Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, bardzo dawno mnie tu nie było jakoś nie miałem głowy do forum, szukania chorób itp. , ale znów wszystko wróciło, od 4 dni jest ze mną bardzo źle. Ostatnio bardzo szybko się męczę, pocę, nawet zwykłym spacerem, serce telepie, prawie zemdlałem i zadzwoniłem po pomoc do rodziny jak szedłem ulicą. Od kilku dni nie wychodzę z domu, bo boję się, że znów mi się to przytrafi. Tego samego dnia bardzo spadło mi ciśnienie i bałem się, że umrę, dzisiaj dla odmiany mam wysokie ciśnienie , słyszę jak serce bije, mam kluchę w gardle i jestem jakiś otępiony, pytanie do Was, czy to nerwica daje mi znów w kość czy znów mam zacząć robić badań, ostatnia morfologia 3 miesiące temu wyszła dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milii89 - przeciez lekarz n ie zaszkodził by dzieciątku, oni sie znaja na tym wiec wiedza co robic skoro masz brac to bierz i sie nie zamartwiaj:) bedzie dobrze dzidzius bedzie zdrowy , trzymma kciuki zeby to byl chlopiec. Tez musze oprzestac macac te rzekome wezły... ale juz tak sie porzyzwycziaąłm ze tylko mi tam rece ciagle wedruja;/ Aurelitka a pod pachami tez miałas badane usg?? tam masz jakies odczynowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milii89 - przeciez lekarz n ie zaszkodził by dzieciątku, oni sie znaja na tym wiec wiedza co robic skoro masz brac to bierz i sie nie zamartwiaj:) bedzie dobrze dzidzius bedzie zdrowy , trzymma kciuki zeby to byl chlopiec. Tez musze oprzestac macac te rzekome wezły... ale juz tak sie porzyzwycziaąłm ze tylko mi tam rece ciagle wedruja;/ Aurelitka a pod pachami tez miałas badane usg?? tam masz jakies odczynowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam jak Ty sinster.Badania zawsze mozna zrobic zeby wykluczyc niektore choroby,chociaz to i tak pewnie stres :D..Ja np mialem skierowanie na usg,tyle ze mam wade nerek wiec to tez moze dawac takie objawy+ malo sie ruszam jak na osobe w moim wieku.Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nerki pomniejszone mam torbiele jakies i polipa na pecherzyku zolciowym :-).Plus jestem szczuply i malo ruchu,za jakis miesiac mam miec ponowne usg.Jeszcze bylem u okulisty i biore leki na nadcisnienie :-)..A przed badaniami i tak kazdy u mnie w domu mowil,ze to tylko nerwica: D..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, ojej biedna Coreczka, obserwuj i jak cos to odrazu trzeba antybiotyk i bedzie dobrze...skad te kleszcze sie biora u takich malych dzieci ?:o i o tej porze roku ...brr..

bedzie dobrze wszystko :*

 

sinister, a zelazo/ ferrytyna/ tarczyca ? wszystko ok ? moze przemeczenie ??

 

mam nadzieje, ze lekarz wie co robi... jak tlumaczyl kobiety na wyzszych dawkach maja albo obnizana dawke na czas ciazy albo rezygnuja z leku przed zajsciem w ciaze... bo juz na dobra sprawe biore ten lek miesiac w ciazy ale na szczescie w malej dawce wiec powiedzial ze jakby cos mialo zaszkodzic to juz by zaszkodzilo...

powiedzial, ze widzi we mnie poprawe i ze to jest najwazniejsze, bo moj zly stan psychiczny moglby bardziej zaszkodzic dziecku i mi niz ten lek...

ucieszylam sie kiedy powiedzial, ze widac po mnie poprawe, chociaz sama do konca tego nie czuje...no ale bylam dzis w przychodni bez benzo i nie mialam uczucia zeby uciekac :)

