Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KOMORÓW]


Rekomendowane odpowiedzi

Komorów to zawracanie głowy, szpital Nowowiejski w Warszawie nie ma pieniędzy na prowadzenie tej placówki,

stąd tak nędzna terapia i ogólnie atmosfera tam.

Zamiast iść do Komorowa próbujcie się dostać na terapię dzienną na ul. Dolnej 42, tzw. Centrum Psychoterapii,

też podlega pod szpital Nowowiejski, tyle, że jest lepiej dofinansowane i 10x lepsze warunki i skutki leczenia

jak w Komorowie, moim zdaniem to najlepszy ośrodek w Warszawie jeśli chodzi o NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE polecam tego miejsca!!!!!! Spędziłam tam 5 miesięcy i nie otrzymałam praktycznie żadnej pomocy w pozbyciu się choroby. Było wręcz przeciwnie. Moje problemy bardzo się pogłębiły po pobycie tam. ODRADZAM TERAPIĘ W KOMOROWIE!!!!!!!!!!!

 

-- 13 sty 2015, 19:46 --

 

Zdecydowanie NIE polecam tego miejsca!!!!!! Spędziłam tam 5 miesięcy i nie otrzymałam praktycznie żadnej pomocy w pozbyciu się choroby. Było wręcz przeciwnie. Moje problemy bardzo się pogłębiły po pobycie tam. ODRADZAM TERAPIĘ W KOMOROWIE!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pobyt w Komorowie nie zaszkodził :) Polecam to miejsce. Nie zostałam też cudownie uzdrowiona, ale najgorsze minęło. Teraz wiem nad czym mam pracować. Całkiem inaczej wszystko sobie wyobrażałam. Po otrzymaniu wypisu, po wyjściu, po kilku tygodniach od ukończenia terapii widzę, że to początek drogi.. Podczas terapii nie usłyszałam co mi jest, miałam chyba dojść do tego sama. Mam poczucie, że nie do końca umiałam odnaleźć się w tego rodzaju terapii. Teraz myślę, że inaczej bym się do tego zabrała przy kolejnej terapii. To jest praca nad sobą przez resztę życia. Jeśli będę mogła kiedyś tam wrócić, to na pewno skorzystam z takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 28 maja mam rozmowę kwalifikacyjną . Szkoda że wątek jest uśpiony . Jestem ciekawa jak tam jest obecnie . Czy epizody depresyjne , w tym przebyty niedawno umiarkowany E.D mnie nie zdyskwalifikuje .

Pozdrawiam wszystkich licząc na to że ktoś się odezwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Marto cieszę się że się odezwałaś , ja też się tam wybieram na rozmowę 28 maja , z tego co się dowiedziałam to po zakwalifikowaniu 8 lub 9 czerwca zaczyna się 2 tyg. grupa wstępna .

Osoby które są w Komorowie milczą , zaczynam się zastanawiać czy nie jest tak że maja zabronione lub zdecydowanie niemile widziane pisanie czegokolwiek na temat oddziału .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Marto cieszę się że się odezwałaś , ja też się tam wybieram na rozmowę 28 maja , z tego co się dowiedziałam to po zakwalifikowaniu 8 lub 9 czerwca zaczyna się 2 tyg. grupa wstępna .

Osoby które są w Komorowie milczą , zaczynam się zastanawiać czy nie jest tak że maja zabronione lub zdecydowanie niemile widziane pisanie czegokolwiek na temat oddziału .

WITAJ. DZIEKUJE ZE SIE ODEZWALAS. MAM 22 LATA, JESTEM PO 3 MIESIECZNEJ TERAPII W DZIENNYM ODZIALNE ZABURZEN LEKOWYCH W PŁOCKU. JA WIDAĆ TO NAS ŁĄCZY :) CO DO MNEI MAM STWIERDZONE ZABURZENIA LĘKOWO-DEPRESYJNE I BORDERLINE. NA ROZMOWE KWALIFIKACYJNA JADĘ JUZ W TEN WTOREK NA 9:50 I JESTEM PEŁNA OBAW. OCZYWIŚCIE JAK TYLKO Z TAMTĄD WRÓCE ZDAM CI RELACJE CO I JAK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ. DZIEKUJE ZE SIE ODEZWALAS. MAM 22 LATA, JESTEM PO 3 MIESIECZNEJ TERAPII W DZIENNYM ODZIALNE ZABURZEN LEKOWYCH W PŁOCKU. JA WIDAĆ TO NAS ŁĄCZY :) CO DO MNEI MAM STWIERDZONE ZABURZENIA LĘKOWO-DEPRESYJNE I BORDERLINE. NA ROZMOWE KWALIFIKACYJNA JADĘ JUZ W TEN WTOREK NA 9:50 I JESTEM PEŁNA OBAW. OCZYWIŚCIE JAK TYLKO Z TAMTĄD WRÓCE ZDAM CI RELACJE CO I JAK ;)[/quote
]

Trzymam mocno kciuki aby udało Ci się zakwalifikować . Ja mam takie same rozpoznanie plus zaburzenia adaptacyjne .(Więc jeszcze łączy ) Będę miała rozmowę dokładnie tydzień po Tobie . Może dzięki Twojej relacji ja mniej będę się stresowała wiedząc co i jak . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać, tam nie gryzą, rozmowy są normalne, jest ogólny wywiad i jest rozmowa z psychologiem, na której mówisz konkretniej o tym z czym masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ. DZIEKUJE ZE SIE ODEZWALAS. MAM 22 LATA, JESTEM PO 3 MIESIECZNEJ TERAPII W DZIENNYM ODZIALNE ZABURZEN LEKOWYCH W PŁOCKU. JA WIDAĆ TO NAS ŁĄCZY :) CO DO MNEI MAM STWIERDZONE ZABURZENIA LĘKOWO-DEPRESYJNE I BORDERLINE. NA ROZMOWE KWALIFIKACYJNA JADĘ JUZ W TEN WTOREK NA 9:50 I JESTEM PEŁNA OBAW. OCZYWIŚCIE JAK TYLKO Z TAMTĄD WRÓCE ZDAM CI RELACJE CO I JAK ;)[/quote
]

