Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poprawność pisowni w wypowiedziach internetowych


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się bardzo, że Ty Piękna, mądra Wiola wchodzisz z takim tłukiem w dyskusję. NIc jej nie udowodnisz, a tym bardziej głupoty! Czerpie nowinki i z nowo przybyłych (kto kim jest i czym się zajmuje) i jest wtedy happy!! Brońmy się przed takimi osokami! TO NIE JEST SZCZERE! Każdy czeka na szczerość, a nie na fałsz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

Czasami, jak pojawia się nowa osoba i chce przedstawić dokładnie swoją historię, z czym ma problem, to zwyczajnie inaczej się nie da :bezradny:

Wyjęłaś zdanie z kontekstu. Po słowie "katastrofa" napisałam

Dodam, że jeśli w/w post jest ciekawy, napisany merytorycznie poprawnie, literacko, że się tak wyrażę i nie zawiera ozdobników to jestem w stanie przez taki post przebrnąć.

Mam tego świadomość, że są tacy, którzy chcą się uzewnętrznić i rozumiem tą potrzebę. Jednak sposób w jaki to robią daje wiele do życzenia mając na uwadze ortografię, stylistykę i interpunkcję.

Myślę, że warto zadbać o poprawność wypowiedzi pisanych. Akurat w tej sferze nie powinno być bylejakości :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

 

Ja często takie teksty pomijam. No chyba, że temat bardzo mnie interesuje. W wątku o wierze przeczytałem od deski do deski wszystkie te - delikatnie mówiąc - przydługawe posty refren, jetodika i spółki :mrgreen: .

Czyli jesteś w stanie przebrnąć przez elaboraty wtedy, kiedy jesteś zaangażowany w tematykę konwersacji. To zrozumiałe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się bardzo, że Ty Piękna, mądra Wiola wchodzisz z takim tłukiem w dyskusję. NIc jej nie udowodnisz, a tym bardziej głupoty! Czerpie nowinki i z nowo przybyłych (kto kim jest i czym się zajmuje) i jest wtedy happy!! Brońmy się przed takimi osokami! TO NIE JEST SZCZERE! Każdy czeka na szczerość, a nie na fałsz!!!

Mam na imię Monika, chyba, że Twój post odnosi się do Wioli.

I nie wiem o kim tak nieładnie piszesz, myślę, że nie wypada!

Nie interesują mnie intrygi i wybacz... nie pociągnę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

 

Ja często takie teksty pomijam. No chyba, że temat bardzo mnie interesuje. W wątku o wierze przeczytałem od deski do deski wszystkie te - delikatnie mówiąc - przydługawe posty refren, jetodika i spółki :mrgreen: .

Czyli jesteś w stanie przebrnąć przez elaboraty wtedy, kiedy jesteś zaangażowany w tematykę konwersacji. To zrozumiałe :D

Mnie przerażają długaśne posty, ale zwykle ostatecznie i tak czytam :D najpierw początek, potem koniec, następnie trochę ze środka a potem resztę a nawet ponownie całość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałam zakładać nowego tematu, ale sytuacja mnie niejako sprowokowała :lol: Poza tym myślę, że dobrze zrobi odciążenie troszkę wątku o hejcie, bo znowu dryfuje w nieznanym kierunku :?

Dryfuje czy dryfuję? (hyba celowo prowokacje zrobiła!... osz to spryciuha!) %21laugh.gif

 

Zatem podyskutujmy sobie na spokojnie o poprawności pisowni na naszym forum i ogólnie w internecie ;)

Jaha! Pomófmy! :D

 

1) Jak dużą wagę przykładacie do poprawnej pisowni w swoich postach ?

Obżymio!

 

2) Czy rażą Was błędy w czyichś wypowiedziach ?

No pewnie! Nosz jak morzna robić błendy jak gupek fsiowy skoro widać jak słownik poprawia tak elegancko! (tylko czasem na zielono!) :D

 

3) Jak sądzicie - czy są błędy mniejszego i większego kalibru ?

Noł łej! To tak jak mniejszy i wienkszy mord na niewinnej dószyczce (np. f postaci polskjej pisowni!)

 

4) Czy macie wrażenie, że niektórzy internauci celowo piszą z błędami ?

(zaczyna wenszyć potstempne knowania!)

 

5) Jak się czujecie, kiedy ktoś zwróci Wam publicznie uwagę ? Jakie emocje temu towarzyszą ?

(jako, że nie wiem co to "odczucia" - politycznie napiszę "ja jaaaaaa!... naturliiiś!" %21laugh.gif)

 

6) Czy w dzisiejszych czasach zasady poprawnej pisowni we wszelkich nieoficjalnych dyskusjach mają znaczenie ?

Fkarzdyh!

 

7) Czy oceniacie innych na podstawie stylu ich wypowiedzi i tego, czy zdarzają im się błędy ?

Zafsze i fszędzie!

 

8 ) Do czego przywiązujecie większą wagę - do treści czy formy wypowiedzi ? A może do obu składowych w jednakowym stopniu ?

Ja tam paczę na fszystko! Nawet na!........ A zreszto niewarzne! %21laugh.gif

 

Mnie osobiście denerwują wypowiedzi, w których brakuje typowo polskich liter ą, ę, ć, ś ... mam wrażenie, że osobie, która tak pisze zwyczajnie się nie chce ... ale to też nie jest takie oczywiste, bo przecież ktoś może chcieć się na szybko podzielić swoimi emocjami. Gorzej jak to robi permanentnie, praktycznie w każdej wypowiedzi.

(niewyłuczone, zuośliwe śfinie to so!...)

 

A już mega wkurzają mnie niby poprawne określenia takie jak kurfa ... przecież i tak wiadomo, co co chodzi :pirate:

(Fakin kołard madafakas!....)

 

Ciężko czyta się także wypowiedzi, najeżone skrótowcami imo, nope, ...

(wtf?.... :shock: )

 

lub określeniami zaczerpniętymi prosto ze słownika angielskiego typu whatever czy bullshit :?

(Fokin' sosajety......)

 

Ale nie sprawia to, że jakoś gorzej oceniam przez to osobę, która w ten sposób konstruuje swoje wypowiedzi

... jak mi nie odpowiadają, zawsze mogę opuścić, ale czasami warto przedrzeć się przez ten gąszcz, żeby dokopać się do meritum sprawy ;)

Ja nigdy nie otpuszczam! Zafsze jest 3x ZET! (Znajduję! Zabijam! Zakopuję!) %21laugh.gif

 

Zapraszam do dyskusji !

Włonczyłem się cało duszo tak myśle! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×