 

buziaki :**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, tam nie miałam nic badane, rzekomo czuje węzeł po prawą pachą, ale też przypadkowo odkryłam to jak miałam schizę, ale lekarka dwa razy tam macała i powiedziała że jest ok

ja podświadomie mam, że to przerzut z pieprzyka, ale to już chyba irracjonalne jest bo dermatolog nie kazała się przejmować tym pieprzykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha tarczyca przebadana od a-z. co do zelaza to w morfo wyszlaby niedokriwstosc a nie mam. no ale nerwica raz moze powodowac przemeczenie innym razem nadpobudliwosc, cialo szuka sobie odpowiedzi na stan psychiczny i atakuje rozne narzady itp, jestesmy w ciaglym napieciu, to reakcja organizmu na stan walcz badz uciekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, wlasnie niedobor zelaza nie zawsze wychodzi w morfologii i w badaniu zelaza dlatego bada sie ferrytyne.

jesli chodzi o omdlenia to moze byc jeszcze kregoslup szyjny, jesli te rzeczy sa wykluczone to prawdopodobnie nerwica...

ja ciagle poza domem mam wrazenie, ze zaraz zemdleje... to okropne uczucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, mi sie wydaje, ze wszystko od nerwicy masz.... Bo ja mam czasem podobne akcje. Nie tak dawno, mialam takie oslabienie, ze wejscie doslownie na 4 schodki powodowalo mega zmeczenie i taką zadyszke. W sumie nawet jak szlam po prostej drodze, to po paru metrach bylo to samo. Nawet podejrzwealam niewydolnosc serca, bo to juz bylo dziwne jak na nerwice.

Ale co... po 2 czy 3 dniach samo minelo :) (wlasciwie jak minely mi stresujace wydarzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bylam teraz na to przygotowana... myslalam, ze Cora robi sie starsza, ja wreszcie troche odpoczne od tych obowiazkow zwiazanych z malutkim dzieckiem i dopiero gdzies za 5 lat zdecyduje sie na kolejne... teraz ledwo wychodze z domu tak mnie strach paralizuje...nie chce tego dla tego Malenstwa... nie chce zeby czulo tyle stresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili, nie wiem jak u innych ale u mnie ta duża róznica wieku to był duży "błąd", o ile mozna to tak nazwać. Córki nie bawią się razem, mała wkurza starszą, myślę, że dopiero w dorosłości znajdą nić porozumienia. Oczywiście starsza bardzo kocha małą ale jest wiele problemów. U nas róznica to 9 lat.

 

Myślałam identycznie jak Ty.

Drugie dziecko odkładałam w końcu aż 9 lat! Przyzwyczaiłam się do luksusowego zycia, starsza wyrosła usamodzielniła się, mogłam juz spokojnie zostawiać ją w domu itp. Umiała się sama ubrać, zając sobą, sama jeść, sama się wspaniale bawić, sobie czytać...no wszystko.

 

No i zdecydowałam się na drugie. Miałam 33 lata. Ciąża pod względem psych była super, zapomniałam o nerwicy i lęku.

jednak z powodu wieku (tak - wieku!) czułam się nienajlepiej. Było mi cięzko. To nie była ta sama ciąza co 9 lat temu. Nie ta energia, brak sił. Wykończona wcześniejszą nerwicą - nie miałam juz tej kondycji.

Po porodzie przezyłam cięzką depresję, płakałam codziennie po kilkanaście razy, żałowałam wręcz że podjęłam taką decyzję (co jeszcze bardziej nakręcało we mnie poczucie winy za takie myslenie) 2 lata wyjęte z życia. Mała dała mi w kość. Gdybym tylko była młodsza, miała więcej sił. Naprawdę to była jedyna rzecz, która mi doskwierała. Brak siły fizycznej, zmęczenie, zbyt wielkie przwiązanie do wcześniejszego luksusu :smile:

 

Tak więc ciesz się, gdybyś odłozyła tą decyzję na kolejne 5 lat to róznica wieku byłaby też 9 lat, a Ty wykonczona nerwicą nie miała byś siły. Zresztą kto wie czy w ogóle zdecydowałabyś się na drugie, przyzwyczajona jak ja, do luzu :P

Urodzisz za kilka miesięcy, odchowasz, nerwica się wyciszy.

