Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Megi_, ja odstawiłam kawę i zaczęłam lepiej, regularniej spać i nie jestem zmęczona w ciągu dnia. A takie wczesne budzenie się może być objawem depresyjnym, więc może jakiś lekki antydepresant by pomógł, po nich się zwykle dłużej śpi rano.

 

Ech, nad ranem, przez sen już zaczęłam tęsknić za Znanym Aktorem. Żebyśmy jeszcze kiedyś mogli tyle pogadać co wczoraj :105:

Koledzy nic nie podejrzewają :mhm:

Chociaż jak się pielęgnuje koleżeństwo, to w koleżeństwie można już pozostać, bo jednej stronie nie przyjdzie do głowy, że drugiej coś innego przyszło ;)

Ale od czegoś trzeba zacząć.

Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, doceniam Twoje chęci niemniej jednak jeśli nie jesteś lekarzem specjalistą bądź nie masz doświadczenia akurat w tej kwestii (chyba, że masz), to nie rozumiem dlaczego odradzasz robienie tego badania. Tym bardziej, że nie jest ono w żaden sposób inwazyjne więc niczym nie ryzykuję a i ole dobrze wiem jest, to najlepsze dostępne na rynku badanie pod kątem właśnie błednika i daje 100% pewność, czy jakieś problemy człowiek w tej kwestii ma czy nie ;). Wiesz, na Twoim miejscu byłabym po prostu ostrożna w odradzaniu komuś jakiś badań bo co jeśli okaże się, że to trafiony pomysł i coś konkretnego z tego wyniknie a istnieje prawdopodobieństwo, że zrezygnowała bym z jego robienia hmm? ;)

Co do pulsu, tak jest mnustwo czynników, które na niego wpływają ale właśnie ze wzgledu na to, że intensywnie uprawiam (a właściwie, to uprawiałam) sport, to mój powinien być niższy ale tak jak mówię - zrzucam to na fajki ;).

 

Odradzam, bo po pierwsze jeśli badał Cię neurolog, to oni jeśli mają podejrzenie, że to błędnik odsyłają do laryngologa. Laryngolodzy też nie wszystkich od razu wysyłają na to badanie, bo mam w rodzinie osobę, która miała problemy z błędnikiem i po zwykłym KT włączono jej leki i jest o wiele lepiej.

Zawroty głowy mogą mieć pierdyliard przyczyn i nie widzę sensu wykonywania super specjalistycznych badań jesli nie ma ku temu wskazań.

I ostatnie, sama przez 10 lat męczyłam się może nie stricte z zawrotami głowy, co z omdleniami, ale zawroty głowy też temu towarzyszyły i przeszłam pierdyliard badań we wszystkie strony po czym przypadkowo okazało się, że problem leży w czymś czego nikt tak na prawdę nie sprawdzał, a wpadła na to osoba, która jest lekarzem hematologiem, czyli z głową i sercem ma tyle wspólnego co nic, tym bardziej z trzustką, która okazała się prawdopodobną przyczyną moich dolegliwości.

I zamiast od razu od wykonania badania, zaczęłabym od konsultacji u laryngologa, niech on się wypowie nt. sensowności tego badania. Zrobisz jak uważasz, Twój czas i Twoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megi_, ja tak piszę z przymrużeniem oka, bo na prawdę chodzi o teatr amatorski ;) Ale cieszę się, że poszłam, bo to przedstawienie dużo dla niego znaczyło :105:

W ogóle cudownie, że ludzie, których poznaję mają tyle różnych pasji i można po trochu wchodzić do ich świata.

 

Ooo, ja pierwsze dwa dni bez kawy to mi mało główka nie odpadła, a potem zaczęłam zauważać plusy.

Teraz mi się łatwiej funkcjonuje, paradoksalnie nawet rano na zajęciach mniej przysypiam :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, Hej, ciesze się że Cie widzę :D Zupełnie inaczej piszesz bez błędów nie tak jak przedtem co trudno było coś przeczytać.

 

To samo chciałem napisać. ;)

 

Witajcie! ;)

 

Przed chwilą wróciłem do domu i na szczęście wszystko udało mi się załatwić. Byłem na uczelni i złożyłem PIT w Urzędzie Skarbowym. Jestem trochę śpiący, bo w nocy praktycznie nie zmrużyłem oka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, badał mnie neurolog ale ja przewaznie trafiam na mało kompetentne osoby, laryngolog zajrzałą do uszu i stwierdziła, że nic mi nie jest...więc widzisz jaka kompetenta...swpoją drogą, to na to badanie potrzebne jest skierowanie otolaryngologa a nie laryngologa, podobno laryngolodzy nie mają do tego takich kompetencji bo niewiele wiedzą o błedniku ;).

