Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

scooby jedyne co moge ci doradzic to jesli jeszcze nie chodzisz na terapie, zaczac to robic. Bierzesz jakies leki?

Poza tym nie zamartwiaj sie bo co druga kobieta ma albo miala jakies torbiele na jajnikach. Nikt ci przez to jajnika usuwal nie bedzie :)

Bralas tylko jeden cykl ten Duphaston? Moze trzeba pobrac dluzej.Pamietam, ze ostatnio jak tu pisalas wybieralas sie do gina, zeby raz jeszcze sprawdzil te torbiel.Co ci powiedzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, dziekuje, juz troszke lepiej - jeszcze mam troche katar, ale jest znosnie...

poza tym strasznie dokuczaja mi mdlosci- mam wieczorowe, nie poranne ;)

 

scooby, nie martw sie- wyleczysz to, moja kolezanka miala torbiele, leczyli je dlugo i ma teraz dziecko ;) wiec nie mozesz panikowac.

moim zdaniem tak jak mowi Ardash powinnas wybrac sie na terapie, bo te leki beda narastac i czepiac sie roznych dziedzin zycia, roznych objawow... musisz nauczyc sie z tym walczyc :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że stracę narządy rodne, nie będę mogła mieć dzieci, a zawsze marzyłam o trójce ;( i w sumie nic nie było większym marzeniem niż rodzina, dzieci, dom :((( Jestem załamana :(

 

Zastanawiam się nad terapią, ale szczerze trochę się boję i wstydzę rozmawiać oczy w oczy z psychiatrą / psychologiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby, nie stracisz... kto Ci naopowiadal takich bzdur ?

ja mialam kiedys przez miesiac zapalenie jajnikow- 2 tyg leczona bylam antybiotykiem w domu, pozniej 10 dni w szpitalu i tez mowili, ze nie wiadomo jak to z ciazami bedzie kiedys bla bla,...

a tu juz jestem w drugiej ciazy :) poprzednia przebiegala bez problemow...

nie nakrecaj sie tak...

co do torbieli to jest to powszechne i wcale nie oznacza, ze stracisz narzady rodne i nie bedziesz mogla miec dzieci ...!!

 

potrzebujesz terapii... pomysl, ze te nerwy i ten strach niszcza Ciebie i Twoje szczescie...

nie wstydz sie tego, psychiatra to lekarz, uwierz, ze mial o wiele gorsze przypadki i to nie jest powod do wstydu....

wstyd to krasc...

a nie prosic o pomoc z problemem... uwierz mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby powtorze za Mili: nikt ci niczego nie usunie!!

Ja znam 2 dziewczyny z endometrioza, w tym jedna to moja przyjaciolka i one cale zycie borykaja die z cystami i to ogromnymi (wielkosci grejfruita) i nikt im niczego nie usuwa.Obu udalo sie zajsc w ciaze (bez zadnych lekow) i urodzic zdrowe dzieci.

Cysty moga sie zdarzac...Mnie 3 lata temu caly miesiac bolal lewy jajnik.Robilam usg i nic nie wyszlo a jajnik bolal i bolal, az nagle sam przestal.Do tej pory nie wiem co to bylo...Tak to czasem jest i juz.

 

A psychologa sie nie wstydz. On po to jest, zeby wysluchac i pomoc. Ludzie przychodza do psychologa z roznymi sprawami i na pewno nie bedziesz pierwsza osoba z takim problemem. A wiec odwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj z wynikami morfologii i ferrytyny u rodzinnej. Myślałam, że jak zwykle dostane żelazo i po sprawie. Ale ona zauważyła, że pół roku temu była podobna sytuacja i zaczęła mnie wypytywać. Rzeczywiście często miewałam takie wyniki a do tego jeszcze ostatnio skarżyłam się na bóle żołądka i pod prawym żebrem. Stwierdziła, że trzeba się dowiedzieć skąd u mnie ta anemia ... I się zaczęło ... Kazała mi zrobić krew utajoną i test z kału na helicobacter pyroli i dostałam skierowanie do gastrologa w celu dalszej diagnostyki. Obejrzała moją gastroskopie z przed 1,5 roku i zauważyłą, że miałam wtedy zapalenie śluzówki żołądka i małą nadżerke. Powiedziała, że dobrze by było znów powtórzyć gastroskopie ... Obawiam się, że na następnej wizycie wyśle mnie jeszcze na kolonoskopie. Nie chce iść na żadne z tych badań !!! Teraz to dopiero zacznę sobie wkręcać !!! Ostatnio jakoś dziwnie się czuję i już sama nie wiem czy to od nerwicy czy mi coś jest. Jestem zmęczona i śpiąca - zero energii. Podobnie się czułam jak byłam w ciąży ale cały czas normalnie miesiączkuję, z tym, że od 3 miesięcy mam krótsze i skąpe okresy. Dokucza mi też żołądek, wzdęcia, uczucie pełności. Zaczynam się bać. Myślałam, że wezmę to żelazo, poczuję się lepiej i postaram się już nie myśleć o zdrowiu. Tymczasem czeka mnie maraton badań. Czy to się już nigdy nie skończy. Chcę mi się płakać, mam już naprawdę dosyć. Zresztą sama jestem sobie winna, po co szłam do lekarza i narzekałam. Poszłam ze strachu, myślałam, ze wyniki morfologii mnie uspokoją tymczasem zaczęło się. Nie wiem też co się dzieje z tym moim brzuchem, dlaczego mam te wszystkie dolegliwości. Wogóle jest masakra, nie potrafie zapanować nad emocjami, stresem, nie radzę sobie sama ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gastroskopie niestety na pewno miala, ale kolonoskopii nie. A oprocz tego chyba już tylko badania krwii jakies - ale dokladnie nie wiem jakie.

