Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

a mi wyszły podbite próby wątrobowe choć w normie, tylko pakę tego cudu zjadłem, nie polecam smakołyku, lepiej sobie plejerka muzycznego kupić za cenę kuracji tym i najpewniej depresja bardziej zejdzie, albo nie wiem adidaski sobie kupić fajne jakieś...

tzn. nie no może jak ktoś ma w miarę ogarnięte życie, regularny rytm dobowy a trochę go gniecie depresja, ma czas i kasę to mu pomoże, tak jak mi pani dr odpowiedziała, że jeden jej pacjent sobie chwalił, że 3 miesiące mówił, że nic nie daje a ostatnio jakoś lepiej, zaczął sobie nawet biegać

facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czas na podsumowanie po 3 miesiacach.

 

Lek przestal na mnie dzialac 2 tygodnie temu w dawce na pol tabletki i stwierdzilem ze go odstawie (nie chcialem zwiekszac). I tu mamy plus prawie zadncyh objawow odstawiennych procz moze utrudnionego zasypiania przez 2.,3 dni.

 

Warto wziac pod uwage, ze po pierwsze lek mial mi pomoc w anhedonii (nie mam depresji i lęków obecnie), dwa ze prawdopodobnie jestem BPII wiec zarownoe dzialanie jak i metabolizm lekow w moim przypadku nie jest standardowy. Naleze do grupy lduzi ktorzy na niemal kazdy antydepresant reaguja szybko i mocno, po czym nastepuje oslabienie dzialania (typowe dla BPII swoaj droga)

 

Czas na podsumowanie:

Zalety:

1.Szybkie i w sumie wyjatkowe dzialanie.Poprawa apetytu,libido,checi do zycia,motywacji (niestety efekt niestaly)

2.Brak jakichkolwiek efektow ubocznych za wyjatkiem lekko nasilonego leku na poczatku i troce plytszego snu,ale to zalezy od osobniczje wrazliwosci.

3.Zero toksycznosci,ulatwia zasypianie

4.Latwe odstawienie

 

Wady

1.Koniecznosc wykonywanai badan

2.Efekt niestaly, koniecznosc zwiekszania dawki.

3.Tachyfilaksja czyli lek przestaje dzialac po pewnym czasie i trzeba zwiekszac dawke. A ze wieksze dawki moga byc toksyczne tak wiec nei ma zbyt duzego pola manewru.

4.Nie nadaje sie wedlug mnie dla osob z lekiem i nerwica.

5.Nie wiem czy nadaje sie do leczenia srednio i mocno nasilonej depresji.

 

Podsumowujac ja nazwalbym ten lek "rekreacyjnym antydepresantem", zarzucalem wieczorem i pozniej caly dzien byl taki hm "fajny", ale mozliwe ze mialem lekka odpowidz hipomaniakalna, duzo myslalem o seksie sluchalem muzyki godzinami.

 

 

Mam niestety taka hipoteze ze zarowno odwrotni agonisci jak i antagonisci 5HT2c to slepa uliczka bo prawdopodobnie powoduja upregulacje albo samego 5ht2c albo co o wiele bardziej prawdopodobnego innego systemu powiazanego z dopamina.

Albo taka moja chemia.

 

Wiem, ze to nieodpowiedzialne ale zaczynam brac wenlafaksyne bo tesknei za mania jak cholera a to jedyny lek ktory wkrecal mnie na orbite na dlugo a nie tylko na kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nie mówiłem, że to szit a nie lek? :mrgreen: (to ja miko84 :P)

 

artur1978 wg. wcześniej podawanych przez Ciebie badań antagoniści 5-HT2c nie powodują upregulacji, więc skąd Twoja teza? Poza tym z tego co opisałeś nie wynika by lek negatywnie wpłynął na system dopaminowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nie mówiłem, że to szit a nie lek? :mrgreen: (to ja miko84 :P)

 

artur1978 wg. wcześniej podawanych przez Ciebie badań antagoniści 5-HT2c nie powodują upregulacji, więc skąd Twoja teza? Poza tym z tego co opisałeś nie wynika by lek negatywnie wpłynął na system dopaminowy.

