Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny tydzień z wenlą i trochę lipa,nie czuję już tej magicznej energii,bardziej to rozdrażnienie i senność,czekać czy wchodzić na 150 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od 37,5 zaczynalem ,powiem tak jestem pewniejszy siebie,czuje ze niczego ani nikogo sie nie boje,mowie wszystko co mi leży na sercu nie ważne jakie beda tego konsekwencje,lecz brakuje mi tego przyjemnego pobudzenia jak Bralem 37,5 na poczatku.

 

-- 26 maja 2015, 14:07 --

 

Znowu nic nie robię praktycznie bo nie mam chęci i kimam po poludniu,nawet zasypiam pozniej normalnie po 5,sekundach .

 

-- 26 maja 2015, 14:09 --

 

Wizytę kolejna mam za miesiąc u psychiatry i jak na razie mam zapisane 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę powiedzieć, ja też nie robię nic więcej oprócz tego co koniecznie muszę. Na początku też było fajnie, miałam masę energii, chciało mi się czymś zająć, porobić coś spoza codziennych obowiązków, teraz również nic mi się nie chce. Może stan czuwania trochę mi się poprawił, nie jestem tak śpiąca jak to całe życie mam w zwyczaju, ale nie jest to to co na początku. Generalnie cieszę się, że nastrój mi się ustabilizował. W każdym razie jest jeszcze jedna rzecz, która zniechęca mnie do aktywności, ale to już moja broszka i to ja muszę się z tym zmierzyć, nie lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę powiedzieć, ja też nie robię nic więcej oprócz tego co koniecznie muszę. Na początku też było fajnie, miałam masę energii, chciało mi się czymś zająć, porobić coś spoza codziennych obowiązków, teraz również nic mi się nie chce. Może stan czuwania trochę mi się poprawił, nie jestem tak śpiąca jak to całe życie mam w zwyczaju, ale nie jest to to co na początku. Generalnie cieszę się, że nastrój mi się ustabilizował. W każdym razie jest jeszcze jedna rzecz, która zniechęca mnie do aktywności, ale to już moja broszka i to ja muszę się z tym zmierzyć, nie lek.

To mamy bardzo podobnie,u mnie nastrój jest bardzo rozbujany raz w miare dobrze póżniej miernie,na początku na prawdę byłem mega zadowolony ale wszystko prysło jak bańka mydlana,mam nadzieję że jeszcze zaskoczy tak jak wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, poczekalabym jeszcze z podniesieniem dawki,krótko bierzesz, jeszcze się rozkręci, spokojnie.

Oki poczekam,nie będę przesadzał z dużymi dawkami jeszcze ;)

 

-- 26 maja 2015, 14:28 --

 

Czy po wenli ogólnie się tyje ? bo jak brałem paro to przywaliłem ponad 30 kg do góry masakra.

 

-- 26 maja 2015, 15:08 --

 

Ale libido po wenli to jest mega,nie spodziewałem sie ze aż tak dobrze z tym bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, poczekalabym jeszcze z podniesieniem dawki,krótko bierzesz, jeszcze się rozkręci, spokojnie.

Oki poczekam,nie będę przesadzał z dużymi dawkami jeszcze ;)

 

-- 26 maja 2015, 14:28 --

 

Czy po wenli ogólnie się tyje ? bo jak brałem paro to przywaliłem ponad 30 kg do góry masakra.

 

-- 26 maja 2015, 15:08 --

 

Ale libido po wenli to jest mega,nie spodziewałem sie ze aż tak dobrze z tym bedzie ;)

 

Po wenli generalnei sie chudnie, mi tez podwyzsza libido.

Wenla generalnie ma sporo szerszy profil dzialania nzi podaja w ulotce , SERT i NET to najistotniejszy, ale jeszcze jest dzialania na opioidowe, na sigma 1, na NMDA etc.

Poza tym przy wneli ciezko jest wnioskowac o sile dzialanai na podstawie Ki bo wenla slabo sie wiaze z bialkami i biodostepnosc jest ogromna, slowem zalewa mozg substancja czynna.

Generalnie potezny lek z czego wynikaja i dobre i zle rzeczy (truzim :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien na dawce 300 mg ciagle brak energi motywacji ;/

Aż tak zle ? z tego co widzę to tak na prawdę dawka nie ma większego znaczenia jednym po 75 mg jest dobrze a innym po 300 mg albo w odwrotną stronę to działa,na prawdę dziwny lek.

