Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dawkę mam 20mg, zaczelo sie juz przy 10mg. Zastanawia mnie jedno jest wiele leków na różne schorzenia i też piszą o skutkach ubocznych ale prawie nie występują a w tych lekach większość jest na dzień dobry dlaczego?

 

Czy mogę wziąć nifuroksazyd ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,biore paroksetyne od dokładnie 2tygodni, na początku leciałem 4dni na dawce 10mg poźniej miałem brać 20mg w związku z tym mam pytania do was:

1.po ilu dniach zauważyliście efekty brania leku ?

2.jakie mieliscie skutki uboczne i jeśli byly to po jakim okresie zaczeły przechodzić ??

3.czy paroksetyna może pogłębiać skutki z którymi walczymi ?

 

Mam duszności które męczą mnie od 2lat dokładnie dzisiaj mijają 2lata ! miałem robione podstawowe badania typu ekg,echo serca,badania krwi,spirometria

prześwietlenie klatki i nic nie wykazało a duszności cały czas mnie męczą... brałem kiedyś cital ale nie pomógł wcześniej brałem bodajże tranxene przez

kilka tyg i miałem spokoj na ponad pól roku pozniej znowu te dusznosci wróciły.Brałem leki na astme i refluks ale też nie pomogło. Zastanawiam sie

czy zrobić gastroskopie i rezonans albo tomografie od klatki w góre czy jest sens ? co myślicie??

 

Poza dusznościami mam jeszcze objawy takich zawrotów w głowie, tzn np wychodząc z domu i idąc gdziekolwiek czuje sie jakbym był po kilku kieliszkach

do tego dochodzą coraz wieksze duszności.Jestem w sklepie czuje że zemdleje,jestem na dworzu czuje sie jak pijany.Jestem w domu wszystko jest ok

tylko te dusznosci,ucisk i ból po stronie serca 24h dosłownie 24h.

 

 

Witaj na forum :) Jak na moje oko to masz typowe objawy nerwicy, chociaz dla pewnosci mozesz zrobic sobie te dodatkowe badania, bedziesz spokojniejszy i wtedy na 100% bedziesz pewny ze to nerwica. Wiem sama po sobie, cale dwa lata sie diagnozowalam i przebadalam sie na wszystkie mozliwe strony. U mnie tez sie zaczęło od zawrotow glowy, dusznosci, problemow wzrokowych, pozniej juz bylo coraz gorzej:P Nerwica ma wiele twarzy . Biore Paroksetyna od 11 dni dopiero ale sprobuje odpowiedziec Ci na Twoje pytania mimo krotkiego doswiadczenia:

 

1. Tutaj pelne efekty jeszcze sie nie objawily ale ja zaczelam czuc pozytywne dzialanie leku od 8 dnia wraz z ustapieniem objawow ubocznych teraz z dnia na dzien jest coraz lepiej, z tego co czytalam pelne dzialanie odczuwa sie tak 2/3 tydzien chociaz czasami pozniej , mimo wszystko warto czekac do 2 miesiecy

 

2.Ja zaczelam od dawki 20 mg a powinno sie zaczac od mniejszej i stopniowo wchodzic na dawke docelowa i nie mialam zadnych wspomagaczy wiec mialam bardzo duze efekty uboczne lezalam w lozu wylam, odczuwalam cholerny bol depresyjny, bylam pobudzona wewnetrznie, nasilily sie wszystkie objawy nerwicy i depresji mialam suchosc w ustach, brak apetytu, pocenie sie, drzenie rak. Trwalo to 5 dni od 6 dnia zaczely stopniowo odchodzic teraz po 11 dniach mam tylko dziwne poranki :P

 

3. Tak paroksetyna moze poglebic skutki w pierwszych dniach stosowania ,ale nie musi. Tak samo z efektami ubocznymi moga wystapic na poczatku ,ale nie musza. Mimo wszystko warto przeczekac ten pierwszy okres. Najlepiej zaczac od malej dawki i po tyg zwiekszyc plus miec cos doraznego pod reka .

 

Zdrowka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przetestowałam" wiele leków o różnych substancjach czynnych i dopiero paroksetyna ustabilizowała mój stan (przeszłam epizod silnej depresji, ponadto zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową i anoreksję, mam za sobą również próby samobójcze). Biorę od kilku miesięcy i nie powiem, że dzięki temu jestem super zadowoloną z życia optymistką, ale jakoś sobie zaczęłam radzić, choć początki nie były łatwe (jak w przypadku wielu leków). Generalnie na dzień dzisiejszy czuję się dobrze, mimo powracających co jakiś czas objawów w/w chorób; nie denerwuję się tak szybko jak kiedyś, myśli samobójcze już mi tak nie dokuczają, dużo rzadziej płaczę. Rok temu o tej porze byłam emocjonalnym wrakiem, nie radziłam sobie z samą sobą; teraz funkcjonuję całkiem nie najgorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już 28 dzień Seroxat (20mg około 9 rano) Czy to normalne że gdzieś koło godziny 17 czuję się taki "roztopiony" (takie dziwne uczucie w głowie) i zaczynam jakby mętnie widzieć , nie mogę dłużej skupić wzroku na monitorze lub telewizorze .

