Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi, ale na to nie ma odpowiedzi. Tylko Ty sam musiałbyś ją rozwikłać. Leki widać nie rozwiązują problemów.

 

Edit: rdzeń charakteru rozumiem jako typ nerwowy = melancholi / neurotyk / choleryk itd.

 

To jest bardzo trudno zmienić. Zazwyczaj jesteśmy na to skazani całe życie.

 

Osobowość, która powstała na bazie tego rdzenia/charakteru da się zmienić - tj. myślenie. Tak to widzę, nie wie czy dobrze ubieram w słowa to czego się nauczyłam o psychologii w ciągu życia.

 

I teraz - nerwica to objaw. Albo objaw problemów w osobowości albo już nieźle zaplątany typ charakteru - to z czym jesteśmy od dziecka.

 

Uważam, że nerwica, nawet ta od dziecka trwająca to coś z czym można żyć, choć jest trudno. Natomiast najgorzej jest żyć z mocno zepsutą osobowością. Wtedy trudno o zmiany. Mogą być zmiany powierzchowne, ale to co w głębi zostaje nierozwikłane. Piszę co widzę w sobie.

 

Nic nie jest przyjacielem na całe życie. My jesteśmy przyjacielem dla siebie, bo dzięki sobie możemy w ogóle odbierać ten świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co mówisz...

No tak leki nie załatwią problemu ale pozwalaja żyć.... bo bez nich.... sami sobie możemy odpowiedzieć co by było dzisiaj....

Jeśli leki nie pomagają to terapia pomoże ?? też mi się nie wydaje... dlatego stwierdziłem, że to coś już jest w nas obudziło się pokazało się na świat i będzie o sobie przypominać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny czy wracając 3 raz na parogen i zjedzac 35 tabletek to on może jeszcze nie działać w 100%? Dzis siedząc u fryzjera czułem jak mi się duszno robi.... Za tydzień jadę na wakacje i chciałbym je milo spędzić a z moimi lękami może być ciężko.

Zwiększyć dawkę?

 

-- 03 cze 2015, 16:49 --

 

Wróciłem od lekarza rodzinnego ona stwierdziła ze po miesiącu jak parogen nie działa to nie jest dla mnie, jak dostaje atak na nim... To powinienem brać cos innego cos na cli nazwy nie pamiętam ze niby szybciej sie nim nasycę.... Ale boje sie zmiany leku na tydzień przed wakacjami. Czy naprawde 3 raz lek może juz nie pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie parogen ZACZYNA działać dopiero po miesiącu, tzn. czuje, że biorę jakiś lek. Po 2-3 miesiącach to już jest maszyna naoliwiona i pracuje pełną parą i kolejne 3 miesiące przynoszą dalszą poprawę. W ogóle z tego co czytam to u wielu ludzi to się wolno rozkręca i nie jestem jedyny co musi tak długo czekać. Czy jeden atak lęku po miesiącu to nie za mało żeby zmienić lek? Skoro to kolejne podejście to może warto walnąć sobie większą dawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie bylem w szoku ze ona każe mi go zmienić...