 

-- 26 maja 2015, 17:54 --

 

Waga w miejscu,ani w tą ,ani w tamtą. ;)

No to jest jakieś pocieszenie ze nie przytyje ;) bo 100 kg to dla mnie za duzo troszke ;P a kiedys bylem taka chudzinka ledwo 60 kg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze wenla albo dziala bardzo niestabilnie albo tak dziwnie sie rozkreca i nie wiem ile to moze trwac, ale zalozmy ze conajmniej 3 miesiace. Co z tego ze ma sie od czasu do czasu euforie, motywacje jak na drugi dzien znowu czujesz sie jak pupa. Zauwazylem tez ze wenla zazwyczaj wzmaga dzialanie euforykow i pobudzaczy np sulbutiamina, kofeina l-theanina. Bardzo dziwna substancja.

Ostatnio niezle sobie namieszalem i zrobilem mix phenibutu , wenli i alkoholu . Dzieki temu jestem zdrowy, ale tylko i wylacznie dlatego ze mix ten zmusil mnie do interakcji ktorych wczesniej unikalem, baaa odjebalem takie rzeczy ze masakra a wogole nie bylem pijany bo wenla jakims cudem chronila mnie od upicia ( a byc moze wczesniejsza dawka 20 gram wit C bo to cud jezeli sie wezmie przed piciem). teraz czuje sie inaczej, zupelnie inny ja. Przestalem sie bac i wstydzic, jestem aktywny, nie unikam konfrontacji, fobia zniknela. Ktos tutaj dobrze radzil ze trzeba sie skonfrontowac z fobia sam na sam ale z wlasnego wyboru calkowicie swiadomie. pzdr

 

-- 26 maja 2015, 17:27 --

 

Na brak energii polecam DAA , po tygodniu powinno cos ruszyc, ale motywacji to nie dodaje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze wenla albo dziala bardzo niestabilnie albo tak dziwnie sie rozkreca i nie wiem ile to moze trwac, ale zalozmy ze conajmniej 3 miesiace. Co z tego ze ma sie od czasu do czasu euforie, motywacje jak na drugi dzien znowu czujesz sie jak pupa. Zauwazylem tez ze wenla zazwyczaj wzmaga dzialanie euforykow i pobudzaczy np sulbutiamina, kofeina l-theanina. Bardzo dziwna substancja.

Ostatnio niezle sobie namieszalem i zrobilem mix phenibutu , wenli i alkoholu . Dzieki temu jestem zdrowy, ale tylko i wylacznie dlatego ze mix ten zmusil mnie do interakcji ktorych wczesniej unikalem, baaa odjebalem takie rzeczy ze masakra a wogole nie bylem pijany bo wenla jakims cudem chronila mnie od upicia ( a byc moze wczesniejsza dawka 20 gram wit C bo to cud jezeli sie wezmie przed piciem). teraz czuje sie inaczej, zupelnie inny ja. Przestalem sie bac i wstydzic, jestem aktywny, nie unikam konfrontacji, fobia zniknela. Ktos tutaj dobrze radzil ze trzeba sie skonfrontowac z fobia sam na sam ale z wlasnego wyboru calkowicie swiadomie. pzdr

 

-- 26 maja 2015, 17:27 --

 

Na brak energii polecam DAA , po tygodniu powinno cos ruszyc, ale motywacji to nie dodaje ;).

Ja mam takie dziwne napięcie nerwowe,jakby moje mięśnie byly ściśnięte plus taki nie pokój jak po wypiciu dużej ilości kawy no i rozdrażnienie.

 

-- 26 maja 2015, 18:32 --

 

Ale jakos nie ma tego dobrego nastroju z motywacja tylko senność.

 

-- 26 maja 2015, 18:39 --

 