Poza tym, tak się "uczepiłaś" tych zawrotów głowy a ja mam kilka innych objawów, które zasadniczo głownie wynkają z problemów z błednikiem ;). Mogą jeszcze wynikać ewentualnie z niskiego cisnienia ale takiego nie mam. Reszta moich objawów są typowe przy błędniku lub TSH.

A ja widzę sens, m. in. z tego względu, że badania innych, że tak to ujmę organów nie przynoszą żadnego skutku więc co, mam usiąśc i nie robić nic? ;)

Jak wspomniałam, laryngolodzy zerżnęli tylko kasę i uznali, że nic mi nie jest nie wykonując zasadniczo żadnych badań. Wolę już iść od razu i zapłacić za to badanie niż iść do laryngologa i płacić za 5min wizyty, z której i tak nic nie wyniknie a właśnie tylko zmarnuje mój czas ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, ja mam chory blednik , mialam obydwa badania na niego robione , mam niedotlenienie blednika , biore pol roku lek i jest lepiej . Zawroty mialam takie ze mialam klopot z chodzeniem , z obracaniem glowa , i jeszcze w badaniu neurologicznym schodzilam w lewa strone i krecilam sie w lewo :(

Teraz jest juz niezle ,a le musze jeszcze ten lek pobrac.

 

 

Witajcie Wszyscy :******** :papa::papa: ja na sequnde bo z pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, u mnie to może być dosyć prawdopodobne bo kiedys miałam wypadek drogowy z urazem głowy + ostre balowanie alkoholowe przez x-lat, więc w sumie jest to jakiś punkt zaczepienia. Mnie to ciągle znosi na lewą stronę, stojąc, siedząc itd. I te ciągłe uczucie "bujania", jak stoję prosto, to tego aż tak nie odczuwam ale jeśli np. stojąc oprę się o coś przechylając się lekko na krtórąś ze stron, to odrazu to uczucie bujania robi się intensywniejsze - z pewnością nie jest to efekt nerwicy bądź trzustki ;) . Poza tym, ciągle mam nieostry obraz albo mi skacze a jak popatrzę w stronę bardziej otwartych przestrzeni, to już w ogóle zupełnie nie potrafię ustabilizować nawet odrobinę obrazu.

 

Aha, acherontia-styx, nie chciałabym, abyś odebrała moje wypowiedzi negatywnie. Po prostu uważam, że przy odradzaniu ludziom wykonywania badań i generalnie poradach w kwesti i zdrowia trzeba być bardzo ostrożnym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziała blah!, która zjadła niedawno przeterminowane cukierki. :P Wszystko jest dla ludzi, tylko z głową. Ej, blah!, a Ty już do Kanady poleciałaś? :roll:

 

:papa:, dobry dzień mamy dziś. Najedzony brzuszek łakomczuszek. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, bo się wtedy zdenerwowałam i liczyłam, że uda mi się wreszcie przespać normalnie noc. Ale te tabsy wzięłam drugi raz w życiu. Te tabsy to lipa bo faktycznie człowiek szybko po nc zasypia ale sny ma porąbane i jakieś fazy dziwne.

Niezależnie od wszystkiego wracam latem do domu. Tak sobie zorganizowałam wszystko, że "kolega" w razie czego się mną "zaopiekuje" ;). Bo w Polsce krew mnie prędzej zaleje nim ktokolwiek mnie wyleczy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!!

 

U mnie słoneczko od rana, ale zimnawo.

Ledwo się na nogach trzymam, bo wybudziła mnie franca skoro świt i dała mi popalic, zmasakrowana jestem i śpiąca. Robię chłopakom obiad, może uda mi się skubnąc ziemniaczka.

Umówiłam się na 18.30 z przyjaciółką na herbatkę , nie mam siły iśc, ale wiem, że muszę , bo podziała to terapeutycznie. Bliziutko mam to się dokulam, najwyżej posiedzimy tylko chwilkę. Powinnam ją dziś też trochę powspierac, ale czy będę miała siłę... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, kosmostrada, jasaw, tulam grupowo, nie tylko będzie lepiej, co nawet teraz już chyba nie jest tak źle. :angel:

 

Właśnie do mnie dotarło, że w zasadzie zostałam wczoraj zaproszona do kina, a odruchowo wykazałam średni entuzjazm, bo nie mój ulubiony gatunek :hide: Ale to daje mi pełne moralne prawo za jakiś czas zagadać (napisać), że to jednak dobry pomysł ("no czo z tym kinem, premiera już za tydzień?"). Tak się komunikują normalni ludzie. :o To wszystko dla mnie takie nowe :zonk: Aśsię najem popcornu na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Ma do mnie dzisiaj przyjść kolega (gwoli ścisłości nie ten ładny ;) ). Mam tremę, bo dawno nikt do mnie nie przychodził, od lat już nie zapraszam znajomych do mieszkania rodziców (normalnie przychodzą tylko przyjaciele rodziny, albo chłopak, jak żem go jeszcze miała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×