Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, Też miałem masakryczne objawy po odstawieniu wenlafaksyny. Pisaliśmy już zresztą o tym. Teraz na sertralinie czuję się podobnie do tego jak Ty się czułeś i tak jak opisujesz, tzn. "tryb zombie". Ale jak narazie to tylko uboki bo biorę dopiero tydzień. Pisałeś, że zauważyłeś u siebie działanie wenlafaksyny na lęki także jakoś tak na Ciebie działała. Długo ją brałeś?

 

-- 07 maja 2015, 18:20 --

 

Jak się sprawuje fluo? Nie nasila lęków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słuchajcie bo ja chyba złą porę wybrałem na ten lek, skoro tyle trzeba czekać na efekt, a w robocie nikt na nikogo nie czeka, każdemu się spieszy i jest mi bardzo ciężko w ogóle wytrzymać od gwizdka do gwizdka...do rzeczy: wziąłem 3 tabsy 37,5mg, to może lepiej jak już nie bede brał wróce z powrotem do 20mg paro i poczekam z wenlą jak będę miał luźniejszy okres? co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, ja bym poczekała na luzniejszy okres. Sama mam w pracy teraz po urlopie mega roboty i jeszcze biore hormony (Sprawy kobiecie ) tez ciezkawo, ale nie poddaje sie i do przodu :mrgreen: ale wiadomo jak sie nie czujesz na siłach to bierz. U mnie srednio ale ja jestem mocny zawodnik i zostaje przy 75 mg. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Zastanawiam się dlaczego musiałem czekać tak długo na zaskoczenie wenli. Przecież lekarze twierdzą, że te leki zaczynają działać znacznie wcześniej. Prawdopodobnie gdybym zrezygnował wcześniej z tego leku to pisałbym teraz na forum, że to niezły szit i, że żałuję, że go kiedykolwiek brałem. Ale przekonałem się, że to jak narazie najlepszy lek pod słońcem jaki brałem ;) Swoją drogą ilu jest takich którzy przedwcześnie rezygnowali z wenli sugerując się tym co mówią lekarze na temat czasu kiedy lek zaczyna działać. Być może i u tych osób po jakimś czasie wenla by zaskoczyła.

 

-- 07 maja 2015, 17:03 --

 

MalaMi1001, To jednak po tej dwudniowej przerwie już wszystko się ustabilizowało? :smile:

 

u mnie jak wenla działa to sa poty nocne, teraz tak sie poce, ze włosy, skora, cała pociel, poszewka, przescieradło i łozko mokre.... :mrgreen: ale dzieki temu lepiej.

 

-- 07 maja 2015, 21:14 --

 

jetodik, to byłaby zmiana leku? Bo właściwie wszystkie psychotropy długo się rozkręcają, także zawsze trzeba poczekać na 100% efekt.
napisał ze powrot, wiec powinien mu pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak Wam mija dzien ? Ja mam narescie prawie 4 dni wolnego. Nie wiem czy wskocze na wenli na 225, mam tabletki, do tego clony i inne wynalazki :D :D :D :D :D . Kratom wymiata a mam tego 8 odmian, poki co probowalem dwoch, niebo w gebie.

Wenla potrzebuje duzo czasu aby dobrze zaskoczyla, ja czuje ze pomalutki niweluje mi leki i ciagly natlok mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z znowu jak nie wesm wenli jeden dzien to mam takie koszmary ze wstaaje totalnie mokry nie wiem jak bedzie z odstawka mysle ze jak wskocze odrazu na inny lek to bedzie ok novymivo, skad to zalatwiles ??

Od magika ;), mowie i mam co chce, dostep w sumie do wszystkiego. OD malego to takie moje hobby ;), pierwsza roslina jaka uprawialem za malolata to byla salvia divinorum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo słyszałam, że amfetamina podana per rectum działa też antydepresyjnie. A w ogóle to polecam działkę owej fety i jakiś dobry IMAO, efekt antydepresyjny murowany, a i pobudzi właściwie. :roll:

 

agusiaww ja też się pocę na wenli, czasami budzę się lekko mokra, ale najgorzej było na sertralinie, wtedy budziłam się całkowicie przemoczona, łącznie z pościelą i prześcieradłem. Przy wenli to chyba zależne jest od dawki, biorę narazie 75mg i nie jest z tym najgorzej, ale pamiętam, ze kiedyś na 225mg było podobnie jak na sertrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień,teraz wskoczyłam od dwóch dni na 300mgxl z zalecenia lekarza,kiedys juz brałam taką dawkę. Kiedy to zacznie działać,mam straszny lęk jadłowstręt i mega dół. To normalne ,że po 2 tygodniach nie brania weneli(w tym czasie paro)ona się na nowo tak dlugo rozkręca? Chyba powinna odrazu zadziałać,nie wiem po co wchodzialam w paro bo bylo dobrze i wszystko spieprzylam tą zamianą. bez benzo nie funkcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo słyszałam, że amfetamina podana per rectum działa też antydepresyjnie. A w ogóle to polecam działkę owej fety i jakiś dobry IMAO, efekt antydepresyjny murowany, a i pobudzi właściwie. :roll:

 

agusiaww ja też się pocę na wenli, czasami budzę się lekko mokra, ale najgorzej było na sertralinie, wtedy budziłam się całkowicie przemoczona, łącznie z pościelą i prześcieradłem. Przy wenli to chyba zależne jest od dawki, biorę narazie 75mg i nie jest z tym najgorzej, ale pamiętam, ze kiedyś na 225mg było podobnie jak na sertrze.

 

u mnie jak jest działanie wenli to tak sie dzieje. A akurat mam nasilone objawy, bo biore hormony ktore rozwalaja moj organizm, teraz to juz jestem 100% pewna ze u mnie depresja i nerwica wspolistnieja z zaburzeniami hormonalnymi, tyle ze tak naprawde to nie ma jak tego leczyc oprocz stosowania antydepresantow i uspokajajacych lekow.

 

Tu jest taki artykulik, niezbyt jakis zaawansowany ale wg mnie to prawda http://www.cps.org.pl/czytelnia/psychologia/depresja/129-zaburzenia-hormonalne-w-depresji

 

jakby zbadac np ANA to sa p/ciala immunologiczne (tak mniej wiecej) ciekawe u ilu osob by wyszły pozytywne itd itd itd. A czasami wlasnie np jak sa wahania estrogenow u kobiety to nawet nie musi wychodzic we krwi bo to sa takie czastkowe itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala w trawie, Pisałem już Tobie, że po 2-tygodniowej przerwie od wenli jest tak jakbyś zaczynała ją brać od nowa. Nie ma czegoś takiego, że skoro brałaś ją już wcześniej to teraz zacznie działać od razu. Czekaj cierpliwie na działanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velafax o natychmiastowym dzialaniu, poki co biore 150 mg i chyba nie zwieksze dawki, boje sie zamulenia. Po 6 tyg czuc ze sie rozkreca. Fobia tez zmalala, jestem chyba na dobrej drodze. Zatwardzenia tez minely, apetyt wrocil, cisnienie tez juz opadlo, chyba jest ok. Poczekam jeszcze pare tyg i ew zwieksze dawke. No i co ciekawe= bardzo mam ochote na slodkie, czekolada itp, kiedys to nie jadlem tyle, raz na jakis czas, a teraz to normalnie moge zjesc 2 czekolady na raz. Nie ze jestem glodny ale mi smakuje :D. Dzisiaj robilem moto i sie usmiechalem, nie balem sie ze ludzie mnie obserwuja z okien itp, jest chyba oki i mam nadzieje na wiecej. Depresja tez pomalu odchodzi do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, tylko nie objadaj sie slodkim bo pozniej bedziesz musial, jak ja brac fluo zeby schudnac. :mrgreen:

Spoko ziomek, poki jeszcze pracuje i chodze na silke to tycie mi nie grozne. Ostatnio i tak mam diete i juz zrzucilem 5 kg :D -minus 400 kcal dziennie. Zreszta za mna nie nadarzysz ja moja wage moge 3-4x w roku zmieniac i tak sie kiwam. Raz 80 raz 110 jak w kalejdoskopie, lata treningow i diet wiem jak grac aby wygrac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, powaznie masz dostep do kazdego leku ?? Np sele czy leki na adhd tez Ci przepisze ??

Sele nie chcial mi przypisac ale jakbym sie uparl to by mi dal, na adhd bez problemu, sek w tym ze mam do niego dostep tylko 1x na 3 miesiace i wtedy robie "zapasy" :D

ps- sele nie bylo pod kogo przypisac jak wiesz o czym mowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×