Novymivo a może to nie ten mix Cie wyleczyl tylko wenla zaczela dobrze działać,chyba ze wynalazles nowy lek na depreche itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozliwe. Chociaz nie sadze ze wenla odrazu by tak zaskoczyla. Jezeli chodzi o depresje to czulem zmiane na poczatku drugiego miesiaca, mozna by powiedziec ze 1wszy miesiac nic nie czulem ,a pierwsze 2 tyg to schodlem z 5 kg, nie spalem mialem mocne leki itp itd. Ja sie ciesze ze fobii sie pozbylem i to jest zajebiste. :) mam nadzieje ze nie chwale za wczesnie. Teraz kazde wyjscie nie stanowi dla mnie problemu, baaa moge w pidzamie na miasto isc hehe, serio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jakies 2 godziny temu przekonalem sie co wenla ze mna zrobila,doszlo miedzy mna a 50 letnim pijanym facetem do awantury,w ruch poszly wulgaryzmy roznej masci i doszlo by do rekoczynu gdyby nie moja mama wpadlem w taka furie ze chwycilem metalowa rure i chcialem mu przy... Musialem wziasc Afobam zeby sie uspokoic masakra...Nigdy nie bylem taki agresywny,ale wiem ze bronilem sie i strach mnie nie sparalizowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fobie społeczną co jest lepsze paro czy wenla ???Chodzi mi po głowie mix 300mg wenli+45mg mirty,doładowanie serotoniny,noradrenaliny,dopaminy plus endorfiny.A jakby do tego zestawiku dołorzyc tianeptyne jeszcze żeby endorfiny podbić ??? Tak sobie tylko gdybam narazie,nie wiem czy można łączyć to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jakies 2 godziny temu przekonalem sie co wenla ze mna zrobila,doszlo miedzy mna a 50 letnim pijanym facetem do awantury,w ruch poszly wulgaryzmy roznej masci i doszlo by do rekoczynu gdyby nie moja mama wpadlem w taka furie ze chwycilem metalowa rure i chcialem mu przy... Musialem wziasc Afobam zeby sie uspokoic masakra...Nigdy nie bylem taki agresywny,ale wiem ze bronilem sie i strach mnie nie sparalizowal.

No i ja mialem dokladnie to samo pare dni temu tylko ze ja w ciagu paru godzin :

1) szedlem na 3 czarnych bo powiedzieli gay parade is over

2) starcie z 4 bramkarzami z 2 klubow,chamstwo z ich strony ale nie zostalem im dluzny i kazalem schudnac bo wygladaja jak swinie

3) pan toaletowy dostal by w morde

4) pytalem sie dziewczyn czemu wola czarnych , przeciez jest tu tylu bialych

5) laska ktora konczyla 25 , winszowalem udanej 40tki bo byla nie mila dla nas

6)stawalem miedzy laska a facetem i pytalem sie czy sie ze mna nie umowi

7) i mnostwo innych rzeczy

Oczywiscie zadnej z awantury aja nie zaczynalem, byla to tylko obrona albo brak przyzwolenia z mojej strony na chamskie odzywki itp

 

-- 26 maja 2015, 21:32 --

 

Na fobie społeczną co jest lepsze paro czy wenla ???Chodzi mi po głowie mix 300mg wenli+45mg mirty,doładowanie serotoniny,noradrenaliny,dopaminy plus endorfiny.A jakby do tego zestawiku dołorzyc tianeptyne jeszcze żeby endorfiny podbić ??? Tak sobie tylko gdybam narazie,nie wiem czy można łączyć to wszystko.

Na fobie i bycie zombie przez caly dzien bierz paro bedziesz otumanionym szczesliwcem patrzac w poduszke, natomiast jak chcesz sie chujkom odplacic za swoja chorobe bierz wenle, jako ze ona dodaje pazurkow :D, no i po wenli da sie chodzic na silke, na paro nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jakies 2 godziny temu przekonalem sie co wenla ze mna zrobila,doszlo miedzy mna a 50 letnim pijanym facetem do awantury,w ruch poszly wulgaryzmy roznej masci i doszlo by do rekoczynu gdyby nie moja mama wpadlem w taka furie ze chwycilem metalowa rure i chcialem mu przy... Musialem wziasc Afobam zeby sie uspokoic masakra...Nigdy nie bylem taki agresywny,ale wiem ze bronilem sie i strach mnie nie sparalizowal.

No i ja mialem dokladnie to samo pare dni temu tylko ze ja w ciagu paru godzin :

1) szedlem na 3 czarnych bo powiedzieli gay parade is over

2) starcie z 4 bramkarzami z 2 klubow,chamstwo z ich strony ale nie zostalem im dluzny i kazalem schudnac bo wygladaja jak swinie

3) pan toaletowy dostal by w morde

4) pytalem sie dziewczyn czemu wola czarnych , przeciez jest tu tylu bialych

5) laska ktora konczyla 25 , winszowalem udanej 40tki bo byla nie mila dla nas

6)stawalem miedzy laska a facetem i pytalem sie czy sie ze mna nie umowi

7) i mnostwo innych rzeczy

Oczywiscie zadnej z awantury aja nie zaczynalem, byla to tylko obrona albo brak przyzwolenia z mojej strony na chamskie odzywki itp

 

-- 26 maja 2015, 21:32 --

 

Na fobie społeczną co jest lepsze paro czy wenla ???Chodzi mi po głowie mix 300mg wenli+45mg mirty,doładowanie serotoniny,noradrenaliny,dopaminy plus endorfiny.A jakby do tego zestawiku dołorzyc tianeptyne jeszcze żeby endorfiny podbić ??? Tak sobie tylko gdybam narazie,nie wiem czy można łączyć to wszystko.