Trzymam mocno kciuki aby udało Ci się zakwalifikować . Ja mam takie same rozpoznanie plus zaburzenia adaptacyjne .(Więc jeszcze łączy ) Będę miała rozmowę dokładnie tydzień po Tobie . Może dzięki Twojej relacji ja mniej będę się stresowała wiedząc co i jak . Pozdrawiam

 

Hej tak jak obiecałam, piszę poniewaz dzisiaj bylam na rozmowie w Komorowie, pierwsze odczucia...budynek straszny... pacjenci hm napewno nie wygladaja jak chorzy, raczej swietnie sie tam bawia, czym bylam zaskoczona.. rozmowa z psychologiem i psychiatra, w sumie obszerny wywiad, w piatek bede miala odpowiedz czy sie zakwalifikowalam, jesli tak to pewnie jak juz wiesz czeka mnie grupa wstepna, narazie nic nie przesadzam jesli sie zakwalifikuje to pojade na 2 tyg i zobacze jak to wszytsko wyglada, jeśli bedzie zle to zrezyguje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hej tak jak obiecałam, piszę poniewaz dzisiaj bylam na rozmowie w Komorowie, pierwsze odczucia...budynek straszny... pacjenci hm napewno nie wygladaja jak chorzy, raczej swietnie sie tam bawia, czym bylam zaskoczona.. rozmowa z psychologiem i psychiatra, w sumie obszerny wywiad, w piatek bede miala odpowiedz czy sie zakwalifikowalam, jesli tak to pewnie jak juz wiesz czeka mnie grupa wstepna, narazie nic nie przesadzam jesli sie zakwalifikuje to pojade na 2 tyg i zobacze jak to wszytsko wyglada, jeśli bedzie zle to zrezyguje pozdrawiam

Czyli do piątku niepewność Cię czeka , oby zadzwonili jak najwcześniej z dobrymi wiadomościami.

Oczywiście liczę na to że dasz znać . Ciekawa też jestem czy ten pobyt wstępny 2 tyg. jest na tym samym oddziale co są ludzie na tej 24 tyg. terapii .

Ja coś od wczoraj mam gorszy czas , trudno mi się było zebrać żeby napisać choć zdanie , ale przeczytałam Wasze posty dziewczyny już wczoraj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać, tam nie gryzą, rozmowy są normalne, jest ogólny wywiad i jest rozmowa z psychologiem, na której mówisz konkretniej o tym z czym masz problem.

Dzięki Conssa za słowa pokrzepienia , w jakim okresie byłaś w Komorowie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikaluna to ja musze do nich zadzwonic, jak tylko dowiem sie jaka jest decyzja to od razu dam Ci znac, jestem raczej pozytywnie nastawiona, aczkolwiek jeśli sie nie dostane, lub nie sp'odoba mi sie podczas grupy wstepnej to zrezygnuje i zloze papiery gdzie indziej, pozdrawiam trzymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikaluna to ja musze do nich zadzwonic, jak tylko dowiem sie jaka jest decyzja to od razu dam Ci znac, jestem raczej pozytywnie nastawiona, aczkolwiek jeśli sie nie dostane, lub nie sp'odoba mi sie podczas grupy wstepnej to zrezygnuje i zloze papiery gdzie indziej, pozdrawiam trzymaj sie

Siedzę na forum od rana , zaciskam za Ciebie kciuki i czekam, czekam puścić bo palce drętwieją ...

Liczę bardzo na to że wiadomości masz dobre . Naprawdę czuję się tak jakby to o mnie w pewnym sen sie chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta0210, dzikaluna, cudownie się czyta takie posty, w których obce osoby tak się nawzajem wspierają. Wielkie brawa :brawo: I powodzenia obu Wam życzę ;) ( żebyście trafiły na fajną grupę, odpowiednich terapeutów i mogły choć trochę poprawić jakość Waszego życia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !! Jadę we wtorek do Komorowa i zostaje na dwa tyg w Grupie Wstępnej. Stąd moje pytanie, jak sie spakować ?? Tzn narazie na dwa tygodnie czy od razu na dłużej ? Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać i potrzebuje rady osób, które wiedzą coś na ten temat.

Proszę o odpowiedź tutaj lub na maila: katarzyn@icloud.com.

Licze na Waszą pomoc ☺️ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !! Jadę we wtorek do Komorowa i zostaje na dwa tyg w Grupie Wstępnej. Stąd moje pytanie, jak sie spakować ?? Tzn narazie na dwa tygodnie czy od razu na dłużej ? Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać i potrzebuje rady osób, które wiedzą coś na ten temat.

Proszę o odpowiedź tutaj lub na maila: katarzyn@icloud.com.

Licze na Waszą pomoc ☺️ !

Ja wczoraj miałam konsultacje . Z tego co się dowiedziałam , pierwszy pobyt trwa dwa tyg. Jeżeli zakwalifikują Cię do dalszej terapii w dniu wypisu dostaniesz nowy termin . Po dwu tyg pobycie wstępnym nie można zostawić żadnych rzeczy na przechowanie . Wiec spakuj się tylko na 2 tyg. Pamiętaj o swoim prowiancie , są lodówki dla pacjentów bo żywienie jest bardzo ubogie .

Pozdrawiam , może spotkamy się na grupie ,,0,, jak mnie zakwalifikują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×