Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Don Corleone dziś z rana zastanawiałam się ,czy nie wziąć 5mg,ale przetrzymałam i teraz jest lepiej.u mnie nerwica najbardziej odbija się na układzie pokarmowym;rozwolnienia,mdłości,wymioty.stąd skutki odstawienne pewnie też na tym będą polegać.z przerwami biorę paro od 12 lat i zawsze mi pomagało,jak biorę jest super,ale w wyleczenie to już nie wierzę.jak nie paro to będzie inny lek.nie mówię lekom nie,ale do zobaczenia takie moje podejście,a mam fajną rodzinkę,dzieci i nie chcę,aby dzieci widziały mnie w fatalnym stanie. więc jak wróci to szybciutko do psychiatry.tfu,tfu oby nie wracało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, pozdrawiam was wszystkich ;)

 

deoodeoo jak dlugo brales sertraline w dawce 100mg zamin przeszedles na paro, i jak dlugo jestes juz bez sertraliny ?

 

emilk ja tez bralem przez jakis czas Wenlafaksyne, super dzialala , ale tak mnie pobudzala, ze mialem wysoki puls i wysokie cisnienie, chodzilem caly czas nakrecony jak po jakis dragach :D Udaloo ci sie przejsc bez komplikacji z paro na wenlafaksyne ?

 

-- 14 maja 2015, 11:51 --

 

Czesc Feniksx, chodzi ci pewnie o branie , a nie o brak lekow :D

U mnie Ibu, Aspiryna czy Paracetamol nigdy nie mialy wplywu na dzialanie paroksetyny, natomiast nie toleruje zadnych srodkow antyalergicznych i cortisonu. Po kilku dniach ich zazywnia czuje sie jakby paro przestala dzialac.

 

-- 14 maja 2015, 11:53 --

 

Czesc Feniksx, chodzi ci pewnie o branie , a nie o brak lekow :D

U mnie Ibu, Aspiryna czy Paracetamol nigdy nie mialy wplywu na dzialanie paroksetyny, natomiast nie toleruje zadnych srodkow antyalergicznych i cortisonu. Po kilku dniach ich zazywnia czuje sie jakby paro przestala dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone, po co chcesz schodzić z paro jak jeszcze działa? Bo rozumiem że jeszcze działa na Ciebie ;)

 

Ludzie ktorym sie udalo na zawsze odstawic paro, pisali, ze ostatnie 10mg powinno sie schodzic po 1mg co 4-6 tygodni.

Jak jest możliwe tak podzielić paro. 10 mg na pół się da, 5 mg na pół jeszcze się chyba da a późnij jak :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jerzy ;)

Paroksetyna na mnie dziala juz 12 lat, nie mam lekow i natretnych mysli hipohondrycznych. Jest jednak kilka skutkow ubocznych, ktorych chcialbym sie pozbyc.

Przez okres brania paroksetyny przytylem 30 kilo, dysfunkcja seksualna i caly czas mam wrazenie, ze jestem uczuciowo znieczulony.

Jest kilka sposobow niskiego dozowania paroksetyny. Paro wystepuje tez w formie kropli i zawiesiny. Jesli nie ma dostepu do paro w tych formach jest jeszcze metoda rozpuszczania tabletek w wodzie i dozowanie szczykawka. Rozpuszczymy jedna tabletke 10mg w przykladowo 20 ml wody i bierzemy dziennie po 2ml co odpowiada 1mg paro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o branie... O paracetamol sie nie balem... Ale ibuprom to niby nzlp i niby trzeba poinformować lekarza.

 

Kolejne moje pytanie takie ze w ustach ślinianki tak jakby mi soe powiekszyly jedna jakby z policzka na zewnątrz wyszla czy to może miec cos wspólnego??? Ciągle mi sucho w gardle i ciągle mam chrypkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo , ziewanie to jest normalne przy SSRI, i to jest chyba najmniej uciazliwy skutek uboczny ;) 3 miesiace to stosunkowo nie dlugo, moze uda ci sie przeskoczyc na paro bez komplikacji, ale kazdy inaczej reaguje.

 

feniksx, nie moge nic powiedziec o sliniankach, bo nie mailem tego. Suchosc w gardle towarzyszy mi czasami do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, a nie masz zadnego zeba do wyleczenia ? mi tak slinianka wyszla przy wyzynaniu sie zeba madrosci...

