Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pomóżcie bo zwariuje...

Cały dzień byl zajebisty jestem w obcym miescie... Na szkoleniu firmowym.... Caly dzień spokój ani duszności ani niczego... Rano zjadłem śniadanie... Potem potem tylko ciemna herbatę. O 16 zamiast zjeść wsunelem pare delicji i kabanosa i pojechałem z dzieckiem na plac zabaw. 1,5h bylo ok!!!! Az tu nagle dorwał mnie ostry bol w mostku... Dostałem chrypki, swedzial mnie jakby mostek od dolu do samej góry szyi popijalem woda nic nie dawalo mialem uczucie jakby szyja w środku sie zamykala... Po czym napilem sie coca coli i przeszlo.... Po raz pierwsi nie spanikowalem.... Ale uczucie bylo pootworne... Czy to na pewno nerwica? Czy może niski cukier? Albo cos innego... O 18 zjadłem kolejny posiłek w aucie troche puścił bol mostka... Jestem w hotelu teraz i raz boli za chwile jest ok.... Pomóżcie...

 

Pierwsze co mi przyszło na myśl to tarczyca, ale nie jestem lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot_, w tym badaniu wlasnie wynika, ze nie bylo bezposrednich dowodow na to ze ssri wplywaja na zagrozenia typu obumarcie plodu lub smierc dziecka po urodzeniu - wskaznik byl w obu grupach porownywalny lub o 1% wiekszy- co w badaniach traktuje sie jako nieznaczacy wynik. znaczace sa wskazniki wyzsze o 3% od grup kontrolnych.

bojac sie tez przeczytalam 4 badania nad paro w ciazy u kobiet i w ostatnim najnowszym badaniu u kobiet bioracych paro wskaznik wad serca u dzieci wynosil 1,4% a u kobiet niebioracych 1% ...

nie wiadomo tez jak wplywaja inne czynniki...

zauwazmy, ze jemy hormony i tony antybiotykow w kazdym miesie.... i wszystko w tych czasach niesie zagrozenie...

gdyby zagrozenie wynikajace z badan bylo znaczaco wieksze jak np w przypadku antybiotyku, ktory dentysta mi wlasnie zapisal na zab to napewno bym jej nie brala...btw dentysta upieral sie, ze antybiotyk bezpieczny, a nawet na ulotce ze bezwzglednie zakazany...

teraz uwazam to, za mniejsze zlo bo bylam w takim stanie psychicznym, ze napewno zle by sie to skonczylo w ciazy, ktorej de facto nie planowalam i zabezpieczalam sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wpływu leków na płód to ostatnio była głośna sprawa, że Pfizer miał dowody na to, że sertralina brana w ciąży powoduje uszkodzenia i deformacje płodów - mimo to, nie ostrzegał, nie podał nawet takiej informacji. Jest sporo procesów wytoczonych firmie przez matki dzieci, ale to sprawa raczej przegrana, bo by wygrać z takim gigantem to trzeba mieć gruby portfel lub szczęście.

 

http://thesandersfirm.com/dangerous-drugs/zoloft-lawsuit/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, miałam odstawiać Xetanor... biore 1 tabletkę dziennie (20mg). Wiedziałam, ze jak 1 dzień nie wezmę to sie nic nie dzieje. Miałam brać przez 2 tygodnie pół tabletki. Wzięłam ostatni raz w we wtorek wieczorem i dopiero dzisiaj. No i... dzisiaj czuję się fatalnie, znowu kręci mi się w głowie lekko, mam mdłości. Myślicie, ze to przez to, ze przestałam tak nagle brać? Czy jak dzisiaj wziełam 1 tabletke to jutro będzie już dobrze? Ktos miał tak, ze zapomniał brać i nagle poczuł się źle? Ile to trwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, ze to przez to, ze przestałam tak nagle brać?

- jak najbardziej przez to ,że tak nagle odstawiłaś . U wiekszosći ludzi nie da się tak łatwo rozstać z tym lekiem . Schodzić należy bardzo powoli i stopniowo , bo jak nie ,to wtedy masz co akurat masz .

Jutro , w pojutrze powinno znowu b yc dobrze .

