Skocz do zawartości
Nerwica.com

Derealizacja. Depersonalizacja.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest bardziej derealizacja a w zasadzie 24/dobe jest:/,depersonalizacji prawie wcale nie mam nie czuje obcosci swojego ciala choc czasem jak patrze w lustro to tak jak bym na siebe nie patrzal,a u mnie ta obcosc odbywa sie inaczej mianowicie wszystko wokolo jest jakby obce np. jak gdzies ide to wiem gdzie jestem ale tak jakbym to pierwszy raz na oczy ogladal jak bym pierwszy raz w tym miejscu byl a bylem juz w nim 100000000000 razy;)dziwne uczucie ale nauczylem sie z tym zyc nie przejmowac sie i nie myslec i to naprawde dziala:)mam tez tak ze jak cos robie to tak jakbym ja tego nie robil no i standardowe poczucie odrealnienia jakbym byl za szyba tzn jestem ale mnie nie ma ciezko to wytlumaczyc,i zrozumialem jedno im bardziej sie nakrecamy jak cos sie dzieje nie tak tym jest gozej,moja psycholka powiedziala ze d/d jest objawem lęku a wszystkie z tym zwiazane objawy to jakby objawy somatyczne tego lęku takze nie martwmy sie choroba psychiczna bo jej nie mamy i nie bedziemy miec nie zwariojemy i nie stracimy kontroli nad soba bo to tylko nerwica ktora predzej czy pozniej napewno ustapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to tylko nerwica, ja czasem mam tak, że patrze na kogoś kogo znam nie wiem nawet na kogoś z mojej rodziny i zastanawiam się kto to jest, czy to na pewno ta osoba, nie wiem jak to inaczej opisać, fakt faktem dd to chyba najgorsze co może być w nerwicy:(czasem już nie mam siły, panika i lęk to standard:/a ostatnio rozmawiałam z moim psychologiem o schizofrenii i wogóle o chorobach psychicznych i ona wyraźnie mi powiedziała, że jak ktoś ma nerwice to jest to nerwica i koniec i że nie ma tu mowy o żadnej chorobie psychicznej także nie martwmy się, że zwariujemy, ja mam tylko nadzieje, że kiedyś wrócę do normalności, że będę żyła tak jak dawniej, że pokonam nerwicę i będę wiedziała kim jestem, a nie z lękiem patrzyła w lustro:(powodzenia wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich!! No to zaczął się kolejny rok w naszym życiu, niestety już od początku nie podoba mi się przez tą paskudną nerwice :( Kurcze czasem widzę że jest ze mną dużo lepiej, ale potem przychodzi atak i jest gorzej niż było :( Kurcze u mnie w dużej mierze polega to wszystko na głupich myślach, Np. ostatnio idę sobie rano na zakupy z narzeczoną i padał śnieżek ona mi powiedziała że "pada jak w bajce" no i ja w tym momencie dostałem ataku bo przyszło mi do głowy coś takiego że "Czy to wszystko co mnie otacza jest prawdziwe" :)