 

Nei wiem skad opinia ze to szit, zadzialal jak mial zadzialac ale z czasem nastapilo oslabienie odpowiedzi.

Biorac pod uwage relacje korzysci do skutkow ubocznych to ja uwazam ze na anhedonie co jakis czas bedzie ok, a ze mozgu nei odmienil no to rzecz oczywista. U Ciebie Mirta tez przestala dzialac a nie piszesz ze to szit;)

 

Badania badaniami a praktyka praktyka, musisz pamietac ze jest roznica miedzy in vivo a in vitro i czesto na przyklad downregulacja jednego systemu (na przyklad 5ht2c) powduje upregulacje zupelnie gdzies indziej.

Nie mozna wziac samego receptora poddawac go stymulacji i na tej podstawie wnioskowac jak bedzie dzialal taki zlozony mechanizm jak ludzki mozg.

 

Nie tyle wplynal negatywnie co przestal dzialac, zniknely dreszcze przy sluchaniu muzyki,pobudzenie seksualne etc. Ten efekt mialem niemal od pierwszych dawek wiec poczatkowo antagonizacja 5ht2c daje postulowany efekt. Ale z czasem jak widac nastapilo oslabienei odpowiedzi. Mamy teraz kilka mozliwosci

1.Upregulacja 5ht2c (zamiast downregulacji, in vivo to nei in vitro )

2.Mozliwe ze za dzialaneio leku odowpiada inny czynnik ktorego nei znamy

3.Mozliwe ze na moj nastroj maja wplyw inne czynniki (sezonowosc,bipolarnosc etc)

4.Organizm zachowuje homeostaze nie tylko przez jeden system (receptory 5ht) ale przez wiele systemow i jak dolozysz w jednym miejscu to zabierze w drugim.

 

Jak ktos chce sprobowac tego leku to ja bym namawial zeby nei wydawac kasy tylko wyludzic jakas probke i sprobowac mniejszych dawek. Jak pol tablety przez kilka dni nei zadziala choc troche to mozna da sobie spokoj.

 

 

No i oczywiscie hipomania, manii nikt normalny by nie chcial, ale mi to raczej nie grozi za mocno stapam po ziemi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia bierze się z wielu przeczytanych opinii ludzi o tym leku oraz tego, że sam go próbowałem. Mirtazapina to lek z wieloma skutkami ubocznymi, często nieskuteczny, ale w porównaniu do agomelatyny jest to lek który mogę polecić. To niebo a ziemia, agomelatyną lekarze nie leczą ciężkich depresji, w tym melancholijnych a mirtazapiną już tak. Nawet to w co celowali producenci ago - czyli działanie nasenne i poprawiające sen to szit, nikt tego leku na to nie stosuje.

 

Nigdy nikomu bym tego leku nie polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie uwazam zeby polecanie lub nie polecanie bylo w ogole moim zadaniem. Opisalem swoje doswiadczenia i tyle.

Na przyklad dla mnie mirtazapina duzo bardziej jest chujowa niz agomelatyna czy tianeptyna.Cholerny zamulacz, dziury w pamieci, sennosc kilkunastogodzinna, zestaw ubokow na poczatku brania jak po neuroleptykach,cholerne ssanie na cukier i zarcie. Ale nie wlaze w temacie mirty i nie pisze jaki to chujowy lek i jaki niewypal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 25mg Valdoxanu 8-my dzień. Został dołożony do 50mg Sulpirydu, który jakby pozostał z poprzedniej kuracji. Co mogę powiedziec- zniesiony lęk wolnopłynący ( u mnie miał formę takiego ataku paniki całodniowego), więc możliwośc funkcjonowania. Mogę znów jeśc, ale w ogóle nie mam jazdy na słodycze. Nastrój na razie kiepskawy, ale może usunięcie lęku wydobyło drugie dno. Zasypiam szybko, około czwartej budzę się, ale udaje mi się ponownie zasnąc, z tym że płycej. Rano się sama budzę.

