Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałam wyniki, jeśli chodzi o tarczycę

TSH mam 3,500 norma max do 4,200

i FT4 mam 1,25 norma max do 1,70

czyli tamto to po prostu było jakieś wahnięcie pewnie, ale o tyle dobrze, że przy okazji miałam usg węzłów, ale co ja się nadenerwowałam to moje, czyli ostatnia moja droga, to usunięcie pieprzyka, ale tak go zaczełam teraz oglądać i mam wrażenie, że ja wszystkie mam takie te znamiona, wiec pewnie chodzi o ten stanik, 9 czerwca usunięcie...

 

TSH 3,5 to wysoko. Kobieta w wieku do 30 lat powinna miec je około 1-1,5 - tak mówi prof. endo u którego byłam, jak miałam 2,5 to musiałam brac euthyrox

napisz jakie są dokładnie normy lab. (od-do) na FT4, FT3 nie badałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja doktor teraz ma urlop do 3 czerwca wiec nawet do niej nie mam jak iść, nie wiem czy gdzieś dalej mnie skieruje, czy co, usg wyszło dobrze i nie mam tego hashimoto, w ogóle usg tarczycy wyszło ok, nie jest powiększona, nie mam zadnych guzków, ognisk zaplanych, wszytsko prawidłowo, tkanka i naczynia też wiec to może być zwykła niedoczynność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AURELITKA a jak Ci wyszło USG tarczycy? TSh masz za wysokie, chyba stres nie ma na nie az takiego wpływu?, FT4 41.56%, czyli tez troche poniżej normy, szkoda, ze nie zrobilas FT3. wiesz, ja powoli dochodze do tego, ze większosc objawów nerwicowych daje niedoczynnosc (nawet mała, bo przez jakis czas była u mnie minimalna, w normie - smieszne sa te nasze normy, miałam kiedys TSH 4, czyli w normie lab. bo bylo do 4,2 i moj endokrynolog wzburzony natychmiast podjal leczenie, czyli w sumie po co normy???? ).

 

Tez juz sie zalamuje. Podwyzszyłam sobie Letrox i od jakis 3 dni mam troche mniej lęków. I biorę bardzo duze dawki magnezu, on wycisza lęki i uspokaja ciało

podobnie wit D3 - jest przeciwdepresyjna i czasami lekarze daja ja w nerwicach

biorę jeszcze b12 i zelazo, zeby troche sie zregenerować, bo niedobory tez daja objawy nerwicy i depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, jesli usg masz wporzadku a wyniki mieszcza sie w normie watpie zeby lekarz cokolwiek robil ...

mialam chyba z 10 razy wynik prawie ponizej normy (roznica 1 setna) lekarze powtarzali badania, robili usg i mowili, ze jest ok.

pewnie za jakis czas kaza Ci powtorzyc badanie, ale nie martw sie - na Twoim miejscu zrobilabym jeszcze ATG zeby sprawdzic czy to nie jest poprostu zapalenie tarczycy ...

 

ja dzis bylam u poloznej i powiedziala, ze ona sie na usg nie zna (?!) i zebym czekala na skierowanie na pierwsze usg od lekarza czyli za jakis miesiac-dwa... :/

a przeciez na raporcie mam napisane : pokazac jak najszybciej poloznej w celu wykonania dokladniejszego usg, podejrzewane istnienie krwiaka ...

 

super, co ?

skoro ona sie nie zna na tym co jest jeszcze opisane na oddzielnej kartce to nie wiem czemu ja ucza...

za to dowiedzialam sie, ze nie moge jesc miesa z rekina i moge sobie pozwolic na 4 szklanki coli dziennie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AURELITKA a jak Ci wyszło USG tarczycy? TSh masz za wysokie, chyba stres nie ma na nie az takiego wpływu?, FT4 41.56%, czyli tez troche poniżej normy, szkoda, ze nie zrobilas FT3. wiesz, ja powoli dochodze do tego, ze większosc objawów nerwicowych daje niedoczynnosc (nawet mała, bo przez jakis czas była u mnie minimalna, w normie - smieszne sa te nasze normy, miałam kiedys TSH 4, czyli w normie lab. bo bylo do 4,2 i moj endokrynolog wzburzony natychmiast podjal leczenie, czyli w sumie po co normy???? ).

