Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę hydroxyzynę tylko w wyjątkowych przypadkach,kiedy jest bardzo źle.Biorę 25mg.Wydaje mi się,że mi nie pomaga tylko powala.Nadal czuję się źle,np.nie mogę oddychać i mam atak paniki,a tabletka tylko mnie wykańcza i padam ze zmęczenia.Spię po takiej małej dawce cały dzień a następnego nadal czuję jej działanie.Ale i tak jestem zadowolona,że wogóle zasypiam.Biorę ją bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisala mi ja pani doktor na moje problemy ze snem: zasniecie bez problemu, potem co godzina pobudka. Pobudka bardzo nieprzyjemna - uczucie ucisku, przyduszenia, strach, lek. Hydro dzialalo slabo, zamiast 3 byla 1 pobudka ale odczucia pozostaly. W tej chwili sprawdza sie mix: 3 drinki i hydro na sen - budze sie z uczuciem strachu w okolicach 5 nad ranem wiec noc mozna uznac za udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę hydroksyzynę prawie codziennie od 2 lat, najpierw było 20 mg, potem, 25, 50, 75, a teraz nie udaje mi się zasnąć i po 100mg :(

 

na początku była dla mnie zbawieniem, teraz potrzebuję czegoś innego bo ona przestała działać :( może znacie coś dobrego? mam ogromne problemy z zaśnięciem od wielu lat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki jaaa, ja biorę też Cital, więc chyba drugiego antydepresantu nie będę brała...

gdzieś wczoraj przeczytałam o deprexolecie, może jest taki temat tutaj, to poczytam :)

mi moja pani psycholog mówiła kiedyś, że hydroksyzynę podaje się też psychopatom na uspokojenie

teraz jakoś ciężko mi w to uwierzyć ;)

 

marzę o tym, że kiedyś będę się kładła do łóżka i po prostu zasypiała... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bralam Cital na dzien rok czasu- Citalec 20 i do tego na sen tamte leki

na dzis dzien z leku na dzien zrezygnowalam i tylko na sen biore

 

 

oo, to może czas pomyśleć o zmianie antydepresantu jednak...ja na dzień też bym już tak bardzo nie potrzebowała, chciałabym już nawet odstawić, ale dobrze by było mieć jakieś jednak oparcie w lekach, więc może połączyłabym branie leków na sen i jeszcze lekkie kontynuowanie antydepresantu :)

dzięki jaaa, nie wiedziałam, że tak można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Hydro miałem tylko raz do czynienia. Dawno temu dostałem zastrzyk chyba 10ml i spałem 3 dni (słownie trzy :) ) Teraz chyba bałbym sie wziąść ten lek. Chcociaż znam osoby, które go łykaja na zwykły ból głowy. Podobno bardzo szybko następuje efekt toleracji na hydroxizinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym Ataraxie i widzę, że są różne efekty jego stosowania. Jednym pomaga drugim nie. Dzisiaj zarzyłam go pierwszy raz 25 mg zamiast Zomirenu SR. Mam w sobie większy lęk czy po tej jednej dawce? Hm mam nadzieję, że mi pomoże i że pozbędę się częściowo lęku jak po Zomirenie.

 

[*EDIT*]

 

Na początku (2 doby) po Ataraxie 250 mg spałam jak zabita. Ale sielanka się skończyła. Nie śpię, mam lęki, swędziawkę. Tak jakby go w ogóle nie brała. Dla mnie lek na bani. A wizyta dopiero w czerwcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okropne koszmary senne. Nie moge sobie z nimi poradzić. łykam hydroxizinum, zeby zasnąć a jak już zasnę do nie mogę się wyspać, sen nie przynosi ukojenia. Ciągle się denerwuje, to sprawia , że mam niepokoje, lęki, a sen nie przynosi ulgi.

Ma ktoś tak?

Jak sobie poradzić z koszmarami. Pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydroksyzyne przepisał mi lekarz rodzinny. Czytałam że ona powinna usypiać, a na mnie nie działa prawie wogóle.

Czy możlwie jest ze te koszmary są wywołane strachem przed zasnięciem ?

Hydroxyzyna nie jest lekiem nasennym. Coś się lekarz pomylił, proponuję zmienić na innego.

Hydroxyzyna jes lekiem uspakajającym i przeciwlękowym a jednym ze skutków ubocznych, które mogą wystąpić - ale nie muszą jest senność.

Aby spokojnie zasnąć weź po prostu jakiś lek nasenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze hydro to jak napisał markus nie jest lek nasenny.

Po drugie - organizm bardzo szybko się do niego przyzwyczaja jeśli jest brany regularnie i najzwyczajniej w świecie przestaje działać.

Po trzecie - z takimi problemami nalezy wybrać się do psychiatry, bo lekarze rodzinni zwykle tylko krzywdę robią. Powinnaś dojść do sedna problemu, jeśli masz lęki i nie możesz spać -a nie jest to spowodowane żadną chorobą fizyczną, to możliwe, że masz depresję lub nerwicę.

