Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem miko,jedyny jaki objaw mi leczą te leki to ZOK.Chyba najlepsza była paroksetyna 60mg.Ale nie zamierzam juz do niej wracać.Potrzebuje jakiegoś silnego neuroleptyku który skasuje mi mocno ZOK,i żeby sie nie tyło na nim i nie było akatyzji.Fobie społeczną i depresje dobrze mi kasuje baclo+klon,to przynajmiej dziala i to calkiem niezle.

To niewykonalne wedlug mnie,na tym wlasnie sie opiera ich dzialanie szczegolnei wiekszych dawkach ze blokuja receptory D, oprocz akatyzji masz tez szanse na dyskinezy i zwiekszone ryzyko parkinsona,cukrzyce i inne wypasy.

Jak ktos nie ma ostrej schizofrenii albo manii to nie powinien sie neuroleptykow tykac, to toksyczne i niebezpieczne leki, nawet przy chad lepiej juz lit albo lamo brac niz sie truzcizna faszerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, No ja wiem o tym.Ale problem polega u mnie na tym że paroksetyna która jest najlepsza dla mnie natręctwa,powoduje że benzo mnie duzo slabiej klepie i zaburza euforyczne dzialanie alku,trafki i innych używek.A ja bardzo lubie sobie coś brać,biorę z powodu moich objawów choroby,umilam se czasami swiat zgnojony przez moje zaburzenia psychiczne daje mi to jakąś ulge.Po neuro,kiedys brałem samą olanzapine 10mg,i dzialala na natręctwa ale spaslem sie jak swinia +20kg w 4 miechy.Szukam jakiegos dobrego neuroleptyku,co zadziala na natręctwa i nie spowoduje tycia i tych pojebanych akatyzji.

Idealny byłby dla mnie rispolept,w dawce 4 mg juzpo paru godzinach skasowal mi prawie calkowicie natręctwa ale spowodowal piekielnie mocną akatyzje,ze wpierdalalem benzo co chwile bo nie szlo w chacie bylo wyrobic.

Nie mam pojęcia czy ta akatyzja przechodzi z czasem jak neuro sie zaadoptuje czy tak samo jest caly czas.Poświęcilbym sie i bralbym risperidon,zaczynając od malych dawek pod warunkiem ze ta jebana aktyzja mnie nie zlapie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj jest to jakaś porażka,nastrój mam na skraju depresji + natrętne myśli,że ktos chce mnie zabic,nie moge sobie z tymi myslami poradzic,jakas masakra... ;(

 

-- 29 maja 2015, 19:27 --

 

wenla nie dziala na natrectwa ?

 

-- 29 maja 2015, 19:29 --

 

chujozy chyba dostane jakiejs

 

-- 29 maja 2015, 19:31 --

 

Caly czas mam wrazenie ze ktos sie zatrzymuje pod moim domem i ze zaraz bedzie po mnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 3 miesiace i jestem wyleczony, przeszly wszystkie objawy fobii spolecznej i depresji.swietny lek, pierwszy ktory wyprowadzil mnie na prosta a bylo ich uwierzcie bardzo wiele.

wszystkie tylko zamulaly a ten jako jedyny fajnie rozjasnia umysl i pozytywnie nakreca bez podkrecania lęków tak jak maja do tego tendencje stymulanty np. metylofenidat.

dawka 1-0-1 po 75mg

ze skutków ubocznych to PSSD (bede zmniejszal dawke do 75mg chyba) czasami oczy jak 5zł, poty przy wiekszym wysilku, i drzenie rak a tak to cud miod malina.