I już w głowie przeprowadzałem wywody na ten temat:( I w ten oto sposób się nakręcam i chodzę przybity i zamyślony :( Druga sprawa że bardzo lubię grać w gry komputerowe, choć przez tą nerwice robie to coraz rzadziej, bo np. grając przejdzie cię dziwna myśl obym tylko świata nie postrzegał tak jak w tej grze. No koszmar. Nie wiem czy to normalne w nerwicy ale powiem że mi z tym naprawdę ciężko, i czasem to się już odechciewa żyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sephirothf to normalne o ile tak można powiedzieć, w sensie normalne w nerwicy ;) też mam takie głupie myśli, w zasadzie bez przerwy i też mnie męczą byle bzdury, ktoś mi coś powie a ja to analizuje od razu na swój nerwicowy sposób, także nie jesteś sam, mnie też wiele razy odechciewa się żyć...mnie najbardziej męczy myśl, że jakieś złe duchy chcą mnie opętać i wogóle, wiem wiem to niedorzeczne... myślałam, że ten rozdział lęku już zamknęłam ale po miesiącu spokoju to wróciło niestety, a wszystko się pogłębiło po głupiej wizycie u bioenergoterapeuty:/najgorzej, że mam takie zwidy czasem :shock: na przykład jak na coś patrze, że to się rusza...mam nadzieje, że to skutek uboczny leków...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolu te tzn. zwidy są wybrykami naszej naprawdę zbyt silnej i zbyt wybujałej wyobraźni. Dziękuję że odniosłaś się do tego posta :) trochę mnie to uspokoiło, choć cały czas i tak mam same jazdy przez tą nerwice :( Dzisiaj czytałem na onecie że na początku roku zawsze dużo więcej ludzi chadza do p.terapeutów, może u nas działa to podobnie zwiększając częstotliwośc ataków i dd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma początek roku do tego...?wiesz dd jest chyba najgorsze w nerwicy, przynajmniej ja tak myślę i chyba zresztą już tutaj o tym pisałam, mnie dobija naprawdę na maksa:/ciągle się zastanawiam kim jestem, patrzę w lustro z przerażeniem, duzo by można o tym pisać...do tego ten idiotyczny strach przed jakimiś duchami :shock: daj spokój...myślę, że największą ulgę daje myśl, że nie jest się w tym samemu, że są też inni ludzie, którzy maja takie problemy, wtedy choroba staje się mniej nienormalna (przynajmniej dla mnie)

pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że jest nas duża i to baardzo duża grupa osób z tą dd :) w kupie siła :)

wiola_jaw, też się czasem tego opętania boję, szczególnie iweczorami ale już kiedyś pisałem ci o tym, ale co do poruszania się przedmiotów to już nieraz były opinie że to od nerwicy, ja mam tak że patrze chwilę dłużej na przedmiot i już mi to jakby faluje, porusza się, i wtedy lęk że mam zwidy sephirothf, wiesz ciesże się ze pierwszy to napisałeś o tych grach :) bo mnie było po prostu głupio :) tzn mam taki sam problem, zawsze byłem fanem gierek i dużo czasu na tym spędzałem jak mogłem oczywiście, a odkąd choruję nawet to musiałem sobie odpuścić, bo mam straszliwy lęk że zacznę żyć grą a nie życiem prawdziwym inaczej mówiąc zeświruję całkiem :( i to mnie momentami wręcz przeraża mimo iż wiem że to nerwica....

a co do myśli to chyba w nerwicy i w dd to standard, nieraz zaczynam myśleć o rzeczach które są tak porąbane i rozkmilam wszystko, każdą absurdalną myśl

Ale będziemy zdrowi. :)

 

[*EDIT*]

 

Jak dobrze że jest nas duża i to baardzo duża grupa osób z tą dd :) w kupie siła :)

wiola_jaw, też się czasem tego opętania boję, szczególnie iweczorami ale już kiedyś pisałem ci o tym, ale co do poruszania się przedmiotów to już nieraz były opinie że to od nerwicy, ja mam tak że patrze chwilę dłużej na przedmiot i już mi to jakby faluje, porusza się, i wtedy lęk że mam zwidy sephirothf, wiesz ciesże się ze pierwszy to napisałeś o tych grach :) bo mnie było po prostu głupio :) tzn mam taki sam problem, zawsze byłem fanem gierek i dużo czasu na tym spędzałem jak mogłem oczywiście, a odkąd choruję nawet to musiałem sobie odpuścić, bo mam straszliwy lęk że zacznę żyć grą a nie życiem prawdziwym inaczej mówiąc zeświruję całkiem :( i to mnie momentami wręcz przeraża mimo iż wiem że to nerwica....

a co do myśli to chyba w nerwicy i w dd to standard, nieraz zaczynam myśleć o rzeczach które są tak porąbane i rozkmilam wszystko, każdą absurdalną myśl

Ale będziemy zdrowi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do siego roku reporterzy DD.

odpuscilem sobie posty, bo bylo troche lepiej, balem sie tez czytac posty i ogolnie unikalem tematu.

