Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

znam się z benzo grube lata i taka odstawka nie jest niczym nowym dla mnie. Tak wiec jeśli piszę, że 2 tygodnie to sukces. To tak jest, bo kolejne dni to z górki :)

 

Nie chciałem być złośliwy czy coś - w razie czego - i skoro tak piszesz, to pewnie wiesz co robisz (ale głównie dlatego logicznie tak do tego podchodzę z taką "pewnością") %21usmiech.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was wszystkich .. Arasha... Rafka.. u mnie wszystko na razie w porządku, przez dwa dni brałam Opipramol trzy razy dziennie , a teraz już nie biorę , lekarz powiedział ze te tabletki nie uzależniają tak jak inne , ale jak już czuje sie trochę lepiej to mogę tylko brać na noc , ale ja nie biorę ponieważ rano codziennie muszę samochodem jechać do pracy , a po nich jestem odrobinę przytłumiona... ja mam problemy z kręgosłupem szyjnym boli mnie, i to prawdo podobnie to jest ta przyczyna , dostałam zastrzyk w kręgi szyjne .. w poniedziałek jadę na 6 zabiegów masaży, a tak po za tym, raz lepiej raz gorzej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryfka,, tak dziękuję wam słonka, tak jak już pisałam, raz lepiej raz gorzej , ale aby do przodu :smile: ................. platek rozy.. tak to mamy obie problem .. kręgi szyjne są odpowiedzialne za głowę, i w moim przypadku jak zaczną bolec to masakra , i myślę ze własnie od nich tak mi te nerwy szaleją, musi być gdzieś ucisk ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela, myślę, że te masaże dobrze Ci zrobią, zwł. jeżeli planujesz serię, bo jeden na niewiele się zda. Przy tego typu zabiegach ważna jest systematyczność ! Ja też się bardzo cieszę, że dajesz sobie radę ;)

 

Mnie z kolei dzisiaj porządnie wytrzęsło ( atak paniki ), bo wczoraj nie brałam Clona i dzisiejszy 1 mg nie wystarczył, no i musiałam dobierać na spacerze :( a żadnej stresującej sytuacji nie miałam. U mnie to już jest typowe uzależnienie, ale ja się tak boję tych ataków, że nie widzę możliwości zmniejszania tych leków :hide:

 

A powiedz, jak się w ogóle czułaś przez te 3 dni na Opipramolu ? Miałaś jakieś dziwne odczucia, poza przytłumieniem ? Pytam, bo nie miałam okazji brać tego leku, tyle co na jego temat czytałam. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha słonko gdy wzięłam rano po godzinie czułam się spokojniejsza , ale moja głowa była ciężka i uczucie zawrotów, w południe ponownie wzięłam pól tabletki , tez nie za bardzo się czułam nie umiem tego opisać , ale głowa była ciężka i nic mi się nie chciało robić, nie miałam leków ani paniki ale samopoczucie nie za bardzo , te tabletki dobrze działają jak bierze się ich na noc , rano wstaje się wypoczętym i naprawdę samopoczucie dobre , ale jak już pisałam nie biorę już ich , a co chodzi o masaże tak mam skierowanie na 6 zabiegów , ponad pól roku temu byłam i czułam się dobrze bóle przeszły, jak odcinek lędźwiowy kręgosłupa boli to tez jest nie dobrze ale idzie wytrzymać, ale odcinek szyjny to masakra , bo wtedy boli głowa i zawroty i ogólnie wszystko dolega zawsze się tego boje no ale cóż zrobić z tym trzeba żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrzucę z siebie to co wczoraj przeżyłam.

Podczas majówki skończyły mi się tabletki, recepta w torebce i do apteki, a tam niespodzianka, tabletek ni ma :roll:

Pomyślałam, ech, wytrzymam jeszcze dwa dni bez. 3 maja wybrałam się do pubu, "czysta" postanowilam wypić dwa piwka, a co tam :? . Następnego dnia rano, zdychalam, dziwnie słyszałam, widziałam, mialam wrażenie, że umieram, trzęsły mi się ręce, a ciśnienie miałam chyba 100/200 :twisted: , przynajmniej tak się czulam. W nocy mało spałam, z marnym skutkiem próbowalam zasnąć w dzień . Kiedy chodzilam mialam wrażenie, że każda część mojego ciała idzie oddzielnie, dość dziwne to było.