Na fobie i bycie zombie przez caly dzien bierz paro bedziesz otumanionym szczesliwcem patrzac w poduszke, natomiast jak chcesz sie chujkom odplacic za swoja chorobe bierz wenle, jako ze ona dodaje pazurkow :D, no i po wenli da sie chodzic na silke, na paro nie ma szans.

Noo nie spodziewalem sie ze ja kiedys taki spokojny moge cos takiego :D Ale jestem dumny z siebie bo pokonalem lęk przed ludzmi i moge sie obronic kiedys to bylo nie mozliwe.

Na fobie wenla tez dobra,paro nie polecam bo nie da sie funkcjonowac i zamula,tryb zombie murowany.

 

-- 27 maja 2015, 08:31 --

 

Jak ja kocham tą huśtawkę wenlową,dzisiaj jest super ;)

 

-- 27 maja 2015, 10:11 --

 

Od rana śmigam na motorku z usmiechem na twarzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fobie społeczną co jest lepsze paro czy wenla ???Chodzi mi po głowie mix 300mg wenli+45mg mirty,doładowanie serotoniny,noradrenaliny,dopaminy plus endorfiny.A jakby do tego zestawiku dołorzyc tianeptyne jeszcze żeby endorfiny podbić ??? Tak sobie tylko gdybam narazie,nie wiem czy można łączyć to wszystko.

 

Na fobię społeczną to musisz zacząć narażać się na sytuacje które ją powodują. Wyjść ze strefy komfortu. Oczywiście stopniowo. Myślę że to jedyna droga + leki, ale z naciskiem na to co napisałem. To tak jak z mięśniem aby urósł, musisz go trochę obciążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki beda roznie dzialac na rozne GRUPY ludzi ze wzgledu na polimorfizmy genetyczne w budowie receptorow. Zawsze beda grupy dobrze odpowiadajace na lek, srednio, slabo,wcale i rewelacyjnie. Zgodnei z prawem gaussa najwiecej bedzie tych o sredniej odpowiedzi przy czym im lek skuteczniejszy tym wiecej bedzie tych odpowiadajacych ale NIGDY nie bedzie to 100% bo do czasu az zacznie sie produkcja lekow pod konkretna gentyke pacjenta tak dlugo mowimy tylko o pewnych grupach pacjentow.

Wenla powoduje napiecie i agresora czasami i dobrze sie laczy ze stymulantami ze wzgledu na wply na NET ktory jest juz od najmneijszej dawki (a nie jak niektorzy mowia od 150mg). PRzy 150mg to jzu mamy dosc solidne blokowanie NET ale to znowu jest odneisienie do jakiejs sredniej bo sa osoby majce nadekspresje receptorow adrenalinowych i dla nich nawet male zwiekszenie NE powoduje znaczna odpowiedz.

Trzeba pamietac ze farmakologia to przede wszystkim statystyka i modlic sie o dobry wynik rzutem koscmi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fobie to moim zdaniem zależy wszystko od jej nasilenia,jeśli jest bardzo w zawansowanym stadium to sytuacje narażające na kontakt z ludzmi,moze prowadzic do panicznego ataku leku a co za tym idzie bez benzo ani rusz,w moim przypadku tak było.Przedewszystkim musimy zrozumiec siebie,uswiadomic sobie ze to nas nie zabije,i stopniowo zwiekszac sobie poprzeczke,ale najwazniejsza rola jest zrozumienie calego mechanizmu choroby ;) Po 5 latach walki ze soba,moge powiedziec ze jeszcze dluga droga przedemna,ale wychodzi mi to wszystko jak na razie na plus ;) Teraz tylko stabilizacja zawodowa i swiat stoi przedemna otworem ;)

 

-- 27 maja 2015, 17:23 --

 

Wenla powoduje napiecie i agresora czasami

 

Nigdy u siebie tego nie zaobserwowałem (w przeciwieństwie do tianeptynki :-) No i już mamy różne osobnicze działanie.

A ja to mam często na wenli,ale przynajmniej jestem twardy i sie nie boje :D

 

-- 27 maja 2015, 17:25 --

 

Czasem trzeba byc chu..m bo inaczej ludzie wejda Ci na glowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×