Poleecam

Nawet juz wogole nie ciagnie do klonazepamu ani do zadnych dragow ! nawet piwa sie nie chce a papierosy nie maja smaku takze czas rzucac, jak wszystko to wszystko :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie 3 miesiace i jestem wyleczony, przeszly wszystkie objawy fobii spolecznej i depresji.swietny lek, pierwszy ktory wyprowadzil mnie na prosta a bylo ich uwierzcie bardzo wiele.

wszystkie tylko zamulaly a ten jako jedyny fajnie rozjasnia umysl i pozytywnie nakreca bez podkrecania lęków tak jak maja do tego tendencje stymulanty np. metylofenidat.

dawka 1-0-1 po 75mg

ze skutków ubocznych to czasami oczy jak 5zł, poty przy wiekszym wysilku, i drzenie rak a tak to cud miod malina.

Poleecam

Nawet juz wogole nie ciagnie do klonazepamu ani do zadnych dragow ! nawet piwa sie nie chce a papierosy nie maja smaku takze czas rzucac, jak wszystko to wszystko :great:

 

No to gratuluje powrotu do zdrowia ;) ja chyba bede musial wejsc na 150 mg bo ta 75 mg juz nie dziala.

 

-- 29 maja 2015, 20:45 --

 

75 mg to chyba dawka dla dzieci a nie takich bykow jak ja :P

 

-- 29 maja 2015, 20:47 --

 

maniek123321, Kiedy poczules znaczaca poprawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm PSSD po wenli ? Ja mam libido jak sex maszyna :P

 

-- 29 maja 2015, 20:53 --

 

150mg to sporo ja na tej dawce czasami mam efekt psychodeliczny, bralem psychodeliki wiec wiem jak to wyglada, zmiana ksztaltow rzeczy, falowanie i ruchy wzorow na narzutach, recznikach, poscieli itd.

 

ostro jest ale pozytywnie

 

@up po 2 miesiacach

 

Ja kiedyś brałem dopalacze różnego rodzaju wiem co to znaczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociag do kobiet jest i mocny ale maly nie reaguje, o wytrysku moge pomarzyc

Ja prawie odlatuje przy orgazmie,jest moc :D Jak bralem paro to byla lipa ale nie mialem PSSD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150mg to sporo ja na tej dawce czasami mam efekt psychodeliczny, bralem psychodeliki wiec wiem jak to wyglada, zmiana ksztaltow rzeczy, falowanie i ruchy wzorow na narzutach, recznikach, poscieli itd.

 

ostro jest ale pozytywnie

 

@up po 2 miesiacach

Hej, a jak opiszesz interakcje z innymi ludzmi na tym leku. Tzn poprawily sie, pogorszyly , sa takie same ? Ten lek nie dziala prospolecznie dla mnie, dalej jestem wyalienowany i antyspoleczny.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ale dosc szybko zaczalem brac hydroksyzyne na sen ktora mi pomaga zasnac

Jak biore 75 mg to po poludniu sie przespie,godzina 21 i juz oczy mi sie przymykaja praktycznie teraz mogl bym pojsc spac.

 

-- 29 maja 2015, 21:01 --

 

Ale tu kawa,tu cos i jakos daje rade do tej północy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150mg to sporo ja na tej dawce czasami mam efekt psychodeliczny, bralem psychodeliki wiec wiem jak to wyglada, zmiana ksztaltow rzeczy, falowanie i ruchy wzorow na narzutach, recznikach, poscieli itd.

 

ostro jest ale pozytywnie

 

@up po 2 miesiacach

Hej, a jak opiszesz interakcje z innymi ludzmi na tym leku. Tzn poprawily sie, pogorszyly , sa takie same ? Ten lek nie dziala prospolecznie dla mnie, dalej jestem wyalienowany i antyspoleczny.

pzdr

 

 

moge powiedziec nawet ze ksztaltuje osobowosc jesli ktos mial z nia problemy.