Wielki plus - wejście bez katastrofalnych uboków ( z tego względu został dla mnie wybrany, bo Citabax mnie rozwalił na miesiąc i nie wszedł, odpadły też ze względu na nietolerancję Trittico, trójpierścieniowce i benzo, Sulpiryd przestał działac).

 

Po jakim czasie myślicie będzie można ocenic pełen efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 25mg Valdoxanu 8-my dzień. Został dołożony do 50mg Sulpirydu, który jakby pozostał z poprzedniej kuracji. Co mogę powiedziec- zniesiony lęk wolnopłynący ( u mnie miał formę takiego ataku paniki całodniowego), więc możliwośc funkcjonowania. Mogę znów jeśc, ale w ogóle nie mam jazdy na słodycze. Nastrój na razie kiepskawy, ale może usunięcie lęku wydobyło drugie dno. Zasypiam szybko, około czwartej budzę się, ale udaje mi się ponownie zasnąc, z tym że płycej. Rano się sama budzę.

Wielki plus - wejście bez katastrofalnych uboków ( z tego względu został dla mnie wybrany, bo Citabax mnie rozwalił na miesiąc i nie wszedł, odpadły też ze względu na nietolerancję Trittico, trójpierścieniowce i benzo, Sulpiryd przestał działac).

 

Po jakim czasie myślicie będzie można ocenic pełen efekt?

 

Sulpiryd przestal dzialac bo system dopaminowy juz sie dostosowal, dlatego tez pewnie ago nei ma dobrego wejscia.

Efekt zalezy od tego na czym Ci zalezy, jesli miales napady leku i juz nie masz to efekt chyba zamierzony?

Na nastroj jesli nie bedzie wplywu po 4 tygodniach to bym na cuda nie liczyl.

Plus bedzie taki ze odstawisz bez problemu ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 rozumiem, że opisujesz swoje doświadczenie z mirtazapiną i masz do tego prawo. Nikt Ci nie broni napisać tego w wątku mirtazapiny - właśnie takie opinie pozwalają wyrobić sobie zdanie. Dodam tylko, ale moja opinia jest znana - że mirtazapina to jedyny lek który u mnie zadziałał z wszystkich które brałem (a brałem prawie wszystkie, łącznie z nowościami) - to, że przestał też zaznaczam, z tego też powodu go aktualnie nie biorę. Jest to jednak lek dużo częściej stosowany niż ago której darmowymi próbkami servier zarzucił lekarzy (to zabawne, że lekarze do dziś mają te próbki - zazwyczaj daje się takie próbki gdy lek wchodzi na rynek, sam dostałem darmową próbkę miesięcznej dawki leku od lekarza...).

 

PS. Wiedziałem, że w końcu odstawisz ten lek - nie ważne jaki jest powód - samo to świadczy o jakości tego leku.

 

-- 09 maja 2015, 11:44 --

 

PS2. Zwiększony apetyt na mirtazapinie to widoczny znak jej silnej blokady 5-HT2c. Tego się nie przejdzie, te receptory są i będą związane z apetytem i lek który go nie zwiększa słabo je blokuje (przykład silnych antagonistów 5-HT2c - olanzapina, mirtazapina, mianseryna, amitryptylina, doxepina - wszystkie zwiększają apetyt). Ago słabo blokuje 5-HT2c to i nie zwiększa apetytu. Tego się nie da przeskoczyć. To receptory 5-HT2c na neruonach POMC w podwzgórzu są odpowiedzialne za apetyt i wydatkowanie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Tak sobie powiedziałam, że dam mu miesiąc na rozkręcenie. Tak, poziom lęku obniżony, ale liczę jeszcze na ustabilizowanie nastroju i pozostaniu na nim, bo docelowo chodzi o wyrzucenie Sulpirydu ze wzgl. na prolaktynę.