Nastepnym razem nie ryzykuj takim szybkim zejściem . Po 2 tygodniowej dawce 10mg zejdż na 2tygodniową serię na 5 mg , a potem nawet na 2tygodnie po 2,5 mg .Tylko nie mówić ,że sie podzielic nie da . Ja 15 mg escitalopramu dzieliłem ( jak trzeba było na 10 części po 1,5 mg ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zjadłem 19 tabletek paro powiedzcie mi czy on juz działa czy powinna być znaczaca poprawa? Bo srednio ja widzę... Wczesniej mialem,wrażenie ze paro zaskakiwal po tygodniu... A teraz lipa.... Czy mój organizm nogl sie do tej dawki przyzwyczaić i juz tak na nią nie reaguje???? Co robic zwiekszac czy czekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy i kolezanki ;)

 

Odnosze takie wrazenie, ze co niektorzy z Was sa strasznie niecierpliwi ;) Ja wiem sam po sobie, ze czekanie na dzialanie SSRI moze sie dluzyc, ale zanim zwiekszymy dawke, trzeba te 3-5 tygodni odczekac.

Jak juz Jerzy napisal, 60 mg to jest duza dawka, nawet chyba maksymalna terapeutyczna. Ja przy moich 30mg juz jestem uczuciowo znieczulony i tyje jak wieloryb ;) Nie wiem jak bym funkcjonowal przy 80mg. Mysle Zbychu, ze gdyby poczekal jeszcze troche z 60mg, to bys tez uzyskal dobry efekt terapeutyczny. Ale nie jestem lekarzem, wiec kazdy musi wiedziec, co jest dla niego najlepsze.

 

feniksx , ja wlasnie od kilku dni obserwuje u siebie tzw. efekt Poop Out, w europie sie dlugo o tym nie mowilo, ale w USA, gdzie co drugi bierze SSRI, ten efekt jest juz dluzej znany.

Polega to na uzyskaniu toleracji organizmu na lek. Ja sie tego juz od jakiegos czasu obawialem, a teraz po 12 latach, odczuwam brak leku, mimo stalej dawki 30mg paroksetyny. Czuje sie tak, jak podczas redukcji dawki.

Ale mysle feniksx, ze u ciebie przyjdzie jeszcze czas na pelne dzialanie paro. 19 tabletek to jest 19 dni, wiec bedzie jeszcze dobrze ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki DonCorleone.... Po prostu wczesniej szybciej zadzialal i mnie to zdziwiło fakt ze wtedy Bralem juz 3miexhy xanax... A teraz zaczelen równo to i to i mimo brania dzis godzinę po wzięciu xanaxu mialem,maly atak... Fakt nie doszlo do paniki ale bylo blisko.... Czego kiedys nie bylo...

 

-- 16 maja 2015, 21:25 --

 

Zadam jeszcze jedno pytanie staramy sie z Zona o bobasa ale nie wychodzi juz dość długo czy parogen może być tego powodem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze jedno pytanie staramy sie z Zona o bobasa ale nie wychodzi juz dość długo czy parogen może być tego powodem???

z mojej dostępnej wiedzy nie sądzę by Paroksetyna była tego przyczyną .

Powodów tego stanu rzeczy może być dziesiątki rzeczy u Ciebie i dziesiątki rzeczy u Żony .

Dziecko to najbardziej zaaaaajebista Rzecz jaka może się trafić w Rodzinie .

Tak więc staraj się ;)

 

-- 17 maja 2015, 13:27 --

 

Podbiłem paro do 80 mg ,to bedzie moja dawka docelowa.Biore juz ponad 5 tyg i zero poprawy.Dołozyłem wczoraj do paro 7,5 mg arypiprazolu.

Zbychu ( według mnie ) sama Paroksetyna , w nie wiem w jak wielkiej dawce cudów żadnych już nie poczyni . Są jakieś szanse by zaskoczyła jeśli byś ją zmiksował z czymś ( jak u mnie z Brintellixem ) bardziej skutecznym , ale sama ,,, to nie wierzę w poprawę . Byc może ów Abilify coś u Ciebie przepchnie ,,, oby .

Może zmniejsz Paro do 40mg dołóż 10 Esci i we wszystko razem przy-pierdol metylo ( do smaku ) ;) .