Pamiętam, że miala tez bole zoladka ciagle, wzdęcia itd. I potem, jak to stwierdzono, to dostawała żelazo dożylnie (ileśtam serii), a potem już tylko dieta bezglutenowa - i dolegliwości przeszły,

żóładek zaczął się odbudowywać (zdaje się ten gluten tak go podrażniał), i wtedy zaczeło się wchłaniać żelazo już normalnie, i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinko ja bym na twoim miejscu tak na wszelki wypadek zrobila test ciazowy. Nigdy nic nie wiadomo...

Sennosc i zmeczenie moga byc od niedoboru zelaza.

Rozumiem cie, ze stresujesz sie badaniami i nie potrafisz pohamowac emocji...sama pewnie tak bym sie zachowywala.

Kolonoskopia bym sie nie na razie w ogole nie przejmowala. Podejrzewam, ze jesli badanie na krew utajona wyjdzie dobrze to lekarz raczej daruje sobie kolono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinko ja bym na twoim miejscu tak na wszelki wypadek zrobila test ciazowy. Nigdy nic nie wiadomo...

Sennosc i zmeczenie moga byc od niedoboru zelaza.

Rozumiem cie, ze stresujesz sie badaniami i nie potrafisz pohamowac emocji...sama pewnie tak bym sie zachowywala.

Kolonoskopia bym sie nie na razie w ogole nie przejmowala. Podejrzewam, ze jesli badanie na krew utajona wyjdzie dobrze to lekarz raczej daruje sobie kolono.

 

Niekoniecznie daruje - badanie na krew utajoną jest mało czułym badaniem. Ale kolono jest w znieczuleniu, więc nie ma o co się martwić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja mialam anemie, tez dostalam skierowanie na te badania. w gastro nic nie wyszlo, tzn wyszly bakterie pylori lekarz powiedzial , ze przez to moze byc anemia. na krewu utajoną tez mialam, ale wyszla ok i na kolonke juz nikt nie chcial mnie wyslac. na kolonoskopie to pewnie jakby wyszla krew utajona, zeby sprawdzic skad pochodzi. nie ma sie czym martwic, mi hematolog powiedziala, ze przy anemii to sa rutynowe badania i kazdemu wypisuje skierowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no hej bezsilna, co słychac?

 

ja jestem na temacie robaków, przeczytałam juz chyba wszystko, mam obsesję. dzis zdobylam nowe 9 op. zentelu, bedziemy brac. byc moze moje wzdecia, skurcze w jelitach, bole z prawej to TO...jestem po pierwszej dawce zentelu, bardzo boli mnie brzuch juz 3 dzien, nie wiem czy to normalne, mega wzdecie...masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie leki bierzecie na hipochondrię

 

Jak wyżej zwracam się do hipochondryków - jakie leki bierzecie? jakie leki wam pomogły?

 

Myślę, że leki w przypadku przekonania o poważnej postępującej chorobie czy chorobach mogą na chwilkę dać ulgę. Tu powinna zadziałać psychoterapia.