Czy seroxat-paroksetyna może negatywnie wpływać na wzrok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie dziwne ktore mnie jako nerwicowca dreczy. Mam stwierdzona nerwice lekowa, czy biorac paroksetyne moge wywolac u siebie manie a w konsekwencji popasc w CHAD? Bardzo sie tego boje. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz zalecił zmniejszenie paroksetyny do 20 mg na wieczór, a na rano wenlafaksyna albo sertralina, wybralem sertraline, ciekawe jak zadziala, przez ten okres klanazepam(zmniejszania i dodawanie sertraliny), biorąc klonazepam nie czuje odstawiania paroksetyny a w 3 dni zmniejszylem z 60 do 40, za 3 dni bedzie juz tylko paroksetyna na noc 20 mg i start z sertraliną rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poranek a ja boje się wyjść do roboty, mam straszny lek ze cos mi się stanie po drodze albo w samej pracy... Dzis 7 dzień parogenu, a ja czuje większy stres niż jak go nie było. I sie boje ze większy stres czy tam napięcie to atak przyjdzie szybciej.Od 6 rano ciągle wymiotuje... Co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt krotko bierzesz paro, możesz jeszcze tak sie czuc niestety,,tabletkę bierzesz na czczo?

 

-- 04 maja 2015, 09:30 --

 

Ja na paro juz 2 rok, wiele z nia przezylam i przezywam. Drgania mięśni , zmęczenie, wzmożony apetyt, zle widzenie , ale mnie lęków , moge zyc troche normalniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania tak biorę często na czczo bo apetyt zerowy. A staram się trzymać jednej godziny brania tj. 10.

Hania, a jak długo Ciebie tak trzymało??? I czy biorąc paro i czując to większe pod denerwowanie mogę dostać szybciej lub jakiegoś większego ataku paniki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już 28 dzień Seroxat (20mg około 9 rano) Czy to normalne że gdzieś koło godziny 17 czuję się taki "roztopiony" (takie dziwne uczucie w głowie) i zaczynam jakby mętnie widzieć , nie mogę dłużej skupić wzroku na monitorze lub telewizorze .

Czy seroxat-paroksetyna może negatywnie wpływać na wzrok ?

 

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania tak biorę często na czczo bo apetyt zerowy. A staram się trzymać jednej godziny brania tj. 10.

Hania, a jak długo Ciebie tak trzymało??? I czy biorąc paro i czując to większe pod denerwowanie mogę dostać szybciej lub jakiegoś większego ataku paniki???

 

To jak z tym braniem na czczo czy lepiej nie? Ja mam działkę taka od rana,biosotal, xanax godzone później parogen....

 

Czy mimo tego uczucia ciągłych nerwów parogen juz mnie chroni ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolejne pytanie... A czy jakbym polprazol wziął lub cos innego nie pomoglobby mi to na apetyt?

Zauważyłem po 7dniach pewna prawidlowosc.

Po madakrycznym poranku brak apetytu. Okolo 16/17 pojawia się zgaga i wtedy apetyt wraca i zaczynam jeść....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mi powiedziano ze lepiej najpierw cos zjesc ale nie pamietam czemu to mialoby sluzyc ... 12 dzien na paro. Poranki wciaz slabe i rozdygotane. A pozniej towarzyszy mi uczucie pustki, waty w glowie a moze to ja sie dziwnie czuje bez tych lęków ,ktorych juz praktycznie nie ma i tego scisku, ddziwne uczucie , przez ostatnie dwa lata zylam tym strachem , kotrolowaniem samej siebie a teraz taka cisza. Ile tak naprawde jest nas w nas samych ? :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez dziwnie wplywa na wzrok.. wieczorem gorzej widze literki, ale nie jest to jakies uniemozliwiajace czytanie...

 

co do pulsu to troche sie podniosl teraz mam 75.. moze to dlatego, ze jestem przed okresem i chodze wsciekla jak osa ?

 

sprawdzilam wlasnie cisnienie mam 114/65 puls 76... to zle ?;/

i boli mnie glowa jakby w oku prawym... albo to od zeba madrosci bo mam do usuniecia akurat pod tym okiem gorna osemke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puls masz idealny... Nie ma czym sie martwic....

Ja rano jak wstaje mam 110-115, po czym sie uspokaja...

 

-- 04 maja 2015, 21:38 --

 

Za to ja sie martwię bo biorę te wszystkie specyfiki i zastanawiam czy to nerwica czy sie nie pomylili.... Siedzę sobie spokojnie oglądam tv i nagle czuje uczucie ciepła za mostkiem, oddech robi sie nagle plytki i czuje ze zaraz cos sie wydarzy tj. Uczucie ścisku po czym po chwili odbija mi się jedzeniem.... I po takiej akcji robię sie nerwowy?

 

Tez tak mieliście ze ataki potrafiły przyjść nawet jak jesteście spokojni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×