wracam bo znowu sie zamulilem i to tak smiesznie czuje sie ostatnio bardzo przymroczony. ostatnimi swiatecznymi czasy pozwolilem sobie na alkohol dosyc zacnie i teraz odczuwam efekty. mam pytanie czy podczas zasypiania macie p****e mysli? tj. kiedy wchodzicie juz w ta faze nierealnosci, czy macie totalnie niedorzeczne myslenie, niby jeszczce nei spicie, ale mysli sa juz zupelnie zza tamtej rzeki, przyprawia mnei to o leki, no i czy macie drzenie, skurcze, konwulsyjne ruchy konczyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lucjan, tak to jest niestety że się nam wydaje że już jest okej a to znowu wraca...jeśli chodzi o konwulsyjne ruchy o których piszesz to ja też je mam, czasem nawet jak już zasnę to tak mną wstrząśnie, że się budzę w strachu:/a dziwne myśli mam głównie jak się budzę rano tzn. wydaje mi się że już nie śpię, że mam otwarte oczy ale nadal jakieś głupie rzeczy się dzieją ;) wcześniej się strasznie bałam ale teraz jak biorę leki jakoś rzadziej to mam. Najgorsze jest, że jak się budzę i próbuję znowu zasnąć to mnie ogarnia takie dziwne nie wiem jak to nazwać ciśnienie od wewnątrz w głowie:/to jest okropne i strasznie mnie to przeraża:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszelkie oslabienia organizmu, bycie zmeczonym, spiacym, oslabionym czy chorym na grype gdzie wlasciwie wszystkie te objawy masz w jednym kotle prowadza do wyostrzenia spektaklu D/D. i tak to sobie tlumacz, im bardziej to ignorujesz, tym mniej cie dreczy.

ja mam natomiast pytanie, czy zadrza wam sie odplywac, zamyslac? ja potrafie klilka razy dziennie zapatrzec sie w cos na dobrych kilkadziesiat sekund i cos sobie myslec, ale zupelnie nie odbierajac obrazu z otoczenia. to chyba musi strasznie wygladac, takie puste oczy...

pozdrowienia drodzy dziennikarze DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się dd nasila straasznie jak mam gorączke, kiedyś było tak że ja byłem chory to dd mijało całkiem i aż chciałem chorować, a teraz nie, mam wrażenie że oszaleję, że zacznę biegać i krzyczeć, i mam ochotę to zrobić, a co do mimowolnych ruchów jakiś to mam czasem ale tylko głową, czasem mi tak dziwnie podskoczy jakbym miał niezłe drgawy i podczas snu też,a co do myśli to w sumie nie wiem nawet jak je określić, są czasem na maksa pojechane, i nie dociera do mnie ten świat i jego bodźce, z zasypianiem nie mam problemów ze względu na lek ale bardzo często jak się budzę to paniczny mam lęk przed niczym i mętlik w głowie okropny i w sumie o niczym myśleć nie mogę, pełno tego nam to funduje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zamyślaniem się to ja mam trochę inaczej ale też mnie to wkurza, bo czasem się tak na czymś skupiam, nawet na czymś mało ważnym,że nic z otoczenia do mnie nie dociera na przykład mama o coś się mnie pyta, ja jej odpowiadam tak bezwiednie, nie zdając sobie sprawy z tego że ktoś się wogóle o coś mnie pytał :D i często potem mówi"no przecież mi to obiecałaś" a ja nie wiem o co chodzi...śmieszne to jest...a z drugiej strony okropne, bo sama nie wiem kiedy znowu się zawieszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom mozliwe, ja to woogule czuje sie jak bym mial non stop ze 38 stopni goraczki, przesrana jest ta DD ;/ No ale co poradzic ? Zyc dalej i wiezyc zeby przeszlo szybko :) Z tego co wiem DD trzyma sie do 2 lat, zalezy od organizmu. Nieraz mysle sobie na jakiej zasadzie dziala DD w sensie fizjologicznym u nas w ciele (u mnie wywolala ten stan marihuana) Myslalem sobie ze moze mi nerwy porazilo i teraz musze czekac az mi sie jakos zregeneruja albo cos... Niewatpliwie najgorsza mysla i obawa w tym stanie jest to ze boimy sie tego ze to nie przejdzie ;p Wiec dla tych ktorych dreczy tam mysl odpowiadam: przejdzie, tak mowi kazdy lekarz ktory wyleczyl mnostwo osob z tego zaburzenia :)

 

