Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nadmierne objadanie się


Sorrow

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to mam w ogóle fajnie. Od czasu gdy zajadałam się moklobemidem i mi się przez niego przytyło chłonę tłuszcz z powietrza. Nie ważne ile jem, a mogę nawet nie jeść wcale waga ani drgnie. I tak, robiłam badania hormonów, wszystko gra, a ja chłonę zwyczajnie tłuszcz. Ćwiczę, przeszłam na racjonalną dietę i ani grama w dół. Tak więc w moim wypadku jedzenie czy nie jedzenie odniesie ten sam efekt, tak mnie pięknie załatwił moklo. Najlepsze jest to, że w ogóle nie jadam słodyczy. Jedyną słodką rzeczą jaką spożywam jest cukier do herbaty. Zwyczajnie nie mam ochoty na slodycze. Ale i tak to niczego nie zmienia, przytyłam i nic z tym mogę zrobić. Nie trzeba więc nadmiernie się objadać żeby waga szła w górę, przynajmniej macie z tego jakąś przyjemność, bo jedzenie smacznych rzeczy jest przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że dopóki nie zacznę jeść, to jest OK, ale jak już wsadzę do paszczy, to :hide: ( nie mogę przestać jeść ).

Poza domem też raczej niczego nie konsumuję :? Dawniej zdarzało się, dopóki fobia nie dała o sobie ponownie znać.

Inna rzecz, to dziwnie się czułam jedząc coś w towarzystwie innych ludzi ( nie mówię tu o rodzinie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kobiety maja z tym problem :P Otwieram właśnie kolejną pakę z ciastkami. Bo do filmu, wieczorem, jest fajnie coś zjeść. Co drugi- trzeci dzień potrafię zjeść litr lodów w ciągu jednego wieczora. Chipsy, frytki, czasami pizza.

 

A pomyśleć, że miałem iść na siłownię. Na razie jednak moja motywacja jednak gdzieś zanikła. To chyba też przez pracę...za dużo na nocki, gdzie by się komuś później chciało zap...dalać coś podnosić, gdy trzeba się wyspać, żeby za paręnaście godzin znowu wrócić do tego kołchozu :roll:

 

Na szczęście, na razie się trzymam i nie jestem gruby. Chociaż chyba i tak przytyłem. Do 60 kilo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, na razie się trzymam i nie jestem gruby. Chociaż chyba i tak przytyłem. Do 60 kilo :lol:

 

nie no to stary, brukiew do filmu na ząb, odłóż te ciastka, ale już, my tu grubasów nie chcemy na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hobbyturysta, co Cię tak dziwi, że mam otwór gębowy :shock: Hobby :nono:

 

barikello, już miałam napisać, żebyś zamiast klasycznych lodów, przerzucił się na sorbety owocowe, bo mają zdecydowanie mniej kalorii, ale widzę, że póki co nie ma takiej potrzeby ;) Szamaj na zdrowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to stary, brukiew do filmu na ząb, odłóż te ciastka, ale już, my tu grubasów nie chcemy na forum :)

 

Lepiej tak nie pisz, niektórym może się zrobić przykro, mimo, że Twoje słowa nie są kierowane bezpośrednio do jakiejś jednostki :P

 

Spoko, do grubasa mi daleko. 171/60.. chyba trzymam się w normie :mrgreen: Aaaa, no i wiem, że jestem mały 8)

 

To dziś zjem tą paczkę i od maja się zabieram za siebie... :pirate:;) Tym razem, po raz 10000000000 i ostatni. Na pewno :!:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, do grubasa mi daleko. 171/60

 