 

Tez juz sie zalamuje. Podwyzszyłam sobie Letrox i od jakis 3 dni mam troche mniej lęków. I biorę bardzo duze dawki magnezu, on wycisza lęki i uspokaja ciało

podobnie wit D3 - jest przeciwdepresyjna i czasami lekarze daja ja w nerwicach

biorę jeszcze b12 i zelazo, zeby troche sie zregenerować, bo niedobory tez daja objawy nerwicy i depresji.

niezła dawka witamin:) ja biorę magnez olej z wiesiołka i chlorelle bo fajnie ma duzo witamin i ładnie czyści organizm , przynajmniej mi:) robiłam badanie wit D3 w tamtym roku- dieteyczka mi poleciła i miałam 16 a norma jest od 30.:)

ja miałam koszmarną noc, taki wewnetrznt niepokój w klatce piersiowej i splocie słonecznym.

wziełam afobam bo była 2:30 a ja oczy jak ping pong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usg mam w porządku, żadnych ognisk zapalnych, niepowiększona, naczynia prawidłowe i tkanka też, nie ma się do czego przyczepić, przeciwciała też w normie, tylko to tsh, poczekam do wizyty, choć pewnie pójdę dopiero 10 czerwca , a moja lekarka ma urlop obecnie, ale to usg chyba by pokazało to zapalenie, chyba po to je właśnie robiłam?

a czy to zapalenie jest groźne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, to wtedy nic takiego, ja mialam po porodzie takie zapalenie tarczycy i przeszlo po miesiacu czy dwoch. spokojnie czekaj na wizyte u lekarza i tyle :* mozesz zrobic to jedno badanie ktore Ci napisalam. jak bedzie ok to wogole sobie tym nie zameczaj teraz glowki ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama ze sobą nie wyrabiam. Zawsze, ciągle coś ... Niesmak w ustach w końcu ustąpił, ale doszły wzdęcia, gazy i znowu ten cholerny ból pod prawym żebrem. Leku na refluks nie wzięłam bo nie lubię brać leków, boję się. Ciągle nachodzą mnie myśli, że jestem na coś chora ... Niepokoi mnie zmęczenie, senność i brak energii. Wymusiłam na lekarce skierowanie na krew. Dzisiaj byłam pobrać morfologię, alt, ast, cukier, żelazo i ferrytynę. Najgorsze jest to, że dopiero teraz to się trzęse ze tarchu ! Boję się odebrać wyniki MASAKRA. Do tego jeszcze mam jakiś ucisk między piersiami, jakbym tam miałą kamień. Być może to od tego refluksu bo nasila się po obfitym posiłku ale oczywiście w głowie różne myśli ... Ogólnie nie układa mi się, same problemy. Boję się ... że coś mi się stanie. Nienawidzę tego uczucia, paraliżuje i nie pozwala normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tarczycowych - byłam ostatnio u endo i pytałam o te normy. Babka powiedziała, że są przyjęte takie a takie widełki, bo dotyczą one różnych grup wiekowych, a w różnym wieku różny poziom jest OK oraz po to, by interniści nie podejmowali leczenia endokrynologicznego - bo to specjalistyczna działka. W każdym razie żeby wykluczyć hashi i tak trzeba zrobić przeciwciała AntyTpo. Ja mam TSH 1,8, ale miałam wahnięcia w okolice 3,4 ale przy wszystkich pozostałych, prawidłowych wskaźnikach endo wykluczyła konieczność leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pralinka, ja tez mam wzdecia, uwierania z prawej... dziś z racji córki musiałam (wraz z całą rodziną) zazyc Zentel

mam taka cichą nadzieję, że może to TO.

Czytałam duzo o pasozytach dają objawy jak nasze, brrr (przy lambliach i glistach są wzdęcia, bóle z prawej, i inne przeróżne objawy, niektóre wręcz nie do wiary) a nawet alergie pokarmowe (które mam)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, na lamblie bierze sie metronidazol...

 

ja dzis bylam w szpitalu na badaniach krwi obowiazkowych w ciazy i mimo, ze biore lek juz 2 miesiace i nie mialam ostatnio zadnych napadow paniki to dzis mnie zlapal :(((

moze dlatego, ze poczekalnia to byla bardzo duza przestrzen ? nie wiem..ledwo tam wysiedzialam...a do teraz czuje sie nieswojo... znow zaczelam sie bac, ze to jakas choroba ... bo przeciez ostatnio wogole nie mialam tych napadow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, na lamblie bierze sie metronidazol...