Pozdrawiam

 

ps: macie tak ze jak rozmawiacie z kims to gada wam sie trudniej ? Tak jakbyscie nie mogli wymowic wyrazu ? nie raz tak mam i tez sie zastanawiam czy to od tego czy od aparatu na zeby ktory nosze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem się ostatnio jąkam bo nie moge wypowiedzieć danego słowa, a czasem nawet czuje jakbym zapomniał sensu jakiegoś słowa i od razu panika, dzisiaj tak miałem, przyszło mi nagle do głowy pytanie czy ja wiem kiedy się urodziłem i w myślach nie mogłem wypowiedzieć roku, koszmarnie mnie to sparaliżowało, niby takie nic ale jakie to cholerstwo potrafi być silne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom gada mi sie nie raz jakbym byl po jakims piwku czy cos mam nadzieje ze niektorzy z was tez tak maja :(

 

dzisiaj do mnie mama z tekstem: ty nic nie piles bo taki jakis nie taki sie wydajesz. Od razu po tym pytaniu stos mysli na temat: czy dd to nie poczatek shizofreni albo jakiejs innej choroby psychicznej....

 

Moja mama mysli ze jest wszystko ze mna ok, nie chcem zeby sie martwili moim stanem zdrowia, oczywiscie wiedza o wszystkim ale sadzą ze mi przeszlo :) ehhh chcialbym ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu jest tak, że jak zobaczą że się uśmiecham to już myślą, że jest wszystko okej, oni wogóle tego nie rozumieją...jak miałam na początku takie intensywne ataki dd, nie wiedziałam co ze sobą zrobić i wogóle, mówiłam mamie co mi jest, to reakcją było zdziwienie, że jak można czuć coś takiego...nie oszukujmy się, ktoś kto tego nie czuł nigdy tego nie zrozumie i nie zrozumie też że czasem zadawanie dziwnych pytań, czy mówienie pewnych rzeczy od razu uruchamia w nas wyobraźnię, tak jak w przypadku tych myśli o schizofrenii sledz.elo

 

[*EDIT*]

 

o matko...a ile razy wpadałam w panikę jak zapominałam sens jakiegoś słowa:/ale to wynika z tego, że za bardzo wszystko analizujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledz- masz racje, dd przechodzi ale po jakichs 2 latach. tzn jest lepiej juz wczesniej ale tak totalnie. mi juz przeszlo na szczescie chociaz ataki lęku sie jeszcze pojawiaja :/ ale dd jest w tym wszystkim najgorsza. pamietam jak patrzylam na moich rodzicow i jakbym patrzyla na gre komputerowa, takie to bylo bez sensu i sztuczne brrrrrrrrrrrrr. cos okropnego !

wiola- ja dzisiaj bylam z moja mama zalatwiac sprawy i ona chciala usiasc w barze i cos zjesc a ja mowie ze nie, chodzmy, wezmy cos na wynos a ona nie ze zjemy. zjedlismy. potem jej mowie ze to nie to ze nie chcialam zeby zjadla tylko ze balam sie ze dostane ataku, bo zazwyczaj tak jest jak nie jestem czyms zajeta i tak sobie siedze w miejscu publicznym. i mowie - wiesz ze mam ta nerwice. a ona- wiem ale nie myslalam ze akurat tam mialas. po prostu ludzie nie moga sobie wyobrazic ze to sie moze dziac w najwspanialszej sytuacji i atmosferze i bez zadnej przyczyny. jakbym jej to powiedziala np. wracajac z jakiejs rozmowy o prace to by zrozumiala bo niby jest powod, a tak... ja tez bym nie rozumiala jakbym tego nie miala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczalem kurs prawa jazdy i powiedzcie mi co ja mam powiedziec mojemu podirytowanemu instruktorowi, ktory kolejny raz wkurwiony sie zgrzewa, ze nei widzialem przechodnia?? co, panie x mam derealki i czasami nie zwracam uwagi na nic?? czasem chcialbym mu powiedziec, wez zejdz ze mnie, mam czasami zawieszki...

