Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy


Dragono1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kiedy pamiętam mam duży problem ze sobą. Jestem 17 letnim chłopakiem. W zasadzie nie mam przyjaciół, chwile w których mogę porozmawiać z ludźmi zdarzają się bardzo rzadko. Nie mam nikogo, komu mógłbym się wyżalić. Całe dnie siedzę sam w pokoju, nikt nie chce ze mną pisać ani rozmawiać. Podczas gdy moi rówieśnicy bawią się, chodzą na imprezy, spotykają się z ludźmi ja siedzę sam i się nudzę. To nie jest tak, że nie lubię spotkać się z ludźmi. Wręcz uwielbiam, ale ludzie nie lubią spotykać się ze mną. Dodatkowo jąkam się i mówię strasznie niewyraźnie, co jeszcze bardziej uniemożliwia mi kontakty z ludźmi. Piszę tutaj, bo już nie mam sił. Czego bym nie chciał robić jestem w tym najgorszy, nic nie potrafię i nic mi nie wychodzi. Codziennie zasypiam z myślą, że ten dzień był jeszcze gorszy niż poprzedni. Czuje się beznadziejny, bezwartościowy i nikomu niepotrzebny. Wiele razy myślałem o samobójstwie, ale jestem zbyt beznadziejny i tchórzliwy, że nie dałbym rady. Co mogę zrobić? Naprawdę potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragono1313, trudno Ci cokolwiek pomóc tak na odległość... Twoje wycofanie z życia i brak kontaktów z innymi ludźmi mogą wynikać z fobii społecznej :? Interesowałeś się może forami dla osób cierpiących na fobię społeczną ( jest kilka, co prawda mniej tam wpisów niż u nas, ale za to zdecydowanie bardziej nakierowane na tę tematykę )? Możesz tam znaleźć wpisy i historie osób podobnych do Ciebie, a także wskazówki i porady, jak sobie radzić na co dzień, jak niektórym udało się przezwyciężyć te utrudnione relacje

i nieśmiałość. Myślę, że znalazłbyś tam coś dla siebie ;) ( a może już masz na którymś z tych portali konto? ). W każdym razie witamy Cię serdecznie także u nas... może i tu znajdziesz coś dla siebie, czego Ci życzę ;) Powodzenia!

 

I pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoimi problemami, dla wielu osób komputer to jedyne okno na świat :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragono1313,

Podczas gdy moi rówieśnicy bawią się, chodzą na imprezy, spotykają się z ludźmi ja siedzę sam i się nudzę.

Pamietaj ze im pozniej zaczniesz tym mniej bedziesz zepsuty...

 

ludzie nie lubią spotykać się ze mną

wydaje Ci się, wiekszosc ludzi jest po prostu niestała , a jedynym miernikiem konsekwencji ich dzialania są wspolne interesy.

jąkam się i mówię strasznie niewyraźnie

skorzystaj z porady logopedy albo sam zacznij sie uczyc poprawnej wymowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×