Przepraszam jesli Cię czyms uraziłam lub za bardzo porównałam do siebie.

Życzę Ci wytrwałości. Nie wymagaj od siebie, ze będziesz teraz skakać z radości. W koncu to wielki szok. Ale zobaczysz, będzie dobrze. Daj sobie czas.

 

aa dodam jeszcze , że moje lęki i nerwica wyciszyły się tak na 100% dopiero około 2 trymestru, pierwsze 3 miesiące płakałam, byłam agresywna :lol: non stop kłociłam sie z męzem, byłam wściekła - to hormony;) Jednak ta cała agresja była i tak lepsza od lęków, no niestety taka prawda. Chociaż moje otoczenie trochę pocierpiało :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;( ja nadal walcze z bolem z lewej strony, raz wiekszym, raz mniejszym. Gi ekolog wykryl torbiel na prawym jakniku, ale z lewej strony wszystko ok ;( Do tego on niedzieli mam dzowny objaw, jak chce mi sie mocno siku albo zaczynam robic siku, to odczuwam taki ucisk na kregoslup ;( na odcinek krzyzowy. Masakra ;( mam wrazenie, ze chyba umre.niedlugo ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mili Gratulacje!!!Cudowna wiadomosc :brawo::brawo:

Kochana nie martw sie o zdrowie maluszka, lekarz wie, co robi i co mowi. Sa kobiety, ktore bedac w ciazy przyjmuja silen leki a nawet przechodza chemioterapie i rodza zdrowe, silne dzieciaczki! Wiec glowa do gory.

Rozumiem , ze teraz Cie to wszystko przeraza, bo nie tak to planowalas, ale spokojnie.Daj sobie czas na oswojenie sie z ta cala sytuacja. Bedzie dobrze, zobaczysz :D

 

Aurelitka no i widzisz...wezly w porzadku :) Nie macaj juz nic kochana, ani na szyi, ani pod pacha. Teraz tylko ten pieprzyk usun i gotowe :)

 

marta ja czekajac na wyniki zyje jak w letargu :( okropne to jest...

 

U mnie dzis do d*** :( Rano zauwazylam, ze przy pieprzyku, ktory mam od zawsze na twarzy zrobolo mi sie cos czerwonego.Z jednej strony wyglada to na podskorna czerwona krostke, ale sama nie wiem....Im dluzej na to patrze tym wiecej podejrzanych rzeczy widze...Ja juz nie mam sily

:why: Od razu atak paniki: walace serce, poty, trzesawka i uczucie, ze zaraz zemdleje :( A jak na zlosc musialam wyjsc z domu bo mialam wazne spotkanie...Lyknelam oxazepam i poszlam, ale trzeslam sie jak galareta....Boze, kiedy to sie skonczy :why::why: Teraz siedzie w pociagu i chce jak najszybciej znalezc sie w domu, zeby sprawdzic to znamie.

 

Spokojnego dnia Wam zycze moi drodzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby a te bole po lewej to nie jelita? Mnie tak bolalo. Raz to bylo podbrzusze z lewej strony (myslalam, ze to jajnik), innym razem troche wyzej na wysokosci pepka. Lekarz mnie wymacal i powiedzial ze to moje jelito grube, w ktorym mialam tyle gazow, ze glowa mala. To powodowowalo, ze jelito rozpieralo sie i naciskalo na inne narzady.To samo moze byc jesli w jelicie zalega kal. U mnie lekarz powiedzial, ze doslownie czuje jak te gazy przesuwaja sie pod jego palcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, tez tak miałam ostatnio przy pieprzyku a raczej na... I tez na twarzy... Pieprzyk aż zrobił się wypukły i okazało się ze to była krostka wiec w Twoim przypadku tez tak pewnie jest :):*

Ja walcze z nałogiem papierosowym... Dziś zamiast kawy wypilam kakao ale spalilam pol papierosa... Jak to ciężko rzucić... Będę powoli ograniczać mam nadzieje ze mi się uda...

Poza tym jestem przeziebiona córka tez ehh wszystko mnie przytlacza dalej nie potrafię się cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×