A leki wiadomo... benzodiazepiny silnie uspokajają, ale i uzależniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tragedia. nie daję rady już, cały czas myślę o samobójstwie, znowu wpakowałam się w benzo.

mam bzika na punkcie ziół, suplementów, naturalnych kuracji, bio produktów, wydaję mnóstwo kasy na to.

jedyny plus mojego życia to nowa, super praca, chociaż zarobki w sumie słabe.

mam sibo, candidę, pasożyty, hashimoto, nieszczelne jelito. moje jelita nie pracują, nie ma perystaltyki, jestem uzależniona od czopków i lewatyw, które mi nie pomagają, w brzuchu mam głazy. łysieję, mam wzdęcia, bóle, mdłości, ważę 36,5 kg, osteoporoza się pogłębia, boję się, nie chcę być na wózku inwalidzkim.

wyglądam chudo, włosy straszne, twarz biała jak ściana, język spuchnięty, wyniki krwi złe, znowu co jakiś czas na izbie przyjęć. nie wierzę już w lekarzy.

wróciłam na regularną terapię do mojej cudownej psychiatry, w międzyczasie różne dietetyczki, suplementy z USA.

zaczęłam protokół autoimmunologiczny, ale bolał mnie żołądek. wróciłam do kasz bezglutenowych i jelita mam wrażenie, że mi rozrywa.

mam naciek zapalny w jelicie cienkim, wysypki, czuję się fatalnie, nie mogę funkcjonować przez te zaparcia, wzdęcia, kolki.

jem bezglutenowo, beznabiałowo, nie jem soji, strączków, warzyw psiankowatych. włączyłam kasze typu jaglana, komosa ryżowa, amarantus. ale zdycham

chcę przejść na dietę roślinną, nie chcę jeść mięsa, ale podobno przy hashimoto trzeba leczyć jelita, bo każda choroba auto. zaczyna się od nieszczelnej śluzówki. a na to jedynie gaps, paleo albo protokół autoimmunologiczny właśnie. ale ja się poddałam.

jeszcze jadam ryby, mam bzika na pkt. jedzenia zdrowego, a wyglądam i czuję się coraz gorzej.

mam sibo i candidę, wydalam po środkach na przeczyszczenie jedynie śluz, a brzuch mam jak w ciąży. język wielki, wzdęcia okropne.

mam obsesję i jedząc kaszę, myślę, że popełniam jakąś zbrodnię. jest tyle sprzecznych informacji.

stosuję olejek z oregano, citrosept, MO Słoneckiego, pau darco, mnóstwo ziół i suplementów. jestem załamana, nie mogę normalnie funkcjonować. na sibo powinnam mieć antybiotyki, ale ja nie chcę.

ja chyba zwariuję, ja już nie mam sił. jedynie dieta protokół auto. mnie uzdrowi? nie chcę tak jeść. kocham kasze bg z owocami, dobrym tłuszczem, cynamonem. chciałabym jeść, co lubię, ale ja już większości nie mogę. a nie chcę być na samym mięsie z marchewką i rosołem.

ja zwariuję, ja siebie tracę, tracę swoje życie, tracę wszystko.

Boże, pomóżcie mi, błagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, na jakie robaki chcesz sie leczyc? kochana pamietaj, ze lamblie wybija sie metronidazolem.

ja po zentelu mialam takie mdlosci, ze myslalam, ze oszaleje... ale bralam chyba w pojedynczej dawce?

 

bezsilna_22, po pierwsze co za duzo to niezdrowo!! bardzo, ale to bardzo kombinujesz... wymyslasz tysiace dolegliwosci i chorob i na wlasna reke probujesz ziol i innych sposobow, diet by to leczyc... moim zdaniem tylko sobie szkodzisz...

jesli naprawde jest tak zle to idz do rodzinnego po skierowanie do szpitala na oddzial w celu wykonania wszystkich badan i polaczonej diagnozy !! bylas raz w szpitalu na badaniu i jaki byl wynik ? co powiedzial lekarz?

prosze Cie nie panikuj tak i wybierz sie do rodzinnego z calym kompletem badan powiedz co czujesz co jesz jakie masz objawy i popros o to skierowanie do szpitala... bo sama zapetlasz sie w tym wszystkim ,wydajesz kupe kasy na mase rzeczy a tak naprawde nie wiadomo czy cos z tego jest potrzebne. moze to silna nerwica? a Ty odmawiasz sobie coraz wiecej i coraz wiecej kombinujesz...suplementy z usa i nieszczelne jelito ? chcesz naprawde sobie zaszkodzic...

 

wyniki jesli masz zle to marsz do lekarza i zaufaj mu!!

