Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przedstawię dziś trzy książki.

Dean Koontz Bez Tchu.Dla mnie średnia.No może dobre były, te wątki z tymi stworami.

Christopher Ross Mój Przyjaciel Wilk.Też nie arcydzieło.Ale mi się podobała.Ze względu, na opisy wilków.

Poul Anderson.Zaklęty Miecz.Bajeczna,piękna Fantazy.Bogowie Nordycy.Elfy,trolle,krasnoludy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry kryminał. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo polubiłam głównego bohatera - agenta Willa Trenta.

Abigail Campano wraca do domu i na progu swojej sypialni znajduje zwłoki dziewczyny. Myslac, że to jej córka, zabija domniemanego zabójcę, którego zastała na miejscu zbrodni. Agent Will Trent wraz z przydzieloną mu do pomocy młodą policjantką musi rozwiązać trudną sprawę, dysponując jedynie wątpliwymi poszlakami. Wszystko się komplikuje, gdy okazuje się, że oprócz morderstwa doszło także do porwaniaa Kolejna doskonała powieść mistrzyni thrillera, w której oprócz trzymającej w napięciu fabuły i zaskakujących zwrotów akcji znajdujemy poruszający, pełen goryczy portret niezwykłego policjanta, a także wstrząsającą analizę zbrodni i rachunku, jaki trzeba za nią zapłacić.Powieści Karin Slaughter, przełożone na 23 języki, nieustannie goszczą na liście bestsellerów aNew York Timesaa. Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotychczas Niewiernego, Przywilej skóry oraz Tryptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Bonda totalnie mnie rozczarowała.Nie podoba mi się język którym ksiązka jest pisana . Po więcej ksiązęk tej pani nie sięgne.Ogrom pracy wykonanej przez autorkę nie przełożył się na jakość książki. Nie ma iskry, która wciąga i nie pozwala odłożyć książki na bok, dopóki nie skończy się czytać.

 

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.

Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju "Dziewczyna z północy" - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylam w nocy .Taka ksiązka z drugim dnem , spory nacisk na portrety psychologiczne bohaterów.Ogromnie mnie wciagneła.

 

Pewnego dnia – rzecz się dzieje w Trójmieście – znika dziewczyna. Po roku bezowocnych poszukiwań młoda dziennikarka rozpoczyna własne śledztwo. Kim jest zaginiona Sylwia? Kto ponosi winę za jej zniknięcie? W tej błyskotliwie skonstruowanej, bogatej w obserwacje obyczajowe i świetnie napisanej historii nic nie jest jednoznaczne. Wątek kryminalny to tylko pretekst, bowiem od pytania o winnego tragedii ważniejsze okazuje się odkrywanie głęboko skrywanych rodzinnych tajemnic.

 

00030FEE_original_5C3F30C09FE927D5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Domek dla lalek David Hewson

 

Naprawdę dobra książka, chociaż na początku akcja trochę się wlecze, a i końcówka [spoiler!!] trochę dziwna, bo mija zaledwie kilka dni od odnalezienia, a dziewczyna po takiej traumie, jaką przeżyła, zachowuje się całkiem normalnie, jakby już dawno temu przeszła terapię i była całkowicie zdrowa. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

detektywmonk, czasami wydaje mi się, że czytasz co najmniej jedną książkę dziennie. :P Ile ty potrafisz przeczytać stron na godzinę? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie .Jeśli się już raz poznało książki Nesbo, to ciężko się od nich oderwać.

 

Komisarz Harry Hole po kolejnej wpadce alkoholowej otrzymuje wypowiedzenie, ale z uwagi na okres urlopowy zostaje jeszcze włączony do śledztwa, które prowadzi komisarz Tom Waaler.

 

Hole podejrzewa Waalera o związek ze śmiercią koleżanki-policjantki, Ellen Gjelten, ale wciąż nie ma na to dowodów. Harry Hole tropi seryjnego mordercę, który zastrzelonym przez siebie ofiarom odcina kolejne palce u rąk, a na miejscu zbrodni zostawia znak – pentagram. Hole odkrywa, że miejsca zbrodni układają się na planie Oslo w kształt pięcioramiennej gwiazdy.

 

pentagram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×