Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dom jednorodzinny czy mieszkanie? Miasto czy wieś?


Alien81

Rekomendowane odpowiedzi

Arasha, ja wybyłam z koszalińskiego. I w ogóle zachodniopomorskiego. Niestety, ale połączenia - transport - nie istnieje. Np. z mojej wsi jest 5 km do wioski, w której czasami jeździ pociąg a czasami bus, z którego potem mogę się dopiero dostać do większego miasta itd. Aż mi niedobrze na samo wspomnienie. Mi pasuje miasto - bo mam wszystko, mogę się uczyć, a w domu wyciszyć. Poobserwować ludzi czasem. Pójść do muzeum. Być na czasie z tym wszystkim. Nie żeby to był dla mnie priorytet. Ale ja raczej nie jestem bieżąco z życiem 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie obstawiam Stegnę ( ale spokojnie, znam wszystkie miejscowości począwszy od Mikoszewa, a skończywszy na Krynicy... niestety do Piasków nie dotarłam < a to moje marzenie... granica z Obwodem Kaliningradzkim>, tylko, że jak zwiedzałam Mierzeję, to miałam bazę po drugiej stronie Przekopu Wisły, w Świbnie i ciężko było to zgrać z promem i powrotem, poza tym musiałabym chyba wstać po 5, żeby załapać się na autobus z KM do Piasków )

 

Ok, zgadłaś. Wyspa Sobieszewska jest fajna - oaza spokoju poza sezonem (w trakcie w sumie też, tylko nie samo Sobieszewo, a dalej), a autobusy miejskie jeżdżą cały czas. Idealne miejsce do zamieszkania, jak dla mnie. Obecnie chyba trochę więcej autobusów kursuje do Piasków, bo zmienił się przewoźnik. Jak będziesz jeszcze kiedyś, to wpadaj do mnie na chatę ;d

 

To zapraszam do mnie... co prawda miasto duże, ale wokół otoczone górami, lasami i wiosek Ci w okolicy dostatek

 

Ok, we wrześniu mam urlop, już się pakuję! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadłaś.

Wiedziałam! Mam nosa do takich rzeczy :mrgreen:

 

Wyspa Sobieszewska jest fajna - oaza spokoju poza sezonem (w trakcie w sumie też, tylko nie samo Sobieszewo, a dalej), a autobusy miejskie jeżdżą cały czas.

Pamiętam, oczywiście, linia 112, kierunek - Przegalina 8)

 

Idealne miejsce do zamieszkania, jak dla mnie.

Dla mnie też ;)

 

Jak będziesz jeszcze kiedyś, to wpadaj do mnie na chatę ;d

Jakbym nie miała pieprzonych lęków, to wpadłabym nawet jutro, zwł. że podobno lubisz długie i wyczerpujące spacery 8)

 

To zapraszam do mnie... co prawda miasto duże, ale wokół otoczone górami, lasami i wiosek Ci w okolicy dostatek

 

Ok, we wrześniu mam urlop, już się pakuję! :D

To już bardziej wykonalne, na chwilę obecną... jest gdzie chodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom jednorodzinny na wsi. A najchętniej to przeniósłbym się na jakąś niewielką wyspę blisko równika i zamieszkał wśród dzikich plemion. Mała chata, kilka kóz, kur i ogródek. Spanie w hamaku i nocne tańce na golasa wokół ogniska. To jest coś, o czym marzę.

Jak zaczęłam to czytać, to też byłam zainteresowana, dopóki nie doczytałam o tańcach na golasa :hide: No, ale Niutek jest chętna, więc towarzystwo w razie czego masz zapewnione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęłam to czytać, to też byłam zainteresowana, dopóki nie doczytałam o tańcach na golasa No, ale Niutek jest chętna, więc towarzystwo w razie czego masz zapewnione
Możecie się zmieniać. W czasie, gdy Niutek będzie ze mną tańcowała, Ty będziesz pilnowała jej domu w Polsce. Potem zrobicie wymianę, a ja na czas Twojego pobytu będę przywdziewał kombinezon z liści palmowych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęłam to czytać, to też byłam zainteresowana, dopóki nie doczytałam o tańcach na golasa No, ale Niutek jest chętna, więc towarzystwo w razie czego masz zapewnione
Możecie się zmieniać. W czasie, gdy Niutek będzie ze mną tańcowała, Ty będziesz pilnowała jej domu w Polsce. Potem zrobicie wymianę, a ja na czas Twojego pobytu będę przywdziewał kombinezon z liści palmowych :D

Niezły pomysł, bo ona ma ten swój dom w pięknej okolicy... zaraz za oknem las :105: Ale kombinezon to musi być ortalionowy, najlepiej z w srebrnym kolorze, taki jak noszą kosmonauci :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinezon to musi być ortalionowy, najlepiej z w srebrnym kolorze, taki jak noszą kosmonauci
Chcesz, żebym się w tym ugotował? To będą tropiki :?

To załatwimy taki termoaktywny, oddychający, żebyś się za bardzo nie spocił... jestem skłonna na pewne modyfikacje za to, że założyłeś koszulkę :mhm:

 

Powiedz lepiej, gdzie chciałbyś mieszkać w Polsce? ( jaki region? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w domku w Poznaniu, dzielnica fajna - Grunwald. Najbardziej na świecie to chciałbym spróbować, posmakować Islandii, albo nawet Grendlandii. W Poznaniu fajne się robią przedmieścia takie Puszczykowo, Strzeszynek, Kiekrz, wszystko w okolicach jezior. Tylko te dojazdy z przedmieść to musi być jakaś maskaracja. Miałbym wtedy blisko się wykąpać, windsurfing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jednorodzinny dom, w takim mieszkam i nie wyobrażam sobie innego, przede wszystkim nie ma sąsiadów tak jak w bloku, nie ma kłopotów z sąsiadami, jest dużo pokoi, u mnie jest 7 pokoi, 3 łazienki, 3 kible, II piętra, na ścianach wiszą obrazy, ściany są z drewna, przypomina on góralskie domy, mieszkam w mieście i jest tu dobrze, jest łatwy dostęp do sklepów, fryzjera, restauracji, kin, teatrów, basenów itd. Poza tym jest też dużo zieleni, dużo lasów, parków, rezerwatów przyrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×