Myślisz, że odczuję wywalenie Sulpirydu?

 

Dostałam próbki od lekarza na sprawdzenie, czy wejdzie, ale tylko listek , więc musiałam wykupic receptę. Rozstrzał cenowy szokujący, ale udało mi się kupic opakowanie za 99 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 rozumiem, że opisujesz swoje doświadczenie z mirtazapiną i masz do tego prawo. Nikt Ci nie broni napisać tego w wątku mirtazapiny - właśnie takie opinie pozwalają wyrobić sobie zdanie. Dodam tylko, ale moja opinia jest znana - że mirtazapina to jedyny lek który u mnie zadziałał z wszystkich które brałem (a brałem prawie wszystkie, łącznie z nowościami) - to, że przestał też zaznaczam, z tego też powodu go aktualnie nie biorę. Jest to jednak lek dużo częściej stosowany niż ago której darmowymi próbkami servier zarzucił lekarzy (to zabawne, że lekarze do dziś mają te próbki - zazwyczaj daje się takie próbki gdy lek wchodzi na rynek, sam dostałem darmową próbkę miesięcznej dawki leku od lekarza...).

 

PS. Wiedziałem, że w końcu odstawisz ten lek - nie ważne jaki jest powód - samo to świadczy o jakości tego leku.

 

-- 09 maja 2015, 11:44 --

 

PS2. Zwiększony apetyt na mirtazapinie to widoczny znak jej silnej blokady 5-HT2c. Tego się nie przejdzie, te receptory są i będą związane z apetytem i lek który go nie zwiększa słabo je blokuje (przykład silnych antagonistów 5-HT2c - olanzapina, mirtazapina, mianseryna, amitryptylina, doxepina - wszystkie zwiększają apetyt). Ago słabo blokuje 5-HT2c to i nie zwiększa apetytu. Tego się nie da przeskoczyć. To receptory 5-HT2c na neruonach POMC w podwzgórzu są odpowiedzialne za apetyt i wydatkowanie energii.

 

Ja nie tylem nigdy na zadnym leku procz mianseryny i mirtazapiny,Po ago moja waga sie nei zmienila mimo ze jedzenie smakowalo lepiej.

Lek odstawilem, bo nie lubie brac chemii za dlugo. Wenlafaksyne tez kiedys odstawilem i coaxil tez bo ja nie potrzebuje ciagle byc na lekach, radze sobie wiekszosc czasu bez.

 

Mirta to brudny lek walacy po wiekszosci receptorow w mozgu z masa przykrych ubokow (a czasami zagrazajacych zyciu) trudna do odstawienia i hardkorowa przy wejsciu.

 

Agomelatyna przy tym to jak mercedes przy zuku na podstawie moich doswiadczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, no widzisz, a dla mnie bezproblemowa przy odstawieniu i całkiem łagodna przy wejściu. Nie zaburza libido, co już jest dużym plusem w porownaniu do ssri, a libido jest u mnie powiazane z emocjami i pewną energią ( i w cale nie tylko tą na tle seksualnym).

Jaka hardkorowa? Pierdoły opowiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, no widzisz, a dla mnie bezproblemowa przy odstawieniu i całkiem łagodna przy wejściu. Nie zaburza libido, co już jest dużym plusem w porownaniu do ssri, a libido jest u mnie powiazane z emocjami i pewną energią ( i w cale nie tylko tą na tle seksualnym).

Jaka hardkorowa? Pierdoły opowiadasz.

 

Woda tez nie zaburza libido wiec pij wode na depresje, po co przeplacac za leki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety Valdoxan odstawiony decyzją lekarza. Po wejściu na 50 mg nic się nie ruszyło poza pierwszym niewielkim efektem, jeśli się nie rozkręcił przez prawie 2 m-ce to dalej nie pójdzie. A pojawiły się skutki uboczne w postaci min. strasznych porannych wymiotów.

Można lek wypróbowac (może komuś pomoże) ze względu na niewielkie uboki wchodzenia leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×