 

Teraz wiem, ze benzo to gówno, mam zmniejszoną dawkę z 0,5 na 0,25 mg. Zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnego dnia rano, zdychalam, dziwnie słyszałam, widziałam, mialam wrażenie, że umieram, trzęsły mi się ręce, a ciśnienie miałam chyba 100/200

Raczej na odwrót to ciśnienie :? Niemniej wiem, co czułaś :pirate:

 

Teraz wiem, ze benzo to gówno, mam zmniejszoną dawkę z 0,5 na 0,25 mg. Zobaczymy co będzie.

Czyli jednak będziesz schodzić z Zomirenu, nie z Cloranxenu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać śmiało, że objawy, które pojawiają się w ostatnim czasie to:

 

-dreszcze w nocy

-koszmary senne

-kłopoty ze snem

-niekontrolowane ataki złości

-agresja

-napady euforii

 

Przygodę z benzo zaczęłam trzy lata temu, mialam tylko kilkumiesięczną przerwę, którą sama sobie zafundowałam.

Z 10 mg, zeszłam na 5 mgTranxene, od wczoraj 0,25 Cloranxenu. Wiem, może są to małe dawki,ale przeskok z 5 na 0,25 odczuwam, a trzy dni podczas, których nie brałam w ogóle, zapamiętam. O odstawienie benzo poprosiłam lekarza sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO benzodiazepiny i ich odstawienie to koszmar

Ja stosowałem po kilku latach brania sporych ilości Clonazepamu:

Depakine Chrono 500 - 1 dziennie (aby mnie padaczka nie chyciła) - działa 24 godz bo jest o przedłużonym uwalnianiu - 14 dni

Miansec 10-20 mg (na sen) - 2 miesiace

Trittico 150mg (na sen plus antydepresyjne działanie przez 24 godz) - pół roku

Iporel 1-2 tabl/dobę (wycisza, normuje akcje serca, przeciwlękowe działanie) - doraźnie

Ibuprofen 200mg - 1-2 tabl. doraźnie gdy głowa bolała i mięśnie

Sirdalud 4mg/dobę w 2 dawkach podzielonych po 2 mg (działanie rozluźniające mięśnie) - w pierwszych 7 dniach

Perazin 25mg 1 lub 2 razy/dzień (uspokajająco, przeciwpsychotycznie) - 14 dni

Magnez z B6 - na początku przez 14 dni

PLUS JAZDA NA ROWERZE - KONIECZNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ABY TEZ NIE MYSLEĆ - cały czas

 

I po tygodniu jest w miarę dobrze a po trzech było już oki.

 

Przestrzegam przed benzo!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem już walczyć z klonazepamem i biorę 2x0,5mg (a raczej brałem). Od tygodnia zamiast klona wypijam 100gram wódki (czystej na spirytusie) i do dziś nie zażyłem klona. Znawcy, podpowiedzcie mi czy ta moja zastosowana praktyka może mi pomóc (a nie zaszkodzić?) na dzień dzisiejszy?(jestem zagranicą), wiem jak wrócę za 1,5 m-ca wskoczę na klona 2 x 0,5mg.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej57 generalnie uważam że nikt tutaj nie jest znawcą, przynajmniej nikt się takowym nie deklaruje. Są tu jedynie osoby które mają osobiste doświadczenie, przez to co sami przeżyli. Moim zdaniem jak lubisz czystą wódkę na spirytusie to wal ile wlezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ku-wrestwo odstawić - osrać skoro pojawia się lęk ... i musze szamać te tabletki ?

Powie mi ktoś ?

 

 

--- odpowiem sobie sam , wczoraj chyba trafiłem w swój bezpieczny antylękowiec . Jest nim Rispolept .wziąłem 0,5mg .

Dziś rano obudziłem sie od dawien dawna bez lęku , w dodatku cały dzień jak dotąd bez lęku i bez benzo .

Chwała Psychofarmakologiiiiiiiiiii!!!! i Jezusowi !

Jutro zmiejszam Paro na 7,5 i schodzę na 2,5 Brintellixu . Jakoś czuję ,że na te lęki pierdo-lone te SSRI nie za bardzo teraz . Wcześniej jak najbardziej z różną siłą ,,, ale teraz przyszedł czas zatruć ten badziew Rispoleptem . I uda mi się to jakom Kalebx 3. ;)

Amen . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podczas jazdy na rowerku po raz pierwszy od 9 lat poczułam zapach wiosny.Boże jak ona zaczepiście pachnie tak że aż radość człowieka rozpiera! A przez tyle lat nie czułam nic tak miałam stępiony zmysł węchu przez benzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×