jest dzialanie prospoleczne, potrzeba bliskich kontaktow z ludzmi, duzo gadam ale wiem kiedy sie wstrzymac bo zwazam mocno na uczucia innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk poczekaj troche, ja w jakis sposob uzaleznilem sie teraz od kofeiny np w energydrinkach mam tego kartony, kawa + yerbamate + termogeniki z silowni i mnie normalnie roznosi. Super mix z kofeina. Natomiast wczoraj sprobowalem z sulbutiamina i wielkie rozczarowanie. Tak jak zawsze pieknie na mnie dzialala tak teraz do dupy. Wieczorem ujebalem sie kratomem- poezja :D

 

-- 29 maja 2015, 20:06 --

 

150mg to sporo ja na tej dawce czasami mam efekt psychodeliczny, bralem psychodeliki wiec wiem jak to wyglada, zmiana ksztaltow rzeczy, falowanie i ruchy wzorow na narzutach, recznikach, poscieli itd.

 

ostro jest ale pozytywnie

 

@up po 2 miesiacach

Hej, a jak opiszesz interakcje z innymi ludzmi na tym leku. Tzn poprawily sie, pogorszyly , sa takie same ? Ten lek nie dziala prospolecznie dla mnie, dalej jestem wyalienowany i antyspoleczny.

pzdr

 

 

moge powiedziec nawet ze ksztaltuje osobowosc jesli ktos mial z nia problemy.

jest dzialanie prospoleczne, potrzeba bliskich kontaktow z ludzmi, duzo gadam ale wiem kiedy sie wstrzymac bo zwazam mocno na uczucia innych.

U mnie to nie dziala niestety , tzn co prawda moge zagadac ale jestem niemily... Moze bedzie lepiej poki co 2,5 miecha jestem na wenli, jak zdobede wiecej tabletek to wejde chyba na 225 mg :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk poczekaj troche, ja w jakis sposob uzaleznilem sie teraz od kofeiny np w energydrinkach mam tego kartony, kawa + yerbamate + termogeniki z silowni i mnie normalnie roznosi. Super mix z kofeina. Natomiast wczoraj sprobowalem z sulbutiamina i wielkie rozczarowanie. Tak jak zawsze pieknie na mnie dzialala tak teraz do dupy. Wieczorem ujebalem sie kratomem- poezja :D

 

No poczekam,ja od kofeiny jestem bardzzo uzaleziony,trzepie bardzo bo kawce,jestem bardziej nerwowy,yerbe piłem też ale nie długo średnio to na mnie działało.

 

-- 29 maja 2015, 21:11 --

 

novymivo, Ten kratom mowisz dobry ? Co po nim odczuwasz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk poczekaj troche, ja w jakis sposob uzaleznilem sie teraz od kofeiny np w energydrinkach mam tego kartony, kawa + yerbamate + termogeniki z silowni i mnie normalnie roznosi. Super mix z kofeina. Natomiast wczoraj sprobowalem z sulbutiamina i wielkie rozczarowanie. Tak jak zawsze pieknie na mnie dzialala tak teraz do dupy. Wieczorem ujebalem sie kratomem- poezja :D

 

No poczekam,ja od kofeiny jestem bardzzo uzaleziony,trzepie bardzo bo kawce,jestem bardziej nerwowy,yerbe piłem też ale nie długo średnio to na mnie działało.

 

-- 29 maja 2015, 21:11 --

 

novymivo, Ten kratom mowisz dobry ? Co po nim odczuwasz ? ;)

Po kratomie jestem zdrowy , kocham wszystko i wszystkich, niczego sie nie boje, jestem pokojowy, jest mi bardzo milo i dobrze, niestety szybko tolerancja rosnie, a w PL kratom jest nie legalny LOL. Ja nie mieszkam w PL. Kratom swietna sprawa. Trzeba miec tylko dobrego dostawce, ja kupowalem bezposrednio z tajlandii od producenta bardzo tanio i 8 gatunkow po 150 gram kazdej :D. Mam tego na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk poczekaj troche, ja w jakis sposob uzaleznilem sie teraz od kofeiny np w energydrinkach mam tego kartony, kawa + yerbamate + termogeniki z silowni i mnie normalnie roznosi. Super mix z kofeina. Natomiast wczoraj sprobowalem z sulbutiamina i wielkie rozczarowanie. Tak jak zawsze pieknie na mnie dzialala tak teraz do dupy. Wieczorem ujebalem sie kratomem- poezja :D

 

No poczekam,ja od kofeiny jestem bardzzo uzaleziony,trzepie bardzo bo kawce,jestem bardziej nerwowy,yerbe piłem też ale nie długo średnio to na mnie działało.

