Stąd moje wątpliwości czy mogę łączyć te dwa specyfiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×