Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poprawność pisowni w wypowiedziach internetowych


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie planowałam zakładać nowego tematu, ale sytuacja mnie niejako sprowokowała :lol: Poza tym myślę, że dobrze zrobi odciążenie troszkę wątku o hejcie, bo znowu dryfuje w nieznanym kierunku :?

 

Zatem podyskutujmy sobie na spokojnie o poprawności pisowni na naszym forum i ogólnie w internecie ;)

1) Jak dużą wagę przykładacie do poprawnej pisowni w swoich postach ?

2) Czy rażą Was błędy w czyichś wypowiedziach ?

3) Jak sądzicie - czy są błędy mniejszego i większego kalibru ?

4) Czy macie wrażenie, że niektórzy internauci celowo piszą z błędami ?

5) Jak się czujecie, kiedy ktoś zwróci Wam publicznie uwagę ? Jakie emocje temu towarzyszą ?

6) Czy w dzisiejszych czasach zasady poprawnej pisowni we wszelkich nieoficjalnych dyskusjach mają znaczenie ?

7) Czy oceniacie innych na podstawie stylu ich wypowiedzi i tego, czy zdarzają im się błędy ?

8 ) Do czego przywiązujecie większą wagę - do treści czy formy wypowiedzi ? A może do obu składowych w jednakowym stopniu ?

 

Mnie osobiście denerwują wypowiedzi, w których brakuje typowo polskich liter ą, ę, ć, ś ... mam wrażenie, że osobie, która tak pisze zwyczajnie się nie chce ... ale to też nie jest takie oczywiste, bo przecież ktoś może chcieć się na szybko podzielić swoimi emocjami. Gorzej jak to robi permanentnie, praktycznie w każdej wypowiedzi.

 

A już mega wkurzają mnie niby poprawne określenia takie jak kurfa ... przecież i tak wiadomo, co co chodzi :pirate:

Ciężko czyta się także wypowiedzi, najeżone skrótowcami imo, nope, ... lub określeniami zaczerpniętymi prosto ze słownika angielskiego typu whatever czy bullshit :? Ale nie sprawia to, że jakoś gorzej oceniam przez to osobę, która w ten sposób konstruuje swoje wypowiedzi

... jak mi nie odpowiadają, zawsze mogę opuścić, ale czasami warto przedrzeć się przez ten gąszcz, żeby dokopać się do meritum sprawy ;)

 

Zapraszam do dyskusji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście denerwują wypowiedzi, w których brakuje typowo polskich liter ą, ę, ć, ś ... mam wrażenie, że osobie, która tak pisze zwyczajnie się nie chce ... ale to też nie jest takie oczywiste, bo przecież ktoś może chcieć się na szybko podzielić swoimi emocjami.

Albo ktoś może pisać z urządzenia mobilnego a wtedy używanie polskich znaków sprawie nico węcej kłopotu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście denerwują wypowiedzi, w których brakuje typowo polskich liter ą, ę, ć, ś ... mam wrażenie, że osobie, która tak pisze zwyczajnie się nie chce ... ale to też nie jest takie oczywiste, bo przecież ktoś może chcieć się na szybko podzielić swoimi emocjami. Gorzej jak to robi permanentnie, praktycznie w każdej wypowiedzi.

Arasha, tez wole dokladnosc, jednak zawodowo nie uzywam j.polskiego, a z komputera korzystam tez i prywatnie. Wywalilam polska klawiature, bo czesto sama sie przestawiala. Nie mam wogole polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, oj znam to przestawianie ... nieraz mnie wkurzało, bo musiałam od nowa włączać kompa, żeby było po staremu. Ale okazuje się, że jest na to sposób ( i w szybkim tempie przy pomocy dwóch klawiszy można przywrócić poprzednie ustawienie - trzeba poszukać w googlach ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, oj znam to przestawianie ... nieraz mnie wkurzało, bo musiałam od nowa włączać kompa, żeby było po staremu. Ale okazuje się, że jest na to sposób ( i w szybkim tempie przy pomocy dwóch klawiszy można przywrócić poprzednie ustawienie - trzeba poszukać w googlach ) ;)

A no jest ctrl+shift w Windows ale nie przywraca ono poprzedniego ustawienia tylko daje mozliwość po kolei zmiany języków zainstalowanych w systemie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, oj znam to przestawianie ... nieraz mnie wkurzało, bo musiałam od nowa włączać kompa, żeby było po staremu. Ale okazuje się, że jest na to sposób ( i w szybkim tempie przy pomocy dwóch klawiszy można przywrócić poprzednie ustawienie - trzeba poszukać w googlach ) ;)

A no jest ctrl+shift w Windows ale nie przywraca ono poprzedniego ustawienia tylko daje mozliwość po kolei zmiany języków zainstalowanych w systemie ;).

 

Że co? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, oj znam to przestawianie ... nieraz mnie wkurzało, bo musiałam od nowa włączać kompa, żeby było po staremu. Ale okazuje się, że jest na to sposób ( i w szybkim tempie przy pomocy dwóch klawiszy można przywrócić poprzednie ustawienie - trzeba poszukać w googlach ) ;)

A no jest ctrl+shift w Windows ale nie przywraca ono poprzedniego ustawienia tylko daje mozliwość po kolei zmiany języków zainstalowanych w systemie ;).

 

Że co? :mrgreen:

Kontrolowany bullshift. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×