 

:*

 

 

 

jesli chodzi o to co u mnie- to poranne mdlosci sa tylko z nazwy- ja mam tylko wieczorne i nocne ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili byle do drugiego trymestru, wtedy mdlosci powinny ustapic :smile:

 

bezsilna Mili ma racje.Kochana taka mieszanka suplementow i ziol to istny koktajl Molotowa dla twoich jelit.

Zamiast wydawac majatek na drogie suplementy, postaraj sie o kompleksowa diagnostyke. Bo tak od jednego lekarza do drugiego to nie ma sensu.

Robilas ta kolono ostatnio jak tu pisalas i co, wykazali to cos konkretnego? Skad wielas te nieszczelnosc jelit??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochani;))chwile mnie tu nie bylo ale podczytuje was;))jestem od 4tyg na diecie...i biegunki ustaly.....;)))mam nadzieje ze na stale a nie na chwile.....

ale mam inny problem...od paru dni bola mnie bardzo miesnie....najpierw byly nogi teraz doszly rece dlonie((:i mysle o najgprszym...bol kosci miesni bialaczka((:wyniki mialam robione na koniec kwietnia byly ok....czy to z was mial takie bole?????

 

i jeszcze jedno kobitki czy odczuwacie w jakis sposob owulacje???bo mam tez bole na dole brzucha.....jak nigdy a jestem w polowie cyklu.....jak to u was wyglada....??

 

scooby nie martw sie mialam w wieku 18lat ogromnego torbiela na jajniku(:tak duzy ze kawalek jajowodu musielu usunac((:mimo tego urodzilam duzego zdrowego synka.....wiec glowa do gory...;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili nie chce tu poruszać tego tematu (pasozytów) żeby nie obrzydzić co niektórych. Córka po Zentelu zalatwiła się w taki sposób, że po dziś dzien jest mi słabo :o . Znaczy się, ze mamy to wszyscy:((( Narazie nie mysle o lambliach tylko o glistach.

Zentel zażylismy w zeszłym tyg. chyba w środę i od tego czasu mam bóle brzucha a dziś mdłości. czy to moze tak długo trwać? na dniach bedziemy brać kolejne dawki. Jesli jest tak silna reakcja ze strony brzucha tzn, że zentel zadziałał? bleee fuj, nie mogę:((

 

marta ja przy owulacji miewałam tylko silne kłucie obuj jajników. Dziś mijają u mnie 2 mce od ostatniej miesiaczki. Mam wrażenie, ze zaraz dostanę, muli mnie co chwila na okres i nic:( Jestem tak spięta i zestresowana w oczekiwaniu, że chyba sama blokuję się. Nie wiem czy to moje Hashimoto czy co:(( naprawde czasem mam dość.

marta bóle mięsni tez miewam, mam wrazenie, ze to ze spięcia, boli całe ciało, nogi, ręce, kark...

 

bezsilna - mogę podać ci ręke. Mam stwierdzoną silną ortoreksję. Nie jem byle czego. ciągle jestem na diecie (bezgluten i beznabiał) unikam słodyczy i wielu innych rzeczy. Większośc mojego jedzenia musi byc Bio, ostatnio w sklepie EKO (w Szczecinie - ty jesteś ze Szczecina?) zostawiłam ponad 400zł za jedzenie:( wiedziałam, że to duzo ale obsesja przed zjedzeniem czegoś z marketu i że się struję, zaszkodzę swoim jelitom jest nie do przeskoczenia,

 

Jem dziwactwa, troche suplementów, napary ze skrzypu, pokrzywy, kupiłam ziemię okrzemkową na pasożyty i jelita, tłuszcz tylko kokos i ghee (a to kosztuje:((( żadnej kawy, żadnych przyjemności, bo potem mam wyrzuty i autentycznie boli mnie brzuch.

co z tego, że tak dbam, nadal mam wzdęcia, bóle, moje trawienie nie przebiega normalnie, inni ludzie trawią nie czując tego a ja po kazdym posiłku sie męczę i odczuwam przechodzenie jedzenia.

Dzieki Bogu zalatwiam sie normalnie ale czasem mam brzuch pełen gazów i nie moge tego wypuścić, to boli, bulgocze, kłuje, np. dziś rano obudziłam się z takim czymś i za nic w świecie nie mogłam tych gazów oddać. Mam wtedy podłe samopoczucie i ból głowy.

Nie wiem co to...pasozyty? sibo? ibs? albo coś gorszego?:((

aha dodam, że pare mcy temu (oczywiscie w czasie trwania tych sensacji) miałam próby wątrobowe, USG brzucha, nerek, gastroskopię, jeszcze wszesniej USG i badanie u gina i wszystko wyszło dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×