to samo na uczelni. tak bardzo chcialbym teraz udowodnic pewnym ludziom pewne rzeczy, ale teraz kiedy juz chce, to naprawde nie moge, a prawdopodobnie gdybym tylko zaczal cokolwiek tlumaczyc, odeslaliby mnie w diably do bezrekawnikow. tak sie jeszcze zastanawialem, dlaczego nei bada sie poziomu serotoniny w mozgu z plynu rdzeniowego, czy jakas punkcja nie wiem. zastanawia mnie fizjologia problemu. sam nei biore zadnych srodkow, i staram sie walczyc w swoim ddrealnym swiecie.

dobra 5 dla wszystkich wkrecony w ten zakrecony temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Cię Lucjan, ja bez leków nie dałabym rady, okropne myśli by mnie tak pochłoneły:/zresztą ja jeszcze trochę świruję z samobójstwem, no bo to dd jest takie bez sensu, człowiekowi się wydaje że to wszystko to tylko jakieś złudzenie...więc po co żyć i się męczyć...?muszę sobie z tym jakoś poradzić ale mówię wam czasem nie mam już siły...dd męczy mnie od 4 miesięcy, a u was ile już trwa ten koszmar?i wogóle zastanawiam się dlaczego leki nie działają tak do końca na to cholerstwo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey :) Mnie dd męczy już około roku, nie biorę żadnych leków ani nie chodzę do lekarza( głównie ze strachu:)) Ale dopiero niedawno nabrała na sile :( A powiem wam że ostatnio to już wogule mnie dobija. Mam jakieś dziwne myśli związane z czasem, że jakoś go nie czuę, czasem mam tak ze wydaje mi się że wszystko w okół mnie dzieje się tak szybko a ja jakbym był spowolniony :( Dzisiaj w związku z tym dostałem strasznego ataku na ulicy, myślałem że zwariuje :(

 

[*EDIT*]

 

A mam jeszcze pytanko, czy jest wśród nas ktoś kto znał by jakiegoś dobrego lekarza z okolic Koszalina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zyje z dd 4 miesiac ;p dokladnie 3 miesiace i 10 dni jakies. Mysli, jakies absurdalne albo nie majace sensu odrzucam, nauczylem sie tego przez ten czas. Jedynie mysli, ktore mnie od czasu do czasu mecza, to mysl o tym ze zachoruje na shizofrenie albo, ze mnie nigdy nie wylecza, ale staram sie je od razu szybko tlumic i myslec o czyms innym (jak zobacze kogos kto zachowuje sie dziwnie albo gada do siebie to wyobrazam sobie siebie w przyszlosci zachowujacego sie podobnie).

 

DD to ciezki objaw, ktory strasznie utrudnia zycie, wedlug mnie najbardziej jest uciazliwy ludziom doroslym , ktorzy musze podjac wazna decyzje a tu niestety zonk bo z DD trudniej sie skupic.

 

Od miesiaca bralem Xetanal ale szczegolnie mi nie pomogl, zaraz ide do swojego lekarza i zobaczymy co mi powie :) A co do tego co lekarz swierdzil u mnie to powiedzial mi ze na pewno nie mam shizofreni bo wywnioskowal to po rozmowie ze mna i raczej nie bede mial(mowilem mu ze mam wujka na to chorego ale mowil zebym sie nie martwil bo ta choroba zupelnie inaczej sie objawia i DD nie jest jego poczatkowym objawem, raczej wystepuje w pozniejszym okresie choroby).

 

Chcialbym zeby wynalezli taki lek, ktory po pierwszym uzyciu wyleczy nas z tego okropnego stanu...

 

 

Pozdro ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał taki lek... jak kiedyś powiedziałem tak swojemu byłemu już terapeucie to powiedział a po co to panu? jakby Pan miał lek to by Pan nie rozwiązał problemów, a tak to teraz Pan wycierpi ale za to rozwiąże konflikty" Pomyślałem sobie wtedy ty łysy wuju ja wolę mieć konflikty ale nie czuć tego co czuję. Zresztą później on okazał się i tak niewypałem. Ja mam to dd ponad rok ale czasem chociaż już nie podsycam Paniki i dd jest ale ta obłędna PANIKA czasem przychodzi na moment i puszcza, tyle że co z tego i tak mam jazdy w głowie.

Co do serotoniny zgadzam się z Ewą125, pewnie że może i związek jest ale to nie jest chyba w tym najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×