 

ja dzis bylam w szpitalu na badaniach krwi obowiazkowych w ciazy i mimo, ze biore lek juz 2 miesiace i nie mialam ostatnio zadnych napadow paniki to dzis mnie zlapal :(((

moze dlatego, ze poczekalnia to byla bardzo duza przestrzen ? nie wiem..ledwo tam wysiedzialam...a do teraz czuje sie nieswojo... znow zaczelam sie bac, ze to jakas choroba ... bo przeciez ostatnio wogole nie mialam tych napadow :(

 

mili bierzesz teraz jakies leki na nerwicę ? Czym się ratujesz w atakach paniki i lęku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, biore seroxat 10 mg po konsultacjach z lekarzem i z polozna... dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20 mg ale 10 mg mi pomaga powiedzieli, ze to bardzo niska dawka i nie bedzie miala wplywu na ciaze i dzidzie...

poza tym biore tylko kwas foliowy, wit c i d ...

nie biore nic poza tym wiec mam nadzieje, ze nie zaszkodze... najpierw balam sie czytajac polskie strony, ale przewertowalam zagraniczne badania i fora i kobiety biorac 40 mg nie mialy problemow... czasem niestety trzeba brac leki, bo bez nich napewno bym nie dala rady :((

 

bylam dzis u lekarza, dal mi skierowanie na usg zeby zobaczyc co to jest to drugie- czy to drugi pecherzyk czy krwiak...

poza tym zrobilo mi sie cos dziwnego na nodze, jakby mnie cos ugryzlo, swedzi i boli a dookola mam siniaka... lekarz powiedzial, ze to infekcja grzybicza :/ dostalam masc...

troche sie boje co to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, biore seroxat 10 mg po konsultacjach z lekarzem i z polozna... dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20 mg ale 10 mg mi pomaga powiedzieli, ze to bardzo niska dawka i nie bedzie miala wplywu na ciaze i dzidzie...

poza tym biore tylko kwas foliowy, wit c i d ...

nie biore nic poza tym wiec mam nadzieje, ze nie zaszkodze... najpierw balam sie czytajac polskie strony, ale przewertowalam zagraniczne badania i fora i kobiety biorac 40 mg nie mialy problemow... czasem niestety trzeba brac leki, bo bez nich napewno bym nie dala rady :((

 

bylam dzis u lekarza, dal mi skierowanie na usg zeby zobaczyc co to jest to drugie- czy to drugi pecherzyk czy krwiak...

poza tym zrobilo mi sie cos dziwnego na nodze, jakby mnie cos ugryzlo, swedzi i boli a dookola mam siniaka... lekarz powiedzial, ze to infekcja grzybicza :/ dostalam masc...

troche sie boje co to jest...

 

kiedy bedzie to USG?? A moze ugryzł CIę pająk? albo jakies inne dziadostwo.

O, tez czytuję duzo na zagranicznych stronach ( tylko, że ja o Hashi) i jest tam o wiele więcej i tak nie straszą jak u nas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, ja ostatnio mialam 0,6 i inne w normie i nic z tym mi nie zrobili...

na usg mam czekac na list, ale podobno szybko ma mi przyjsc...

 

byc moze ugryzl mnie pajak i z tego sie infekcja zrobila :/wyglada to okropnie... zrobila sie taka sucha skorka ze strupem i dookola tego jest siniak... swedzi i boli :( mam nadzieje, ze masc pomoze... jest od bakterii i grzybow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te badania cały dzień siedziałam jak na szpilkach. Odebrałam i się rozpłakałam jak dziecko - ze stresu.

Hemoglobina 10,9 ( 12 - 16 )

Hematokryt 33,1 ( 37 - 47 )

czyli anemia tak jak się spodziewałam ( ostatnio słabo się czułam ).

Erytrocyty 3,99 ( 3,80 - 5,40 )

Żelazo 40,94 ( 37 - 145 )

jakaś Fosfataza alkaiczna 54 ( 53 -141 ) nie wiem co to w ogóle jest ...

cukier 82 ( 60 - 99 )

i ta FERRYTYNA, która mnie przeraziła ! - bo mój wynik to 7 przy normie ( 13 -150 )

Jak odczytałam to zaczęłam ryczeć jeszcze bardziej. Przeraziłam się dlaczego mam tego tak mało.

Ktoś tu pisał o tej ferrytynie, proszę o wyjaśnienie o co z tym chodzi bo wizyte u lekarza mam dopiero w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×