 

-- 29 maja 2015, 21:11 --

 

novymivo, Ten kratom mowisz dobry ? Co po nim odczuwasz ? ;)

Po kratomie jestem zdrowy , kocham wszystko i wszystkich, niczego sie nie boje, jestem pokojowy, jest mi bardzo milo i dobrze, niestety szybko tolerancja rosnie, a w PL kratom jest nie legalny LOL. Ja nie mieszkam w PL. Kratom swietna sprawa. Trzeba miec tylko dobrego dostawce, ja kupowalem bezposrednio z tajlandii od producenta bardzo tanio i 8 gatunkow po 150 gram kazdej :D. Mam tego na lata.

To ja to chce :D ciekawe czy tu w PL nie bylo by problemu to ogarnac ale chyba nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ja jestem po nocce w robocie i teraz zamiast isc spac to zapodalem sobie kratomik :D i jest rewelacyjnie a za 12h znowu do roboty ale nie o tym chcialem pisac. Chce powiedziec ze wenla daje kopa i to naprawde przyjemnego. Jestem coraz szczesliwszy, usmiecham sie wrescie , a na ludzi jak mialem wyjebane tak mam dalej, dzis np bylem zlosliwy ale ja tylko odplacam tym ktorym sie uzbieralo :). Cud miod i orzeszki. HAHAHAHAHAHAHAHA !! PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiam wenle... 8)

Dlaczego ? napisz cos wiecej plz,

Ja nie zaluje, czuje ze zyje nawet jezeli bede pozniej zalowal , zyje sie raz.

 

 

odstawiam bo bede miec dzidzi :) jestem juz na 37,5 mysle ze w ciagu 2 tygodni na pewno zejde do połowki czyli jakiegos 14 mg :)

 

-- 30 maja 2015, 08:04 --

 

prawie 3 miesiace i jestem wyleczony, przeszly wszystkie objawy fobii spolecznej i depresji.swietny lek, pierwszy ktory wyprowadzil mnie na prosta a bylo ich uwierzcie bardzo wiele.

wszystkie tylko zamulaly a ten jako jedyny fajnie rozjasnia umysl i pozytywnie nakreca bez podkrecania lęków tak jak maja do tego tendencje stymulanty np. metylofenidat.

dawka 1-0-1 po 75mg

ze skutków ubocznych to PSSD (bede zmniejszal dawke do 75mg chyba) czasami oczy jak 5zł, poty przy wiekszym wysilku, i drzenie rak a tak to cud miod malina.

Poleecam

Nawet juz wogole nie ciagnie do klonazepamu ani do zadnych dragow ! nawet piwa sie nie chce a papierosy nie maja smaku takze czas rzucac, jak wszystko to wszystko :great:

 

 

super, ale bierz co najmniej 2 lata zeby efekt byl w miare dobry, to ze sie czujesz dobrze nie mozna odstawiac.

 

-- 30 maja 2015, 08:06 --

 

Własnie jakies 2 godziny temu przekonalem sie co wenla ze mna zrobila,doszlo miedzy mna a 50 letnim pijanym facetem do awantury,w ruch poszly wulgaryzmy roznej masci i doszlo by do rekoczynu gdyby nie moja mama wpadlem w taka furie ze chwycilem metalowa rure i chcialem mu przy... Musialem wziasc Afobam zeby sie uspokoic masakra...Nigdy nie bylem taki agresywny,ale wiem ze bronilem sie i strach mnie nie sparalizowal.

