Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz konkretnie mnie wystraszyłeś... Dziś jest 5 jaka biorę ile może to trwać?

 

-- 02 maja 2015, 18:28 --

 

I kolejne pytanie wy bierzecie tylko parogen i nic więcej np. Na wyciszenie tych skutków ubocznych?

 

 

Ja na noc dostałem Pernazinum i Lerivon 8)

No i doraźnie Afobam (aktualnie już tylko połóweczka dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko xanax sr czyli o przedłużonym uwalniania. Nie wiem czy duza dawka bo 0,5. Dlugo was trzymaly skutki uboczne?

 

I po raz kolejny pytam miał ktos problem z brakiem apetytu, mam tak suche gardło ze jedzenie które probuje na sile wepchną utyka tam.... Zjem 3 lyzki zupy i juz najedzony jestem...

 

Jakies rady? Metody?

Herbata miętowa? Jakies tabletki bym zaczął jeść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko xanax sr czyli o przedluzonym uwalniania. Dlugo was trzymaly skutki uboczne?

 

I po raz kolejny pytam miał ktos problem z brakiem apetytu, mam tak suche gardło ze jedzenie które probuje na sile wepchną utyka tam.... Zjem 3 lyzki zupy i juz najedzony jestem....

 

 

 

Jakies rady? Metody?

 

 

Skutki uboczne trzymają różnie. Mnie zazwyczaj 2 tygodnie. A co do apetytu no to ja po prostu czekałem aż wróci a wróci na pewno :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialam na Sertralinie- ciagla suchosc w ustach i brak apetytu...

na paro mam duzy apetyt i nie czuje tej okropnej suchosci w buzi...

trzeba jakos przetrzymac skutki uboczne chociaz ja na Sertrze ta suchosc w ustach mialam cale 5 miesiecy... i co chwile musialam pic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby wrócił... Bo boje sie ze mi sil zabraknie...

Bo picie wody od tygodnia i zupa pomidorowa zbyt mi nie służy... Najciekawsze ze wczesniej bralem parogen i nie bylo takich skutków jak teraz... Oby zaskoczył szybko tak jak dawniej...

 

-- 03 maja 2015, 07:41 --

 

No i 6 poranek. Wczoraj wziąłem 1/2 xanaxu przed spaniem, mogę powiedziec ze pól nocy chociaż udalo się przespać. Za to poranek byl jeszcze gorszy bo obudził mnie odruch wymiotny. Niestety straszyłem kibelek 15min i do tego doszła krew z nosa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie te poranki :/ 11 dzien na paro nie umiem sie kompletnie pozbierac z rana... czy to przejdzie z czasem?

 

Kiedy brałem velafax miałem przez cały okres brania ciężkie poranki. Oczywiście z czasem "ciężar" ich się zmniejsza i idzie się przyzwyczaić.

Teraz też zaczynam z Parogenem i poranki nie są łatwe a poza tym ja mam olbrzymi problem z wyjściem na słońce rano... jet tragedia. Kiedy przyjdą upały będę zapewne jak zwykle pił przed południowe 2 litry wody z lodem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic myślę, że to efekt zalewu serotoniną lub działania antycholinergicznego (które może powodować osłabienie). Serotonina może tłumić dopaminę i noradrenalinę - to osłabia plus powoduje brak motywacji. Dodatkowo serotonina zmniejsza wydolność oddychania komórkowego, a to może powodować słabość mięśni i mniejszą wydolność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm a to minie?

Zona moja ma dość juz mojego siedzenia w domu... A mnie zwykły spacer meczy...

 

-- 03 maja 2015, 11:32 --

 

I jeszcze jedno...czuje głód w brzuchu a apetytu brak nie mogę nic przełknąć co zrobić? Czy mogę wziąść jakiś kompleks witamin i minerałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może być tak ze przy 3 powrocie do leku może zupełnie inaczej zadziałać??? Lub miec inne skutki uboczne?

 

-- 03 maja 2015, 11:51 --

 

Dodatkowe pytanie bo czuje sie slaby ale tez wiadomo przyczyna jest ze malo jem czy mogę wziasc jakiś kompleks witamin i minerałów???

Oraz czy można pic herbatę zielona i sok z grejfruta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic tak, na pewno bardziej mnie ciągnie na zewnątrz niż na lekach. Chociaż nie każdy lek działał na mnie tak jak SSRI - na bupropionie czy mirtazapinie chciało mi się wychodzić i działać.

 

feniksx witaminy i minerały zawsze są korzystne - polecam witaminę D, magnez, kompleks witamin z grupy B. Dobrze by było jeśli masz trochę grosza zbadać poziom witaminy D, kwasu foliowego, witaminy B12 i żelaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,biore paroksetyne od dokładnie 2tygodni, na początku leciałem 4dni na dawce 10mg poźniej miałem brać 20mg w związku z tym mam pytania do was:

1.po ilu dniach zauważyliście efekty brania leku ?

2.jakie mieliscie skutki uboczne i jeśli byly to po jakim okresie zaczeły przechodzić ??

3.czy paroksetyna może pogłębiać skutki z którymi walczymi ?

 

Mam duszności które męczą mnie od 2lat dokładnie dzisiaj mijają 2lata ! miałem robione podstawowe badania typu ekg,echo serca,badania krwi,spirometria

prześwietlenie klatki i nic nie wykazało a duszności cały czas mnie męczą... brałem kiedyś cital ale nie pomógł wcześniej brałem bodajże tranxene przez

kilka tyg i miałem spokoj na ponad pól roku pozniej znowu te dusznosci wróciły.Brałem leki na astme i refluks ale też nie pomogło. Zastanawiam sie

czy zrobić gastroskopie i rezonans albo tomografie od klatki w góre czy jest sens ? co myślicie??

 

Poza dusznościami mam jeszcze objawy takich zawrotów w głowie, tzn np wychodząc z domu i idąc gdziekolwiek czuje sie jakbym był po kilku kieliszkach

do tego dochodzą coraz wieksze duszności.Jestem w sklepie czuje że zemdleje,jestem na dworzu czuje sie jak pijany.Jestem w domu wszystko jest ok

tylko te dusznosci,ucisk i ból po stronie serca 24h dosłownie 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, pamietaj tylko, ze witaminy i mineraly nie zastapia Ci prawdziwej diety i zywnosci. W takich postaciach maja przewaznie slaba przyswajalnosc, zatem mozesz tez duzo nie wskorac. Zielona herbata jest moczopedna(przynajmniej dla mnie) zatem bym uwazal na Twoim miejscu, bo i tak narzekasz na suchosc. Sok z grejpfruta tez si, bo na inne enzymy dzialaja.

 

Psychopharm, nie prosciej, taniej i szybciej jest wykonac prosty test z wieksza dawka danego pierwiastka? Wiadomo, ze nie bedzie to 100% dokladne(tak jak i badanie nie jest). Wszedlem na pierwszy lepszy link i badanie przykladowo D3 jak proponujesz to koszt 60zl[!], nie mowiac o 4 badaniach, gdzie taka witamina kosztuje ze 2-3 dychy max, a bardzo czesto mozna spotkac kompleks witamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, witamina D to nie cukierki, to praktycznie hormon, poza tym rozpuszcza się w tłuszczach, nie w wodzie. Nie powinno się jej brać, szczególnie w dużych dawkach, bez sprawdzenia poziomu w organizmie. Co prawda większość ludzi ma jej niedobory, ale w trakcie suplementacji warto się badać (witamina D + wapń całkowity).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×