 

 

jest tu jakas kobieta, ktora brala paro w ciazy ??

 

chcialabym porozmawiac...

biore te 10mg i niektorzy mnie strasza - troche sie przejmuje...ehh lekarz powiedzial, zebym nie przestawala brac, szczegolnie, ze dziala i ze poczatek ciazy i tak juz ja bralam, ale dawka jest mala....ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis 2 dzien 10 paro i dalej ok nawet jakos lepiej mozliwe to ?

- u mnie ładowanie Paro przebiegało bez żadnych uboków , coraz lepsze samopoczucie z dnia na dzień , minimalne na początku zwiekszenie małoistotnych czynności natrętnych . Od "pierwszej Tabletki " wiedziałem juz ,że to lek dla mnie . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym się bała brać ten syf w ciąży.

zawsze mówiłem ,że faceci mają lepiej ,,, :lol:

 

-- 14 maja 2015, 18:41 --

 

Ja osobiście bym się bała brać ten syf w ciąży.

to ty jesteś Babą ? :shock: KOT???

,,,albo ja mam schizy , albo Ty czujesz się babą , albo jesteś ,,,hu-j wie co Tu sie kręci ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie bo zwariuje...

Cały dzień byl zajebisty jestem w obcym miescie... Na szkoleniu firmowym.... Caly dzień spokój ani duszności ani niczego... Rano zjadłem śniadanie... Potem potem tylko ciemna herbatę. O 16 zamiast zjeść wsunelem pare delicji i kabanosa i pojechałem z dzieckiem na plac zabaw. 1,5h bylo ok!!!! Az tu nagle dorwał mnie ostry bol w mostku... Dostałem chrypki, swedzial mnie jakby mostek od dolu do samej góry szyi popijalem woda nic nie dawalo mialem uczucie jakby szyja w środku sie zamykala... Po czym napilem sie coca coli i przeszlo.... Po raz pierwsi nie spanikowalem.... Ale uczucie bylo pootworne... Czy to na pewno nerwica? Czy może niski cukier? Albo cos innego... O 18 zjadłem kolejny posiłek w aucie troche puścił bol mostka... Jestem w hotelu teraz i raz boli za chwile jest ok.... Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, dziekuje:) a jaka dawke bralas ?

 

denerwuje mnie to gdy ktos nie byl nigdy w takiej sytuacji i sie wypowiada...

 

tez mialam obawy po tym jak czytalam polskie fora, troche sie uspokoilam jak czytalam angielskie- tam wiele kobiet bralo nawet dawke 40 mg cala ciaze (tzn miesiac przed porodem odstawialy) i bylo ok ..

 

dzis bylam w urzedzie bez benzo !! zalatwilam wszystko, nawet bylam rozgadana...zauwazylam, ze po paro wzrosla mi pewnosc siebie- kiedys nie potafilam wyklocic sie o swoje, cicho i grzecznie siedzialam- a teraz potrafie powiedziec co mysle i to bez zajakniecia... dziwne uczucie...

nie bylo ataku, zawrotow glowy... a paro biore miesiac...

 

-- 14 maja 2015, 20:18 --

 

feniksx, a mierzyles kiedys cukier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, zapytalam o kobiety, ktore bedac w ciazy braly ten lek- a odezwal sie mezczyzna, ktory w ciazy raczej nie byl ;)

przeczytaj ze zrozumieniem to zdanie, ktoro zacytowalas- pytam o opinie ludzi, ktorzy byli w takiej sytuacji... ;))

 

feniksx, byc moze to jakis chwilowy spadek cukru i u ludzi zdrowych sie zdarza, chociaz obstawiam lekki atak nerwicy- moze cola byla chlodniejsza od wody? a zimny napoj pomaga w atakach- wiem po sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ tych leków na dorosłego rozwiniętego człowieka nie jest do końca poznany, nikt nie ma kontroli nad tym jakie zmiany zajdą w mózgu pod wplywem SSRI, skutki uboczne często wychodzą po wielu latach, a co tu dopiero dyskutować o wplywie ssri na płód. Ja nie chcę nikogo tu straszyć, takie mam zdanie po prostu. Można szukać badań na ten temat, choć te nie są też jasne do końca.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23280224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×