Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu znalazłem dawkowanie aripiprazolu w róznych zaburzeniach psychicznych;i tak:

-schizofrenia z objawami wytwórczymi-15mg-30mg na dobe

-zaburzenia afektywne dwubiegunowe-15mg-30 mg na dobe

-wspomagająco w zaburzeniach depresyjnych(jako dodatek do leku przeciwdepresyjnego)-2mg-15mg na dobe (statystycznie 7,5mg na dobe)

-zaburzenia maniakalne-15mg na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos z Was na arypiprazolu zawroty głowy,uczucie ze zaraz zemdlejecie? mnie cos takiego dzis łapie ,dawka 15mg.

 

Miałem tak przez parę tygodni przy zmianie pozycji na stojącą, ale już przeszło, może czasami tylko mnie złapie. Teraz bez przeszkód pracuję, a często muszę się schylać albo wchodzić na drabinę, więc jest OK :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos z Was na arypiprazolu zawroty głowy,uczucie ze zaraz zemdlejecie? mnie cos takiego dzis łapie ,dawka 15mg.

 

Miałem tak przez parę tygodni przy zmianie pozycji na stojącą, ale już przeszło, może czasami tylko mnie złapie. Teraz bez przeszkód pracuję, a często muszę się schylać albo wchodzić na drabinę, więc jest OK :smile:

 

Rozumiem,mam jeszcze odczucie spadania,tak jakbym zaraz miał stracić świadomość co na szczescie nie następuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zmieniłeś leki? Tzn. odstawiłeś mirtę mimo, że pisałeś iż dobrze się czujesz? Ręce opadają :)

 

Mi tez opadają:) mirta gryzie sie z ari,a mi potrzeba Dopaminki .

 

-- 07 cze 2015, 10:16 --

 

Do tego potwornie sie poce na ari,jakbym brał stymulanty.

 

-- 07 cze 2015, 11:27 --

 

Mam jeszcze średnio nasiloną derealizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aripiprazol wykazuje własciwosci agonistyczne/antagonistyczne w zaleznosci od stężenia dopaminy oraz serotoniny odpowiednio w układzie limbicznym i hipokampie w mózgu.W jednym z badań skuteczność arypiprazolu w stosunku do ilości dopaminy wahała się od 25% w komórkach,które nie miała części receptorów dopaminy do 90% w komórkach z rezerwą receptora.Oznacza to iz arypiprazol jest stabilizatorem 5HT/DA.Aripiprazol wydaje się nie powodować znaczne EPSE, hiperprolaktynemii, nadmiernego przyrostu masy ciała, zaburzenia rytmu serca.

 

Charakterystyka aripiprazolu (profesjonalna) http://www.biopsychiatry.com/aripiprazole-abilify.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest stabilizatorem, to chyba nie ma co probowac ustawiac dopamine w inny sposob. Boje sie, czy nie bedzie sie to gryzlo z akinetonem na akatyzje.

 

Stabilizatorem DA i 5HT jest w tym sensie ze jesli ktos ma tych neurotransmiterów za mało to arypiprazol zwiększa ich poziom w okreslonych obszarach w mózgu i przeciwnie-gdy ma ich nadprodukcje-zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem wiele wazniejszych stron w necie poswieconych arypiprazolowi-co do dawki są one nizsze w leczeniu negatywnych objawów schizofrenii i depresji anizeli pozytywów i CHAD-mieszczą sie one w zakresie 3-15mg w depresji i negatywach zas w schizofrenii z pozytywami -30mg.Początek działania był ogólnie podany bez konkretnych odniesień -2-4 tyg czyli mniej więcej tyle ile rozkręcają się antydepresanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Aryzalerę, na początku 7,5 mg przez 6 dni, później dawka docelowa 15 mg do następnej wizyty u lekarza. Na początku nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Około 3 dni po zwiększeniu dawki pojawia się u mnie senność w ciągu dnia (ale przynajmniej zaczęłam spać w nocy) oraz gorszy skutek uboczny - drżenie całego ciała i takie drżenie od wewnątrz. Towarzyszy temu uczucie niepokoju. Mam nadzieję, że objawy uboczne minął, gdyż odczuwam poprawę w swoim stanie. Minęło mi ekstremalne pobudzenie a nastrój się trochę ustabilizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 15mg jest coraz lepiej. 2 razy dziennie po2mg akinetonu na akatyzje i jest super, na dodatek akineton daje luzik fizyczny. Jedyny neufoleptyk, ktory dziala na mnie przeciwdepresyjnie. Widocznie trzeba mi bylo we łbie ustawic dopamine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×