Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo efekty terapeutyczne po odstawieniu parosketyny 20mg. się utrzymują? Nie biorę leku dłuższy czas, a dalej się czuję tak jakbym ją brał. Nie mam obsesji myślowych, lęków, jestem znieczulony oraz całkowity brak libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem miesiąc, potem wróciłem do leku na dwa tygodnie, bo chciałem jeszcze większej pewności siebie oraz go doskonale tolerowałem, ale za drugim podejściem, lek w połączeniu z sulpirydem zaczął mnie zamulać, że leżałem jakby w letargu przez pół dnia, więc od kilku dni nie biorę.

 

Akurat ze znieczulicy psychicznej, ani seksualnej się nie cieszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@padaka, jak dlugo brales paro zanim przerwales na miesiac ?

Paroksetyna ma krotszy czas połowicznego rozpadu , jest to okolo 24h. Jest to krocej niz inne SSRI. Dlatego ma takie silne symptomy odstawiennicze.

Efekt terapeutyczny po naglym pdstawieniu trwal u mnie okolo 5-7 dni, potem zaczyna sie niesamowita jazda, dlatego trzeba powoli eliminowac.

Mysle, ze jak minely 2 tygodnie, to nie masz sie czego obawiac.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, trudno Ci coś doradzić, ja bym w pierwszym trymestrze spróbowała jednak nie brać. Pierwsze 2-3 tygodnie są jeszcze bezpieczne, ale później to być albo nie być dla rozwoju dzidzi. A raczej nie bez powodu paro jest w kategorii D. Stres związany z nerwicą zamienisz w pewnym stopniu na stres czy nie zaszkodzisz maluchowi.

Ale może mówię to przez pryzmat własnych doświadczeń, jak byłam w ciąży nerwica odpuściła błyskawicznie, czułam się super nawet jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem.

Gdybym miała męczyć się wtedy z atakami paniki szczerze mówiąc nie wiem, jaką podjęłabym decyzję.

 

w-tek-dla-kobiet-w-ci-y-lub-dla-planuj-cych-ci-t116.html

Łapaj linka, tu masz więcej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore paro juz 4 tygodnie ,od 2 tyg w dawce 60 mg,do tego flupentiksol w niskich dawkach,narazie brak poprawy w samopoczuciu,czy jest szansa ze lek zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, witam was wszystkich serdecznie ;)

 

@padaka, nasilenie symptomow odstawienniczych zalezy glownie od dlugosci terapii i od jej dawki. Jesli brales paro tylko 4 miesiace, a potem na 4 tygodnie przerwales , to mysle , ze nie bedziesz mial jakis wiekszych problemow ;)

 

@Zbychu, u mnie bylo tak, ze pelny efekt paro dala po 6 tygodniach, a jak zwiekszam dawke to czekam okolo 3 tygodni na polepszenie.

 

Mam takie organizacyjne pytanie, szukam i nie moge znalezs funkcji obserwowania watku ?????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Patryk29 napisal, 60 mg to juz dawka maksymalna. Jak juz wczesniej wspomnialem, biore paro od 12 lat i dawka 20 mg zawsze mi pozytywnie stabilizowala nastroj.

Jak pojawily sie dramatyczne wydarzenia ( smierc w rodzinie ) zwiekszylem dawke do 30 mg i jest dobrze.

 

@Zbychu1977, a jaka dawke brales i jak dlugo, zanim wskoczyles na 60 mg ?? W niektorych przypadkach trwa naprade dlugo zanim paro zacznie w pelni dzialac, cierpliwosc jest wskazana ;) Czym wieksza dawka, tym ciezej bedzie ci ja potem wyeliminowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kalebx3, witam Cie ;)

 

Paroksetyna u mnie zlikwidowala w 100% moje hipohondryczne, obsesyjne myslenie o chorobach, bo to byl glowny powod moich depresji.

Brak natretnych mysli spowodowal u mnie poprawe nastroju i ustapienie depresji.

 

Co masz na mysli piszac, ze na poprawe nastroju sa inne leki ?

 

@ feniksx, o jaki atak ci chodzi, sorry , ale nie sledzilem twoich poprzednich postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje,ataki nerwicy lekowej, objawiają sie uderzeniem goraca za mostkiem dusznosciami mam wrażenie ze nie mogę oddychać kub jakby serce sie zatrzymalo... To ciepło narasta, sucho q ustach, po chwili bol glowy... Czy taki atak jakbym go nie opanował może spowodować zawal lub wylew ???

 

Ogólnie czy po lub w trakcie ataku można no wiecie co wywinąć orła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz mija miesiąc odkąd biore paro i jak do tej pory nie ma pozytywnych rezultatów, w sumie nic nie ma bo ja nie mam ani lęków ani żadnych skutków ubocznych leku. miało to zlikwidować duszności które mam a jest 0 poprawy. nie pomógł citalopram i nie pomaga teraz to. czy to może oznaczać że jeśli nie odczuwam żadnych działań leku to nie jest to zaburzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodam ze mam ciekawe zjawisko bo normalnie mialem puls 85-95. A właśnie w tej chwili sobie zmierzylem i mój puls wynosi 58.... Jakim cudem tak nagle spadł??

 

-- 08 maja 2015, 23:02 --

 

Lekarz mi tez mówi ze to tylko psychosomatyczne objawy, ale nie zmienia to faktu ze ciśnienie i puls rosną podczas nerwowych sytuacji....

Nie wiem jak bardzo bo nigdy nie zbadano mi co i jak się dzieje, sam tez nie jestem wstanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, ja tez bylam w szoku gdy po niecalych 3 tyg na paro puls zmniejszyl mi sie z 85/90 do 65 :)

teraz znow podskoczyl, ale jestem w ciazy wiec to normalka...

 

ps : bylam dzis u weterynarza bez benzo i nie ucieklam! bylo duzo stresu raczej to byl lek przed lekiem ale nie ucieklam i nie czulam sie tak potwornie jak zwykle...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Paro od 2 tyg widze poprawe ale poranki sa kiepskie... Razem z paro na wieczor biore miansec 20mg ktore biore od 2 miesiecy przy ostatniej wizycie u psychiatry lekarz zapytal czy nie myslalam o tym zeby odstawic ten miansec jak zaczynam paro ale ja chcialam miec cos na spanie bo po tym latwiej mi sie zasypia... Mam pytanie czy moje gorsze poranki moga byc spowodowane przez miansec? Gdzies przeczytalam ze inne leki moga zaburzan odpowiednie dzialanie paro... Jak myslicie lepiej odstawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie za to boli głowa... Mam uczucie jakby na puchla i rano obojętnie jakbym jej nie polozyl na poduszce było to nie komfortowe...

Jesli obniza mi tak puls tzn ze zaczyna działać??? Bo jeszcze jakiś super efektów nie czuje... Najgorzej jest w pracy... Tam mnie dopadają duszności, bole mostka, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim2 tak, moga byc senne, przytłumione poranki po miansec, bralem krótko kiedys, ale mialem podobne odczucia. Nic wiecej nie wiem czy minie i kiedy minie

 

Poza tym, jak mina skutki oboczne po paroksetynie, to tez sie lepiej śpi, ja zasypiam kiedy chce i budze sie rano wypoczęty, bardzo dobra zasługa w tym paroksetyny, która tez normuje sen (ktoś kiedyś tu o tym mi napisał)

 

Pozdrawiam, dobrego weekendu dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×