Dodam jeszcze ze z zaleceniami kolegów z forum zrobiłem sobie kontrole wit. B12, norma jest od 197 do 868, mój wynik to 200... Lekarka powiedziała ze wynik ok, mi się wydaje ze jest na granicy mię powinienem zacząć suplementacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx ja też mam B12 około 200, na necie czytałem i niby to norma ale taka dolna i niektórzy zalecają by poziom był wyższy. Nie wykluczają, że na takim poziomie można mieć objawy niedoboru (do których zaliczana jest też depresja), więc moim zdaniem suplementacja nie zaszkodzi - ale szukaj tych wysokich dawek na allegro (po 500 mcg) bo B12 bardzo słabo się wchłania. Po jakimś czasie zrób ponowne badanie na B12 by zobaczyć czy suplementacja coś daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbadałem, wyszło mi bardzo mało - 6 (a powinno być powyżej 30). Jest masa artykułów na temat niskiego poziomu witaminy D a depresją, ale nie wiadomo do końca czy niski poziom jest spowodowany tym, że chora osoba nie wychodzi na słońce czy sam niski poziom powoduje depresję. Ja biorę wysoką dawkę suplementacji 8000 j.m. od 3 tygodni ale efektów nie ma, chociaż czytałem, że potrzeba około 3 miesięcy by ocenić. Osobiście myślę, że badanie zrobić warto, bo niski poziom witaminy D może być groźny - witamina D to nie tylko kości jak się ogólnie myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś zrobił na moim miejscu czytając wcześniejszy post? Bral dalej paro czy kazal zmienić po 37tabletkach wziętych? U mnie to nie depresja tylko nerwica... Dlatego się zastanawiam czy ten stan w normie niby b12 ale niskiej normie może tez miec wpływ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał, ew. zwiększył dawkę (ile bierzesz)? Chce Ci zmienić pewnie na klomipraminę - lek który może mieć więcej uboków od paro. Paro jest dobra na nerwicę ale czasami potrzeba wyższej dawki (ja brałem nawet 60 mg, przez 2 tyg. nawet 80 próbowałem, ale powyżej 40 nie ma już większego efektu). B12 sobie kup na allegro i łykaj to zobaczysz czy się lepiej poczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dawno mnie tutaj nie było. Lekarz cały czas przepisuje mi paroksetynę w silnych dawkach, jednak już ponad rok jej nie biorę i odczuwam poprawę :) Czuje się lepiej niż przy faszerowaniu lekami, kryzysy się zdarzają, ale są słabsze. Dzisiaj np. pierwszy raz od dawna nie mam żadnej energii i nic mi się nie chce. Najgorsze przeszło i na szczęście zrozumiałem, że tableteczki paro nie rozwiążą moich problemów, ani nawet ich nie zminimalizują. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello ;)

 

Feniksx , tydzien przed urlopem nie ryzykuj zmiany leku, bo sobie narobisz balaganu. Z jednej strony odstawisz paro, z drugiej wdrazysz nowy lek i z urlopu bedzie horror. Jedz na urlop z paro 20mg, moze za tydzien bedzie jeszcze lepiej dzialac. Ja bym w okresie przedurlopowym nigdy nie odwarzyl sie na zmiane lekarstwa. Ale jak zawsze oczywiscie to jest twoja decyzja. Tak miedzy nami mowiac, lekarka powinna sobie z tego zdawac sprawe...

 

3maj sie , bedzie dobrze ;)

 

-- 04 cze 2015, 15:09 --

 

Czesc positive88 , tu sie z toba zgadzam, ze tabletki nie rozwiazuja samego problemu, tylko go tlumia i wyciszaja, dlatego warto jest rownolegle robic psychoterapie, zeby wyrwac problem z korzeniem ;)

To znaczy bierzesz recepte, ale nie bierzesz paroksetyny ? ;) A w jakich dawkach lekarz kazal ci brac ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje przy parogenue dwa razy mi świetnie pomogl to dlaczego ma nie pomoc teraz? O tym samym pomyślałem ze mógłbym sobie biedy naważyć w trakcie urlopu... Dzis znowu swędzi mnie gardło i krtań i mega suchosc... Troche sie boje ze znów zaatakuje....

 

-- 04 cze 2015, 17:01 --

 

A czy przy zwiększeniu dawki występują równie skutki uboczne? Znowu sie nasila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaminy z grupy B zaleca się stosowac kompleksowo ,branie konkretnej witaminy z grupy B np B6 jest zasadne tylko w przypadku stwierdzenia jej niedoboru;kompleksowo przyjmowanie witamin z tej grupy lepiej przyswajalne jest przez organizm.

Ciekawostki:

-magnez wchłania sie tylko rano;

-preparaty cynku nalezy przyjmowac wieczorem

-chrom przyswaja sie tylko wieczorem i nie nalezy go łączyc z cynkiem

-zelazo nalezy przyjmowac rano

-selen przyjmujemy rano

-prawoskrętna witamina C jest słabo przyswajalna'

 

 

Jesli przyjmujemy witamine B12 powinnismy unikac przyjmowania dodatkowo witaminy C,B1,K,Magnezu i cynku (są to jej antagoniści).

Istnieją o czym mało kto wie antywitaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×