Oczywiście, że koszmary mogą być spowodowane strachem przed zaśnięciem......to klasyczne objawy nerwicy lękowej.

Radzę szybciutko udać się do psychiatry i psychologa i zacząć terapię i /lub leczenie farmakologiczne.

 

Wiem jak to jest, gdy człowiek nie może zasnąć a gdy usypia ma koszmary aż w końcu budzi się jeszcze bardziej zmęczony niż gdy kładł się spać.....wstrętne uczucie i im dłuzej to trwa tym gorzej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydroxizinum to lek na nerwicę i pomaga zasnąć!

po drugie nie uzależnia i nie powstaje zaden wzrost tolerancji--czasem głupoty piszecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000,

Lek o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Wykazuje działanie przeciwhistaminowe, przeciwcholinergiczne, słabe spazmolityczne. Charakteryzuje się także działaniem przeciwwymiotnym, w niewielkim stopniu obniża ciśnienie krwi. Zmniejsza napięcie wewnętrzne, niepokój, chwiejność emocjonalną oraz napięcie mięśniowe. Wykazuje słabe właściwości przeciwdrgawkowe, przeciwbólowe. Nie upośledza czynności o.u.n. T0,5 wynosi u dorosłych 13 h, u dzieci 7 h. Ulega zmetabolizowaniu do glukuronianów. Wydala się w 70% z kałem, pozostała część z moczem. Przenika przez barierę łożyskową i do mleka matki.

 

Pisze tu gdzieś, że jest to lek nasenny? Jak widać nie!

Ten lek może ale nie musi powodować senność jako skutek uboczny - więc jednej oboie owszem pomoże usnąć a innej zupełnie nie.

Jest masa leków pomagających usnąć - ale to nie jest cecha główna hydro....

Poza tym brane DORAŹNIE owszem jest skuteczne, ale brana systematycznie przestaje mieć swoją moc w działaniu i należy brać jej coraz więcej. Poza tym hydro to raczej słabiutki lek.

Polecam temat: atarax-hydroksyzyna-t360-10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w warszawie moge znaleść lekarza, który mi przepisze jedno opakowanie hydroksyzyny. Pare lat temu pomogla mi sie wyleczyc ze stanow lekowych, obecnie jedno opakowanie starcza mi na około rok, nie jestem z warszawy i nie mam czasu jechac do lekarza w moim mieście -około 400 km, poprosze o jakis namiar dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz łyknełam Hydro bo nie mialam zadnej innej przeciwhistaminy w domu a dopadła mnie alergia okropna... łyknełam rano ... i dopiero popoludniu sie "ocknęłam". czułam sie jak nawalona w 3 dupy. powieki mialam tak ciężkie że hej... ale jak sie położyłam ni cholery nie moglam zasnąc

wiecej tego shitu nie wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroxyzyna to jedyny rozsądny lek na lęki i doła. Niestety po zażywaniu "gówna" w postaci SSRI i SNRI tolerancja na ten lek rośnie makabrycznie, jeszce 5 lat temu przed rozpoczęciem brania SSRI 5 mg Hydroxyzyny wystarczyło żeby mnie totalnie wyluzować i żebym zasnął. Teraz nawet 10 mg nie wystarcza żeby się uspokoić. Jeżeli nie zaczęliscie jeszce łykac SSRI a Hydroxyzyna wam pomaga stosujcie ją regularnie tyle razy dziennie ile lekarz zalecił, a w międzyczasie zacznijcie przyjmować Magnez ale conajmnie 200 mg jonów czystego magnezu, nie mieszajcie z wapnem. No i B complex 3 razy dziennie, ja dostałem zastrzyki Milgamma N z witaminą B12, witamina B12 daje lekkie uczucie euforii. Zresztą jak dostaniecie w dupsko taki zastrzyk to tak was zaboli że zapomnicie o depresjii. Tylko taki zastrzyk nie codziennie raz na 3 dni. I generalnie Tomakin ma rację lepiej jeść wypoczywać, uprawiać sport najlepiej pływanie lub rower no i spotykać się z ludźmi, wygadać się wyszumiec a wszystko będzie ok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee co ma wspólnego SRRI a tolerancja na hydroxizyne..nie przesadzaj -dwa rózne leki

ja biore srri 4 lata i czasem wspomagam sie hydro..idziała zawsze ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy... .

Wyprosiłam Hydroksyzyne od lekarza... Za jakieś półtorej godziny mam wyjść z domu... Już od kilku godzin narasta we mnie nieprzyjemny lęk i stres... Nie wiem kiedy mam go zażyć... Pomyślałam, że godzine przed wyjściem bedzie w miare ok.

 

A jak na mnie podziała to sie okaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×