Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawe, ze taki niby fantastyczny lek, a nie ma wskazań do stosowania w fobii społecznej, leku panicznym z agorafobia, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Silne SSRI i SNRI maja takie wskazania i ich działanie jest rzeczywiście niepodważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, ze taki niby fantastyczny lek, a nie ma wskazań do stosowania w fobii społecznej, leku panicznym z agorafobia, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Silne SSRI i SNRI maja takie wskazania i ich działanie jest rzeczywiście niepodważalne.

 

to tylko kwestia czasu kiedy będzie miał wskazania, które zatwierdzi FDA.

a jeśli nie to trudno, w czymś na pewno się sprawdzia ty szukasz dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czymś na pewno się sprawdzia ty szukasz dziury w całym.
w nabijaniu kieszeni producentom chyba najlepiej się będzie sprawdzać.

Jak ma nie szukać dziury skoro zrobili odgrzewanego serotoninowego kotleta który nic do leczenia nowego nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiaca na Brintim, od 2 tyg 20 mg i nic, w ogole nic nie czuje. Zadnych uboków, nic pozytywnego :/

coccinella, dla mnie to co mówisz to wręćz szok , ja jak zwiększę dawkę Brintka o nawet 2 mg to popołudniami zaczynam miec takiego powera ,że szajba na kółkach .

Od jutra schodze do 3,3 mg , bo na 5mg (+ 10mg Paro ) Brintka nosi mnie zbytnio energetycznie , a we łbie ciśnienie aż huczy .

Dlatego jest to dla mnie szokiem ,że nic nie czujesz na mega dawce 20mg .. SZOK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czymś na pewno się sprawdzia ty szukasz dziury w całym.
w nabijaniu kieszeni producentom chyba najlepiej się będzie sprawdzać.

Jak ma nie szukać dziury skoro zrobili odgrzewanego serotoninowego kotleta który nic do leczenia nowego nie wnosi.

 

Chyba kotlet z kota :mrgreen: Kolego ten lek to nie byle co, to jest MODULATOR. Rozumiesz co to? Czytasz to słowo i na samą myśl już nie masz choroby. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest MODULATOR. Rozumiesz co to? Czytasz to słowo i na samą myśl już nie masz choroby.

wiem jedno , Brintellix to jedyny z SSRI inny od wszystkich innych . Praktycznie niczego nie moge dokoptować do niego ( oprócz innego leku niz Paro ) , bo mi sie to zaraz czkawką to odbija . Brintek dosłownie nie toleruje niczego , nawet metylo przy nim zamiast pomagać tylko mąci . Odstawienie Brintka w jeden dzień ( w przeciwieństwie do innych SSRI ) to żaden problem .

Cena w Polsce jest załamująca ,,, ale to zasługa tych zasrańców z PO .W ciągu roku huje cene baclofenu podwyższyli o 200% .Judasze !!!

Pamiętam ,że większość leków psychotropowych w 1995 roku i około ze słynnym oryginalnym Prozakiem na czele xanaxami itd.była za 3.20 zł .

Nie stać nas w więksości by leczyć sie tym dobrym lekiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się poddaje i odstawiam, bez sensu pakować kasę w takie coś.

zostalo mi 16 tabl jakby co...

 

no nieeeeeeeee :?:-|

 

-- 25 maja 2015, 13:07 --

 

U mnie juz pól roku na Brintellixie .

Od jutra mam zamiar zrobić sobie około 2 tygodniowa przerwę od tego leku , by zobaczyć jakie to on poczynił we mnie dobre zmiany .

Będę na samym Paro w dawce 7,5 mg -10 mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem wortio (10mg) miesiąc w połączeniu z fluo. Efektów zero.

 

 

Miesiąc to mało. Minimum 6 miechów i to w najwyższej dawce która przynosi jakiś efekt.

 

Przypomina mi się jak brałem wenlę. 75mg a to żadna dawka. Trzeba było przywalić z 200mg i brać te 6 miechów. A to to se brałem a niby nie brałem.

To samo miałem przy sertcie, se 25mg dozowałem na dzień. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wellbutrin mnie nie wyleczy to planuje wrzucić ten lek. Jestem na dawce 300 mg i daje czas do 19 czerwca. Zdrowie według mnie nie ma ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przyjaciółka bierze Wortio od 3 tygodni i mówi, że pomaga, ale męczyła się 2 tygodnie ze skutkami ubocznymi.

Do tej pory brała ESCI, ale nie mogła już znieść tego zamulenia, na Wortio czuje się lepiej.

Mimo to, nie mam ochoty na 2 tygodniowe przechodzenie przez objawy uboczne bez gwarancji, że pomoże,

z resztą nawet mi kasy szkoda, jestem przyzwyczajony do zamułki po ESCI, no ale jak mój psychiatra

da mi Wortio za darmo to pewnie wypróbuję, może jeszcze tego lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak się pieścić. Ten lek jest łagodniejszy.Dwa tygodnie skutków ubocznych wytrzymasz tym bardziej ,że nie masz jakiś wielkich obowiązków. Ja musiałem przechodzić przez skutki uboczne chodząc do pracy i to jest dopiero męka. Kasy nie powinno być Ci szkoda. Zdrowie nie ma ceny. Zawsze warto spróbować, nic do stracenia nie masz a może lepiej się poczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Keta Cię dźwignie z depresji :).

 

-- 02 cze 2015, 20:36 --

 

Też już przerobiłem prawie wszystkie antydepresanty. Jedno wielkie ścierwo a broń Cię Boże brać Mianseryne :). Największa moja porażka z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×