 

Oj Emil... wracaj na oddzial..

Nie ma takiej opcji Alu ;) czuje sie zajebiscie :D

 

-- 27 maja 2015, 23:50 --

 

Chyba ze razem :P

 

 

ja biore wenle 5 lat i nie miałam nigdy ataku agresji nie sadze ze to wenla tylko Twoja choroba...

 

-- 30 maja 2015, 08:06 --

 

Wenlę biorę od kwietnia 2014. Mirtazapinę od maja 2014. Na 300mg byłem 5 miesięcy (wrzesień-styczeń), wcześniej 225mg. Odstawiam, bo tak uzgodniliśmy z psychiatrą. Leki pomogły, ale w pewnym momencie miałem wrażenie, że już tylko zamulały i taki trochę bez uczuć byłem. Po drodze jeszcze miałem trochę ponad miesięczną przygodę z Wellbutrinem, ale nic nie zmienił, a nawet trochę może pogorszył. Przecież nie można tego brać przez całe życie. Podjąłem decyzję z lekarzem, że odstawimy (bardzo powoli) i zobaczymy jak będzie.

 

wg mnie za szybko odstawiasz, objawy wroca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusiaww gratuluje Wam dziecka . Trzymaj sie goraco !!

 

 

:great:

 

wzajem trzymaj sie, sądze ze jak Ci pomaga wenla to będzie dobrze :)

 

-- 30 maja 2015, 08:12 --

 

Trzeci nien na wenli 450mg,bardzo dobrze toleruje fizycznie tą dawke,źle się czuje psychicznie ale odbieram to jako dobry prognostyk na przyszłość.

 

-- 22 maja 2015, 13:20 --

 

Co myslicie o 600mg wenli,brał ktos z Was tyle ?

 

a 450 nie działa na Ciebie? Mega dawke masz :shock:

 

-- 30 maja 2015, 08:13 --

 

Wenlafaksyna ty jesteś jak zdrowie ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie... kto cię odstawił :-)

 

 

prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jakies 2 godziny temu przekonalem sie co wenla ze mna zrobila,doszlo miedzy mna a 50 letnim pijanym facetem do awantury,w ruch poszly wulgaryzmy roznej masci i doszlo by do rekoczynu gdyby nie moja mama wpadlem w taka furie ze chwycilem metalowa rure i chcialem mu przy... Musialem wziasc Afobam zeby sie uspokoic masakra...Nigdy nie bylem taki agresywny,ale wiem ze bronilem sie i strach mnie nie sparalizowal.

 

Oj Emil... wracaj na oddzial..

Nie ma takiej opcji Alu ;) czuje sie zajebiscie :D

 

-- 27 maja 2015, 23:50 --

 

Chyba ze razem :P

 

 

ja biore wenle 5 lat i nie miałam nigdy ataku agresji nie sadze ze to wenla tylko Twoja choroba...

 

Agresja przy nerwicy lękowej ? hmmm pierwsze słyszę ;) No i gratuluje dzidzi ;)

 

-- 30 maja 2015, 11:22 --

 

Hejka. Ja jestem po nocce w robocie i teraz zamiast isc spac to zapodalem sobie kratomik :D i jest rewelacyjnie a za 12h znowu do roboty ale nie o tym chcialem pisac. Chce powiedziec ze wenla daje kopa i to naprawde przyjemnego. Jestem coraz szczesliwszy, usmiecham sie wrescie , a na ludzi jak mialem wyjebane tak mam dalej, dzis np bylem zlosliwy ale ja tylko odplacam tym ktorym sie uzbieralo :). Cud miod i orzeszki. HAHAHAHAHAHAHAHA !! PZDR

 

No to super oby tak dalej :D moze i ja w koncu zaczne pracowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×