Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłam ostatnio do filmu, który oglądałam dawno temu będąc dzieckiem, a mam na myśli " Breakfast at Tiffany's ". I odkryłam ten film na nowo, zupełnie mnie zaskoczył i zauroczył. A utworu " Moon river" słucham codziennie po kilka razy. Coś wspaniałego !!!

I uświadomiłam sobie, że mam bardzo dużo wspólnego z główną bohaterką filmu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na tvp Kultura widziałam film z Robertem de Niro " Łowca jeleni ". Bardzo mocne, momentami drastyczne kino. Film ukazuje obraz wojny w Wietnamie z udziałem trójki amerykańskich przyjaciół z Pensylwanii. Bohaterowie mają polskie korzenie, co mnie bardzo zaciekawiło.

Film bardzo mi się podobał, trzymał w napięciu. Piękne zdjęcia. Jednym słowem kolejne świetne dzieło. Zdobywca 5 Oscarów i wielu innych nagród. Polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja też uwielbiam "Łowcę jeleni". Też jeden z moich ulubionych filmów, tak samo jak "Polowanie na czerwony październik". Oba te filmy oglądałam jako nastolatka z ojcem. A dziś zamiast debaty polecam Wam szczerze na kulturze "Spaleni słońcem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrec, też chcę zobaczyć ten film.

 

A "Łowca jeleni" to bardzo dobry film. Ostatni na jakimś programie był "Pluton" Stone'a, również świetny film, zresztą jak cała jego wietnamska trylogia ("Pluton", "Urodzony 4 lipca" i "Pomiędzy niebem a ziemią").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mad max podobno jest świetny, ktoś się wybiera?

no ja bym chciał bardzo, ale pewnie się pozbieram jak już skończą wyświetlać, mam wrażenie, że coraz krótszy jest ten czas, bo ile, ze 2 tyg? niektóre filmy powinny być miesiąc w kinie a nie, że coś ciekawego przeminie i później chłam aż do następnych paru miesięcy,

widziałem ostatnio 3 filmy sci-fi, o pierwszym Extraterrestial to szkoda w ogóle cokolwiek pisać bo to takie gówno, że no nie wierzyłem co ja patrzę,

później The Signal, czyli film, który chciał być tajemniczy i ambitny, skłaniający do pomyślenia po seansie ale wyszła głupkowata pozbawiona logiki historyjka o nastolatkach, na ostatni Ex Machina ostrzyłem sobie zęby odkąd pojawił się trailer i rzeczywiście to chyba najlepszy film z gatunku ostatnimi czasy, (chociaż Edge of Tomorrow dałbym jednak o 1 więcej), takie solidne 7/10, trochę ostatecznie się rozczarowałem bo liczyłem na ciekawszy i bardziej zaskakujący i pasujący do historii finał, ale ogólnie polecam fanom sci-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię klimaty sc-fi i fantasy ale Ex Machina wydaje mi się strasznie tandetna...

Czy to tylko pozory i jednak warto się za to zabrać?

 

Co do Zaginionej dziewczyny, to mi się ten film podobał, ale wiem, że wiele osób na niego narzeka.

 

Dawno już nie byłam w kinie a chętnie bym się w końcu wybrała, jednak żaden film jakoś nie jest w stanie mnie zachęcić :(

Dobrym rozwiązaniem byłoby dla mnie kino wyświetlające jakieś stare filmy lub kino np europejskie, niestety w moim mieście nie ma chyba takich kin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię klimaty sc-fi i fantasy ale Ex Machina wydaje mi się strasznie tandetna...

heh, nigdy tego słowa bym nie użył w odniesieniu do tego filmu, surowy, jednowątkowy, minimalistyczny w formie i treści, dla niektórych zbyt nużący, te określenia tak ale tandetny...musiałbym wtedy chyba też tak określić Aliena i np. Blade Runner'a ;)

dla mnie tandetne są te plastikowe pseudo hity albo z szokująco durnym scenariuszem albo z kompletnie spłaszczoną historią mimo dobrej bazy w postaci powieści czy komiksu, banalnymi dialogami i tylko najnowszymi efektami specjalnymi, mam tu na myśli np. Grę Endera, Star Treka czy teraz Jupiter Ascending- tego nawet nie muszę oglądać, wystarczyły mi trailery :)

Ex Machina zbiera bardzo wysokie noty w większości, chyba tylko praktycznie Mad Max ma lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ben rei, w takim razie przekonałeś mnie do tego filmu

 

film mi się skojarzył z tandetą najprawdopodobniej z winy tytułu i plakatu, później nawet się nie wgłębiałam w temat filmu, bo pierwsze wrażenie miałam takie a nie inne.

Teraz zerknęłam na trailer, może faktycznie coś z tego będzie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem po relatywnie długich czasach, że Benrej to wcześniej Rejben a Bóka to Óbuk xDDDDDDDDDDDD

Fajnie.. widać, że hłopaki młode i ogulnie płohliwe jak jelonki Bambi xDDD

Ni bujta się! Wujek Coval Was pooprowadza! %21laugh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał, zaskoczyła mnie ta Ex Machina, lubie takie filmy. Jedynie gra aktorska odtwórców Caleba i Nathana mnie trochę raziła ale tylko w kilku momentach. Za to ta Vilkander idealnie Ave zagrała, aż sam się zauroczyłem podobnie jak Caleb ;)

Jednak miętki jestem, sztuczna inteligencja mnie zmanipulowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×