dziewczyna nie byłaby jakoś szczególnie zabiedzona, ale u chłopaka pachnie niedowagą. choć nie wiem, jakiej jesteś budowy, nie będę wyrokować ;) powodzenia w postanowieniach :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej to jest skandal żebym w 21 wieku nie mógł sobie podejść do przychodni i odessać tłuszczu z brzucha, miałbym przynajmniej trochę taki biedokaloryfer jak ci niedożywieni gimnastycy rosyjscy czy chińscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. :lol: Ostatnio zakładałam spodnie, kupione już jakiś czas temu, a które niedawno przyniosłam od krawcowej (bo jak zwykle za długie nogawki). I co? I oczywiście w domu nie mogłam ich porządnie wciągnąć na tyłek no i tak pociągnęłam, że... wyrwałam szlufkę i zrobiła się tam dziura. :lol: Wszystko przez to obżeranie... :-| Z jakichś 15 par spodni wcisnę się teraz może tylko w kilka. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rosnę w oczach. Dodatkowo moje objadanie się trwa cały dzień lub nawet kilka dni ;/ I jest to na zasadzie jem jak prosiak wszystko co słodkie a potem śpię i w kółko ;/ Wymiotować nie potrafię więc TO wszystko odkłada mi się na brzuchu. Na szczęście spodni nie noszę. A legginsy łatwiej się dostosowują. Lekarz powiedział mi, że te ataki spowodowane są małą ilością tłuszczu w moim ogólnym składzie ciała. Na urządzeniu TANITA pokazało mi, że zawartość tłuszczu w organizmie moim to 6% a powinno być minimalnie 20. Niby mam 10 kg tłuszczu za mało. Ale ja k. mac nie chce tłuszczu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rosnę w oczach. Dodatkowo moje objadanie się trwa cały dzień lub nawet kilka dni ;/ I jest to na zasadzie jem jak prosiak wszystko co słodkie a potem śpię i w kółko ;/ Wymiotować nie potrafię więc TO wszystko odkłada mi się na brzuchu. Na szczęście spodni nie noszę. A legginsy łatwiej się dostosowują. Lekarz powiedział mi, że te ataki spowodowane są małą ilością tłuszczu w moim ogólnym składzie ciała. Na urządzeniu TANITA pokazało mi, że zawartość tłuszczu w organizmie moim to 6% a powinno być minimalnie 20. Niby mam 10 kg tłuszczu za mało. Ale ja k. mac nie chce tłuszczu :(

 

Dopóki będziesz z tym walczyła i się sprzeciwiała to będzie tylko gorzej. Spróbuj pomyśleć, że musisz mieć ten tłuszcz do prawidłowego funkcjonowania, a te 20% nie oznacza otyłości 20. stopnia. Z tym objadaniem chodzisz gdzieś do psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rosnę w oczach. Dodatkowo moje objadanie się trwa cały dzień lub nawet kilka dni ;/ I jest to na zasadzie jem jak prosiak wszystko co słodkie a potem śpię i w kółko ;/ Wymiotować nie potrafię więc TO wszystko odkłada mi się na brzuchu. Na szczęście spodni nie noszę. A legginsy łatwiej się dostosowują. Lekarz powiedział mi, że te ataki spowodowane są małą ilością tłuszczu w moim ogólnym składzie ciała. Na urządzeniu TANITA pokazało mi, że zawartość tłuszczu w organizmie moim to 6% a powinno być minimalnie 20. Niby mam 10 kg tłuszczu za mało. Ale ja k. mac nie chce tłuszczu :(

 

Dopóki będziesz z tym walczyła i się sprzeciwiała to będzie tylko gorzej. Spróbuj pomyśleć, że musisz mieć ten tłuszcz do prawidłowego funkcjonowania, a te 20% nie oznacza otyłości 20. stopnia. Z tym objadaniem chodzisz gdzieś do psychologa?

 

 

 

Chodzę do psychoterapeuty, Jest to terapia psychoanalityczna ale nie czuję żeby mi to pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milena.ana, psychoanalityczna należy do jednych z najdłuższych terapii. Niektórzy widzą pierwsze efekty dopiero po roku :? Ale to też dużo zależy od indywidualnego przypadku! Jeżeli masz dobry kontakt z terapeutą, to nie zrażaj się brakiem efektów ... przyjdą z czasem ;)

 

Dopóki będziesz z tym walczyła i się sprzeciwiała to będzie tylko gorzej.

Bardzo podobny mechanizm do nerwicy natręctw ( czy jak kto woli zaburzeń OCD ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do psychoterapeuty, Jest to terapia psychoanalityczna ale nie czuję żeby mi to pomagało.

 

Ja też chodziłam na tą terapię i nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale mi zajęło prawie 2 lata, zanim zaczęło się cokolwiek zmieniać. Mimo wszystko uważam, że to nie były stracone lata i wiele mi uświadomiły, choć zdaję sobie sprawę, że prędzej czy później będę musiała kontynuować terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×