Sama Paro w tej dawce to kluski bez sosu . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki... Zona sie zdołowała ze od prawie roku sie nie udaje... Obstawialiśmy ze to wina leków.

Powiedzcie mi czy biorąc 20dni paro zaskoczy ona troche bardziej? Cały czas wychodząc z domu mam problem ze mnie dusi w mostku lub swędzi gardło i mam chrypkę z reguły wszystko na raz.... Jest to bardzo upierdliwe... Z reguły po takich objawach przychodzily kolejne i byly ataki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 dołozyłem do paro 60 mg 7,5 mg arypiprazolu,jesli paro nie zaskoczy do końca miesiąca zmieniam na cos bardziej promotywacyjnego (bupropion,tianeptyna),ewentualnie zostane na samym Abilify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos bardziej promotywacyjnego (bupropion,tianeptyna),

te leki są promotywacyjne :shock: . Zartujesz chyba ;) .

Zaproponowałem Ci Esci , bo powiem Ci ,że ostatnio coraz częsciej się za niego łapię i żaden z SSRI tak mnie nie pobudza do życia .

Nie dośc ,że pobudza to daje z rana ( najważniejsze ,żeby to było z rana , bo ranki u mnie siermiężnie depresyjne )subtelny napęd do życia, co jest wybitnie piekne , jak i jakby rozjaśniał mi umysł .

Biorę Esci w dawkach minimalnych( około 2,5 mg , nie codziennie ) do Paro 7,5 -10 mg + Brintellix 3,3 mg ) .

Wychodzę na prostą , lęków coraz mniej , nastrój coraz bardziej w górę .

Esci ma pewne uboki ,,, ale co począc , jak pomaga to żrę a uboki zwalczam przede wszystkim Pronoranem ( co by tej serotoniny nie było za pełno w pustym łbie ;) ) .

Ale rozumiem Cie Zbychu ,że każdy ma swój zestaw ,,, najważniejsze ,żeby być do niego przekonanym i żeby przede wszystkim koniec końców ów zestaw POMAGAŁ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos bardziej promotywacyjnego (bupropion,tianeptyna),

te leki są promotywacyjne :shock: . Zartujesz chyba ;) .

Zaproponowałem Ci Esci , bo powiem Ci ,że ostatnio coraz częsciej się za niego łapię i żaden z SSRI tak mnie nie pobudza do życia .

Nie dośc ,że pobudza to daje z rana ( najważniejsze ,żeby to było z rana , bo ranki u mnie siermiężnie depresyjne )subtelny napęd do życia, co jest wybitnie piekne , jak i jakby rozjaśniał mi umysł .

Biorę Esci w dawkach minimalnych( około 2,5 mg , nie codziennie ) do Paro 7,5 -10 mg + Brintellix 3,3 mg ) .

Wychodzę na prostą , lęków coraz mniej , nastrój coraz bardziej w górę .

Esci ma pewne uboki ,,, ale co począc , jak pomaga to żrę a uboki zwalczam przede wszystkim Pronoranem ( co by tej serotoniny nie było za pełno w pustym łbie ;) ) .

Ale rozumiem Cie Zbychu ,że każdy ma swój zestaw ,,, najważniejsze ,żeby być do niego przekonanym i żeby przede wszystkim koniec końców ów zestaw POMAGAŁ !

Być może jak abilify zaskoczy to troche tej dopaminki przybedzie,metylo traktuje jako lek elitarny,nie do codziennego zazywania bo szkoda jej,biore metylo na rozruch silnika co by potem miec napęd na cały dzień,arypiprazol jest stabilizatorem dopaminy i serotoniny i to on posiada własciwosci lecznicze sensu stricte wespół z paro.Jak sądzisz skoro mija 5 tyd na paro i nadal nie ma poprawy w nastroju jest jeszcze szansa ze załapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos bardziej promotywacyjnego (bupropion,tianeptyna),

te leki są promotywacyjne :shock: . Zartujesz chyba ;) .

są, w przeciwieństwie do paroksetyny, która jest amotywacyjna, ten lek to w ogole nieporozumienie, poprawia jedno a pogarsza 5 innych rzeczy, zobojętnienie i brak motywacji i energii jak na zadnym innym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×